قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » عیادت از بیماران در بیمارستان و راهکارهای انجام درست آن…/فرزاد سلیمی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:بمناسبت هفته سلامت برگرفته شده از مقالات مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی اهواز عیادت از بیمار در بیمارستان اصول و آدابی دارد که رعایت کردن این اصول برای بیمار روحیه بخش بوده ودر روند بهبودی اوتاثیر مثبت دارد.رعایت این اصول ازآن جهت دارای اهمیت بالایی است که چون اگر این موارد رعایت نشود ممکن است باعث بیشتر شدن کسالت فرد بیمار وتاثیر منفی بر روحیه و روند درمان داشته باشد این در حالی است که ما برای روحیه دادن و شادابی بیمار از وی عیادت میکنیم.

ملاقات در زمان مناسب;نحوه روبرو شدن با بیمار’ احوالپرسی از وی’استفاده از عبارات آرامش دهنده و مناسب درزمان عیادت از بیمار و مواردی اینچنین از جمله مواردی است که میتواند در کنار اقدامات درمانی پزشکان و پرستاران روند بهبودی بیمار را سریع تر کند.عیادت از بیمار در بیمارستان با منزل تفاوت های مهمی دارد که لازم است عیادت کنندگان توجه لازم را به این موارد داشته باشند:

۱_ با توجه به اینکه بیمارستانها و مراکز درمانی هر کدام دارای یک برنامه تعیین شده ی زمانی برای ملاقات هستند لذا ضروری است پس از عزیمت به بیمارستان از این برنامه اطلاع پیدا کنید. در بعضی از بخش ها نیز به دلیل شرایط بیماران (( ملاقات ممنوع )) اعلام میشود و لازم است برای رفاه و سلامتی این دسته از بیماران به این مسئله توجه گردد.

۲_ یکی دیگر از نکات مهمی که در ساعات ملاقات باید رعایت گردد حفظ نظم و آرامش بخش های بستری هنگام عیادت از بیمار است. معمولا در ساعات ملاقات ازدحام بالای عیادت کنندگان را اتاق های بیماران را مشاهده میکنیم لذا در این ساعات برای حفظ آرامش بیمار خود و دیگر بیماران نظم را رعایت و در صورت پایان ساعات ملاقات برای خروج با پرسنل بیمارستان همکاری کنیم این احساس مسئولیت در حفظ آرامش بیمار و تسریع در روند سلامتی وی بسیار مفید است. ( لازم نیست کل ساعات ملاقات را در کنار بیمار سپری کنید زمان را مدیریت کنیم)

۳_ یکی دیگر از مواردی که باید در آداب رعایت بیمار مورد توجه قرار گیرد : خودداری از به همراه آوردن کودکان در ساعات ملاقات است به علت وجود عفونتهای بیمارستانی اطفال و کودکان خردسال زیر ۸ سال را هنگام عیادت از بیمار در بیمارستان همراه خود نبرید. همچنین هنگام حضور در بیمارستان به تابلوها و اطلاعات داده شده توجه کنید.

۴_ رعایت بهداشت فردی و پوشیدن لباس تمییز و مرتب برای رفتن به عیادت بیمار عملی پسندیده است و یکی از نکات مهم اصول عیادت از بیمار است.بیمارستان قدس پاوه با قدمتی دیرین در طول سالهای عمر خود خدمتی بزرگ را به همشهریان پاوه و توابع آن ارایه داداه است و انشاالله در اینده نه چندان دور شاهد افتتاح بیمارستان جدید خواهیم بود.ابتدا باید از همکاری و همراهی کلیه پرسنل خدوم این بیمارستان در راس آن مدیریت محترم و کلیه کادر درمانی پزشکان حاذق’ پرستاران گرامی’نگهبانان و دیگر پرسنل تقدیر و تشکر ویژه ای را بخاطر همراهی مستمرشان با مردم داشته باشم و در هفته سلامت به آنها دست مریزاد بگویم.

خواهشی نیز از همشهریانم دارم:همانگونه که در مطلب نوشته شده به آداب عیادت بیمار در بیمارستان اشاره شد به این نکته توجه کنیم که ساعات ملاقات در بیمارستان قدس پاوه همه روزه از ساعت ۲ الی ۴ بعداز ظهر میباشد و خواهشا بجز موارد ضروری از مراجعه به بیمارستان جهت ملاقات با بیماران بستری در بخش های جراحی و دیگر بخش ها مراجعه نکنیم و موجبات آرامش بیماران و کمک به کادر درمانی را فراهم کنیم.بیایید با رعایت مقررات قدر همین بیمارستان فرسوده را نیز بدانیم.

  1. ناشناس

    خیلی ممنون از مطالبتان اقای سلیمی
    انشالله شهر پاوه بشه الگو تمام استان و ایران
    واقعا وقت ملاقات خیلی مهم هم برای کادر بیمارستان هم خود بیمار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |