قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مشکل سد داریان در حال برطرف شدن است

به گزارش سلام پاوه : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه اعلام کرد که اشکالی فنی در سد داریان پاوه رخ داده است که اکنون در حال برطرف کردن آن هستیم.

کیاست امیریان سه شنبه در گفتگو با ایرنا، اظهارداشت: یکی از لوله های خطوط فرعی انتقال آب سد داریان دچار مشکل فنی شده و در پی آن آب وارد اتاقک سد شده است.سد داریان

وی با بیان اینکه مشکل ایجاد شده جدی نیست و به زودی برطرف می شود، گفت: اکنون کارشناسان شرکت آب منطقه ای در حال برطرف کردن مشکل هستند و به نظر می رسد حداکثر تا ۲ روز آینده این مشکل کاملا برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه میزان خسارت به سد داریان جزیی است، تصریح کرد: دیواره سد و سایر بخش های آن در سلامت کامل است و جای نگرانی وجود ندارد.

فرماندار پاوه نیز امروز شایعه شکستگی دیواره سد داریان را به شدت تکذیب کرد و افزود: سد داریان و تاسیسات نیروگاهی دو مقوله مجزا از همدیگر هستند و مشکل به وجود آمده در نیروگاه ربطی به سد ندارد.

پرویز ایده پور، در خصوص مشکل به وجود آمده خاطرشان ساخت: ساعت ۱۰ پنجشنبه شب (۹۶/۰۱/۲۱) بر اثر شکستگی لوله تخلیه آب شیر پروانه ای نیروگاه، مقادیری از آب وارد طبقه تحتانی نیروگاه داریان شد که حجم آب ورودی بیشتر از ظرفیت پمپ های تخلیه کننده نشتی نیروگاه بود که این موضوع باعث آبگرفتگی در این بخش از نیروگاه گردید که با تمهیدات معمول به سرعت آبگرفتگی کنترل گردید و پیش بینی می شود که شرایط ظرف ۲۴ ساعت آینده به حالت عادی برگردد.

سد داریان یک سد خاکی ساخته شده روی رودخانه سیروان در نزدیکی شهر نودشه شهرستان پاوه و در مجاورت روستای داریان است.

حجم مخزن سد داریان پاوه ۳۳۸ میلیون متر مکعب است و میزان برق تولیدی نیروگاه آن ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت در سال است که یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال درآمد خواهد داشت.

اهداف احداث سد داریان تولید انرژی برق آبی و بهره برداری حداکثری از آب رودخانه سیروان به منظور توسعه کشاورزی عنوان شده است.

سد داریان در ۲۵ کیلومتری شهر پاوه و ۱۴۵ کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |