قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » نامه ای سرگشاده به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / بشیر قانع

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : بشیر قانع به همراه جمعی از فعالان مدنی روستای شرکان بخش نوسود شهرستان پاوه در نامه ای سرگشاده به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار توجه به معضل تخلیه زباله شهر نودشه در روستای شرکان شد. متن این نامه سرگشاده اینچنین است :

جناب آقای دکتر قاضی زاده ی هاشمی سلام علیکم

می خواهیم از درد دل مردم روستایی برایتان بگوییم که قریب ۴۰ سال است یکی از معضلات بهداشتی و زیست محیطی گریبان آنها را گرفته است. معضلی که سلامت مردم این روستا را با تهدید جدی مواجه نموده است.بشیر قانع

این روستا، روستای شرکان شهرستان پاوه است. روستایی که زادگاه و مدفن عالمان دین و  شهدای انقلاب اسلامی می باشد. روستایی که جوانان آن در طول ۸ سال جنگ تحمیلی با رشادت های خود ازمیهن دفاع نموده و چندین شهید ،جانباز و رزمنده را تقدیم اسلام کردند. این نامه ی کوتاه برای آن است که توجه شما را به سوی این روستای دور افتاده جلب نماییم امیدواریم شما به عنوان بالاترین مقام بهداشت کشور به یاری ما بشتابید.

مراتع این روستا ۴۰۰ نفری نزدیک ۴۰ سال است محل تخلیه زباله های شهر۴ هزار نفری نودشه می باشد وبا توجه به قرارگرفتن این زباله دانی در قسمت بالا دست روستا، شیرآبه زباله موجب آلودگی آب شرب روستا شده است وسال هاست که سلامت مردم را با خطر مواجه نموده است. به گفته ی پزشکان آب آلوده یکی از دلایل اصلی سرطان روده ی بزرگ می باشد و تاکنون چند نفر از مردم این روستا به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را ازدست داده اند. اما ظاهرا سلامت مردم روستای شرکان برای مسئولین شهرستانی و استانی اهمیت چندانی ندارد، چرا که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بارها برای مسئولان برای حل این معضل بزرگ نامه نوشته شده است و حتی چندین نماینده مجلس شورای اسلامی در ادوار مختلف و اکثر فرمانداران شهرستان پاوه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، ضمن بازدید از روستای شرکان وعده ی پیگیری ورفع این معضل را به مردم این روستا داده اند.

اما بعد از ترک روستا، وعده ی خود در این زمینه را فراموش کرده اند و به آن عمل ننموده اند. حال که ما از اقدام مسئولین شهرستان پاوه و استان کرمانشاه برای رفع این معضل ناامید شده ایم از شما وزیر محترم تقاضا داریم که مردم روستای شرکان را در این زمینه یاری نمایید و از سازمان محیط زیست نیز بخواهید مکانی مناسب برای تخیله این زباله هاتعیین نماید تا از آلودگی اب های سایر مکان ها نیزجلوگیری شود.

  1. شرکان

    از آقای قانع عزیزسپاسگزاریم واقعا دغدغه ای بزرگ است اگر کسی از آن طبیعت بکر عبور کند به حال آن خواهد گریست امید است روزی یکی ازمسئولین شعارش را جامه عمل پوشد وبه فکر مردم بیچارافتد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |