قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مراحل پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اقدام شهرداری پاوه در سال ۹۶/تصاویر

به گزارش سلام پاوه:شهردار پاوه گزارشی از روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی در دست اقدام شهرداری در سال ۱۳۹۶ خبر داد.علی محمد میری

به گزارش خبرنگار سلام پاوه:علی محمد میری مراحل انجام پروزه های انجام شده و در دست اقدام شهرداری در سال ۹۶ را به شرح ذیل ارائه نمود:

۱-ادامه احداث جاده بالادست (کنارگذر شاهو):احداث جاده بالادست که راهی برای برون رفت از معضل ترافیک پاوه محسوب می‌شود و نقش مؤثری در آینده شهر ایفا خواهد کرد و می‌تواند آغازی برای شروع فعالیت مهم و اساسی رینگ شهری استاندارد تلقی گردد که در سنوات گذشته حدود یک کیلومتر از آن با عرض ۳ متر انجام اما به دلایلی ادامه آن متوقف شده بود، که سال گذشته با پیگیری‌های مستمر و کسب موافقت‌های اصولی از مبادی ذی‌ربط ادامه احداث آن (۲/۵ کیلومتر باقیمانده با عرض حداقل ۹ متر) و تعریض ۱ کیلومتر اولیه از ۳ متر به ۹ متر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

توضیح اینکه به منظور صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر، امورات مذکور توسط کادر مهندسین و ماشین‌آلات شهرداری صورت گرفته است.اکنون جاده تا انتهای مسیر باز شده و زیرسازی آن انجام و انعقاد قرارداد خرید و حمل مصالح جهت آسفالت آن در حال انجام است.مراحل اولیه کوه‌بری و تسطیح پروژه مذکور از محل منابع داخلی و در ادامه از محل اعتبارات بند «و» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۵ انجام گرفته است.

۲-دیوارسازی جاده گردشگری:جاده گردشگری به دلیل عدم وجود حفاظ، فاقد ایمنی لازم جهت تردد بود و لازم بود تدابیری در خصوص آن اندیشیده شود و از سازه‌ای استفاده شود که هم محکم باشد و هم کم‌هزینه و هم به سبب گردشگری بودن مسیر، شکیل بوده و به نحوی باشد که مانع دید نگردد و به همین دلیل تصمیم بر آن شد دیوار مالن ۳-۲ رجی انجام شود.این پروژه از محل اعتبارات استانی  و توسط پیمانکار به عرض ۶۵-۵۵ سانتیمتر به انجام رسیده است.

۳-احداث ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۲ :از دیگر اقدامات ضروری و مفید در راستای خدمات‌دهی مطلوب به شهروندان، آغاز احداث ساختمان شماره ۲ آتش‌نشانی در سه راهی بیمارستان است.شعاع خدماتی آتش‌نشانی باید به نحوی باشد که با حداکثر دسترسی در کمترین زمان ممکن بتواند به ارائه خدمات بپردازد، اما در شهر پاوه به دلیل ترافیک سنگین گاهاً سه یا چهار برابر شرایط مورد انتظار زمان می‌برد و در نتیجه در بیشتر اوقات حضور آتش‌نشانان تأثیر چندانی در مهار حریق در بخش ورودی شهر نداشت و این مشکل منجر به بروز خسارات جبران‌ناپذیری می‌شد. بنابراین سرعت عمل در مواقع حساس و سرنوشت‌ساز و ارائه خدمات در کوتاهترین زمان ممکن به شهروندان تبدیل به دغدغه‌ای جدی برای این شهرداری شده بود و با پیگیری‌های به عمل آمده، توافقات لازم جهت احداث ساختمان شماره ۲ آتش‌نشانی انجام پذیرفت و ساخت آن آغاز گردید.

این پروژه که از محل اعتبارات بند «و» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۵ در زمینی واقع در سه راهی بیمارستان در حال انجام است تاکنون عملیات خاکبرداری گسترده (۱۶۰۰ متر مکعب)ایجاد دیوار حائل(۶۵۰ متر مکعب)و اجرای فنداسیون و ستون‌ها از نوع بتن انجام شده است. لازم به توضیح است که مقاومت فنداسیون و ستون‌ها به نحوی است که شرایط لازم جهت ساخت طبقات فوقانی در آینده را دارد.

۴-اصلاح و بهسازی میدان مولوی:بافت بسیار قدیمی و سیمای نامناسب میدان مولوی (میدان مرکزی شهر) به دلیل عدم تقارن و چینش نامتناسب المان‌های موجود در آن، پستی و بلندی و … از یک طرف و ایجاد ترافیک در محدوده میدان به دلیل استقرار جمعی از شهروندان دور میدان جهت گذراندن اوقات فراغت از طرف دیگر، اتخاذ تدابیری جهت ساماندهی آن را الزامی می‌نمود.

بنابراین به سبب شرایط ویژه آن ساماندهی میدان با یک طراحی بسیار مدرن و جدید و به عنوان یک پارک میدان در دستور کار شهرداری قرار گرفت تا هم سیمای مناسبی پیدا کند و هم فضایی در خور شأن برای سپری نمودن اوقات فراغت شهروندان محترم فراهم شود.

این پروژه از محل اعتبارات بند «و» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۵ در حال انجام است و تا کنون تخریب میدان قدیمی و دیوار سنگی اطراف، احداث دیوارهای آبنما به صورت بتن آرمه یکپارچه به مساحت ۱۲۰ متر مربع و چندین لایه آسفالت (حدود ۷۰-۶۰ سانتیمتر) بیندر و توپکا جهت تراز نمودن و شیب دادن به سمت جداول جهت اصلاح دید و رفع آبگرفتگی قدیمی میدان انجام شده و تمام مصالح مورد نیاز جهت ادامه کار و تأسیسات آبنما خریداری کشده که در آینده نزدیک نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

۵-احداث سوئیت‌های اقامتی در پارک شهید کاظمی(کومکال):شهرداری در گذشته اقدام به ساخت ۶ دستگاه سوئیت اقامتی در محل مذکور نموده بود اما به سبب گردشگرپذیر بودن شهر و استقبال کم‌نظیر گردشگران، سوئیت‌های موجود پاسخگو نبود و به جهت رسالتی که شهرداری در این زمینه دارد و نیاز شهر به ماندگاری گردشگر و ایجاد ارزش افزوده برای شهر و افزایش درآمد سرانه ساکنان شهر و به دلیل واقع شدن سوئیت‌ها در بهترین موقعیت جغرافیایی شهر و دارا بودن بهترین چشم‌انداز برای گردشگران(اشراف به شهر پاوه و باغ‌ها و روستای دیدنی خانقاه)، سعی کرد به نوبه خود اقدامی در رابطه با رفع نیاز شهر و توسعه و رونق گردشگری شهر انجام دهد و به همین جهت تصمیم بر آن شد ظرفیت مذکور را به بیش از ۱۵۰ درصد(یعنی احداث ۹ سوئیت دیگر)توسعه دهیم و اکنون عملیات ساخت و ساز به پایان رسیده است و ۱۵ دستگاه فعال می‌باشد.این پروژه از محل اعتبارات بند «و» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۵ انجام پذیرفته است.

۶-آسفالت معابر سطح شهر:وضعیت نامطلوب و فرسوده آسفالت معابر و قدمت چندین ساله آن تبدیل به معضل و دغدغه‌ای بزرگ برای شهروندان و شهرداری در طول سالیان گذشته شده بود،باعث شد اجرای آسفالت در پاوه به مهم‌ترین اولویت و رویکرد شهرداری در ماه‌های اخیر تبدیل شود و از مدتها پیش مقدمات انجام آن (خرید قیر، شن و ماسه مرغوب)از محل منابع درآمد داخلی شهرداری فراهم آید اما همانطور که بارها اطلاع‌رسانی گردید به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی به تعویق افتاد تا اینکه با پایداری شرایط جوی، طرح نهضت آسفالت معابر و خیابان‌های سطح شهر،از جاده گردشگری آغاز شد و اکنون پس از اتمام آسفالت جاده گردشگری آسفالت حد فاصل میدان مولوی و میدان شهدا آغاز شده و به امید خدا چنانچه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد در ادامه و ظرف یک ماه آینده سایر معابر شهر بر اساس اولویت‌بندی آسفالت خواهند شد و شهرداری در اقدامی کم سابقه و بر اساس طرح بزرگ نهضت آسفالت، خدمات شایسته‌ای را به شهر و شهروندان ارائه خواهد نمود.

۷-توسعه و بازسازی مسجد بلوار و سرویس‌های بهداشتی آن:از آنجا که محدوده مورد نظر به جهت وجود پارک، بازارچه‌های مرزی و ترمینال مسافربری از موقعیت‌های با تراکم جمعیت بالای شهر محسوب می‌شود و به جهت ضرورت توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ضرورت توسعه اماکن یاد شده بر کسی پوشیده نبود. بنابراین به دلیل ضرورت امر و برای رفع نیاز شهر و شهروندان و ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان و بالاخص مهمانان ارجمند در دستور کار شهرداری قرار گرفت و اکنون پیمانکار تعیین شده(مناقصه) و عملیات ساخت آن آغاز شده است. این پروژه از محل اعتبارات استانی انجام خواهد شد.

۸-ساماندهی ورودی شهر (نصب تابلوی استقبال و ساماندهی دستفروشان):سیمای بصری ورودی‌ شهر به عنوان پیشانی شهر بسیار حائز اهمیت است و به عنوان اولین عرصه از فضاهای شهری، ورود به شهر را خوشامد می‌گوید به همین دلیل همسان‌سازی پیاده‌روهای آن در سال گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفت و انجام شد. اما هنوز دو مشکل اساسی دیگر در ورودی شهر وجود داشت: ۱- عدم وجود تابلوی ورودی درخور شهر ۲- ازدحام دستفروشان در ورودی شهر بنابراین امسال تصمیم بر آن شد هر دو مورد مذکور به سرعت انجام پذیرند. ابتدا اقدام به تهیه و نصب تابلویی زیبا و شکیل با مضمونی مناسب در ورودی شهر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶۰/۰۰۰/۰۰۰ریال نمودیم.

استقرار دستفروشان در ورودی شهر باعث می‌شد این اقدامات تا حدود زیادی به چشم نیاید و همچنان ورودی شهر نابسامان به نظر آید. بنابراین لازم بود تدابیری اتخاذ شود. به همین منظور ساماندهی دستفروشان در محلی مناسب مد نظر قرار گرفت و برای این کار محل ترمینال سابق کرمانشاه پس از حل اختلافات قدیمی شهرداری با اوقاف در مورد ترمینال سابق (که یکی از مشکلات عمده شهرداری بود) در نظر گرفته شد و کلیه دستفروشان در آنجا مستقر شده و ورودی شهر ساماندهی شد.

 

 

 1. ناشناس

  با سلام این آسفالت از درآمد جاری شهرداری انجام میگیرد و هیچ کس در آن نقشی ندآرد لطفا اگر کسی بنام خودش تصرفش کرد کذب محض است

 2. شهروند

  راسته که میگن هزینه این اسفالت شرکت کلهام داده

 3. سعید یان

  با تشکر از زحمات شهرداری و شورای شهر . پیشنهاد میکنم ما بین میدان فلسطین و میدان مولوی پله برقی بگذارید باور کنید با این وسیله حجم رفت وآمد کم میشود و مردم بسیار استقبال میکنند .

 4. لایه نگر

  به آقای شهرداروفرماندار:لطفادرفکراتصال جاده بالادست به پشت نوریاووچورژی باشید.باادامه ان ازقلب دره نیشه وپشت بیمارستان تازه احداث به سمت ابتدای چورژی.معضل لاینحل ترافیک سبکترمیشود.

 5. شهروند

  اقای شهردار دست مریزاد.بخاطر تمام خدماتی که تحت نظر شما در این سالها برای شهرمان انجام دادی..ای کاش اقای شهاب نادری هم بجای …. و…….. اندکی از شما یاد میگرفت..نام نیک شما در تاریخ این شهر به یادگار خواهد ماند.

 6. 123

  سلام خدمت مدیریت سایت بنده نه شهردار را می شناسم ونه اهل این شهر هستم ولی مشخص است شهردار این شهر انسانی توانمند وکوشا می باشد باوجود این بی اعتباری که در سراسر ایران حاکم است ولی خدای خوب کار می کند اینجانب طی تماسی که با ریس شورای شهر داشتم اظهاررضایمندی از شهردار را کرد وگفت تا الان حقوق کل پرسنل را تااین تاریخ پرداخت کرده و با وجود بی اعتباری ادامه جاده بالا دست .احداث سویت های کومیکال.ادامه پله بندی کوچه ها .تغیر المان میدا ن مولوی اسفالت کل سطح شهر و کارهای زیادی دیگری راانجام داده و از خدمات شهردار وپرسنل شهرداری تشکر و تقدر را کرد .ویک تشکر ویزه را از شهردار دارم به خاطر دیوار حایل جاده کمربندی.خوشا به حال این شهر شهردار این شهر این طور خوب به فکر این شهر است.واقعا شهر تغیرات کرده است

  • ناشناس

   شاید اهل این شهر نباشید اما شهردار را قطعا می شناسید

 7. یه شهروند

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شهردارعزیزوعوامل شهرداری..اگه میشه یه فکری هم به حال دست اندازهای ویرانگر خیابان مرکزی یاهمون جاده خاکی قدیم بابهتره بگم جاده ی خاکی آسفالتی جدید بکنین..ماشینامون داغون شدن بخدا..یه نوع دست انداز داره که اگه ماشینی بیفته توش تاکاپوت گم میشه ومگه بهارسال آینده دربیاد..

 8. ناشناس

  چرا حالا…

 9. فرهنگی

  من لم یشکر مخلوق لم یشکرخالق.با سپاس و تشکر به خاطر انجام امورات یاد شده هم از شهردار و هم شورا. خداوند یار و یاورتان باشد امیدوارم این روند همچنان ادامه و مختص به این ایام نباشد

 10. سیروان

  لطفا فکری برای گیاهان و علفهای خشک شده پارک کویمکال بکنید قبل از اینکه خدایی نکرده اتش بگیره جمع اوری بشن

 11. مرادی

  آقای شهردار ضمن خسته نباشید فکری به حال باغ شهرداری بکنید داره از بین میره

 12. ناشناس

  با آرزوی سعادت و موفقیت برای شهردار محترم شهرمان.

 13. ناشناس

  فدات شم این جاده بالا دستی که زدین یه مقدار عرضش کم نیست فردا پس فردا دو ماشین جا میشن از اونجا رد بشن یا فقط جاده یکطرفس اونم مخصوص یه دونه پراید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |