82 Comments

 1. 77

  مهمان

  با عرض سلام و احترام
  من مهمان شما هستم برداشتم از روحیات و خصوصیات مردم شریف پاوه مردمی فرهنگی و هنر دوست بود البته در برداشتم اشتباه نکردم
  تا حد زیادی از رئیس اداره ی ارشاد و مسئول خانه موسیقی شناخت نداشتم اما این دعواهای اینترنتی منو بر آن داشت که مطالبشون رو بخونم
  اولا به نظر بنده کاش به جای این نامه پراکنی ها مرد و مردونه روبروی هم بشینید و مشکلاتتون رو باهم رفع کنید و بحث رو میون مردم نکشید مردم اندازه ی کافی مشکل دارن
  هردوی شما اگه دلسوز فرهنگ و هنر هستید و خواهان اون هستید که فرهنگ و هنر رشد کنه بشینین باهم مشکلاتتون رو بحث و در نتیجه به یک توافق برسید و در نهایت به این مردم عزیز خدمت کنید
  اما به عنوان مهمان دو نکته:
  جناب آقای محمودی لطف کنید لحن کلامتون رو متناسب با مخاطبتون انتخاب کنید
  جناب آقای آژند به نظر من بازی با کلمات برای اینکه قیافه ی حق به جانب بگیرید زیاد خوب نیس
  اما سایر دوستان یه مدیر تو شهرتون هس که هم جوونه هم با سواد به جای این هیزم واسه آتیش معرکه دعوت به آرامش کنید واقعا برای شما و شهر شما خیلی زشته
  من یکی که خیلی دلزده شدم
  دوست عزیز سلام پاوه لطفا شماهم دعوت بعه آرامش کنید
  خواهشا انتشار دهید.

  پاسخ دادن
 2. 76

  شادمان کریمیان

  با تقدیم سلام و ادب و احترام خدمت خوانندگان گرامی. هزاران سال از عمر انسان بر روی این کره ی
  خاکی می گذردحال آنکه عده ای از همنوعان در زادگاهمان دریغا که بیمی از بیان قهر و به سخره گرفتن دسترنجهایی که از اعتکافهای خالصانه شاگردان فرهنگ در مکتبهای صداقت و هنر پر نگار موسیقی اصیل کسب نموده ندارند. چرخه ی هنر می چرخد فرصتی برای ارعاب و تهدید نیست لذا تاثیر بد را بر فضای هنر دیار بسوزانیم و از درون خاکسترش بنای تخصص را بر بنیاد تمرین و زیور ادب بسازیم.هنگامی که پای بقای هنر در میان باشد محق و مستحق وظیفه ی واحد دارند که همانا خفه کردن ریتم از طبل بی اعتمادی متقابل است سال 1366 خورشیدی هنگامی که حقیر 6 ساله بودم نخستین ساز را که تنبوری ساخته ی استاد اسدالله گهواره بود به خاطر می آورم و از نهان کردنش در پستوی خانه خاطرها دارم چرا که در بعضی اذهان سبب نگون بختی به شمار می رفت اما به یاد دارام که فرهیختگی کسانی بر جهل دیگرانی می چربید و حال ساز را در دست دانش اموزان مقطع ابتدایی در خیابانهای شهرمان میبینیم و انبوه اشتیاق و توان درک مفاهیم شعر و هنر را در برق چشمان مردم هنر دوست پاوه هنگام اجرای کنسرتها و بر نامه های هنری حس می کنیم. در پایان از تمامی انسانهای شریفی که با مفهوم هنر و زیبایی آشنا هستند تقاضا مندم که به هر نحوی که ممکن است نه بر ازدیاد بلکه در زدایش اسطکاکهایی اینچنین جامعه ی هنری را یاری دهند. قلندران طریقت به نیم جو نخرند قبای اطلس آن کس کز هنر عاریست

  پاسخ دادن
 3. 75

  ثابت علیزاده

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام زحمتکشان خانه موسقی پاوه
  بنده به عنوان یک فرد هنر دوست و از شاگردان خانه موسیقی پاوه طی مدت 2 سالی که این افتخارو داشتم به عنوان شاگرد در محضر استادان عزیز خانه موسیقی پاوه حضور داشتم به جز زحمت صادقانه و بی منت این عزیزان چیز دیگه ای ندیدم و همواره تلاش این دوستان در پرورش هنر در بین مردم پاوه را ارج می نهم و از خداوند متعال خواستارم که این استادان عزیزدر سلامت کامل همواره به آموزش هنر بپردازند و در این راستا دچار هیچ مشکلی نشوند و از مسئولین محترم تقاضامندم به جای سنگ اندازی و ایجاد مشکل، در حل مشکلات به این عزیزان مساعدت لازم را به عمل آورند .به امید روزی که خانه موسیقی پاوه به مجهزترین و بهترین خانه موسیقی غرب کشور تبدیل شود و شاگردان زیادی را پرورش دهد.

  پاسخ دادن
 4. 74

  میلاد حاتمی

  بسم الله الرحمن الرحيم
  عاشقان را سر شوريده به پيكر عجب است دادن سر نه عجب، داشتن سر عجب است.
  سلام ،ادب ،احترام و ارادت خود را تقديم مي كنم به اهل هنر ، متوليان امر فرهنگ و هنر در جامعه ،مردم شريف،آگاه و با فرهنگ شهرستان پاوه..عرض خسته نباشيدخدمت تمام كسانيكه در اين چند روز با استفاده از متون گوناگون ادبي، به نقد،بررسي،توصيف،تمجيد،تحقير و تضعيف هردو طيف (يك طرف يك سازمان دولتي و طرف ديگر يك سازمان مردم نهاد) پرداخته و گاهاً موضوع اصلي را در حاشيه گذاشته و حاشيه را به گود وارد نموده اند.
  اينجانب نيز با مطالعه تك تك نظرات،و با توجه به ارتباط نزديك با خانه موسيقي ، و اشراف تقريبي به تمامي مشكلات و معضلاتي كه آن تشكل با آنها دست و پنجه نرم مي كند ، برخود واجب دانستم اول به عنوان يك شهروندمعمولي و دوم به عنوان يك دوستدار و عاشق هنر واقعی، بسيار خلاصه، نكاتي را پيرامون اين بحث و كمي بيشتر،مطرح نمايم.
  عزيزان ما در كشور و جامعه اي زندگي مي كنيم كه اجانب ، با داشتن برنامه هاي بلند مدت و هجمه هاي گوناگون فرهنگي در شكلهاي هاي مختلف ،اين جامعه را هدف قرار داده اند. منطقه ما اورامانات، كه دياري ديرين، با تمدن و با اصالت است و مركز ثقل آن يعني خانواده هايمان، قطعاً از تير رس آنها دور نخواهند بود.آنها با تمام توان و ابزارهاي گوناگون و پيشرفته ، از هر فعاليتي در جهت تضعيف بنيان خانواده ها ، به عنوان اساس جامعه ، فروگذار نمي كنند.فقط كافيست بدون هيچ تعارف و تعصبي نيم نگاهي به وضعيت اجتماعي و فرهنگي شهرمان بيندازيم،و به آمارهاي نگران كننده و تاسف بار (طلاق،اعتياد،دزدي و ……) توجه و تامل كنيم، اگر كمي واقع بين باشيم ديگر به خاطر يك تشكر نكردن، سلام نكردن،و به خاطر اشاره نكردن به خاطرهاي بي خاطر ،يكديگر را زير سوال نمي برديم و به تضعيف و تحقير همديگر نمي پرداختيم.
  برادران و خواهران عزيزم ، اگر به خانواده ها ي محتاج، به بيماران صعب العلاج و لا علاج ” كه متاسفانه روز بروز برآمار آنها افزوده مي شود” و هزينه هاي بالاي درمان و گرفتاريهاي آنها اطلاعي كسب كنيم،اگر به وضعيت اسف بار جامعه ، كه خلاٌ معنويت در آن بسيارمشهود، و نداشتن هدفي معلوم در زندگي ، و سر در گم بودن جوانان و طاعون بیکاری،در آن موج مي زند، تامل نمائيم، به خاطر مسايل جزئي ، توان و انرژي بالاي خود را صرف محكوم كردن همديگر نمي كرديم.برعكس تمام توان و انرژي خود را صرف حل مشكلات و معضلات فرهنگي و اجتماعي جامعه خود مي كرديم.
  رسالت خطير ارشاد اسلامي پاوه و يكي از شاخه هاي پر بار و وزين آن يعني “خانه موسيقي پاوه” ايجاب مي كند كه اين دو طيف با همديگر تعاملي لطيف از جنس فرهنگ و هنر داشته باشند.همه مي دانيم كه هيچ مسئوليتي سنگين تر و حساس تر از قبول كردن رهبري و متولي شدن در امر فرهنگ و هنر نيست. اينك كه جواناني لايق ،شايسته و با انگيزه ، از روي اراده و علاقه شخصي و عشق به هنر، علي الخصوص موسيقي ، بخشي از چنین مسئوليت سنگینی را پذيرفته و در قالب هيات موسس ، خانه موسيقي را به عنوان مكاني فرهنگي ،هنري و اجتماعي ( به عنوان يك NGO واقعي)،وپناهگاهی سالم و تاثير گذار در جامعه و منطقه خصوصاً براي جوانان و نوجوانان ، مهيا نموده اند،و در آن مباني موسيقي و مسايل اخلاقي و اجتماعي را به هنر جويان مي آموزند،و پيه تمام ناملايمات ،مشكلات،حرفهاي نا مناسب(این چنینی) و ساير مسايل را به تن خود ماليده اند، و با اشتياق و درآمدي اندك ،به عاشقان و دوستداران فرهنگ و هنر خدمت مي كنند، روا نيست كه به اين سازمان به عنوان يك موسسه مالي و اعتباري و يا يك بنگاه زود بازده اقتصادي نگريسته شود.خانه موسيقي يك موسسه غير انتقاعي كاملاً آموزش و پرورشي است كه بسياري ار ثمرات آن را بدون عينك بصيرت نمي توان مشاهده نمود..بخشي از ثمرات و بازخوردهاي ظاهري آنرا مي توان، در ورود و وجود سازهاي موسيقي در حدود 500 الي 600 خانواده در شهرستان ، حضور هنرجويان در اجراي كنسرتها، و شخصيت ، متانت وادب هنرجويان هم در خانواده و هم در جامعه مشاهده كرد. كه اين مهم براي بازه زماني كمتر از 4 سال بسيار چشم گير و ما را به آينده مسير حركت خانه موسيقي اميدوارتر مي كند. بنابراين، مي طلبد كه هردو طيف با تعامل ، تعاون و همكاري بيشتر ، تلاش در جهت مرتفع نمودن مشكلات و موانع فرهنگي ، هنري و اجتماعي را در برنامه هاي كاري خود قرار دهند . كه در اين ميان نقش متولي فرهنگ و هنر (اداره ارشاد اسلامی)بايستي پررنگتر باشد.
  در پايان به عرض دوستان مي رسانم ، كه بايستي بر خود بباليم كه اينك نخستين خانه موسيقي غرب كشور و از معدود خانه موسيقي های کل كشور ،را با تلاشهاي مضاعف و پيگيريهاي مجدانه دوستانمان در خانه موسيقي، در شهرستان خود(پاوه ) داريم. و اين افتخار بزرگي است.براي تمامي دوستانم در خانه موسيقي آواي هورام پاوه آرزوي موفقيت بيشتر ، و براي تمام مسئولين شهرمان آرزوي توفيق خدمت گذاري بيشتر به مردم را دارم.
  خوش بود گر محك تجربه آيد به ميان تا سيه روي شود هركه در او غش باشد.

  ميلاد حاتمي – سيزدهم ارديبهشت ماه يكهزارو سيصدونودو سه

  پاسخ دادن
 5. 73

  ثریا کمالی

  با سلام بعنوان یکی از هنر جویان خانه موسقی حمایت خود را از این بیانیه اعلام میکنم و جادارد تشکر فروان از تلاش وزحمات خانه موسیقی پاوه و استاد بزرگوارم اقای اراس اژند بکنم

  پاسخ دادن
 6. 72

  دلسوز

  متاسفانه نظراتی که برای این مطلب تایید شده دقیقا درسمت وسوی بیانیه شورا درحرکت است من هم بانظرجناب سیامک کاملا موافقم این جنجالها کاملا برنامه ریزی شده میباشد امیدوارم کسانیکه اهل هنرواقعی باشند به این حاشیه دامن نزنند به نظر من تمامی نظراتی که برای حمایت ازبیانیه خانه موسیقی ارسال شده تیری بر پیکره هنر وفرهنگ شهرمان است ومن دراینجابشدت این حرکت زشت را درتشکیل این کمپین بشدت محکوم میکنم وبرای کسانیکه داعیه هنر(موسیقی)دارند متاسفم به نظر من این یکی اززشتترین حرکتهای چند سال اخیر درزمینه هنر پاوه بوده است.
  واقعا متاسفم

  پاسخ دادن
 7. 71

  هامبارسون

  روز وصل دوست داران ياد باد__ ياد باد آن روزگاران ياد باد
  زماني نه بسيار دور منزل پدرم جايگه دوستان نيكو سرشتي بود كه با آن سن مختصر خويش بخاطر عشقي كه جداي از صداي سازشان به اخلاق و منششان داشتم ، آنها رو دور خويش جمع ميكردمو شب هاي زمستان و تابستان رو با نهايت محبت و عشق با سازو آواز به نيمه ميرسانديم.
  ياد آن دوران نيكو بخير باد . . .
  اگرچه امروز به نوعي نا معلوم اين پيوندهاي خوش بو و مرطوب گذشته مان با آن خادمان اهل هنر ازهم گسيخته و سالهاي مديديست كه محبت ( چهره به چهره مو به مو ) فقط خرابه هايي از آن بر بيابان خاطرمان برجاي مانده و ديوارهاي منزل پدرم امروز فقط يادگاري از عكس خسرو آواز ايران بر آن بر جاي مانده است و اتاق هايش گاه و بيگاه و بندرت سرشار ميشوند از مختصر آوازيست كه از بطنم جاري ميشود .
  ما ز ياران چشم ياري داشتيم ____ خود غلط بود آنچه ميپنداشتيم
  اما با همه اين حرفها و صحبت ها ،بدون شك اين مهم ميسر بود كه ملايم گونه تر با خاطر اعضاي خانه موسيقي كه همانه خادمان دولت هنر نيز هستند بر خورد ميشد . حداقل ميدانم آقاي آژند بسيار مهربان تر از آن چيزيست كه انساني او را از خويش برنجاند . مهربانان ، اهالي خانه موسيقي همت والايي را براي اينكار در نظر گرفته اند و با شيره محبت بر خاسته از جانشان ، كمر به توسعه فرهنگي اين خطه گماشته اند . بياييد و به پشتيباني از اين سازمان نمناك خوش بو ، همت گماريد و خطر تهاجم فرهنگي و انحرافات اجتماعي و بزهكاري ها و خودكشي هاي پوچ گرايانه را از سر اين شهر دور كنيد .مردم نيك سرشت اين جامعه و ساختار سياسي اين شهرستان كوچك نيز كه سمت هايي را به متوليان سازماني و ارگانيك واگذار كرده است با پشتيباني از بدنه فرهنگي اين شهر ، باشد كه شرف حضور به منزل حضرت هنر بيابند .
  مسئول ارشاد اسلامي نيز با مختصر شناختي كه از دور از ايشان دارم بقطع يقين با نيرو و عشق جواني كه در وجودشان هست بي شك قدم مهمي را ميتوانند در راستاي سعادت بشر بردارند . اميدوارم كه در زير سايه سار محبت و نوعدوستي بتوان همدلي ها را صفايي دگر بخشيد .

  پاسخ دادن
 8. 70

  خيام محمدي

  با سلام خدمت شما دوستان بزرگوار. بنده خیام محمدی دانشجوی دانشگاه کردستان و ساکن شهر سنندج و ازبستگان کاک پیمان حسن زاده هستم که با توجه به بحثهای پیش آمده در باب خانه موسیقی پاوه و همچنین شناخت بنده از مسئولین و اساتید این انجمن بر خود لازم دانستم نظر خود را در اینباره با همشریان در میان بگذارم. بنده قریب 12 سال است که ساکن سنندج میباشم، شهری که در غرب کشور و در مناطق کردنشین داعیه دار فرهنگ و هنر و به خصوص موسیقی میباشد لازم است خدمت دوستان عرض کنم که در شهر سنندج خانه موسیقی وجود ندارد بلکه تنها چند مرکز آموزش موسیقی با هزینه بالا به تربیت هنرجو میپردازند، در این چند سال که خانه موسیقی پاوه افتتاح شده است مایه افتخار من و سایر پاوه ای ها بوده که نزد دوستانمان در جمع های فرهنگی در سنندج و بقه شهرها از پاوه به عنوان تنها شهر غرب کشور و یکی از 7 شهر ایران که دارای خانه موسیقی میباشند یاد کنیم. بنده همواره شاهد بوده ام که از این مرکزبه عنوان افتخاری بزرگ برای شهر فرهنگی پاوه در نزد اهل فرهنگ در سایرشهرها یاد شده. اما متاسفانه در سفر اخیرم به پاوه شاهد ناملایمتی از جانب برخی دوستان درباره این مرکز و اساتید آن بودم. با توجه به شناختی که بنده از آقای حسن زاده دارم باید عرض کنم که ایشان نیز قبل از بازگشت به پاوه ساکن سنندج بودند و با توجه به استعداد ایشان در نواختن سنتور و تقاضای مراکز آموزش موسیقی آن شهر جهت همکاری و فرصت هايي که برای ایشان مهیا بود میتوانستند در سنندج یا کرمانشاه یا تهران که امکانات و درآمد بیشتری داشتند به فعالیت بپردازند اما ايشان بر خود لازم دانستند تا در شهر خود به همشهریان خود خدمت کنند و با چشم پوشی از فرصت های موجود در شهرهای دیگر اقدام به همکاری در تاسیس خانه موسیقی پاوه نمودند، یقینا سایر اساتید بزرگوار این مرکز نیز چنین شرایطی داشته اند. به عقيده بنده علاوه بر ارتقاي وجهه فرهنگي پاوه در ديگر شهرها، كاركردهاي فرهنگي اين انجمن در خود فضاي فرهنگي شهر پاوه نيز قابل توجه است، زيرا در اين سالها شاهد گرايش جوانان شهر به هنر و دوري از تفريحات ناسالم همچون رفتن به قهوه خانه ها بوده ايم كه يقينا باعث دلگرمي خانواده ها بوده است، اما متاسفانه عدم درک صحیح برخی ها از کارکردهاي مثبت این مرکز بر وجهه فرهنگی شهر پاوه باعث ایجاد چنین بحث هایی شده است. اميدوارم مسئولين عزيز به جاي متهم نمودن ديگران، به حمايت از چنين نهاد پيشروي بپردازند، تا همچون گذشته نام پاوه به عنوان شهري فرهنگي بر سر زبان ها بماند.

  پاسخ دادن
 9. 69

  سیامک

  باسلام خدمت مدیریت سایت وکاربران عزیز
  جناب آقای صالحی ودارودسته به قول خودتان شجاع.احتمالا شما لینچان وبقیه دوستانتان اهالی لیانشامپوهستید!!!
  من وخیلی ازمردم به خوبی امثال شماهارامیشناسیم که باجبهه گیریهای الکی وحرفهای بی محتواسعی درمطرح کردن خودتان برای پیشبرد اهداف بلند مدتتان دارید مثلا باجبهه گیری مقابل ……..بگویید که ماترسی نداریم اما موقع عمل به عجز ولابه می افتید .دوست ندارم بیشترازاین دنبال این بحث رابگیرم مطمئنا جنابعالی وامثال شمادلسوز هنر وخانه موسیقی نیستید فقط میخواهید ازآب گل آلود ماهی بگیرید شماکه میفرمایید من سابقه فرهنگی ندارم فقط ازروی غرض ورزی وکم آوردن مقابل حرف حق می باشد جناب زمانی من مدرک کارشناسی ارشد گرفتم امثال شماداشتید یک قل دو قل بازی می کردید بخداشمابااین حمایتهای بی جا دارید هنر وبچه های اهل هنررا به حاشیه میبرید .
  مشکلات خانه موسیقی واداره ارشاد به خودشان مربوط است بس کنید دیگرچی ازجان این شهر میخواهید بابا شوراراکه به آشوب وبلواکشاندید بس نبود حالا اهالی هنررا هم هدف قرار داده اید .
  من ازدوستان عزیزم آراس وپیمان وجناب محمودی خواهش میکنم تحت تاثیر این تحریکات مغرضانه قرار نگیرند
  آقای صالحی عزیز از شما ودوستانتان درسایت سلام پاوه ممنونم امیدوارم باتایید این نظر بنده کمک بزرگی به کاستن کدورتها وروشن گری برای عزیزان خانه موسیقی وارشاد نمایید بسیار سپاس

  پاسخ دادن
 10. 68

  سیروان انصاری

  با عرض سلام خدمت مدیریت سایت وکاربران گرامی
  دوستان عزیز درابتدا لازم است به این نکته اشاره کنم که بر خلاف نظر تعدادی از دوستان جانبداری و یا حمایت از خانه موسیقی به معنای جبهه گیری و یا تخریب آقای دکتر محمودی نمی باشد . جوان بودن ، تحصیلات عالیه و از همه مهمتر بومی بودن از جمله دلایلی است که سطح انتظارات از ایشان را بالا برده و همه را امیدوار به تغییر در عملکرد اداره ی فرهنگ و ارشاد نموده است.
  همشهریان گرامی هیچ از خود پرسیده ایم در تمام این سالها ،نهادها و سازمان های دولتی به طور عموم و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرمان به طور خاص در رابطه با مسائل فرهنگی و اجتماعی ،ایجاد نشاط اجتماعی،کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی چه کار مثبتی انجام داده اند ؟ خروجی بودجه های اختصاص داده شده به مسائل فرهنگی چه بوده است ؟
  نتیجه : اعتیاد بسیاری از جوانان و کاهش سن مصرف سیگار به زیر 12 سال .
  وقتی متولیان امور فرهنگی خود بی خیال فرهنگ شده اند نتیجه این میشود که می بینیم . انصافا اگر در این سالها فعالیت انجمن ادبی از یک سو و فعالیت خانه موسیقی از سوی دیگر نبود ، اصولا بود و نبود اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ساختما نش را کسی حس نمیکرد. پس با در اختیار قرار دادن دو اتاق از یک ساختمان تقریبا بیکاره به خانه موسیقی نباید منتی بر سر کسی نهاد و به جرات می توان گفت تنها عملکرد مثبتی که در این سالها از اداره ی فرهنگ و ارشاد می توان به ان اشاره کرد همین اسکان خانه موسیقی و انجمن ادبی می باشد.
  در این دو سه ساله بسیاری از نوجوانان و جوانان شهرمان با هزار امید و آرزو عضو خانه موسیقی شده اند تا با تلاش و پشتکار به درجات عالی موسیقی نایل آیند . پس بیاییم تنها روزنه امید این جوانان عاشق پیشه را با دیدگاههای تنگ نظرانه از بین نبریم. در پایان وظیفه خود میدانم از تلاش تمامی زحمت کشان خانه موسیقی به خصوص آقایان حسن زاده و آژند تشکر نمایم. موفق و پیروز باشید

  پاسخ دادن
 11. 67

  پاوەیار

  فاتح شمس جان با کتابفروشی انسان ادیب نمی شود

  پاسخ دادن
 12. 66

  بهاره راك فر

  با سلام خدمت تمامي هنردوستان گرامي
  اينجانب به عنوان عضو كوچكي از خانه موسيقي و يك شهروند از نزديك شاهد زحمات و تلاش هاي دلسوزانه مربيان و اعضاء هيئت مديره اين خانه مي باشم و برخود لازم مي دانم حمايت خود را از اين عزيزان اعلام نمايم و از مسئولان شهرمان خواستارم حمايت همه جانبه خود رانسبت به اين مكان مبذول نمايند .

  پاسخ دادن
 13. 65

  آرش سلیمی

  درود و سلام خدمت تمامی کاربران گرامی ومدیران زحمتکش سایت و متولیان عزیز فرهنگ و هنر شهرمان پاوه
  هنر و فرهنگ و ادب هر ملت و دیاری،نشان دهنده ی نوع بینش و اخلاق اجتماعی مردم و ساکنان آن است و خوشبختانه در شهری زندگی میکنیم که از این بابت بسیار غنی و پرآوازه است و من نیز به عنوان عضو کوچکی از این خانواده بزرگ هنر و فرهنگ غنی،بر خود میبالم و افتخار میکنم.
  متأسفانه در چند روز اخیرشاهد حرفها و گفته هایی بوده ام که احساس میکنم بسیاری از آنها ناآگاهانه و نامهربانانه بوده و به هنر و فرهنگ شهرمان لطمه وارد کرده و باعث تکدر خاطر اهالی هنر و مردم شریفمان شده است.لذا به عنوان عضو کوچکی از این جامعه و بخاطر حفظ شأن و جایگاه هنر و هنرمندان و همچنین مطلع کردن همشهریان و متولیان فرهنگی آن از چندین نکات و حقایق درباره ی موضوعات و بحث های پیش آمده اخیر میان زحمتکشان خانه موسیقی و اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی،خدمت کاربران گرامی و عزیزانی که دلسوز هنر این دیارند باید به عرض برسانم که به راستی از تقابل و رویاروی این دو عنصر مهم در عرصه هنر و فرهنگ شهرمان بسیار اندوهگین شدم چرا که نه تنها باعث کندی حرکت پیشرفت هنری و فرهنگی شهرمان میشود بلکه موجب تشویش اذهان عمومی شده و باعث دودلی و دلسردی عزیزانی میشود که میخواهند تازه پای به این عرصه بگذارند آنهم با وجود این بستر مناسب و خوبی که خانه موسیقی فراهم کرده و هنر و فرهنگ شهرمان را از سالها رکود هنری خارج کرده است!حال چرا کسانی بدون آگاهی و اطلاع از تلاشهای شبانه روزی این عزیزان و با وجود کارنامه درخشانشان در مدت زمان کوتاهی که از تأسیسش میگذرد،این چنین مغرضانه و ناعادلانه بر سر راهشان سنگ اندازی میکنند،جای بسی تعجب دارد!!!
  سالها دل طلب جام جم از ما میکرد آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد!
  حال که بعد از دهه ها مسکوت و راکد ماندن فعالیتهای هنری شهرمان و سالها دست به دامان شدن مدرسین شهرهای دیگر،خود اکنون صاحب مدرسین دلسوز و خوش اخلاق و برخاسته از این شهر پرآوازه هستیم چرا باید چشم بسته و کور کورانه و مغرضانه دست به انتقاد زده و باعث نارحتی و تکدر خاطرشان شوید؟
  نمیخواهم بیش از این اطاله کلام داده و وارد بحث های حاشیه ای شوم اما به اجبار باید حقایق ناگفته ای را که در دل داشتم در جواب عزیزانی که به قول کاک فرهاد سلیمی از فرسنگها فاصله و بدون حضور در بین عزیزان و زحمتکشان خانه موسیقی اقدام به نقد شدید و بی پایه نمودند،به زبان بیاورم که امیدوارم از کسی از این درد دل ها سؤبرداشت نکند زیرا بنده ی کمترین قصد مکدر کردن و تخریب کسی را ندارم…
  ابتدا باید بگویم برخود میبالم که اولین هنرجو خانه موسیقی هستم که تا به امروز بدون پرداخت شهریه در این مکان به تحصیل موسیقی پرداخته و این را نیز مدیون تلاشهای بی دریغ و دلسوزانه ی مدیر عامل محترم این نهاد جناب آقای آراس آژند و همراهان زحمت کششان از جمله جناب آقای پیمان حسن زاده بوده ام و هستم.در مورد فعالیتهای هنریشان نیز همین بس که با ارتباطهای شایسته و فعالانه شان،شاهد حضور بزرگترین اساتید هنر و موسیقی ایران زمین در شهرمان بودیم و این درحالیست که این مهم تا قبل از افتتاح خانه موسیقی صورت نگرفته است!
  آیا اگر کسی به فکر پول درآوردن و پرکردن جیبش باشد اینگونه عاشقانه و دلسوزانه و بدون حامی و پشتیبان و بخاطر زنده نگهداشتن و جهانی کردن هنر و فرهنگ شهرش،از جان و مال و سرمایه ی خود مایه میگذارد که جوانان و نوجوانان شهرش را از ابتلا به بلاهای خانمان سوز و فرهنگ سوز اعتیاد و فساد و هزاران کار پوچ و تفریحات منحرف،نجات دهد،آنهم با وجود این همه بیکاری و راههای منحرف!؟؟
  دراین چندسالی که درکنار این عزیزان بوده ام شاهد فعالیتهایی فراتر از تدریس موسیقی و فعالیت های فرهنگی بوده،این نهاد در تمامی زمینه های فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی و روانشناسی همیشه بدون هیچ چشم داشتی،حامی هنرجویان و کسانی بوده که برای کمک به این مکان روی آورده اند…
  عزیزان و کاربران گرامی و متولیان فرهنگی-هنری دلسوز،حمایت و دلگرمی شماست که باعث پیشرفت هنرو هرچه زیباتر شدن فرهنگمان خواهد شد پس بیاییم همیشه قدردان کسانی باشیم که میدانیم واقعأ عاشقانه و دلسوزانه به فکر هنر و فرهنگ و آینده جوانانمان هستند.
  اینها تنها بخش بسیار کوچکی از فعالیت های بی دریغ و شایسته خانه موسیقی بود که خدمت شما عزیزان عرض نمودم چراکه کلام این کمترین از توصیف همه ی فعالیتشان،حقیر است.
  در پایان از تلاشها و فعالیتهای دلسوزانه این عزیزان کمال تشکر را داشته و امیدوارم همچنان درادامه راهشان استوار باشند.خاتمه کلامم را با سخنی ارزشمند از استاد محمدرضا شجریان به پایان میرسانم:
  اگر که تدبیری باشد در درک منطق هنر است،در هنر میشود نوای هستی را شنید…معراج در این عرصه روی میدهد،پروازی به فرازستان معنا!

  پاسخ دادن
 14. 64

  مهین ویسی-کرمانشاه

  دروودبی پایان براهالی موسیقی مخصوصا جناب آقای آراس آژند که آشنایی باایشان را یکی ازافتخارات خوددرزندگی میدانم.بنده قصدبیان مطلبی رودارم که خودآقای آژندهم ازاون مطلع نیستن وخوشحالم اینچنین فضایی برای بیان آن ایجادشد.:.جناب آقای آژند استادبزرگوار امروزاگربنده سازبدست گرفتم ودرحضوراستادموسیقی جناب آقای زمزیا درشهرکرمانشاه شاگردی میکنم بواسطه شما وتاثیراخلاق ومنش شما آمیخته باهنری که به من آموخت لذتهای دیگری هم هست که ماغافل ازآنیم.واین برای من کم چیزی نیس وهمیشه خداروشاکرم که سعادت آشنایی باشمارونصیب بنده کرد ازشمانهایت تشکروقدردانی رودارم وبه تمام عزیزان خانه موسیقی خداقوت میگمم.
  آدمي اگر پيامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نيست،

  زيرا:

  اگر بسيار کار کند، ميگويند احمق است !
  اگر کم کار کند، ميگويند تنبل است !
  اگر بخشش کند، ميگويند افراط ميکند !
  اگر جمع گرا باشد، ميگويند بخيل است !
  اگر ساکت و خاموش باشد، ميگويند لال است !
  اگر زبان آوري کند، ميگويند وراج و پر گوست !
  اگر روزه برآرد و شبها نماز بخواند، ميگويند ريا کار است !
  و اگر نکند، ميگويند کافر است و بي دين !
  لذا نبايد بر حمد و ثناي مردم اعتنا کرد
  و جز از خداوند نبايد از کسي ترسيد.
  پس آنچه باشيد که دوست داريد.
  شاد باشيد، مهم نيست اين شادي چگونه قضاوت شود.
  شيخ بهايي

  پاسخ دادن
 15. 63

  شعيب بهرامي

  سلام خدمت هنرمندان،هنرجويان و هنردوستان عزيز پاوه…. به نوبت خود لازم ميدانم درحمايت خانه موسيقي درقبال کسايي ک سطحي نگرند بگويم:هنرمندان کساني اند که براي خلق هنري که نشان مي دهند توانايي سفر ب باطن ودرون واصل ذات خويشتن را دارند،پس بااين وجود خلق هر هنر ک به دل مينشيند گوياي باطن زيباي هنرمند است…. که ب وضوح ميشود ديد افرادي با مجادله ومباحث حاشيه اي ميخواهند روي اين توانايي را بپوشانند چرا که خود از درک اين جمله وهنر عاجزند…پس به قول حافظ:
  هرکو نکند فهمي زين کلک خيال انگيز،،نقشش به حرام ار خود صورتگر چين باشد،،،،،،،،آن نيست که حافظ را رندي بشد از خاطر،،کاين سابقه ي پيشين تا روز پسين باشد.
  ودر پايان از دوستان عزيز خواهشمندم ک جواب افرادي که با هويت نامشخص قصد برهم زدن وجوسازي ووادار نموندن حاميان خانه موسيقي به سمت مسايل حاشيه اي ودور نمودن آنان از مبحث اصلي که همانا حمايت خانه موسيقي ميباشد پرهيز نمايند ودرجواب آقاي فاتح شمس در مورد لابي گري هنرمندان دربازيهاي سياسي عرض ميکنم که:مسيروراه هنرمند مشخص و روشن است

  پاسخ دادن
 16. 62

  فاضل حاتمی

  گر که تدبیری باشد در درک منطق هنر است ….
  در هنر می شود نوای هستی را شنید
  معراج در این عرصه روی می دهد :
  پروازی به فرازستان معنا !!
  * استادمحمدرضاشجریان*
  ضمن عرض سلام و ادب خدمت مخاطبان محترم و هنرپرور سایت سلام پاوه ، در خصوص موضوع مورد بحث ، بنده ، نه به عنوان یکی از موسسین و همچنین بازرس خانه موسیقی ، بلکه به عنوان یک نفر نوازنده معمولی با اندکی تجربه و تحصیل در زمینه موسیقی و مدیریت وآگاهی کامل از اهداف و روند فعالیتهای خانه موسیقی پاوه ، پس از تحقیق و مطالعه دقیق مطالب و نظرات مطرح شده دوستان ، برخود واجب دانستم تا در راستای حمایت از رشد و اعتلای فرهنگ و هنر موسیقی شهرمان نظر خودم را در چند بند ، به صورت خلاصه اعلام نمایم :
  1- با توجه به هدفمند بودن و کارکرد هماهنگ ، منسجم و آگاهانه اعضای خانه موسیقی پاوه ، در مباحث مدیریتی ، این تشکل را می توان سازمان نامید . همانطور که می دانید یک سازمان برای بقای خود ، نیاز به انجام مراحل تعین هدف ، برنامه ریزی ، سازماندهی ، رهبری ، هدایت و کنترل دارد . که پر واضح است هیچ سازمان یا ارگانی بدون بودجه – که نقش خون در بدن انسان را دارد – قادر به عملیاتی کردن مراحل مذکور نیست .
  2- با مطالعه دقیق مصاحبه جناب آقای آژند به نظر می رسد پیام اصلی ایشان حمایت بیشتر مسئولین و درخواست عودت هزینه های انجام شده طبق دستورات مستند قبلی از مسئولین ذیربط می باشد . بنابراین تلاش برای اخذ بودجه از پیش تعیین شده با هدف بقای خانه موسیقی ، آن هم به صورت قانونی و دارای مجوز های مربوطه و از همه مهمتر، به منظور جبران هزینه های صورت گرفته توسط خود اعضاء سازمان ، به نظر نمی رسد امری غیر طبیعی باشد ؛ که این چنین ، خاطر جناب دکتر محمودی ریاست اداره فرهنگ ساز و هنر پرور ارشاد پاوه را – که می بایست خود سپاسگزار زحمات خانه موسیقی باشد – رنجور نموده است . کاش ایشان محیط متروکه اداره فرهنگ و ارشاد پاوه را – البته در بخش موسیقی – قبل از فعالیت خانه موسیقی می دیدند .
  3- اگر منظور از واژه فرهنگ در اداره فرهنگ و ارشاد پاوه ، همان فرهنگ اصیل ایرانیست ، ذکر این نکته لازم است که هنر ، نقش ریشه درخت آن راایفا می کند و بدون آبیاری ، که همانا صرف هزینه برای این درخت عظیم می باشد ، نه تنها رشد ننموده بلکه به ساق و برگ آن نیز صدمه خواهد زد و در نهایت باعث خشکیدن آن می گردد. بر این اساس هم خانه موسیقی و هم اداره فرهنگ و ارشاد پاوه ، جهت رسیدن به اهداف خود به حضور ، حمایت و همکاری همدیگر نیاز دارند .
  4- عدم تعامل دوستانه ، مثبت ، نزدیک و دو طرفه روسای محترم خانه موسیقی و ا داره فرهنگ و ارشاد پاوه ، به طور قطع ، به ضرر فرهنگ و هنر شهرمان ، بویژه هنر موسیقی پاوه می باشد که امید است ، با اندکی تامل و دلسوزی از طرف دکتر محمودی – که نماینده و بازوی دولت در بخش فرهنگسازی شهرمان می باشد – این روند به تعاملی مطلوب مبدل گردد .
  5- خوشبختانه مردم فهیم و هنرپرور پاوه به خوبی می دانند گام اول برای رشد و اشاعه موسیقی در شهرمان توسط خانه موسیقی ، با پیگیریها وتلاشهای شبانه روزی و بی وقفه موسسین و هیئت مدیره آن علی الخصوص جناب آقای آژند و جناب آقای حسن زاده با فروش اموال و امکانات شخصی خود ، برداشته شده است ؛ حال باید منتظر ماند تا ببینیم آیا اداره محترم فرهنگ و ارشاد ، گام دوم را – با اختیارات قانونی و با بکاربردن امکانات دولتی ، بر اساس نامه های پیوست در جوابیه خانه موسیقی – برمی دارد ؟
  6- خوشبختانه مدیریت امریست اکتسابی و با کسب تجربه مدیران قبلی و مطالعه کتب مدیریتی ، حتی بدون تخصص در زمینه تحت مدیریت خود می توان به حداکثر اثربخشی و کارآمدی رسید.
  سخن بسیار است و در حال حاضر با مطرح نمودن سایر مسائل ، نمی خواهم به فضای مطلوبی که با تلاش چند تن از مدیران سابق اداره ارشاد پاوه از لحاظ همکاری وارتباط نزدیک و صمیمی با هنرمندان در سالهای گذشته و همچنین به صورت جدی تر با صداقت ، تخصص و اخلاق مداری دوستانم در خانه موسیقی در سالهای اخیر بوجود آمده ، صدمه وارد نمایم ؛ به همین دلیل هنوز مطالب و دل نوشته های زیادی در مورد هنر موسیقی شهرمان در سینه دارم که با گذشت 15 سال از اولین اجرای زنده ام برای اداره فرهنگ و ارشاد پاوه ، تا کنون بیان ننموده و تا ایجاد ضرورت های متعاقب ، بیان نخواهم نمود .
  در پایان به عنوان یک دلسوز و یکی از شاهدان عملکرد و تاریخ مدیران قبلی در 15 سال گذشته ، به ریاست محترم اداره ارشاد پاوه ، جناب آقای دکتر محمودی ، پیشنهاد می نمایم با توجه به تخصص شما در رشته تاریخ ، از تجربه روسای گذشته بهره برده و به جای صرف وقت برای تهیه جوابیه ، در صورت صلاحدید دولت و ابقاء در پست خود ، بخشی از بار سنگین رسالت فرهنگ و هنر مظلوم موسیقی شهرمان را – که تا کنون توسط هنرمندان قبلی ، به این خوبی به مرحله اجرا نرسیده بود – از دوش خانه موسیقی برداشته و همانند یاری خاطر، آقای آراس آژند و دیگرهنرمندان را یاری داده تا شما بزرگوار هم در زمره مدیران اصلح و محبوب فرهنگ پاوه قرارگرفته و این چند صباح عمر کاری خود را با نامی نیکو و مردمی به سرانجام برسانید. چراکه بدون توجه به خواسته های مردم پاوه ، خروجی فرهنگی آن اداره محترم ، نمی تواند جوابگوی خواسته مدیران مافوق شما باشد .

  پاسخ دادن
 17. 61

  فاتح شمس

  در پاسخ به کاک فرهاد سلیمی عزیز باید عرض کنم دوستی بنده با شما دوستی امروزی نیست من از سالها قبل با هنر شما اشنا بودم ودوستدار شما بوده ام هر چند بعد مسافت مانعی بود برای نزدیکی بیشتر اما همواره شما را دوست داشتم ودارم واگر در کامنتم گاها از جملات کنایهای وتند استفاده کردم از باب توقعی است که شما دارم توقع دارم شما را وارد این بازی نکنند چون همچنانکه قبل هم متذکر شدم شما حیفی که این چنین هزینه ات کنند شما سالهای متمادی است سکوت کرده ای ومردم دیارمان را محروم از هنرت کرده ای اموز خیلی جفاست افرادی در پشت سر امثال شما اهدافشان را دنبال کنند البته منظور بنده هرگز دوستان خانه موسیقی نیست بلکه تصور بنده هم این است همین افراد مغرض که در هر محفلی برای تشویش اظهان قد علم میکنند از خانه موسیقی هم دارند استفاده بهینه برای اهدافشان میکنند کاک فرهاد (سلیمی) عزیز شما یقین داشته باش این بازی بزودی ختم بخیر خواهد شد به مانند تراژدی انتخاب شهردار که همگان شاهد هستند کار به جایی رسیده بود که گو یی شهر در حال انفجار است واز هرکوی وبرزن اختلاف افکنان بسیج شده بودند وچنان جو را اشفته کرده بودند که امیدی به بهبود ان در سالهای سال نمی رفت اما امروز بعد از یک ماه گویی اصلا اتفاقی نیافتاده شهردار درکنار گروه 3 رفیق ویار ویاور گل میگن وگل می شنوند گروه 3 برای عکس گرفتن با شهردار سر ودست می شکنند در هر مراسمی در کنار هم که این را ما به فال نیک میگیرم اما واقعا نمی توان برخی انسانها را در این شهر شناخت وپیشبینی بنده هم این است که برای خانه موسیقی واداره ارشاد هم این اتفاق خواهد افتاد وتنها کسانی ضرر میکنند که این بازیها را جدی بگیرند ان وقت است که دوباره سر خورده شده وگوشه گیری را دوباره پیشه میکنند (باز شما به مطلعه مقاله اقای عباس منش توصیه میکنم تا باور کنی این اتفاق خواهد افتاد)کاک فرهاد شما با کنایه فرمودید که بنده از موسیقی دورم البته من مویسقی دان نیستم اما شک نداشته باش بیش از خیلیها از موسیقی برای صفای روحم استفاده میکنم صبحم را با نواهای هورامی اغاز میکنم باصدای هنرمندانی که هرگز در هیچ اکادمی تحصیل نکردند ونمونه اش وهمتایی هم تا بحال نداشتند عثمان هورامی جمیل نوسودی حمه حسین کمنه ای فتح الله امینی شاهو حسینی فرزاد امینی فرشاد امینی فرشاد نیک رفتار فرهاد سلیمی معتصم شافعی ودف زنان تکیه نجار وتکیه خالصی اما هر چه میگردم کسی را از اکادمی موسیقی پاوه نیافتم شاید بنده بی اطلاعم ؟ لطفا چند نفری را هم معرفی کنید تا از هنر انها هم فیض ببریم البته این چند نفری را که نام بردم نمونه ای از صدها هنرمندی است که در عرصه اواز در هورامان هنر نمایی میکنند بدون ادعا وبدون تحصیل در هیچ اکادمیی!!!!!!!!!!!!!!! امید است همه چیز بخیر وخوشی به مانند ماجرای شهردار وشورا تمام بشود وشهر دوباره از نواهای دلنشین خانه موسیقی شاد شود

  پاسخ دادن
 18. 60

  مرتضی ولد بیگی

  با عرض ادب و احترام خدمت مردم هنر دوست پاوه و ریاست جدید ومحلی اداره ی ارشاد اسلامی .برای بار دوم نظرم را ارئه میدهم شاید این بار پذیرفته شود . شکی در این موضوع نیست که در این شهر هر گونه فعالیت فرهنگی . هنری اجتماعی . ادبی و…. با بی مهری های زیادی مواجه می شود . ولی در این مورد خاص ( خانه ی موسیقی ) باید از مسئول ارشاد پرسید مگر خانه ی موسیقی پاوه د ر راستای وظایف اداره ی مذکور عمل نکرده که اینچنین مورد قهر شما قرارگرفته .اگر کمی منصفانه قضاوت کنید این خانه ی موسیقی می تواند پشتوانه ی فرهنگی خوبی برای نسل اینده شهرمان باشد. دوست عزیز پرونده ی کاری خودتان را به عنوان یک مسئول بومی تازه کار خدشه دار نکنید . چه حق با شما باشد ! .چه نباشد ! . نهایتا گر خللی د رکار خانه ی موسیقی ایجادشود. عواقب ان گریبان خود شما را هم خواهد گرفت . که به گواه اکثریت مردم این نهاد اموزشی یکی از افتخارات این شهر ست . اگر کمی بیشتر با مدیریت خانه ی موسیقی همکاری داشته باشید قطعا مورد تحسین وتمجید اکثر مردم هنر دوست شهرمان را خواهید بود ( یکی از وظایف اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت کردن اهل فرهنگ و هنر و موسیقی ست) در نهایت از مسولین محترم سایر ادارات وارگانها خواهشمند هستم که نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند . ظاهرا عده ای از این اب گل الود مشغول سوء استفاده هستند/ با تشکر

  پاسخ دادن
 19. 59

  سیروس محمدی

  با سلام .اینجانب به عنوان فردی دوستدار هنرسعادت این را داشته ام مدت 1سال در خدمت این خانه و اهالی ان باشم,اهالی این خانه بسیار توانا وزحمتکش هستند و به همت دل بزرگ خود خدماتی بسیار برای فرهنگ سازی و ترویج هنر موسیقی در پاوه انجام داده اند .لذا وظیفه خود میدانم به پاس زحمات این بزرگواران و اهمیت هنر و هنرمند حمایت خودم و همچنین تمامی هنردوستان روستای دره بیان را نسبت به این عزیزان اعلام دارم.

  باتشکر از تمامی کارکنان و هنرمندان خانه موسیقی

  پاسخ دادن
 20. 58

  محمد عرفان صالحی

  باباسلام خدمت همه کاربران گرامی به ویژه سیامک عزیز.
  دوست عزیز فکر کنم شما اصلا نظر اول بنده را نخوانده بودید و به محض دیدن اسم بنده شروع به جبهه گیری بی ربط کردید. من نمی دونم شما کی هستید و چه مقدار از ادعاهاتون درست هستند!؟
  ولی این را مطمئنم که شما نه تنها چند برابر سن بنده و سحر خانم بلکه نیم ساعت هم سابقه کار فرهنگی ندارید چون ادبیاتتون و نحوه جبهه گیری شما بیانگر این واقعیت است. دوست عزیز شما از من یا سایر دوستان نمی ترسید که حاضر به شفافیت نیستید بلکه از عدم هماهنگی ادعاهاتون با شخصیت واقعیتون می ترسید. شما می ترسید پرده برافتد و معلوم شود که شما مصداق گفته حافظ هستید(واعظان کاین جلوه بر محراب و منبر می کنند / چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند) چرا که ما که با اسم واقعی نظر می دهیم به هرآنچه می نویسیم و می گویم هم باور داریم و هم عمل می کنیم و با ذکر نام واقعی خودمان به دیگران اجازه می دهیم ضمن شناخت ما و دیدگاه هایمان بتوانند به راحتی ما را نقد کنند. ولی متأسفانه کسانی که ناشناس نظر می دهند چون جسارت نقد شدن را ندارند با نقاب به میان گود میان… لازم به ذکر است این آخرین پاسخ بنده به شماست مگر اینکه با اسم واقعیتون نظر بدین.

  پاسخ دادن
 21. 57

  مهسا مقصودی

  با عرض سلام واحترام خدمت همکاران بزرگوار و اعضای محترم هیات مدیره خانه موسیقی
  بنده شاهد تمامی زحمات وتلاش های فراوان و دلسوزانه ی خانه موسیقی هستم. خانه موسیقی مکانی است فرهنگی هنری و سرشار از شعر وادب(البته توصیف خانه موسیقی فراتر از نوشتن است)
  خانه موسیقی که هدف آن بازسازی و ترویج وادامه ی موسیقی سنتی ایران توسط جوانان شهرمان میباشد چیز دیگری نیست که دوستان فکرمیکنند و واقعا حیف است که اینگونه درمورد آن قضاوت میکنند.امیدوارم قدر زحمات وفداکاری های اعضای خانه موسیقی را بدانند و از آن حمایت های لازم را بکنند.
  باتشکر

  پاسخ دادن
 22. 56

  دوست

  آیا بهتر نیس خانه موسیقی واداره ارشاد پاوه که مرکز هورامان است بجای گلاویز شدن وجنجال الکی بپا کردن وتشویش اذهان عمومی به فکر یک کنگره هورامان شناسی یا برگزاری یک همایش موسیقی هورامان باشند تا اینطوری بدرد بخور باشن نه با بیانیه دادن عکسهای کنگره هورامان شناسی سلیمانی رو نگا کنید پاوه به عنوان بزرگترین قطب هورامان باید دعوا باشه تو ارکان فرهنگیش اونوقت…

  پاسخ دادن
 23. 55

  بابک رحیمی

  بسم تعالی
  هنرمندان و هنرجویان عزیز با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت و سر افرازی در عرصه هنریتان
  کسی که با دستش کار میکند کارگر است ،کسی که با دست وعقلش کار می کند پیشه ور است
  کسی که با دست و عقل و احساسش کار می کند هنرمند است.
  هنر عصاره زندگی است.
  با فکر هنرمندیتان بفهمانید که شماها جدا از انسانهای عادی هستید
  شماها تغییر می دهید
  شماها آرام بخش درون انسانها هستید
  شماها پرندگان را به آواز فرا می خوانید
  شماها انسان را می گریانید
  شماها انسان را شاد می کنید
  با هنر و موسیقی خود در جامعه سر بلند هستید
  وزن و ارزش شما بیشتر از اینهاست
  بعضیها اصلا نمی دانند هنر چیست؟
  به چه معنی است؟
  اصلا نت موسیقی چیست؟
  فرق بین پل و سل چیست؟
  چطور به خودشان اجازه می دهند که اظهار نظر کنند !!!
  با چه رویی با چه توشه ای
  اینها سواد موسیقی ندارند از هنر چیزی نمی دانند
  خواهشمندم از مردم و مسئولین فهیم و هنردوست شهرستان پاوه با همکاری مساعد خود در این راه به یاری هنرمندان مظلوم بشتابند.

  پاسخ دادن
 24. 54

  فرهاد سلیمی

  درجواب بیانات آقای شمس که نفهمیدیم باما دوست است یا………..فقط عرض مینمایم که : تو در کنار فراتی و ندانی این معنی به راه بادیه داند قدر آب زلال

  پاسخ دادن
 25. 53

  سیامک

  باسلام ودرودفراوان خدمت مدیریت سایت وکاربران عادل(نه مغرض)
  باورکنید من نمیخواهم زیاد وارد جنجال بشم ولی مجبورم عزیزان.
  ابتدا باید خدمت امیدخان عرض کنم که ایکاش به جای تعریف وتمجید ازخودت که ماچیزی ازآین علم پنهانت ندیدیم کمی هم آداب سخن گفتن ونگارش را یاد می گرفتی تا … بگذریم نرود میخ آهنین درسنگ.
  خدمت سرکارخانم سحربهرام میرزایی هم عرض کنم من چند سالی است که به خاطراین جو مسمومی که الان دوباره بوجود آمده ازهنرفاصله گرفتم والا باید عرض کنم متاسفم که کسی داره من رو نقد می کنه که چند برابر سن او سابقه فرهنگی دارم ترسی هم ازنوشتن اسمم ندارم فقط من واقعا ازهمه چی فاصله گرفتم ودلیل ورودم هم فقط این کمپین ناجوانمردانه بود که ازجانب عده ای آدم خود نما به راه افتاده پس توصیه می کنم جنابعالی وآقای عرفان صالحی وامثالهم درهمه زمینه هاورود نکنید وبرعلیه کسی جبهه گیری نکنید شماها کسی نیستید سبب ترس وواهمه باشیدمن اسمم سیامک است اسم واقعیم همینه دوست دارم حرمتها حفظ شود پس بگذارید حفظ شود لطفا.
  به بچه های خانه موسیقی دوستانه توصیه میکنم این بازی رو تمام کنند هنراصلا باحاشیه همسونبوده ونخواهد بود

  پاسخ دادن
  1. 53.1

   امید محمدی

   من از خودم تعریف نمیکنم سیامک جان چون چیزی ندارم وهیچی انجانم ندادم که بخوام به روی شما ها بیارم /
   من ازحرف زور بدم میاد وشما3 نفر فقط توی 65 نفر دارد مخالفت میکنید .
   من قبلا گفتم کار من با قلمو است نه با قلم پس ازمن انتظار نداشته باش که بتونم باقلم درست وآروم بنویسم
   /اینم بهت بگم اسم مستعار کار ترسو هاست پس درست خودتو معرفی کن تا همه بفهمن چه کسی هستی

   پاسخ دادن
 26. 52

  یسرا رشیدی

  با درود فراوان به هنر دوستان این روزها بسیارند افرادی که ادعا ی فرهنگی بودن وهنرمند بودن میکنند و هنرمندان واقعی که با فروتنی تمام به فرهنگ وهنر این دیار خدمت میکنند کمتر ستایش میشوند چه بسا هنرمندان بسیاری که در گمنامی وبی مهری ما خاموش شده اند من به مدت چهار سال شاگرد کاک اراس بوده ام وافتخار میکنم که شاگرد چنین هنرمند واقعی (نه تنها از لحاظ موسیقی که در اخلاق ) هستم «ایشان واقای حسن زاده زحمت زیادی برای خانه موسیقی کشیدند وبدون هیچ ادعایی عاشقانه در راه توسعه هنر وموسیقی اورامانات خدمت میکنند , جای تاسف است کسی که خود مدعی فرهنگ وارشاد است این گونه غیر مسولانه به مخالفت با خانه موسیقی بیانیه صادر میکند در صورتی که از وظایف ارشاد است که به این نهاد نو پا که با خون دلها به اینجا رسیده کمک کند وبه جای این بیانیه ها کاش از بزرگواران در عرصه هنر قدر دانی شود هر چند که انها از هر چه رنگ تعلق پذیرد ازادند

  پاسخ دادن
 27. 51

  آروین رئوفی

  با عرض سلام و درود فراوان خدمت همه ی مردم عزیز پاوه و اورامانات و اهالی موسیقی این شهر.
  بنده آروین رئوفی با اندک تجربه ای که در مدت یک دهه در موسیقی پیداکرده ام دوست داشتم در مورد چند بند که عزیزان در نظرات خود بحث کرده بودن چند خطی بنویسم.
  ((امیدوارم که هیچ دوست عزیزی حرفای بنده را به نوعی دیگر جلوه ندهد ،چون بنده برای هرنظری احترام قائل هستم چه نقد سازنده باشد چه تخریب کننده و من از هردوی این نظرات درس میگیرم و راه خودم را بهتر میتوانم پیدا کنم و حرفای کوتاه بنده درمورد شخص یا افرادان خاصی نخواهند بود وفقط چند جواب ساده هستند که با احترام کامل نوشته شده اند.))

  ##زمانی بود که جایی برای خریدن یک ساز رو نداشتم و ازنبود چنین جاهایی در شهرمون مجبورشدم که بر روی سینی و کتاب کار نواختن موسیقی خودم رو شروع کنم.خلاصه بعداز چندین ماه برروی کتاب و سینی زدن شرایط دست در دست هم دادن که بتوانم صاحب سازی شوم.
  روزی که سازرسید و توانستم ساز خودم را دردست بگیرم تازه نوبت ترس بیرون بردنش سر رسید.سازی که در شهرمان پراز احترام بود وهست و اگر روزی پوستش خراب شود کلمه شهید شدن را برایش بکار میبرند.تازه با این ساز بود که ترس داشتم دیگر چه برسد به سازهای دیگر.
  آن زمان ها چندماه یکبار کلاس هایی برای آموزش موسیقی آن هم در سطح بسیار پایین دایر می شدند که موسیقی را نمی توانستیم بصورت علمی بخوانیم و جدا ازاین حرفا مشکل اصلی ما وقت کلاس ها بود که فقط در۳ماه تابستان برگزار می شدند و دیگر هیچ خبری نبود که آیا سا ل بعد شرایط کلاس فراهم می شود یا نه….و اگرم فراهم بشه دوباره می آمدیم از صفر چون ۹ماه فاصله می افتاد.
  اما امروز روزیست که هرکسی بخواهد میتواند بدون دور شدن از شهر خود راحت ساز مورد علاقه خودش را تهیه کند و برای چندین مدت پیاپی و طولانی در همان مکان زندگیش شروع به یادگیری موسیقی کند.
  تفاوت های چندین سال پیش با چنین روزی بسیار بالاست و این تفاوت ها مدیون افرادانی هستند که در راه فرهنگ و هنر این منطقه زحما ت زیادی را متحمل شده اند..با سعی و تلاش این عزیزان دیگر آن مشکلاتی که برای موسیقی من ۱۲ ساله پیش آمدن ، تکرار نمی شوند و راه برای پیش رفت هنرجوها هموار شده است و اگر تداوم یابد هموارتر هم خواهد شد.
  (نباید کاری کرد که همه ی این زیبایی های امروز تبدیل بشن به ناامیدی ها و مشکلات فراوان دیروز)

  ##در مورد مکان خانه موسیقی و ساختمان آن…
  جایی که ما برای یادگیری موسیقی می رفتیم ، مکانی بود که هیچ امکاناتی در اختیار هنرجو قرار نمی گرفت.ساختمانی که آنقدر فضای سرد و خفه ای داشت که امروزه به خودم افتخار میکنم که در آن شرایط بد توانستم راه موسیقی رو ادامه بدهم و از عشقی که داشتم دور نشوم.
  اتاق هایی که امروز در اختیار خانه موسیقی است با جون و دل از نو ساخته شده اند و با زحمات فراوان اهل هنر و موسیقی و دوستان ، زنده شدن. همان اتاق هایی که فقط خاک می خوردن و چندین سال بود که بلا استفاده بودن و هنوزم اتاق هایی در زیر مکان خانه موسیقی قرار دارند که بلا استفاده هستن.
  ولی اگر حالا به آن اتاق هایی که در اختیار خانه موسیقی قرار گرفته اند بروید دیگر نت های سکوت جلوی چشمانتون بازی نمیکنن و امروزه آن مکان ها پراز صداهای هارمونیک شده اند که دارن به مرور زمان تبدیل به قطعه موسیقی می شونند و در آینده ی نچندان دور پایه ای برای تبدیل یک ارکستر خواهند بود.
  اینجا جا دارد که از کسانی که چنین مکانی را دراختیار مردم پاوه واورامانات گذاشته اند تشکر ویژه به عمل آید و امیدست که اگر مانعی بر سر راه اینطور مکان ها قرار نگیرد آینده ای روشن در جلوی هنرجویان این منطقه خواهد بود.

  ## یکی از عزیزان در مورد خروجی خانه موسیقی مطلبی نوشته بودن که دوست دارم چند خطی عرض نمایم…
  مکانی بنام خانه موسیقی نزدیک به ۳ سال است که پایه گذاری شده است ودر اصل ۳ ساله است و عزیزان بی لطفی می کنند که انتظار زیادی از یک بچه ۳ ساله دارند که کارهای بزرگتر از سن خود انجام دهد.
  نسبت به سن و سال این مکان فعالیت های کمی انجام نشده اند ، دعوت ازاساتید بزرگ موسیقی ایران زمین و اجراهای متعدد توسط همین اساتید و نوازنده های خانه موسیقی امتیاز خوبی رو به خانه موسیقی ۳ ساله می دهد.
  کسانی که در خانه موسیقی پاوه تدریس میکنن اصولا نیازی نیست که از بزرگان و اساتید موسیقی باشند و اینها کسانی هستند که با خون دل خوردن و زحمات فراوان گامهای اولیه موسیقی را دراین منطقه محروم علی الخصوص در زمینه موسیقی برداشته اند و خود بنده در تلاش هستم که بهترین و بالاترین آموزش ها و کتاب های درسی را با اطمینان کامل توسط اساتید نامدار ایران یاد بگیرم که هنرجوی بنده حتی نیازی برای رفتن به شهرهای دیگر نداشته باشد و همین کار راهم خواهم کرد.
  خروجی های خانه موسیقی هنوز بزرگ نشده اند و بنده با این همه مشکلاتی که داشتم در زمانی که دوران اولیه یادگیری موسیقی بودم توانستم از راه خانه موسیقی و معرفی دوستان عزیز با اندک تمرینی در سر تمرینات گروه ماه رضایت سرپرست گروه((استاد مجید درخشانی)) را جلب کنم و این اجازه را به بنده دادن که در کنسرت گروه ماه در پاوه همراهیشون کنم و ازآن زمان به بعد در چندین جای کشور بعنوان نوازنده دف در کنارشون باشم و امروزه افتخار میکنم که به عنوان جوانترین نوازنده در گروه های خورشید و ماه عضو هستم و درکنار مردی می توانم ساز خودم را بنوازم که یکی از بزرگترین آهنگسازان ایران زمین می باشند. مردی که در مدت ۵ سال متوالی در کنار پدر آواز ایران (استاد محمد رضا شجریان) سرپرست و آهنگسازی گروه شهناز را برعهده داشته اند و بسیاری از کارهای دیگر که بنده در آن حدی نیستم که استاد درخشانی عزیز رو درچند خط کوتاه وصف کنم.
  پسری که در بی امکاناتی منطقه توانست نظر اسطوره ساز دف( استاد بیژن کامکار) به خود جلب کند و بسیار مورد تشویق قرار گیرد.وقتی افتخار حضور در سر کلاس استاد کامکار را پیدا کردم آنقدر مورد تحسین این استاد بی همتا قرار گرفتم که شخصا استاد اجازه دوباره کلاس رفتن برای ساز دف را به بنده ندادن.
  عزیزان و دوستان اینجا بحث خودستایی نیست و هیچ وقت نخواهد بود فقط مثال خودم را زدم که بدانید کسی که اوضاع برای پیشرفت موسیقی برایش بسیار دشوار بوده توانسته چنین کارهای کوچکی را برای مردم خودش انجام دهد که درآینده اسم شهر پاوه و اورامانات پررنگتر شود حالا با این شرایط خوب که خانه موسیقی به وجود آورده است کسانی شاید بالا بیایند که افتخار آفرینی کنند و کارهای بسیار مهم تری در عرصه ی موسیقی انجام دهند.

  ##در مورد دستمزد نوازنده ها…
  مسئولین و افرادان اجرا کننده مراسمات واقعا بعضی وقت ها یکم بی لطفی می کنند چون مبلغی را برای اجراهای نوازنده ها در نظر می گیرند که بسیار اندک است.البته بنده حق را به این عزیزان می دهم چون هیچ اطلاعی از یک هنرجو ندارند که باید چه رنج ها و مشقت هایی را سپری کند تا بتواند بصورت فردی “سولیست” یا “گروه نواز” درآید آن هم در سطح پایین!!!
  ولی اطمینان خاطربه دوستان می دهم ،هزینه ای که در این منطقه بابت یک اجرای ۵دقیقه ای می دهید بسیار ناچیز است و دلایل فراوانی دارد-در یک مثال و دریک جمله کوتاه : هزینه هایی که یک نوازنده برای یادگیری ساز می پردازد بسیار بسیار بالاتر از آن دستمزد هایی است که در موقع اجرا دریافت میکند.
  امید است در این راستا مسئولین و افرادان محترم اجرا کننده مراسمات ، ارزش بیشتری برای یک هنرمند قائل شوند.

  در پایان عرایض
  جادارد که از کتاب خانه خواهران و همه ی مراجعین این مکان برای بالا بودن صدای سازهای کوبه ای علی الخصوص ساز دف عذر خواهی کنم چون بنده در آن مکان کار تدریس سازهای پر صدارا برعهده دارم و همانطور که اطلاع دارید یکی از خصوصیات ساز دف بالا بودن صدای تولید شده می باشد و مکان هایی برای این نوع سازها باید آکوستیک شوند که هم نوازنده و هم دوستان اذیت نشوند ولی متاسفانه به دلیل نبود شرایط مالی مناسب در خانه موسیقی فعلا امکان آکوستیک کردن محل وجود ندارد.
  ولی سعی و کوشش خود را چندین برابر می کنیم که این صدای بالا را کم کنیم و باز هم در آخر از همه مراجعین و مسئولین کتاب خانه خواهران عذر خواهی میکنم و امیدوارم عذر خواهی بنده را مورد قبول قرار داده باشند.
  “””” با آروزی سر بلندی برای منطقه اورامانات و شهرهزار ماسوله پاوه و آرزوی هموار شدن شرایط برای کارهای فرهنگی و هنری در این دیار””””
  با تشکر فراوان
  آروین رئوفی 10 اردیبهشت ماه سال 1393

  پاسخ دادن
 28. 50

  نکته

  اقای صالحی دیشب در خانه نظری نوشتم اما مثل اینکه تایید نفرموده اید اگه قراره جانبدارانه برخورد شود بگید تا تکلیف خودمان را بدانیم

  پاسخ دادن
  1. 50.1

   فرهاد صالحي

   با سلام دوست گرامی هر نظری که حاوی توهین و تهمت و فرافکنی وبه هرنحوی بار قضایی داشته باشد تایید نمی شود بخصوص که شما بدون نام اصلی نظر می فرستید اگر نظر شما در چهارچوب احترام متقابل و بدون نام بردن از اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد تایید می شود در غیر اینصورت تایید نمی شود

   پاسخ دادن
   1. 50.1.1

    نکته

    لطف نموده نظر بنده را نشان دهید تا کاربران شما در این مورد قضاوت کنند لطفا خودتون قاضی نشید ومحکوم نکنید وحکم هم صادر نکنید مطمئن هستم هیچگاه ودر هیچ جایی به هیچ احد الناسی توهین نکرده ونمیکنم ونخواهم کرد هرچند اگر نظر بنده را تند بدانید در عجبم چگونه نظرات تندتر از نظر بنده را نشان میدهید واین باعث میشود احساس کنم جانبدارانه قضاوت میکنید وغیر منصفانه

    پاسخ دادن
 29. 49

  فاتح شمس

  بسیار خوشحال شدم اقای فرهاد سلیمی بعد از سالها برای پاسخگویی به مطلب بنده بار دیگر بعد سالها به صحنه امدند واین را باید به فال نیک گرفت اما ای کاش کمی منصفانه و واقعگرایانه نه جانبدارانه به قضیه نگاه میکرد بنده اشنایم با اقای سلیمی بر میگردد به سالهای دهه 60 وایشان را هنرمندی توانا می دانم اما متاسفانه با نامهربانیهایی که به ایشان شد پاوه سالها از هنر ایشان محروم بود به یاد دارم اولین سالگرد بمباران حلبجه که در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگذارشد این عزیز بحق هنر خود را به همه ایران نشان داد اما نمی دانم چی شده که این عزیز اینقدر عصبانی وجانبدارانه به بنده تاخته واتهاماتی کذب را را متوجه بنده کرده البته من چنان اقای سلیمی را دوست دارم که هیچ رنجشی به بنده وارد نشد بلکه این اتهامات وکنایهها را ندیده میگیرم فکر میکنم هردو ما دوران جوانی را پشتسر گذاشته ودر کهولت سنی بسر می بریم وخرده ای بر مانیست!!!! واما دوست عزیزم کاک فرهاد درست است بنده فرسنگها از پاوه دورم اما دنیای مجازی یک دهکده کوچک جهانی است وهیچ اتفاق ورویدادی بر کسی پوشیده نمی ماند سرعت تبادل اطلاعات بسیار زیاد است ودیگر فرسنگ وهزاران کیلومتر فرقی ندارد این امواج هستند که با سرعت نور اطلاعات را می رسانند وبنده هم نه موسیقی دان هستم ونه ادعایی در این باب داشته ام ونه قصد کسب تحصیل واطلاعات را دارم بلکه یک شهروند عادی هستم که حق اظهار نظر را برای خود محفوظ می دانمحضرتعالی باید قبول کنید در یک روند دمکراتیک همه حق دارند اظهار نظرکنند منوط بر اینکه به کسی توهینی روا داشته نشود . چند وقت پیش شاید حدود 10روز قبل مقاله ای به قلم دوست دانشمندم اقای محمد اشنا عباس منش در همین سایت سلام پاوه در باب احوالات مردم دیارمان چاپ شد که قطع به یقین اشاره ای هم به شما بود (البته بصوت عام نه خاص) شما را به مطالعه این مقاله تاریخی دعوت میکنم تا کمی بخود ایی وبی جهت اتهام زنی را پیشه خود نکنی چون شما حیف هستید که وارد این زد وبندها شوی . حال می خواهم بطور خلاصه به سخان شما پاسخ دهم راستی اقای سلیمی شما در ان سال که در تهران هنر نمایی کردی ومورد تشویق خاص وعام قرار گرفتی چند سال بود که هنر جو بودید ودر چه امزشگاهی تحصیل میکردی؟ ایا 10 سال از حضورت در اکادمی موسیقی میگذشت؟ بهر حال بنده اگر سوالی از اقای اژند کرده ام از باب ادعای ایشابوده که چنان با اب وتاب از فعالیتهایش تعریف میکرد که گویی اکادمی ایشان در این چند سال خرجیهای فراوانی داشته در این باره سخن زیاد است ومجال کم اما به همین بسنده میکنم امیدوارم متوجه شده باشید. راستی اقای سلیمی زحمت خوانده مطلب بنده کشیده ای یا کسی برایت تعریف کرده؟ بنده بعلت پیر چشمی الان با عینک میخوانم ومینویسم به شما هم توصیه میکنم که این کار را بکنید البته تا جاییکه حضور ضهن دارم شما کینکی هستی اما شاید کمی غبار روی باشد دستمال بر دار پاکش کن ضرر نخواهید کرد کاک فرهاد کمی انصاف داشته باش بنده درکجای مطلبم از اقای محمودی دفاع کرده ام در همان بدو مطلبم به ایشان تاخته ام ودر اینجا هم اعلام میکنم هیچ دفاعی از ایشان ندارم وبیشتر از شما به اایشان انتقاد دارم لطفا …….متشکرم از هشدار شما بنده یک فرد مستقل مدنی هستم ودر باب موسیقی هم هیچ تخصصی ندارم اما باز تکرار میکنم در مقابل هرکسی که بی جهت وهتاکانه کسی راتخطئه کند خواهم ایستاد خواه اهالی هنر باشد خواه اصحاب قلم وسیاست ونیازی هم به نصیت کسانی که جانبدارانه فکر می کنند ندارم فکر کنم امار واطلاعاتی را که شما می فرملایید قبلش سرکار خانم سبحانی از یک مجله که استاد کیهان کلهر فرموده بودند طی یک کامنت فرموده بودند وشما کپی برداری کردید وبرایبنده قابل قول ومحترم است اما شما فکر میکنم برداشت اشتباهی از سوال بنده دارید. دعوت از اساتید واهالی هنر موسیقی کار بسیار پسندیده وقابل تقدیری است اما باز در این باب سوالات زیاد مطرح است برای 3 سال 8 کنسرت واقعا کارنامه درخشانی است؟ کاک فرهاد عزیز بیاییم از یک منظر دیگر به قضیه نگاه کنیم پاوه وهورامان یک منطقه بسیار زیبای گردشگری در ایران است دارای مکانها ومنظر بسیار زیبای طبیعی شایسته نیست بخصوص در این فصل زیبای بهاری فستیوالی در خور نام هورامان برگذار می شد در چند کیلومتری ماه در عراق برای زنده نگاه داشتن زبان هورامی اخیرا فستیوال ماچو را برگذار کردند وهنرمندان دیارمان تمام قد در ان شرکت کردند وهنر نمایی کردند اما خانه موسیقی ما باید با ریاست جوان ارشاد بر سر قبض برق ماجرا درست کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جناب اقای سلیمی من از شما زیاد انتظار ندارم چون بقول خودتان سالها ی متمادی است در گود نیستید واطلاع کافی نداری اما برای تنویر افکارت اعلام میکنم بنده نه با فرمانداری کاری داشتم نه با استانداری ونه با هیچ ارگان دولتی دراین 30 سال گذشته ومدت 24 سال است در کار فرهنگی (چاپ ونشر وکتابفروشی) در سطح تهران وکرج و6 سالی هم در پاوه مشغول هستم وبه هیچ ارگان ودسته وگروه خاصی وابسته نبوده ونیستم وجهت اطلاع شما در باب سوال کلیشه ای خیلی از شماها که بدون اطلاع اتهام می زنید بنده در مدت 8 سال دولت اصلاحات بیش از 12 نمایشگاه بزرگ کتاب در پاوه نودشه ونوسود برگذار کرده ام چندین مغازه کتابفروشی در پاوه دایر کرده ام حتی کتاب را در سوپر مارکتها بردم (سوپر هورامان) برای اولین بار از نیروهای خانم برای فروشندگی استفاده کردم(جزء اولینها) ووووووووووووو لطفا کمی تحقیق کنید واز روی هوا وهوس اتهام نزنید دوست عزیزم شاید هم روای شما بی اطلاع بوده لطفا وارد جامعه بشوید به برخی از راویان اعتماد نکنید. سخن بدرازا کشید در پایان عرایضم همه دوستان عزیز را به رعایت انصاف وعدل دعوت میکنم نگذارید این شاءبه در اظهان پدیدار گردد که ادمی فکر کند در پاوه هنوز صدای پای نژاد پرستی وفاشیسم شنیده می شود امیدوارم چنین نباشد همه ما از روی دلسوزی قلم بزنیم نه عقده گشایی خدا را شاهد میگیرم بنده صرفا برای اعتلای نام پاوه وهورامان تلاش میکنم وبس وهیچ نظر دیگری ندارم وانتظارم از خانه موسیقی واساتیدی مانند استاد اژند واستاد حسن زاده این است به این مساءل در یک جو کاملا دوستانه خاتمه دهند وبرخی شما را به حاشیه نرانند کار شما عبادت است به کارتان ادامه دهید بسیار سپاسگذارم

  پاسخ دادن
 30. 48

  کیوان مساعد

  سلام خدمت اهالی موسیقی شهرستان پاوه
  تنش های به وجودامده متاسفانه موجبات تضعیف فعالیتهای هنری را فراهم میسازدواین موضوع به ضررهنرمند،هنرجو وهنردوست است که هرچه زودتربایستیاقدامی شایسته درارتباط با رفع این مناقشه صورت گیردو پس می طابدهم عزیزان خانه موسیقی وهم مسئول محترم ارشاد اسلامی پاوه با همفکری انشااله به این موضوع. خاتمه دهندوخطوط فکری هردوطرف به سمت وسوی رونق وپرورش هنردراین خطه باشد که ازسوی اهالی خانه موسیقی دراین چندسال خدمات شایسته ای صورت گرفته است به امید ان روزکه شهرمان باپتانسیل های موجودپرورش دهنده شاگردانی باشد که درسایه این مراکز(خانه موسیقی،ارشاداسلامی)فرداروزاساتیدی باشند برای معرفی فرهنگ موسیقایی هورامان

  پاسخ دادن
 31. 47

  به تو چش

  واقعا به اين ميگن نهايت نامردي!
  خانه موسيقي خودشو و سيصد نفر عضوشون رو هماهنگ كردن كه بر ضد جناب آقاي محمودي بنويسن؟
  دوستان واقعا اين نامردي نيست؟ كاري كردن كه همه دارن تحسينشون ميكنن
  به خدا من آقاي محمودي رئيس ارشاد رو نميشناسم!!!!
  اين نامردي نيست كه همه اعضاي خانه موسيقي دارن اينجوري ميكنن؟
  اگه يادتون باشه يكي مث آقاي عرفان صالحي تو ليست ائنلاف خانه موسيقي بود و الان واسه همين مياد طرفداري ميكنه
  اگه شما به اون ليست ائتلاف خانه موسيقي وايه شورا نگاه كنيد ميفهميد قضيه چيه
  به نظر شما هركي بره خانه موسيقي يعني ديگه انسان پاك و معصومي ميشي؟؟؟
  اصلا ربطي به منحرف نشدن جوون اينا نداره
  آقاي محمودي گفتن بايد از ارشاد تشكر ميكرديد، نگفت از من!!
  خيلي بده كه اعضاي موسيقي بيان اينجوري جوابيه بدن!
  اگه ميومدن و ميگفتن كه حق با آقايه محموديه و ميبايست از اداره ارشاد و فرمانداري و… بخاطر حمايتشون تشكر ميكرديم وعذرخواهي ميكردن مطمئن باشيد الان احترامشون بيشتر بود!!
  حرفاي زيادي واسه گفتن دارم
  ولي ميدونم كه اين اهالي خانه موسيقي كه حق نميدن بهمون و ميان برضدمون جواب ميدن
  فقط خدا همه چي رو ميدونه
  دوستان ازتون خواهش ميكنم كه لطفا برضد آقاي محمودي چيزي نگيد!
  واقعيتش اينه كه اگه من بيام و با اسم واقعي نظر بدم مطمئن همه خانه موسيقي ميشن دشمنم و..

  پاسخ دادن
 32. 46

  فرهاد سلیمی

  باعرض سلام و درودخدمت شما مردم هنردوست ومدبریت محترم سایت . شما ثابت کردید که قدردان خادمان واقعی فرهنگ وهنر دیارتان هستید. ادب ونزاکت وهمچنین شخصیت نوشتاری شما عزیزان بنده را نیز برآن داشت تابه حمایت از هنرمندان واقعی شهرم بعد از سالها سکوت به خاطر بی مهری ها ونا ملایماتی که از با بت فعالیت هنری برمن وامثال من روا شده بود این مطلب را که حرف دلم میباشد به رشته تحریر درآورم . خطاب به آقای محمودی وآقایان شمس که فکر کنم تنها این دوبزرگوار باذکر نام ونام خانوادگی وحتی کج دارومریض ازآقای محمودی حمایت نمودند عرض میکنم که : شاید این فتح بابی باشد ویاسبب خیری شود که بعلت عدم آگاهی از موضوعی بار دیگر درمقابل دیدگان تیز بین مردم آن هم اهالی هنر چنین صحبت هایی را به میان نیاورید چون نکته ای منفی در کارنامه شما رقم خواهدخورد. جناب آقای فاتح شمس بامراجعه ای ساده به سایت های موسیقی واساتیدی که درمورد موسیقی مقاله ها نوشته وسخن ها گفته اند اندکی بر دانش خویش بیفزا و گفته این اساتید را برای مدت زمان به ثمر نشستن یک هنرجوی موسیقی چه در ساز وچه درآواز جویا شو .
  جهت اطلاع عرض مینمایم مدت زمانی که یک هنرجوی موسیقی برای مطرح شدن درسطح یک شهر کوچک مانند پاوه نیاز دارد 10 سال ومطرح شدن در سطح خواص (اساتید موسیقی ) 20 سال میباشد .
  آیا میدانید که دعوت از اساتید بزرگ وبین المللی همچون کیوان ساکتء مجید درخشانی ء جواد بطحایی ءشاهو عندلیبی وسایر عزیزان به شهر مرزی وبن بست پاوه به چه معنا ست؟؟
  راستی کدام پایگاه اجتماعی وفرهنگی در این منطقه را سراغ دارید که 300 نفر هنرجو وبیش از650 عضو افتخاری وحامی اینچنینی داشته باشد ؟؟
  آیا شما میدانید که خانه موسیقی پاوه پذیرای هنرجویان وهنردوستانی از جوانرود ء روانسر ء باینگان ء نودشه ونوسود است؟؟
  آیا میدانید در ایام فراغت سال گذشته ( فصل تابستان) مدرسین خانه موسیقی با حضور در بخش های باینگان ونودشه چه تاثیری برموسیقی این نواحی گذاشتند؟؟؟ ( برای صحت وسقم این مطالب از بخشداری باینگان واداره فرهنگ وارشاد اسلامی نودشه استعلام بفرمایید ).
  تو کز سرای طبیعت نمی روی بیرون کجا به کوی طریقت گذر توانی کرد؟ !
  جمال یار ندارد نقاب وپرده ولی غبار ره بنشان تا سفر توانی کرد
  هنرمند ء هنرمند است و وارد دنیای سیاست واین جناح وآن جناح واین فرماندار و آن استاندارنمیشود شما خودتان را نگاه نکنید .رسالت هنرمند چیز دیگریست که البته میدانم بازبان سفسطه وبدور از انصاف امثال شما از مواضعشان کوتاه نخواهند آمد ولی باز هم مردم بهترین قضاوت کنندگانند.
  راستی شما وامثال جنابعالی چه قدم مثبتی برای جوانان ونوجوانان عزیز دیارمان برداشته اید که اینگونه……….؟!
  آبا تاکنون از نزدیک خانه موسیقی پاوه وفعالیت های آنرا دیده اید که اینچنین از فرسنگ ها فاصله به قضاوت نشسته اید وبه شعور بیش از هزار نفرمردمی که دراین 3 سال در کنسرت ها و مراسمات خانه موسیقی سهیم بوده اند توهین مینماید .
  به دوستان عاشق پیشه ام در خانه موسیقی پاوه که در طی این 3 سال با تمامی رنج ها ومشکلاتی که بر سر راهشان بوده وبنده از انها کاملآمطلع میباشم عرض مینمایم که شما جواب صداقت خود را از مردم وتمامی نهاد ها که همانا بهترین قاضی میباشند گرفته اید وبه یاد ندارم این چنین حمایتی را از هیچ شخص یا نهادی !!
  در پایان این کلام زیبای وفایی را تقدیم رهروان عاشق مسلک شهرم مینمایم :
  شوری دل و سوزی ده رون زوخاوی جه رگو مه وجی خون
  خو ینی گه شو فر میسکی روون ئاوایه ریگای عاشقان
  تا دل نه سوتی ده م به ده م فانی نه بی سه رتا قه ده م
  په روانه قه د نا گا ته شه م ئاوایه ریگای عاشقان

  پاسخ دادن
 33. 45

  سحر بهرام میرزایی

  با سلام خدمت تمام عزيزان .جناب آقای سیامک شما قبل از هر چیز اسم واقعی خودتون رو بفرمایید تا ما بدانیم شما کجای موسیقی قرار دارین .این نظر ها صرفا برای حمایت از ارگانی میشود که ایجاد مکانی امن و آموزشی برای جوانان شهر مان کرده و نباید حتما هنرمند بود بعد اظهار نظر کرد.جناب آقای صالحی انسان تحصیل کرده ای هستن که حداقل برای فعالیتهای خوبشان در هر زمینه ای مورد احترام مردم پاوه هستن ولازم نیست هنر مند باشند .راستی تفاوت شما و آقای صالحی در طرز گفتار ونوشتار کاملا پیدا بود.

  پاسخ دادن
 34. 44

  من یک نفر نیستم

  سلام خدمت دوستان و همشهریان گرامی ، نظرات اقایان صالحی و عبدی …. و خانم سبحانی و…رو دیدم لازم نمیدونم مطلبی بنویسم لازم ب ذکر است ک در اخر اقای عبدی گل کاشتن ، تمامی اعضای خانه موسیقی و تمامی اهالی پاوه ک طرفدار فرهنگ و موسیقی هستن از خانه موسیقی از این مکتب مقدس حمایت میکنند وسلام

  پاسخ دادن
 35. 43

  سیامک

  باسلام خدمت دوستان
  درابتدا خدمت جناب آقای امید محمدی عرض کنم که اگر300 عضو دیگرخانه موسیقی مثل جنابعالی باشند که باید فاتحه این خانه را کاملا خواند !!! آخه کسی نیست به این جناب امیدخان عرض کند بااین ادبیات ضعیف ونوشتار افتضاحش چراوارد بحثی که هیچ توان وتسلطی ندارد می شود آخه به ماچه که تو معتاد بودی ویا اینکه …؟؟؟؟بگذریم …
  جناب عرفان خان عزیز هم باید خدمت شماعرض کنم باچند روز هنرجوبودن هنوز خیلی راه درپیش دارید ودرتوان تان نمی بینم که وارد بحثهای تخصصی فرهنگی شوید آخه شماچرادوست دارید درهرموردی وارد واظهار نظرکنید بخداجای سوال دارد کمی هم به فکر حرمت دیگران باشید واقعا شمادراین حد نیستیدچراآبروی دیگران رابه بازی گرفتید؟؟؟
  درپایان قسم میخورم که هیچ نسبت فامیلی بارئیس وکارمندان ارشاد ندارم فقط به دلیل صحبتهای غیرمنصفانه عده ای افراد بی هنر وناآگاه وارد بحث شده ام وواقعا ازخانه موسیقی هم کار خاصی ندیده ام نمیدانم چرا اینهمه خودشان را تحویل میگیرند
  خداهمه آدمهای گمراه را به راه راست هدایت کند.

  پاسخ دادن
  1. 43.1

   امید محمدی

   باسلام خدمت سیامک جان دوست عزیزم
   من رشتم هنره نه ادبیات وبلد نیستم با کلمات بازی کنم املایی هم خیلی ضعیف هستم چون رشتهخ من هنر های تجسمی طرا حی ونقاشی هستش کارمن با قلموو هستش نه با قلم.دوست عزیزم من جز30 نفر قبولی دانشکده فنی امام علی یزد بودم قابل توجه تو بعشم به خودم میبالم اسم فامیلی خودم رو مینویسم چون حرف حق میزنم .
   بی احترامیت رو قبول میکنم چون خودت بهتر میدونی اهل دود نیستم ومیگی معتاد به هر حال موندم توی 45 نفر نظردهند چرا 2 نفر مخالف هستند ؟؟؟؟

   پاسخ دادن
 36. 42

  زید عبدی

  با سلام خدمت شما عزیزان بخصوص اهالی خانه موسیقی و دوستان گرامی ،اقایان حسن زاده و اژند ، همشهریان عزیز لازم ب گفتن نیست همه شما ها خبر دارین اولین خانه موسیقی غرب کشور و چندمین خانه موسیقی در کشور در شهر ماست این مکتب سطح فرهنگ ما رو نشون میده از تاسیس خانه موسیقی تا بحال از تمامی زحمات این دو بزرگواران خبر دارم چند ساله با جون دل کار کردن قضه این پولم حق خودشونه از جیب خودشون خرج کردن باید بهشون پرداخت بشه . ما مردم پاوه باید قدر این دو و تمامی اعضایی که در خانه موسیقی در خدمت مردم هستند رو بدونیم واز اونا حمایت کنیم ، ایا شماها میدونید تا بحال چند نفر از سالی که خانه موسیقی شروع به فعالیت کرده تحت حمایت خانه موسیقی بوده اند وبا ساز اشنایی پیدا کرده اند و این را هم باید بگم که چندین نفر رو ب طور رایگان تحت پوشش خودشون قرار داداند و………..
  در جواب اقای فاتح شمس باید بگویم که امارهایی که شما میدهید از امارهایست که ……….
  همشهریان عزیزدر پایان به این دو بیت از اشعار حضرت حافظ خطاب به اقای شمس بسنده میکنم :

  قدر مجموعه ی گل مرغ سحر داند وبس
  که نه هر کوورقی خواند معانی دانست
  ای که از دفتر عقل آیت عشق آموزی
  ترسم این نکته به تحقیق ندانی دانست

  پاسخ دادن
 37. 41

  امید محمدی

  باسلام خدمت دوستانم
  من نمیخواستم وارد این بحث ها بشم ولی دلم طاقت نیاورد این ناعدالتی بعضی از دوستانم رو تحمل کنم /آشنایی من پیمان حسن زاده به موقعی برمیگرده که تازه برگشته بود.خونه زندگی پیمان سنندج بود ولی خودش تنها برگشته بود تا به هم شهریاش خدمت کنه که من به نوبه خودم دستش رو میبوسم /من تومغاذش افتخار داشتم که شاکردیش رو بکنم .کاک پیمان بیشتر از اون چیزی که شماها میبینید به مردم خدمت کرده حتی بوده کسای رو از مواد دور کرده /به خیلی ها ساز ووسیله داده خیلیا بون که…….
  بعضی چیزارو نگم بهتر بزار بین من خدا باشه .این پسربا تشویقاش وحرفاش باعث شد که من درسم ادامه بدم باتمام سختیایی که داشتم وشرایط بدی که داشتم حالا دارم کارشناسی هنر میخونم ومدیون کاک پیمانم .
  ازموقعی که رفتم دانشگاه از دور با کاک پیمان بودم کم بیش از کاهاش خبر داشتم تا که با کاک آراس افتادن دنبال کار خانه موسیقی /این خانه موسیقی از یک مغاذه کوچک شکل گرفت وبه اینجا رسیده دو نفر شروع شد وبه 300نفر آدم سالم رسیده وانشلا ادامه داره /اینجاهم این دوتا دوست دست خیلی ازهنرمند هارو گرفتن که کسی خبرنداره انا عادت ندارن کاری رو که انجام میدن باصدای بلند بگن که همه بشنون این حرفی که کاک اراس زده هم بدون هیچ دلیلی گفته ازش پرسیدم چرا چی شد که این روگفتید قسم جون تنها بچه شو خورد گفت بون هیچ غرضی این حرف رو زدم حالا هرچی دوس دارید فکر کنید /
  امید وارم این بحث ها هم تموم بشه واکی حرف نزنیم
  دوستانی که آمار میخوان بگم که کار برای خدا آمار نمیخواد اگر هم بخوای من کارشناسی هنر و………..
  کاک فرهاد گیان درسته من نباید نظربدم ولی خواهشن این رو اد کن

  پاسخ دادن
 38. 40

  نجیبه سبحانی

  آقای فاتح شمس بزرگوار اینکه شما انتظار داشته باشید خانه ی موسیقی در طول سه سال گروهها و افراد مختلفی را به دنیای موسیقی معرفی کند اصلا انتظار بجا و معقولی نیست. شما شماره ی جدید مجله ی تجربه رو بخرید و مصاحبه ایی که با استاد کیهان کلهر انجام شده رو بخونید. ایشون استاد هستند و در این راه موهایشان را سپید کرد بنابر گفته های ایشون ما حداقل تا 10 سال نباید از یه هنرجوی موسیقی انتظار داشته باشیم کار خاصی انجام بده. همچنین ایشون گفتن که کسی که وارد عالم موسیقی میشه باید ابتدا خوب شاگردی بکنه و بعد به خودش اجازه بده که وارد دنیای حرفه ایی موسیقی بشه و خودش رو به جامعه ی موسیقی معرفی کنه. انتظار معقولی نیست اینکه بخوایم کسی با دو سال شاگردی کردن سریع وارد دنیای موسیقی بشه و کار آنچنانی بکنه. نتیجه ی کارهای خانه ی موسیقی پاوه رو ما ده-بیست سال میبینیم. شاگردانی رو که خانه ی موسیقی تربیت میکنه ماه ده-بیست سال دیگه میبینیم. در ضمن اگر به قول شما در یک شهر 60هزار نفری خانه ی موسیقی فقط تونسته 300 نفر رو جذب کنه این مشکل خانه موسیقی و خود موسیقی نیست مشکل جاهای دیگه س. وقتی تلویزیون هنوز حاضر نیست یک ساز رو نشون بده اما به راحتی صحنه ی اعدام یا صحنه ی مصرف مواد مخدر رو نشون میده دیگه چه انتظاری ازبقیه دارید ؟ وقتی هنوز خیلی از مردم ما به هنرمند میگن لوتی و هزارتا برچسب و الفاظ زشت دیگه به هنرمندا میچسبونن و هنر رو یه تفریح ساده و الکی میبینن دیگه نباید انتظار و توقعات زیادی داشت. در ضمن خانه ی موسیقی قرار نیست کاری بکنه که همه ی مردم شهر ساز دستشون بگیرن و برن اونجا ثبت نام کنند همین که خانه ی موسیقی میتونه مردم رو با یه موسیقی سالم و درست حسابی آشنا کنه این خودش کلی جای تقدیر و تشکر داره. بهترین اساتید موسیقی ایران در تهران هستن به نظر شما همه ی مردم تهران رفتن یه ساز خریدن و در کلاس این اساتید شرکت کردن ؟! توقعاتمون بهتره منطقی باشه. اینکه مردم خیلی جذب خانه ی موسیقی نمیشن و هر کدوم یه ساز دستشون نمیگیرن !!! مشکل از خانه ی موسیقی و موسیقی نیست مشکل از جاهای دیگه ست. همین کتاب خانه ی عمومی شهر ما در بسیاری از مواقع که من اونجا بودم جزو خلوت ترین مکان های پاوه بوده به نظر مقصر نویسندگان و ناشران هستن که کتابخونه ها انقد خلوت هستن و یه کتابفروش جزو قشر متوسط روبه پایین و بعضا فقیر جامعه س ؟ مشکل از جاهای دیگه س. باید نهادهای دولتی تبلیغ بکنند و فرهنگ سازی. اینکه تعداد معتادین بیشتر از تعداد کسانیه که به موسیقی جذب میشن مشکل خانه ی موسیقی نیست مشکل جای دیگه ست. مشکل اینجاست که مواد مخدر به راحتی دست مردم میرسه اما هنر و موسیقی مظلوم مانده و کسی به فکر نیست. بهتره واقع بین باشیم.

  پاسخ دادن
 39. 39

  مدریک ولدبیگی

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب اقای فاتح شمس که همیشه و در هر دلسوزانه برای دیارمان تلاشهای بسیاری انجام داده اند و هیچ گاه خاموش نبوده اند بنده به نوبه خود بخاطر تمام فعالیتهایی که شما انجام داده اید کمال تشکر و قدر دانی را دارم و امیدوارم فکر و قلم خوب شما همیشه در راه خیر و ابادی دیارمان مورد استفاده باشد
  بنده بعنوان عضو کوچکی از جامعه پاوه چند نکته را بیان میکنم که امیدوارم موجبات رنجش فرد و یا کروهی را بدنبال نداشته باشد
  (بنده تا به امروز هیچ ارتباط نزدیکی با خانه موسیقی پاوه نداشته ام و شاید هم با تمام صحبتهای این عزیزان موافق نباشم. وشاید هم در بسیاری موارد کم کاری های از سوی ایشان صورت گرفته باشد، اما با شناختی که از جاب اقای آژند از حدود بیست سال پیش تا به امروز دارم و اشنایی با روحیه و فکر ایشان، استفاده از این جملات “موسیقی تحت امر شما در پاوه- بیماری درونی تشکیلات”برای ایشان قابل هضم نمی باشد و به نظر من همه افرادیکه تا حدی با اقای اژند اشنایی دارند با این نکته کاملأ مخالف باشند.
  واما خانه موسیقی پاوه شاید افتخارات زیادی در سطح استان وکشور بدست نیاورده باشد و در هیچ فستیوال رسمی شرکت نکرده باشد و یا هیچ مقامی بدست نیاورده باشند و شاید هم خروجی خانه موسیقی پاوه که حد اقل در سطح استان مطرح باشد افراد معدودی باشند و شاید 300نفر برای شهرستانی 60000هزار نفری امار خوبی نباشد و هنر نباشد و شاید هم فاجعه ای بزرگ بحساب بیاید…
  اما در وضعیت کنونی شهرمان( که حضرتعالی هم به ان اشاره نمودید) که مشکلاتی همچون بی کاری، اعتیاد به انواع قرص و مواد مخدر، فساد اخلاقی و رفتاری و صدها مورد دیگر که از مسئله، مشکل، معضل و افت فرا تر رفته به حدی که کنترل و برگشت ان به حالت اول بسیار دشوار است ..
  در چنین فضای نابسامانی جذب و پرورش 300 نفر ان هم در طول 3 سال،300 نفر انسان پاک و خالص بدور از هرگونه مشکل اخلاقی و رفتاری به نظر من نتنها فاجعه نیست بلکه می توان بعنوان معجزه از این یاد کرد
  و این در شرایطی است که هیچکونه مسئولیتی در قبال جامعه متوجه این عزیزان نبوده و اگر هم فعالیتی انجام داده اند وظیفه انسانی و دلسوزی برای دیارمان و روحیه خاص اهل هنر بوده که انها را بر ان داشته که خود را وقف هنرجویان نمایند .
  از همه اینها که بگذریم اگر انجمن هایی بمانند انجمن ادبی، نمایش،شعر، نویسندگان، خانه موسیقی و سایر انجمنها و افرادی که در عرصه فرهنگ و ادب فعالیت می کنند نباشند، وجود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تا حد زیادی بی معنی خواهد بود و امروز که بحمدالله در دیارمان افرادی هرچند معدود در عرصه های مختلف فعالیت می کنند امیدوارم مردم و مسئولین موجبات دلگرمی این عزیزان را مهیا نمایند و با همفکری و همیاری این عزیزان راه پیشرفت و ترقی دیارمان را هموار نمایند.
  حرف زیاد و مجال کم اما در پایان از جناب اقای شمس و جناب اقای اژند و همه دلسوزان دیارمان کمال تشکر را دارم

  در خدمت خلق بندگی ما را کُشت وز بهر دو نان دوندگی ما را کُشت
  هم محنت روزگار و هم منت خلق ای مرگ بیا که زندگی ما را کُشت

  پاسخ دادن
 40. 38

  مختار رسولي

  سلام به پیشگاه همگان . من پسرخاله ی پیمان خسن زاده هستم یادم هست که سال ۸۲ یا ۸۳ بود که من دراداره ی گاز کار میکردم پیمان برگشته بود پاوه و میگفت دیگه برنمیگردم سنندج علرغم اینکه خانواده اش سنندج بودند واز اون وقت تا حالا که بیشتر از۱۰ ساله داره بیشتر ازتوان خودش واسه این شهر مایه میزاره خیلی ازوقتها تنهایی (سی دی های بالا خانه چم – سیاچمانه درویشان وهمه ی کارهایی که شعیب خالدی مدیونشه)حالا هم که چند ساله با اقااراس ازندشاهدم چه کارهایی که نکردن حتی خودم درتعمیرات ساختمانشون کمکشون کردم ومیدونم چی کشیدن . همیشه به پیمان گفتم به فکرزندگیت باش این کارها فایده نداره وای همیشه این جوابش که به کارم عشق وایمان دارم ویه حرفی که تو یکی ازروزنامه ها زده بود وخونه ی خودشون هم خوندم قانعم کرد( برای اینکه نسلی به آسایش وارامش برسه باید نسلی قبل از ان خودشو فدای ارمانهای جامعه کنه وامثال پیمان واراس فدا شده برای ایندگان هستن .

  پاسخ دادن
 41. 37

  سمیره احمدیانی

  سلام
  جناب آقای آژند سخنان و مدارکی که ارائه کردین کاملا معقول و بجا هستند کمتر از این هم از شما و دوستان عزیز خانه موسیقی انتظار نمیرفت خوشحالم که از کسانی حمایت میکنیم که به حق لیاقت حمایت رو دارند امیدوارم که در راستای حرکت فرهنگی که آغاز و رهبری کردین پیروز و سربلند باشین

  منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن منم که دیده نیالودم به بد دیدن
  وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن

  پاسخ دادن
 42. 36

  رامتین

  موسیقی یعنی مهربانی و عطوفت!

  بیائید کوچک باشیم و عاشق که عشق خود می‌داند آئین بزرگ کردن را

  پاسخ دادن
 43. 35

  فخرالدینی

  ***(شرمسارم از شنیدن سخن این داعیه داران فرهنگ)***
  احساسم این است در پس این پرده نه بزرگی، عشق و خدمت بلکه دنیایی از سوء تفاهم، ندانم کاری، غرور و شاید سیاست و تعصب نهفته باشد. فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه موسیقی خود را داعیه دار فرهنگ و هنر می دانند و با نهایت تاسف در ملأ عام قضاوت را به دست مائی می سپارند که خود دنیایی از مشکلات فرهنگی، هنری و دینی داریم و آنچنان که باید از فرهنگ و هنر آگاهی نداریم. سوالم این است که آیا دو انسان یا دو گروه آگاه و عاقل و به اصتلاح اهل فرهنگ و هنر اختلافات و سوء تفاهمهایشان را این گونه مطرح می سازند یا اینکه منطق و ادب را پیشه می کنند و با هم اندیشی و مصاحبه با هم در این باره به نتیجه مطلوب میان خود می رسند؟
  دوستان محترم خانه موسیقی و آقای محمودی این توضیحات و این جوابیه ها جز اینکه سوء تفاهمها و دشمنی های میان شما و اهالی فرهنگ را بیشتر کند عایدی ندارد چرا که ما قاضی خوبی میان شما نیستیم و جز ظاهر ماجرا را نمی بینیم. بدانید خود که اهل فرهنگ و هنر هستید بهتر از هر کسی می توانید این مباحث دامنه دار را میان خود حل و فصل نمایید. و ای کاش بجای این بیانه ها و جوابیه ها بزرگان فرهنگ و هنر و قاضیان بی تعصب و آگاهی را برای قضاوت میان خود انتخاب می کردید تا آنان با علم به شرایط موجود میان شما قضاوت می کردند. خود بهتر می دانید که هر دو از اعضای یک خانواده اید و اشتباه کرده اید و ندانسته اید زیرا آنکه از عشق و فرهنگ و اسلام سخن بگوید هیچ گاه با برادر و هم دین خود اینگونه رفتار نمی کند و انگشت اتهام را -حتی برحق- در میان مردم به سوی او دراز نمی کند. امیدواریم دیگر شاهد این نوع نزاعهای رسانه ای سوال بر انگیز نباشیم و بیش از آنکه دنبال ماجراجویی و دامن زدن به اختلافات باشیم به فکر خدمت صادقانه و عاشقانه باشیم!

  پاسخ دادن
 44. 34

  فاتح شمس

  قبل از هر چیز تشکر میکنم از مدیریت سایت سلام پاوه که مباحث چالشی را برای تنویر افکار عمومی منتشر میکند اما متاسف از اینکه عده ای که فقط برای تشویش وبر هم زدن معادلات برای رسیدن به امیال خود در این نوع مباحث چالشی نظریه پرداز می شوند وچنان با اب وتاب جو را متشنج می کنند که گویی در پاوه اتفاق عظیمی در حال افتادن است واین به اصطلاح دلسوزان فریاد کمک ویاری را بر می اورند بسیار متاسفم که گاها از جانب دوستان عزیزمان که اهدافی جز خیر وصلاح ندارند به این فرصتطلبان میدان میدهند تا هر انچه که برای تفرقه وبرهم زدن جو حاکم است کم نگذارند واما دوستان عزیز ما شرکانی هستیم ودکتر محمودی هم هم ولایتی ماست شاید باز این شائبه بوجود اید که بگویند از هم ولایتی خود دفاع میکنند اصلا اینطور نیست بنده از اول هم انتقادهای فراوانی به انتخاب ونحوه مدیرت اقای محمودی داشته ودارم وصادقانه بگویم این پست خطیر را باید به فردی واگذار میکردند که حد اقل چند سالی سابقه مدیریت فرهنگی مرتبط را می داشت بهر حال گاهی اوقات واگذاری این قبیل پستها نتنها لطفی به ان مسئول نیست بلکه تخریب ایشان در همان شروع کار است بماند در این باره سخن زیاد است می ترسم متهم بشویم به سیاسی کاری والا ریشه یابی این قبیل واگذاریها کار اسانی است بماند این را نوشتم تا اقایان تصور نکنند در دفاع از اقای محمودی مطلب می نویسمجناب اقای اژند بنده نه حضرتعالی را می شناسم ونه با موسیقی تحت امر شما در پاوه اطلاع واگاهی دارم اما با مطلعه جوابیه انشائ گونه ات متوجه شدم تشکیلات شما در درون دچار یک بیماری است که با فرا فکنی در حال توجیه ان هستی اگر یک منتقد با دید انتقادی انشائ شما را نقد کند بی شک ان را فاقد بار ادبی حقوقی می داند وفقط در نوشته شما عصبانیت وپرخاشگری موادبانه را مشاهده میکند که ناشی از یک درد نهفته درن گروهی است که با این سفسطه بازیها در توجیه ان بر امده ای جناب اقای اژند از محوای کلامتان در انشای مد نظر گویا شما خود را صاحبخانه قلمداد کرده واداره ارشاد را بیگانه در صورتیکه نامه ودستورالعملهای پیوست شما مربوط به دولتیان قبلی است اکنون هم استاندار عوض شده وهم مدیران کل شایسته بود بجای به رخ کشیدن این نامهها در پی ارتباط با مسئولان جدید می بودی شاید بار دیگر مورد حمایت قرار میگرفتید که قطا چنین می بود اما گویا شما هنوزدر دوران بی قانونی اقای احمدی نژاد سیر میکنی که هر بلایی خواست سر این مملکت اوردبنظر بنده ارائه این اسناد بغیر از فریب مردم چیز دیگری نیست باید قانونمند بود همه چیز عوض شده دولت وزرائ استاندار مدیرکل ودر نهایت ریاست ارشاد پاوه با این فرافکنیها به جایی نخواهید رسید لطفا به قانون احترام بگذارید واز راه قانونی وارد شوید نه با رسانه ای کردن یک مشکلی که شما برای یک اداره دولتی بوجود اورده اید اظهان عمومی را تشویشکنید واما اقای اژند از این بگذریم چند سوال ذهن بنده را بخود مشغول کرده بنده هرچند مقیم پاوه نیستم اما پیگیر تمام مسائل پاوه هستم کار شما برای همه قابل تقدیر است اما سوال اینجاست با این همه ادعا در این مدت 3 سالی که هنر جویانت را از چند نفر به 300 نفر رسانده اید چه افتخاراتی در سطح استان وکشور بدست اورده اید؟در چند فستیوال رسمی شرکت کرده ایدوچه مقامهاییبدست اورده اید؟خروجی خانه موسیقی شما چه کسانی هستندکه حد اقل در سطح استان مطرح باشند ؟بقول خودتان شما در این 3 سال 8 کنسرت داشته اید یعنی هر 5 ماه یک کنسرت بنظر شما برای گروه 300 نفره شما امار قابل قبولی است ؟در پایان عرایضم از همه دوستان تقاضا دارم احساسی برخورد نکنند وانچه در واقع به خیر وصلاح مردم است انجام دهند وبه اقای اژند هم عرض کنم جذب 300 نفر در یک شهر 60 هزار نفری هنر نیست بلکه یک فاجعه است اما ر خود را با جوانان معتادی که جذب اعتیاد شده اند را مقایسه کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید وبدانید چقدر ما عقبیم در نهایت از اقای صالحی می خواهم به گفته اقای اژند جامه عمل بپوشاند ونظریات واقعی با نام ونشان را منتشر کند

  پاسخ دادن
 45. 33

  نوروز

  سلام مدیریت محترم
  خانه موسیقی گفنه هایش درست است . دوسال است اصلا مراسمی از این متولی فرهنگی ندیدیم پس ارشادرابرای چه ساخته اند؟
  این آقای ناشناس . کنجکاو. مطلع آیا خود آقای محمودی نیست که بااین اسامی جواب می دهند؟

  پاسخ دادن
 46. 32

  محمد عرفان صالحی

  دوست عزیز کاک سیامک اولا بنده قریب به دو سال به عنوان هنرجو در خانه موسیقی حضور داشته ام و قبل از تشکیل خانه موسیقی هم در پاساژ آقای مولودی از محضر کاک آراس بهره برده ام و با ایشان به آموختن نوازندگی سه تار مشغول بوده ام .
  ثانیا بنده عضو هیأت أمناء خانه موسیقی می باشم.
  لطف کنید قبلا درخصوص دیگران اطلاعات کافی کسب کنید سپس نظر بدهید. در ضمن بنده قریب پنج سال است که هدایت محمودی را می شناسم و به ایشان هم ارادت دارم و خیلی هم ناراحت شدم وقتی شنیدم مسول ارشاد شده چون هنوز قبول مسولیت برای ایشان خیلی زود بود.

  پاسخ دادن
 47. 31

  علی دانش فر

  باسلام خدمت اهالی محترم پاوه به ویژه اهالی خانه موسیقی. بنده به عنوان عضوی از گروه موسیقی خانه موسیقی مدت 3ساله که با اهالی خانه موسیقی آشنایی کامل دارم و درحال حاظر هم به عنوان عضوی کوچک در خانه موسیقی افتخار همکاری با کاک آراس رو دارم و به صراحت میتونم بگم اگه در پاوه چند نفر دیگه مثل کاک آراس در ضمینه کاری خودشون صادقانه عمل میکردن الان شاهد وضع کنونی پاوه نبودیم. واقعا متاسفم واسه کسانی که به ایشون خرده گرفتن. آخه شما چه کمکی به خانه موسیقی کردید که اینطور طلب کارید واقعا خجالت داره

  پاسخ دادن
 48. 30

  به تو چش

  بند اول: شما با سياستي كه داشتين همه اين كارارو انجام دادين
  بند دوم: اصلا بدهي ربطي به اين قبض نداره و نپيچونيد
  بند سوم: موسسه خيريه رو با خودتون مقايسه ميكنيد؟!!! به نظر من شما ميبايست وكيل ميبودين!
  بند چهارم: خيلي بده كه بگي رئيس ارشاد دروغ ميگه و دوازده نيست و هشته!! به ارشاد ربطي نداره كه درخشاني فقط پاوه اومده و بليطش ٢٥ هزاره و اينكه به نفع التيامه!! بايد برنامه اجرا ميكنيد فكر هزينشم بكنيد! مگه چه جنگ شما چه ربطي به چه ربطي به اون ايام داشت؟!
  خودتون بايد همه هزينه هارو بدين نه ارشاد جبران كنه!
  بند پنجم: شما گفتين بايد تعمير شه و با سياست فرماندار رو راضي كردين و اونم بودجه داده و معلوم نيست چقد داده!!!
  بند ششم: اگه ارشاد اون ساختمان رو اجاره ميداد بايد قبول كنيم كه واسش درآمد داشت و خرج شما رو هم نميداد!!
  بند هفتم: الان كه ميدونيد سيستم صوتي رو آوردن به جاي تشكر بايد بگيد فقط واسه ما كه نياوردن؟!!! ادب حكم نميكنه اينجوري بگيد!!!
  بند هشتم:واقعا عجيبه كه واسه اينم دليل نياوردين!! البته اينجوري بهتره!!!
  بند نهم: يك پنجم؟!! خيلي مسخرس!! از اداره اي كه حمايتتون ميكنه بايد حق الزحمه بگيريد؟!
  تا حالا چه القابي بهتون دادن؟!
  دوستان توروخدا به اين چرب زبونا حق ندين
  اينا خيلي سياستمدارن
  خيلي بده كه اينجوري دارن جواب آقاي محمودي رو ميدن!!
  من با آقاي شمس خيلي موافقم!
  دوستان البته ببخشيد من اينو با عحله نوشتم

  پاسخ دادن
 49. 29

  کنجکاو

  برابر اطلاع موثق این نظرات بصورت هدفمند و برنامه ریزی شده و از جانب خانه موسیقی صورت گرفته . اینان با فراخوانی وسیع وهدفمند جوان پاک و کم تجربه را آلوده امیال خود کرده اند. مگر خانه موسیقی چه به سرش آمده و چه کسی آن را زده است اینها آمده اند حمایت می کنند. این کار یک جرم بزرگ محسوب می شود و اگر اداره ارشاد دارای وکیل و نماینده حقوقی باشد باید از خانه موسیقی به خاطر تشویش اذهان عمومی و تحریک جوانان بر علیه نظام واداره دولتی در دادگاه اعلام جرم نماید.

  پاسخ دادن
 50. 28

  فتح اله نجفی - 93/2/8

  با سلام خدمت دست اندر کاران خانه فرهنگ و ادب و موسیقی :
  ابن خردابه : موسیقی ذهن را لطیف و خوی را ملایم و جان را شاد و قلب را دلیر و بخیل را بخشنده می کند
  چند سالی بود از ترس تهاجم فرهنگ های بیگانه خواب به چشمانم نمی رفت ، دائم در فکر بودم این تهاجم کیست و ازگجا یا به جه نحو مارا مورد حمله یا تهاجم خود قرار خواهد داد . همیشه در فکر جاره ای برای مقابله به مثل یا دفاع از خود و خانواده و جامعه بودم که بهر شکل ممکن بتوانم از آن تهاجم جلوگیری نمایم . زمان هم به سرعت سپری می شد کسی را ندیدم اما متوجه شدم آثار شوم فرهنگهای بیگانه به شیوه های مختلف ( اعتیاد ، طلاق ، قتل ، فحشاء و دیگر ناهنجاریها ) و غیره در میان جامعه ما کم کم نفوذ نموده و بیشتر جوانان این سرمایه های ملت و مملکت را از راههای گوناگون تحت تاثیر خود قرار داده . صاحبدلی را دیدم با چشمانی پر از اشگ، چنین گفت : این مصیبتی که امروز جامعه و کشور مارا این چنین تحت تاثیر خود قرار داده و به اسم تهاجم فرهنگی از آن نام برده می شود نتیجه بی توجهی به فرهنگ و هنر و آداب و رسوم جامعه می باشد زیرا مراکز فرهنگ و ادب و هنر تلا ششان کم رنگ و دیگر مراگز یا اماکنی غیر فرهنگی و غیر هنری به شیوه های مختلف برپا و باعث گرفتاری برای تمامی جامعه و جوانان شده اند .
  امید است مسئولین محترم و جوانانی که در امور فرهنگ و ادب و هنر و در خانه موسیقی کمر همت بسته اند با همدلی و توافق نظر بیشتر بتوانند سنگر فرهنگ و ادب و هنر را هر بیشتر قویتر که بیشتر از این شاهد تضعیف فرهنگ وهنر بومی و ملی نباشیم . زیرا در خانه موسیقی ضمن تدریس دروس موسیقی قطعا ادبیات کردی و فارسی هم استفاده و برای مقابله با ناهنجاریها و آسیب های اجتماعی می تواند پایگاه فرهنگی مهمی باشد .

  پاسخ دادن
 51. 27

  محمد عرفان صالحی

  با سلام خدمت مدیریت محترم سایت و بازدیدکنندگان محترم.
  1-دوست عزیز، جناب آقای شمس، هدایت محمودی پسری خوب و جوان وآینده دار است و در این شکی نیست. اما سوال اینجاست که چرا پذیرفتند مسوول ارشاد اسلامی شوند؟ چرا باید جوان شایسته ای مثل ایشان خود را در معرض مسولیتی قرار دهد که هیچ شناختی از آن ندارد؟ آیا بهتر نبود برای گرفتن مسولیت بیشتر صبر می کرد؟ هرچند که حضور ایشان در قیاس با افصحی همچون روشنایی روز در مقابل سیاهی شب است. ولی ای کاش مسول نمی شد تا زمانی که تجربه اش بیشتر میشد.
  2- جناب آقای مطلع لطف کنید مثل بقیه اسم کامل خودتان را بنویسید و به قول معروف اول برادریتون رو ثابت کنید بعد داعیه دار فرهنگ باشید. شما که بدون نام نظر می دهید دقیقا رفتارتان منافب فرهنگ نقادی است.

  پاسخ دادن
 52. 26

  فرشادنادری (داریان)

  جناب آقای بی اطلاع(مطلع)لطفا قبل از هرچیزاسم خودتو بنویس وخوب مطلب روبخون وبعد اظهارنظر کن. مثل همه کسایی که به حمایت از خانه موسیقی مطلب نوشتن واسم و فامیلشونو با شهامت وصداقت (مثل صداقتی که تو بیانیه خانه موسیقی موج میزد)درج کردن.
  با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی
  تا بیخبر بمیرد در درد خود پرستی!!!

  پاسخ دادن
 53. 25

  سیدتحسیم حسینی

  باتشکر ازبیانیه پرمحتوای شما وبا توجه به موفقیت چشم گیر خانه موسقی پاوه از شما و مسئول محترم ارشاد درخواست حل مشکلات موجود رادرفضای دورازتشنج وبا قبول حیطه وظایف وعشق وعلاقه به دیار هنر وهنرمندان را دارم

  پاسخ دادن
 54. 24

  سیامک

  ضمن تشکروسپاس از سایت سلام پاوه وهمه عزیزان ازجناب آقای فرهاد صالحی خواهشمندم که این نظربنده را که بخدا قصدم توهین نیست تایید کنند.
  دربین نظرات ارسال شده نظرجناب آقای عرفان صالحی برام جالب بود ازایشان سوال دارم؟
  جناب آقای صالحی لطفا کمی از پیشینه هنری خود برای مابیان کنید چون تااونجایی که اطلاع دارم تابحال شمارا درهیچ جمع ومحفل هنری ندیده وهیچ هنری را از شماسراغ ندارم !!! نمیدانم چگونه به خود اجازه میدهی ازیک مسئول فرهنگی وهنری با وجود نداشتن شم هنری بازخواست می کنی ؟؟؟
  ممنون ازهمه عزیزان منتظر جواب هستم

  پاسخ دادن
 55. 23

  یکی ازاعضای انجمن ادبی پاوه

  بنده بانظر مطلع کاملا موافقم متاسفانه اعضای خانه موسیقی هرسال جنجالی به پامی کنند وشخص وگروهی را مورد هجمه قرار میدهند از آقای محمودی خواهشمندم اصلا کوتاه نیاید وتکلیف خانه موسیقی را که از هزینه های اداره فرهنگ وارشاد پاوه که حق مسلم تمام رشته های فرهنگی وهنری است استفاده کرده وحق نان ونمک را به جانمی آورندروشن کند .
  همه دوستان اطلاع دارند که انجمن ادبی مدتهادربدر وبی جاومکان بوداما کوچکترین اهانتی به کسی نکرد امام خانه موسیقی چند صد متراز فضای فرهنگی رااشغال کرده وتازه ادعای مالکیت هم دارد واقعاکه!!!
  سپاس ازمدیریت سایت جناب آقای صالحی که همه نظرات را بدون کم وکاست منتشر می کند وهمچنین کاربران منصف وعزیز

  پاسخ دادن
 56. 22

  هدیه محمدی

  به نام خدا با سلام و عرض ادب با تشکر فراوان از شما مدیر عامل محترم جناب اقای اراس اژند بعد از مطالعه نوشتهای اقای محمودی من و تمام کسانی که میدانیم این خانه موسیقی با چه مشقت و سختیهای که شما و تمام کارکنان تا به امروز کشیده اید تا این خانه موسیقی سر پا بماند و خانه ای امن برای جوانان پاوه باشد بسیار دل ازرده شدیم ما تلاشهای بی وقفی شما را از همه نظر دیده ایم و اما مطرح کردن مسایل مادی تنها چیزیست که در این بحث به نظر من مهم نمیباشد و متمانم برای همی هنر دوستان نیز این گونه است برای جوانان ما خانه موسیقی مکانی با ارامش فراوان و امنیتی مطلق است که از بار اجتماعی دوری جوانان از هر گونه فساد و کشیده شدن انها به فرهنگ و ادب موسیقی است من تشکر میکنم از تمام ارگانهای دولتی و امام جمعه پاوه برای حمایت از خانه موسیقی که امری فرهنگی و هنریست . من به عنوان حامی خانه موسیقی و شاهد تمامی واقعیات چه از نظر راه اندازی این مکان و برگزاری کنسرتها و دیگر مطالبه مطرح شده از شما اقای محمودی خواستارم مانند دیگر ارگانهای دولتی و مردم محترم شما هم حامی این خانه موسیقی باشید. با تشکر از اقای اژند و اقای حسن زاده

  پاسخ دادن
 57. 21

  سحر زیبایی

  با تشکر از عزیزان خانه موسیقی پاوه
  درخت تنومند اصالتهای هر کشور فرهنگ و شاخه پر ثمر این درخت موسیقی است موسیقی ملی خود بیانگر زحمات هنرمندان و شاعران بزرگ ادوار مختلف یک کشور است .
  خانه موسیقی پاوه کوله بار سنگین این مسعولیت را با امکانات کمی که موجود بود با دستان پر توانشان بر دوش گرفتند و این خود مسعوولیتی مظاعف بود که با جمع کردن جوانان عزیز پاوه از گام نهادن انان در مسیر های انحرافی به اموزش موسیقی سنتی سوق دادند باشد که مسعولان و دست اندر کاران بیش از پیش زحمت کشان خانه مسیقی پاوه را یاری دهند و ایشان را در مسیر پیمودن راه سخت این مسعوولیت یاور باشند.

  پاسخ دادن
 58. 20

  شاهین سعدالهی

  دوستان عزیز و هنرمند م در خانه موسیقی سلام وسپاس .
  صداقت و مستندات شما قابل تحسین و ستایش بود.ازتون خواهش میکنم جواب افرادی که حتی متن شما رو نخوندن واز همه مهمتر نام ونام خانوادگی خودشون رو در ج نمیکنند ندین.
  سلسله موی دوست حلقه دام بلاست
  هرکه دراین حلقه نیست فارغ از این ماجراست!

  پاسخ دادن
 59. 19

  مدریک ولدبیگی

  با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه خادمان فرهنگ و ادب و هنر، همه ان کسانی که با عشق و فقط عشق قدم در این راه نهاده اند کسانی که ما مدیون زحمات انها هستیم…
  امید که راهتان هموار و پر رهرو باد
  …..
  ای دل! آن دم که خراب از مِیِ گلگون باشی
  بی زر و گنج به صد حشمت قارون باشی
  در مقامی که صدارت به فقیران بخشند
  چَشم دارم که به جاه از همه افزون باشی

  پاسخ دادن
 60. 18

  شتاو محمدی

  با سلام .اینجانب به عنوان فردی دوستدار هنر سعادت این را داشته ام مدتی کوتاه در خدمت این خانه و اهالی ان باشم,اهالی این خانه کوچک دلی بس بزرگ دارند و به همت دل بزرگ خود خدماتی بسیار برای فرهنگ سازی و ترویج هنر موسیقی در پاوه انجام داده اند .لذا وظیفه خود میدانم به پاس زحمات این بزرگواران و اهمیت هنر و هنرمند حمایت خود را نسبت به این عزیزان اعلام دارم.

  پاسخ دادن
 61. 17

  سمیه

  باسلام بعنوان یکی از هنر جویان خانه موسیقی بدونه در نظر گرفتن جایگاه اساتید محترم خانه موسیقی به متولیان فرهنگی شهرم عرض کنم بیشتر اینها از شما بعنوان متولیان فرهنگی شهر انتظار میرفت در تعجم چرا اینهمه اشفته شده اید! مگر کار شما در این شهر به واقع چیست ؟ ایا فراهم نمودن بستری برای رشد موسیقی با توجه به امار درخشان خانه موسیقفی در این 2-3 سال کار شاقی است که اینگونه منت سر مردم شهر میگذارید!!! وظیفه شما حکم میکند بیشتر اینها به مشکلات اهالی فرهنگ سر وسامان دهید چرا زمانی که امار وارقام رد میکنید انهمه از خو وکارها وبرنامه های انجام شده تعریف وتمجید میکنید؟ چرا همین جوابیه به خانه موسیقی را ضمیمه امار وارقام امسال خود نمیکنید وبنویسید ما پول اب وبرق را از خانه موسیقی نمگیریم پس ما مسولین خوبی هستیم ببینید چقدر اهل مصالحه ومدارا هستیم!! ببینید ما پول اجاره از انها نمیگیریم !!! ان همه ساختامان بلا استفاده دارید بده اینا اومدن اونجا رو اباد کردن!!! یه سر وسامانی به موسیقی شهر دادند چند تا جوان رو دور هم جمع کردن وبجای رفتن به فلان جا وفلان جا اومدن هنر یاد میگیرن حال هی بیایید اینها رو هم زده کنید تا برن برن اونجا!!! بعد دوست دارم اگه خدایی ناکرده خانه موسیقی تعطیل شد شما حتما تو امارتون بنویسید بعلت عدم پرداخت هزینه اب وبرق واجاره سالن خانه موسیقی پاوه تعطیل شد اونوقت خواهیم دید چند نفر از شما تمجید وتشکر خواهند کرد!!! تازه اینها گفتم فقط برای دل خودم اگه احترام استادی وشاگردی را هم بجا می اوردم یقین داشته باشید تا رسیدن به ارمانهای خانه موسیقی در مقابل کسایی که قصد مکدر نمودن خاطر اهالی موسیقی شهرم را داشته باشند بشدت ایستادگی ومقابله به مثل خواهم نمود!

  پاسخ دادن
 62. 16

  شاخوان سعدالهی

  ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه میپنداشتیم
  با سلام خد مت بازدید کنندگان واهالی زحمت کش خانه موسیقی پاوه
  من هم به نوبه خود حمایتم را از بیانیه خانه موسیقی پاوه اعلام میدارم .

  پاسخ دادن
 63. 15

  مطلع

  دلاخوکن به تنهایی که ازتنهابلا خیزد ………سعادت آنکسی دارد که ازتنها بپرهیزد
  خدمت مدیریت محترم ، خبرنگاران وکاربران این سایت سلام عرض می کنم
  متاسفانه آنچه من ازاین بیانیه ونظرات رسیده استنباط کردم قضاوت ناعادلانه عده زیادی از قاضیان وهنرمندان درخصوص کسی است که ناجوانمردانه آماج حملات وجملات توهین آمیز قرار گرفت ودوباره خانه موسیقی دست به یک طرفند جدید برای مطرح کردن خود وتخریب کردن یک مسئول دیگرزده اندکمااینکه درخصوص رئیس قبلی جناب آقای افصحی هم این بی مهری هانیز انجام گرفت.
  باید عرض کنم که دوستان چرااز حرف حق ناراحت میشوید شماکه به قول خودتان یک ان جی او مستقل هستید پس درساختمان اداره ارشاد چکار میکنید ؟چرا هیچوقت شکرگذار وسپاسگذار اداره ارشاد وکارمندان این مجموعه نبوده ونیستید ؟ شمایی که ادعامیکنید اینقدر فعال هستید چراازپس اجاره خانه موسیقی برنیامدید ودست به دامان این اداره شدید ؟ازکجامیدانید که اگرشمااونجانبودید الان اونجا به قول شمامتروکه ومخوف بود ؟؟؟ واقعا برای جماعت هنر وادب که حداقل ادعای آن رادارند بسیار متاسفم که اینگونه دست به تخریب یک مسئول جوان وتحصیلکرده وپرانرژی میزنید! چرا جنجال راه میندازید تادوستانیکه هیچ هنر وذوق هنری تابحال دروجودشان نبوده به خود اجازه دهند که بیایند وبه خود اجازه دهند یک مسئول فرهنگی شهر را بازخواست کنند بس کنید دیگر

  پاسخ دادن
  1. 15.1

   امید

   آقای مطلع یا شایدم خانم مطلع
   یاک سوال دارم که جواب خودت تان در آن سوال است
   کار اداره ارشاد اسلامی چیست؟؟؟
   ساختمانی کهنه رو درست کردن ویک مرکز هنری کار اشتباهیست؟؟؟

   پاسخ دادن
 64. 14

  سحر بهرام میرزایی

  با سلام خدمت تمامی زحمت کشان خانه موسیقی پاوه اینجانب با توجه به اینکه تمامی زحمات این عزيزان را بدون هیچ چشمداشی در زمینه خدمت رسانی به جوانان پاوه از نزدیک دیده ام و بیانیه ریاست ارشاد را هم مطالعه کردم برای اینکه حق این افراد زحمت کش پایمال نشود حمایت خود را از خانه موسیقی پاوه اعلام میکنم .

  پاسخ دادن
 65. 13

  ابراهیم شمس

  سلام
  جناب آقای اژند خسته نباشید من همیشه به دیده احترام به شما نگاه کرده ام . احساسم این بوده که سرا پا وقار ومتانت هستید اما نمیدانم چرا این دفعه تمام متن ادبی شما که مایه تشویق دوستان نیز قرار گرفت سراسر توهین های زیبا بود که در لفافه ادب ایراد شدند . البته و صد البته ادب و توهین هیچگاه با هم سازگاری ندارند . جناب آقای اژند من هیچوقت از کسی طرفداری نکرده ام و شخصیت فرهنگیم این اجازه را به من نخواهد داد که طرفداری ام از کسی یا ارگانی مایه اسائه ادب به شخصیتم باشد . پس بی طرفانه می نویسم. ویا بهتر بگویم از دو طرف جانبداری می کنم. من از طرفداران موسیقی هستم و به آن بسیار احترام می گذارم. شاید باور نکنید دوران دانشگاه هر گاه مطالعه می کردم می بایست حتمابا استماع موسیقی می بود والان نیز بیش از هر وقت دیگر . پس جایگاه موسیقی از نظر من بسیار جایگاه رفیعی است. بنده یکی از طرفداران پروپاقرص خانه موسیقی بوده و هستم . مخصوصا اینکه شما وآقای حسن زاده که بسیار دوستش دارم در راس این مرکز هستید.
  من گفتگوی شما را نخوانده ام اما جوابیه ارشاد را دیدم و نظراتی که بعضا بی صاحب بودند و دل آزار . گمان می کنم بیشتر دلخوری شما از بابت آن نظرات بود. شما باید قبول کنید تفاوت دنیای مجازی با دنیای حقیقی در این است. در دنیای حقیقی این پرده دریها وجود ندارند و هر کس باب میل خود نمی تواند هر آنچه را که می خواهد بیان کند و هستند کسانی که می خواهند در آشفته بازاری که این مواقع درست می شود بازیگردانی کنند.
  فکر کنم شما از بابت عدم پرداخت طلبتان گلایه کرده اید در صورتیکه تا جاییکه اطلاع دارم این طلب شما قرار است به زودی پرداخت شود. بنده فکر نکنم هیچگاه اداره ارشاد از پیشرفت خانه موسیقی ناراضی باشد چرا که رسالت آن اداره ارتقای سطح فرهنگ جامعه است و خانه موسیقی دارد این کار را انجام می دهد. بنابر این این سوء تفاهمی بوده که نمی بایست به اینجا کشیده می شد. من این روزها بشدت گرفتار مشکلات بودم از جمله بیماری همسرم که نزدیک به دو هفته بستری بود همچنین بیماری داداشم که بشدت مرا نگران کرده بود وهمچنین مشکلات وموانعی که برای همایش گردشگری پیش آمد و تمام هوش وحواس مرا به خود مشغول کرد بخدا اگر این نبود نمی گذاشتم این مسائل به این جاهای باریک بکشد. واما الان نیز دیر نشده شما همه عضو خانه فرهنگ هستید اینها سوء تفاهمهایی است که بعضا پیش می آید.
  یک توصیه به دوستان عزیز که نظر داده اند و برخی از دوستان نزدیک خودم هستند. همه ما دغدغه فرهنگ شهرمان را داریم. ما باید به فرهنگ شهرمان احترام بگذاریم حرمت امام زاده به متولی آن است. متولی فرهنگ این شهر جناب دکتر محمودی است. آقای دکتر محمودی جوانی است که تمام زندگی خود را مشغول درس و مطالعه بوده و الان سکان ریاست ارشاد شهر کوچک پاوه که به نظر من کم از یک استان نیست را به او سپرده اند. من ایشان را از کودکی می شناسم و به خصوصیات اخلاقی اش آگاهی دارم ایشان اگر چه جوان است ، اما توانایی بسیار بالایی دارد و مطمئنا در آینده ای نزدیک تمام موانع را از سر راه برداشته و فرهنگ این منطقه را توسعه خواهد داد. متاسفانه زمانی ایشان این پست را گرفته ، بحران بی بودجه ای همه ادارات را فرا گرفته و همه می دانیم که با دست خالی هیچ کار نمی شود. ایشان طرحهایی داده اند که در همین سال جاری نتیجه خوبی خواهد گرفت. ان شاء الله دوستان عزیز و بالاخص اصحاب فرهنگ و قلم با اداره فرهنگ و متولی جوان و تحصیلکرده آن تعامل بیشتر داشته باشند امیدوارم به ایشان فرصت دهند همه مشکلات بر طرف خواهند شد.
  چندی پیش جناب آقای عباس منش مطلبی در باب پاوه عاری از فرهنگ و پاوه آشفته و مردمان عاری از فرهنگ آن نوشت و دغدغه هایش که چرا چنین است اما من اعتقاد دارم و همیشه در گفتارم و نوشته هایم گفته ام پاوه از قدیم دارالعلم بوده و مرکز قلم وشعور . عزیزان همه از یک جنس هستیم . و باید به یکدیگر احترام بگذاریم . این دشمنی هایی را که فضای مجازی برای ما زمینه اش را فراهم کرده به دنیای حقیقی نکشانیم . جناب آقای اژند شما از آقای دکتر محمودی انتقاد کرده اید و زمینه ای را فراهم نموده اید که دیگران نیز انتقاد کنند اما من اطلاع دارم ایشان در شورای مشورتی شما را به عنوان مشاور هنری (موسیقی) به استان معرفی نموده است. امیدوارم هیچگاه این کشکشهای فضای مجازی به دنیای واقعی رسوخ پیدا نکنند.
  به امید سربلندی پاوه عزیز

  پاسخ دادن
 66. 12

  س.پرویزی

  با عرض درود بی پایان خدمت تمامی خادمان هنر و فرهنگ و با تشکر از توضیحات ارائه شده
  ایا چوب لای چرخ گذاشتن NGOهایی همانند خانه موسیقی پاوه در شهرهایی که درانها مکانهای هنری و فرهنگی به ندرت پیدا میشود اشتباه محض و نابخشودنی از طرف هر کس علی الخصوص والی فرهنگ و هنر ان شهربه حساب نمی اید ایا وظیفه دوستان ما در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط نگاه کردن مانیتور دوربین هایست که اطراف ساختمانهای اداره شان نصب کرده اند و بس خواهشمند است اگر به هموار کردن مسیر دلسوزان هنر و فرهنگ خدمتی نمیکنم حداقل کار ان است برایشان چاله.چوله درست نکنیم با وجود چنین مکانهایی و با یک مقایسه ساده نسبت به شهرهای اطراف مردم پاوه و علی الخصوص اداره ارشاد ان شهر باید به داشته هایشان ببالند.

  پاسخ دادن
 67. 11

  ناشناس

  باسلام.خواستم بدونم که اگه واقعا وظیفه شمااطلاع رسانیشفاف وصادقانه است پس چراخبرمربوط به اعلامکاندیداتوری ملارمضانی راحذف نمودید؟خواهشاجواب بدید.ممنون،

  پاسخ دادن
 68. 10

  دارا رحمانی

  با سلام خدمت زحمت کشان خانه موسیقی پاوه از زحمات تمامی دوستان گرامی کمال تشکر و سپاس را دارم و امید وارم در پیشبرد این امر مهم فرهنگ وهنر در شهرستان موفق باشید . وهمچنین از تمامی مسئولان دلسوز شهرستان این درخواست را دارم که با این عزیزان همکاری دلسوزانه را داشته باشند تا فرهنگ و هنر عنی این مرزو بو تضعیف نگردد .

  پاسخ دادن
 69. 9

  شفیعی

  اقای اژند با توضیحاتی که دادند نشان دادن ئر جایگاهی به حق قرار دارن چون با توضیحاتشون بیشتر حقایق رو برای مردم هنر دوست پاوه مشخص کردن ونشون دادن که خانه موسیقی حق پاوه هست و خواهد بود

  پاسخ دادن
 70. 8

  نسترن بهرام میرزایی

  باسلام خدمت تمامی کسانی که دراطلاع رسانی به همشهریان عزیز خدمت میکنند وقتی که چنین شرایطی پیش می آید ما بیشتر به این موضوع پی میبریم که درسیستمی که انتخاب مدیران براساس شایسته سالاری _تخصص وسوابق کاری ملاک انتخاب نباشداین برخوردها واظهارنظرها دوراز انتظار نیست.ازمدیریت خانه موسیقی به خاطر تمامی تلاششان تشکر میکنم .

  پاسخ دادن
 71. 7

  میثم احمدی

  مدیر عامل خانه موسیقی پاوه با نوشتن این مطلب وارائه این اسناد،ثابت کرد که با هنر و ادبیات آشناست ومتعهد بودن ومسئولیت پذیری را در قبال پیرامونش سرلوحه قرار داده است.من بسیار به آینده این مجموعه ومفید بودنش در جامعه امیدوارم ،وبر این باورم که هر گونه سنگ اندازی و سعی در به حاشیه بردنش ویا عدم حمایتش ،به نفع هیچ کس نیست وحتی ضربه بزرگی بر پیکره جامعه هنری این شهر 
  خواهد خورد..
  
  
  (( بگذارید آن نوا،درآن خانه برخیزدو
  
  
  آن تبسم غریب،آن آرامش رؤیایی را به شهر و شهروندانش هدیه دهد..))

  پاسخ دادن
 72. 6

  محمد عرفان صالحی

  با سلام خدمت مدیریت سایت و بازدیدکنندگان محترم.
  بسی جای تعجب و تأسف دارد وقتی واکنش متولی فرهنگ شهرستان (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی) به عدم تشکر مدیر عامل خانه موسیقی از ایشان، را می بینیم. مگر وظیفه این اداره محترم کمک به ترویج فرهنگ اسلامی و اخلاق محمد مصطفی (ص) نیست؟ مگر نه اینکه باید همه پیامبر را الگوی خویش قرار دهیم؟ جناب آقای محمودی شما در جایگاه خطیر قرار گرفته اید و باید خیلی سنجیده تر عمل کنید. مطرح شدن مسایل اینچنینی در شأن اداره فرهنگ نیست. آیا بحث در خصوص قبوض آب و برق و… که بحثی درون خانوادگی است در محافل عمومی زننده نیست؟ البته نباید از شما هم انتظاری بیش از این داشت چرا که مدیریت در ارگانی که قبلا حتی یک ساعت هم در آن مشغول به کار نبوده اید حتما کار دشواریست و گاهی آدم را دچار اشتباهات این چنین می کند. کلمه مسولیت بار سنگینی بر دوش اهلش می گذارد و خواب راحت را از چشم صاحبش می رباید. به ویژه در اسلام، که قیامت هم در انتظار همه ملست. پس باید هوشیار باشیم که قبول مسولیت یعنی افتادن در معرض گناه و خطا، اگر به هوش نباشیم هم آبروی دنیوی مان و هم زندگی اوخروی مان از دست می روند. توسل به خلاف واقع جهت اثبات حقانیت خویش گناهی نابخشودنی است. جناب آقای محمودی امیدوارم به جای انتقادهای غیرسازنده اینچنینی از خانه موسیقی، بیش از پیش به این سازمان مردم نهاد کمک کنید تا بخش اعظمی از بار مسولیت شما را به نحو احسن به انجام برساند. چرا که این نهاد فرهنگی به راستی در سه سال اخیر با تلاشی شبانه روزی تأثیر فراوانی بر روحیه مردم داشته و موجب شده تا نام پاوه در پایتخت به عنوان شهرستانی هنردوست مطرح شود. خانه موسیقی در این مدت شاید به اندازه ده سال فعالیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاوه، تأثیر گذار بوده است. خانه موسیقی در دل مردم جای دارد و همه دوستش دارند.

  پاسخ دادن
 73. 5

  یوسف مرادی

  ضمن عرض خسته نباشید خدمت تمام زحمت کشان خانه موسیقی و به خصوص کاک اراس ما در حسن نیت و تلاش خالصانه ایشان و همکارانش در خدمت به جوانان شهرمان ذره ای شک و تردید نداریم پس بیاییم با همکاری و حمایت از این عزیزان موجب دلگرمی بیشتر این عزیزان در خدمت رسانی به فرزندانمان باشیم

  پاسخ دادن
 74. 4

  رزگار عبداله زاده

  شاه مي بخشه شاه قلي نمي بخشه))
  جاي بسي تاسف دارد باز هم شاهد بي مهري به اين عزيزان هستيم
  در دوراني كه بي بندو باري فساد اخلاقي واعتياد در اين شهر بي داد مي كند بجاي حمايت از اين عزيزان در كارشان سنگ اندازي مي كنيم بنده از دروو نزديك شاهد زحمات اين عزيزان بوده ام مكاني كه خانه موسيقي نام دارد اما هدف آن در وهله اول تدريس اخلاق و اخلاق مداري در جامعه ميباشد بعد تدريس موسيقي است
  خدا رو خوش نمي ياد
  خواهشاً ديدگاهتان را نسبت به اين عزيزان تغيير دهيد

  پاسخ دادن
 75. 3

  پیام حسن زاده

  با سلام و درود بر تمامی خادمان عرصه فرهنگ و هنر.
  با سپاس فراوان از خادمان خانه موسیقی پاوه که تنها با عشق و ایثار توانسته اند در این راه پر سنگلاخ رهروی مصمم و استوار باقی بمانند.
  توضیحات بجا و کاملی بود . اینجانب به عنوان دوستدار هنر و موسیقی دیارم به نوبه ی خود در این مدت شائبه هایی درمورد طرفین در ذهنم ایجاد شده بود که با این توضیحات کامل و مستدل بسیار از مسائل تاحدود زیادی روشن گردید. این چند بیانیه را به فال نیک گرفته و آن را به حساب روشن شدن بیشتر قضایا برای رفع سوءتفاهمها از سوی دوطرف میگذارم .باشد که انشاءالله تمامی دستگاههای رسمی دولتی و نهادهای مردم نهاد در آینده با تعامل و درک همدیگر در جهت اعتلای فرهنگ و هنر دیارمان موفق و موید باشند.

  پاسخ دادن
 76. 2

  ابراهيم يوسفي

  دوستان اهل دل، طالبان صفاي روح ودنياي معاني عشق و مهرباني وعطوفت انساني ، ومجنون صفتان وادي ليلي و مستان مي وعشق حقيقي در خانه موسيقي و مسئولان محترم اداره فرهنگ وارشاد اسلامي اين دوستان حوزه فرهنگ و ارشادات اسلامي و محيان سيره وروش اسلامي در حوزه هنر واخلاق — آنچه آرزوي هر شهروند و خيرخواه فرهنگي اين خطه است تفاهم ،بزرگ منشي ، تعامل ، راه ندادن زنگار كينه وبغض و كاشتن بذر وداد و دوستي براي يك رسالت مهم وآن اعتلاي فرهنگ اسلامي -كردي، اورامي و اشاعه مفاهيم ومقولات عشق وهنر ديني واخلاقي است آْنهم از سوي دوستان هنر دوست و كم توقع و حمايت مسئولان درد آشناي محلي وبومي . پس نگذاريم مسائل حاشيه اي قابل حل و تفاهم به مشكلات ريشه اي و حاشيه ساز ديگري منجر شود .

  پاسخ دادن
 77. 1

  ناشناس

  بسمه تعالی
  با عرض سلام
  مردمان محترم شهرستان پاوه در هر زمینه امر به معروف و نهی از منگر ( فرهنگی ) شایسته احترام ، خدمت ، و تکریم اند .
  ادریس رحمانی – باینگان

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.