قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مردم شهرستان پاوه جزیی از فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی هستند

به گزارش سلام پاوه : فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به رشادت و فداکاری مردم پاوه گفت: مردم این دیار جزئی از فرهنگ و ارزشهای انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش سلام پاوه و به نقل از ایرنا، سردار قاسم رضایی روز دوشنبه در جمع مسئولان و مرزبانان پاوه افزود: مردم این شهرستان با تقدیم بیش از ۶۴۰ شهید برای حفاظت و پاسداری از مرزهای کشور نقش مهم و حائز اهمیتی را در آبیاری نهال انقلاب اسلامی و درخت تنومند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا کرده اند.

وی اظهار کرد: فرهنگ هر ملت و دیاری را باید از تعداد شهدا، جانبازان، رزمندگان و آزادگان آن سنجید و فرهنگ مردم سلحشور پاوه و اورامانات، کرمانشاه و کردستان را باید از روی تعداد شهدای آن جستجو کرد.

وی اضافه کرد: فرهنگ و ارزش مردم پاوه را باید در زندگی نامه شهید چمران جستجو کرد.

وی با اشاره به حوادث تروریستی هفته گذشته تهران و اینکه آن چند تروریست مزدور و خود فروخته هرگز از این مردم نیستند، افزود: مردم پاوه در سال ۵۸ و در ایامی که هیچ نقطه ای از ایران بحث جنگ و کشتار نبود قربانی تروریست شدند و در مقابل آن ایستادند و مقاومت کردند.

فرمانده مرزبانی کشور افزود: مردم پاوه به ازای هر یکصد نفر یک شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده اند که این یک سرمایه عظیم است لذا باید مردم این شهرستان را با این سرمایه گرانبها بشناسیم.

سردار رضایی افزود: نهضتی را که مردم پاوه با تقدیم ۶۴۰ شهید آغاز کرده اند امروز هم با قدرت و اقتدار هر چه تمامتر ادامه می دهند و این مردم شریف یک ذره از اهداف، اعتقادها و آرمانهای انقلاب اسلامی خویش عقب نشینی نکرده اند.

وی گفت: دشمنان این آرزو را که روزی مردم پاوه از انقلاب، نظام، رهبری و آرمانها و اهداف خویش دست بردارند به گور خواهند برد.

وی افزود: آنچه در صدر اسلام تحت عنوان مهاجر و انصار وجود دارد در پاوه با همان معنا وجود داشته و دارد و حضور شهید چمران و یارانش و شهید همت و یارانش به عنوان مهاجر در کنار مردم پاوه به عنوان انصار در دوران دفاع مقدس و قبل و بعد آن گویای این ادعاست.

وی اظهار کرد: ما امروز پاوه را به عنوان الگوی واقعی وحدت می بینیم و باید این الگو را در ۲ کلمه مهاجر و انصار از بصیرت مردم پاوه از نفس گرم علمای آن و از اعتقادات مردم این دیار به احکام اسلامی جستجو کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: این وحدت برای کشورهای همسایه ما و برای استکبار و ایادیش پیام دارد و این پیام شعار نیست بلکه در عمل ثابت شده است.

وی افزود: امروز مرزبانی و حفاظت از مرزهای کشور آمیخته ای از نیروهای مرزبانی در کنار مردم مرزدار و مرزنشین است که غیر از این هم حفاظت از مرزهای کشور میسر نخواهد بود.

سردار رضایی افزود: امروز مرزبانان در کنار مردم مرزنشین برای حفاظت از مرزهای کشور کاملا آماده هستند و همسایگان ما به این وحدت و ما و
همراهی مردم با مرزبانان حسرت می خورند.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت بیش از ۶۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

خبرنگار: محمدهادی زامیاد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |