11 Comments

 1. 11

  محمود رستمی تبار

  سلام مهندس عزیز
  بنظر می رسد عنوان مطلب با آمارهای زیر نوعی تناقض در انتخاب عنوان یا نوعی مظلوم نشان دادن یا جذب ترحم دیگراناست. قابل ذکر است درخصوص سفر جناب وزیر که با درخواست امام جمعه عزیزمان صورت گرفته است در اواخر دوران ریاست جمهوری دولت تدبیر و امید, سفری بی حاصل است. ایشان در این سفر فقط توپ ناکامی توسعه استان را به زمین مسئولین استانی انداخته است. جناب عبدی بی فرهنگی و فقر ادب و هنر و دین و سرمایه های اجتماعی متعهد و توانا عقب ماندگی است که به ادعای خودتان در این مقوله ها غنی هستیم بهرحال از سایت وزین سلام پاوه هم بعید بود که این عبارت ناخوشایند را بر چهره زیبای منطقه حک نمایند. امید است مشکلات موجود اقتصادی و شهری و شهروندی را به نحوی انتقال دهیم که نیازمند جذب ترحم دیگران نباشیم. حق و حقوق را باید گرفت:
  عبارات شما: «می خواهم از زاویه ای دیگر شما را با زادگاهم آشنا کنم.

  ما وارث سرزمینی با پتانسیل های خوب اجتماعی و فرهنگی هستیم.

  پاوه کمترین تعداد زندانی را در سطح کشور دارد (۲)

  پاوه با ۱۹ سمن اجتماعی رتبه اول کشور را دارد (۳)

  ‌پاوه‌ بالاترین نرخ باسوادی استان را دارد (۴)

  پاوه به لحاظ کمک‌های مردمی به نهادهای کمک رسان و انجمن های خیریه در استان رتبه اول را داراست (۵)

  جامعه ما کمترین آمار بزهکاری و جرم را در کشور دارد.»
  بنظر می رسد بدون یک حرکت اجتماعی درون جامعه و انتخاب دلسوزان واقعی برای تصدی امور و احساس مسئولیت همه اقشار جامعه و تغییر نگاه از جیب خود به نفع عمومی و اجتماعی و وجود مسئولین با قدرت چانه زنی بالا و درخواستهای معقولانه و بنیادی راه به جایی نخواهیم برد.
  شنیدم زمانی در دهه شصت دوستانی به خدمت وزیر بازرگانی وقت رسیده و یکی از از دوستان تهمتی در نزد وزیر به یکی از مسئولین شهرستان وارد ساخته که وزیر از همراه دیگر وی صحت موضوع را جویا می گردد. دومی که نخواسته همراه را ضایع کند و به کذب بودن تهمت هم واقف بوده به نوعی موضوع را فیصله می دهد.
  پرسیدم این همه جربحث درحضور وزیر محترم برای گرفتن چه بوده است. شاهد گفت برای گرفتن ده تن نقل یا قند بوده و وزیر محترم درقبال صداقت نفردوم آن را به هفده تن افزایش داده است!
  قضاوت کنید مشکل از ماست که برماست.
  با احترام محمود رستمی تبار

  پاسخ دادن
 2. 10

  ارسلان یزدانبخش

  آقای عبدی دستمریزادحق مطلب رابسیارعالی ادا نمودیدباذکرتمام این مطالب، اوج بی انصافیست که برای این دیارومردمانش مسئولان اقدامی نکنند.

  پاسخ دادن
 3. 9

  ناشناس

  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا

  بی وفا حالا که من افتاده ام از پا چرا

  نوشداروئی و بعد از مرگ سهراب آمدی

  سنگدل این زودتر می خواستی حالا چرا بعد از چهار سال دیر امدی جناب انتخابات نزدیک است می خواهید با وعده های تکراری وسر خرمن دوباره همه را سر کار بگذارید شما امتحان خود را پس داده ایدمردم ساده لوح نیستند اگر قصد انجام کاری را داشتید در طول این چهار سال میکردید مدیر سایت لطفا طبق معمول سانسور نکن

  پاسخ دادن
 4. 8

  جوان

  مقاله و نوشته و متنی که سر برگ آن با کلمات و جملات بسیار ناخوشایند شروع میشود ارزش و توان و حوصله خواندن آن متن را تباه میکند دوست بزرگوار بهتر بود مینوشتی بافرهنگترین شهر در محروم ترین استان بجا عقب مانده ترین، بزرگواری بفرمایید در نوبت های بعد در انتخاب جملات خود محتاط برخورد کنید

  پاسخ دادن
 5. 7

  دلشاد پیاب

  سلام و درود به نوشته یتان
  خیلی جالب به موضوع پرداخته اید هم از لحاظ کمبود و هم از لحاظ پتانسیلهای موجود . راهکارها هم واضح و مبرهن است . ان شالله دولت تدبیر و امید با ادامه دار شدن صدارتش بتواند مردم اورامانات را از موهبتهای خودش بی نصیب نگذارد و این قطار توسعه به متطقه ما هم برسد . ما هم در حد توان خود میسور کننده این راه باشیم و مسئولین بومی و منتطقه ای هم هم و غم خود را در این راه بکار گیرند .
  بنده خود شاهدم و سند تصویری آن هم وجود است که جناب عبدالله زاده بخشدار مرکزی مطالب شما را رودرو به وزیر کشور اعلام داشتند و ایشان هم قول مساعد پیگیری را از جانب خودشان و استاندار اعلام نمودند.
  حالا می ماند پیگیرهای مستمر و مداوم مسئولین منطقه ای و استانی و نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی که این وعده ها و قول ها به مرحله اجرا و عمل درآید .
  ان شالله این سفر بتواند منشاء خیری برای این مردم زجر دیده و مقاوم و روشنفکر و دیندار باشد .

  پاسخ دادن
 6. 6

  شهروند

  باتشکراز مطلبت.انشاالله که گوشی شنوا آن رابشنود

  پاسخ دادن
 7. 5

  فروزان رسولی

  سخنانی علمی و کارشناسی شده که می تواند آینده ای امیدواربخش را ترسیم نماید.
  به عنوان یک شهروند از جناب آقای برهان عبدی بسیار سپاسگزارم که وقت گذاشته اند و این نامه را آماده کرده اند و وظیفه شهروندی تک تک ساکنان شهرستان پاوه را به جا آورده اند. دست مریزاد و سپاس بیکران

  پاسخ دادن
 8. 4

  ساسان نقی زاده

  سلام و درود بر شما کاک برهان عبدی که مشکلات و بحران های موجود در شهرستان پاوه و راه حل های خارج شدن از این بحران را به این زیبایی برای ساکنین خارج از شهرستان ترسیم کردید.

  پاسخ دادن
 9. 3

  محمد م

  کاک برهان عزیز
  سلام و دست مریزاد.
  اما من چند نکتە ای را اشارە خواهم کرد.
  کس نخوارد پشت من/ جز ناخن انگشت من.

  دوست عزیز، قبل از اینکە منتظر امدادهای دولتی باشی، کمی به حال و گذشته پاوه نظری بنما.

  در گذشته های نه چندان دور که سیل مهاجرت های اجباری مانند مهاجرت اجباری روستاهای مرزی که به علت وقوع جنگ اتفاق افتاد، پاوه غرق در جمعیت شد. اما افسوس که نگاه خود خواهی غالب در این شهر و تقسیم بندی شهروندی به چند درجه و نحوه برخورد میزبان با مهمانان و تنگ نظری های مسئولین بومی شهر، چنان عرصه را بر جمعیت تازه وارد تنگ نمود که این فاکتور و شاخصه مهم رشد و گاهی توسعه مجبور به ترک این دیار شد و چنان پیامدی را به ارمغان اورد که نه تنها سیل جدید جمعیت مهاجر که در ایران اتفاق افتاد و جمعیت روستاها به شهرها منتقل شد، پاوه کمترین بهره را از این جریان برد و حتی به علت این مهم خود جوانان و مردم پاوه به دلیل از دست دادن موقعیت ها خود نیز مجبور به ترک وطن شدند.
  دوست گرامی، سری به بعضی از ادارات شهر بزن و ببین این ادارات محترم چقدر برای روستاهای تحت پوشش خود تلاش میکنند و چجوری با انها رفتار میکنند. بررسی کن که چگونه از حق مجموعه زیر دست خود دفاع میکنند. ببین که چه تلاشی برای ارباب رجوعان این روستاها می کنند. بررسی کن که مسئولین بومی چگونه حق شهروندان خود را از ادارات استانی طلب می کنند.
  اگر روستاهای شهرستان رونق بگیرند، مطمئنا شهر پاوه هم رونق خواهد گرفت.
  پس هر چه کنی به خود کنی.

  شاید به یاد نداشته باشی که شهرهای جوانرود و روانسر و ثلاث یک روز جز پاوه بودند، اما انها به دور از چنین رفتارهایی، چنان کردند که مسیر رشد بهتری را پیمودند ولی پاوه نه تنها پیشرفت نداشت، بلکه مسیر عقب گرد خود را با سرعت طی نمود.
  وقتی فرهنگ و سواد بالای مردمان یک شهر نتواند خروجی خوبی داشته باشد، بیان نکردنش بسیار بهتر است. چرا که نمود سواد و فرهنگ باید دراجتماع دیده شود نه اینکه در سطرها و ستون های اماری اورده شود و …
  وقتی سواد نتواند در رفتار و عملکرد تاثیر بگذارد نبودش بهتر است
  امید است به جای التماس از مسولین جهت رفع مشکلات، با تغییر رفتار و نگرش خود سعی در ابادانی شهرستان نماییم.

  پاسخ دادن
 10. 2

  kurd

  درود و سپاس فراوان واقعا متنتون کامل و بی نقص بود واقعا دس خوش امیدوارم نامه رو به دست وزیر محترم برسونن

  پاسخ دادن
 11. 1

  M.N

  امیدوارم مقاله پربار آقای مهندس عبدی در راستای هرچه بهتر شدن اوضاع این شهر مورد توجه مسئولین قرار گرفته و موثر واقع شود.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.