قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » گاهی خودکارها فاقد قلب اند…/شایسته فتحی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:سیاست فاقد قلب است و تنها مغز دارد.(ناپلئون بناپارت)

کسی که بر دیگران حکومت میکند باید نخست بر خود حاکم باشد.(فیلیپ ماسینجر)

همه چیز شاید از آن خودکار گران قیمتی شروع شد که در دستان چهل و پنجمین حمکران آمریکا قرار گرفت.کسی که با رأی اکثریت صندلی کاخ سفید را برای خویش به دست آورد تا برای مدتی از پشت آن میز با عینکی و دیدگاهی جدید به قدرتمندترین کشور جهان فرمان براند و صاحب کشوری شود که نخستین و قدرتمندترین اقتصاد جهان را دارد.

گاهی اجبارا،اختیار رنگ میبازد،درست مانند جوهری که ناخواسته لوله های تنگ و تاریک خودکار را طی میکند تا شاید روشنی بخش راه پیش روی این ابر قدرت باشد.اولین قطره که چکید،دلی از تپش بازماند و خونی رخسار خاک را بوسید تا از شرم بوسه‌اش گونه هایش سرخ شود.لابه‌لای این سطر های تنگ تنها فریاد هایی هستند که خفه میشوند و در دم جان می سپارند.

نوشته‌هایی روی کاغذ سفید که برای عده‌ای آینده سیاهی را خواب دیده‌اند.جوهر این قلم اشک مادر هایی است که برای فرزندان از دست رفته‌شان از چشمانشان میریزد،باران دیدگان معصوم کودکانی است که در اوج معصومیت از روی اجبار مغلوب این شمشیر بی تیغ اما برّان شده‌اند.خودکاری که حالا شادمانه پای بر کاغذ میکوبد راوی تحریم ها و نابودی هایی است کە خواب در هم شکستن اتحاد ملت را دیدەاند که مفسرش آن را چون پرچمی سرخ علیه مسلمانان علم کرده است.

قلمی که در برابر حق و در برابر کشورهای مسلمان چون دژ محکمی سد شد که یقینا شکستن آن عزمی راسخ و دست های خستگی ناپذیر میطلبد.خودکار چندان بدی هم نیست بلکه به شما حق انتخاب میدهد که‌:یا مرگ یا زندگی قضاوت امری سخت است اما آیا انصاف است که یک خط کج و معوج بلای جان انسان های بی گناه باشد؟ آیا رواست پدری را شرمنده خانواده‌اش کند؟که سفره ها تهی از نان باشد…

سیاست هنوز هم از نظر عده‌ای تجارتی بیش نیست که حتی عده‌ای سرنوشت خود و جامعه انسانی را در آیینه‌هایش در حال تحقق میبینند.اسکار آمرینگر میگوید:سیاست هنر به دست آوردن پول از ثروتمندان و رأی از فقراست به بهانه نگاهبانی از هر کدام از این دو دسته از دیگری است.حتی خودکار با قلب سیاهش درد کشید و زار گریست در حالی که نمیدانست اشک های او حکم هایی را برای نابودی بخشی از این جهان امضا میکنند.

کاش روزی کیسه اشک این خودکار ها خشک شود و سیاست راهی جز راستی و صداقت پیش نگیرد تا هیچکس از سیاست،در مقابل صداقت دیگران استفاده نکند که این امری جز خیانت به خلق نیست.

  1. باینگان

    آفرین بر نحوه ی بیانتان بسیار وزین و عالی بود

  2. شکوفه فرج الهی

    آفرین به نحوه ی توصیفت شایسته خانم بسیار زیبا و ادبی♡♡♡♡با آرزوی موفقیت شما

  3. همیلا

    فره وشه به دسو وشبو شایسته گیان. طبق معمول عااالی ممنون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |