قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » شایعات فضای مجازی در مورد شکاف بدنه سد داریان را تکذیب کرد/ عکس

به گزارش سلام پاوه : مدیراجرایی سد و نیروگاه داریان شهرستان پاوه ضمن تکذیب شایعات اخیر فضای مجازی در مورد شکاف برداشتن سد داریان گفت این سد یکی از بهترین و محکم ترین سدهای کشور به لحاظ سازه ای است.مصاحبه با موسوی نژاد

موسوی نژاد در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه گفت : هم اکنون دریاچه و مخزن سد بطور کامل آبگیری و پر از آب است و از چهاردهم اسفند ماه سال ۹۵ شروع به سر ریز کرده است و مردم منطقه از مناظر زیبای ایجاد شده ناشی از سد داریان و سریز آن بهره مند شده اند .

مدیر اجرایی سد داریان افزود با اطمینان کامل عرض میکنم که هیچ گونه مشکل و شکافی در بدنه سد داریان وجود نداشته و ندارد و سد محکم و استوار اهداف خودش را که تأمین انرژی پاک(برق) و آب کشاورزی است دنبال میکند .

موسوی نژاد در خصوص نفوذ آب به داخل بخشی از نیروگاه سد گفت: ساخت سد داریان یک هدف نیروگاهی است و نیروگاه در موقعیتی جدا از سد در  پائین دست سد قرار گرفته است که در تاریخ ۲۱ فرودین ماه ساعت ۲۲ شب ما یک آب گرفتگی را در بخشهای زیرزمینی نیروگاه داشتیم .

وی افزود این موضوع با واکنش سریع نیروهای کارگاه و همکاری و همراهی مسئولان شهرستان و استان به ویژه فرماندار پاوه و ادارات کل آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان کرمانشاه همراه بود که توانستیم حجم آب داخل زیر زمین نیروگاه را کمتر از ۲۴ ساعت تخلیه کنیم و عملیات اجرایی نصب تجهیزات و تأسیسات نیروگاه به روال عادی خودش برگشته است و کار ادامه دارد.

مهندس موسوی نژاد افزود این اتفاق در سد سازی امری اجتناب ناپذیر است و ممکن است در بعضی از سدها و نیروگاهها رخ دهد چون اشل کاری که ما انجام میدهیم اشل بزرگی است شاید بازتابی داشته و موجب نگرانی شده،اما باید عرض کنم که جای هیچ نگرانی نیست .

مدیر اجرایی سد و نیروگاه داریان گفت کار نصب تجهیزات نیروگاه بطور کامل در حال اجرا میباشد و انشاالله در فاصله زمانی کوتاهی نیروگاه سد آماده افتتاح می شود و شاهد به مدار آمدن این نیروگاه وکمک به برق کشور و منطقه باشیم .

وی تصریح کرد حتی در صورت بروز مشکل در نیروگاه هیچ چیزی سد و بدنه سد را تهدید نمیکرد و نخواهد کرد و جای نگرانی اصلا نبوده و نخواهد بود.

موسوی نژاد در خصوص اخباری منتشر شده در شبکه های اجتماعی  و فضای مجازی مبنی بر عجله در افتتاح سد دارایان گفت این موضوع را به شدت تکذیب میکنم چون سد داریان با وجود آمده بودن حتی حدود یکسال دیرتر از موعود مقرر افتتاح شد و دلیل آن هم طرح حفظ و نجات چشمه بل بود که با موفقیت هم انجام شد .

گفتنی است سد و نیروگاه داریان با طول دریاچه ۳۰ کیلومتر ومیزان ۳۶۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب در مخزن سد در ۲۵ کیلومتری شهر پاوه قراردارد که در سال گذشته افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. و در چند روز گذشته اخبار کذبی در مورد شکاف برداشتن آن در فضای مجازی مخابره شد که مدیر اجرایی سد آن را تکذیب کرد.

گزارش تصویری از سد داریان

بدنه سد داریان

  1. اهل باینگان

    خوب ممنون از خبر خوبتان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |