10 Comments

 1. 9

  نکته

  نمیدانم اگر اهل کتاب بودیم پاوه بغیر بیگانگان چه معنای داشت؟نمیدانم اگر اهل فرهنگ بودیم پاوه بغیر بیگانگان چه معنای داشت؟باید ریشه ای به این مسائل اندیشید و باید مردم در این اندیشه کنند و بی تفاوت نباشند پاوه بغیر بیگانگان پاوه بغیر بیگانگان پاوه بغیر بیگانگان این دوکلمه از سخنان کسی است که دارد برای پاوه دل میسوزاند ومیگوید پاوه بغیر بیگانگان وای بر ما وبخصوص خودم که 10 سال بیشتر از ایشان در پاوه هستم وحال میگوید پاوه بغیر بیگانگان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ دادن
 2. 8

  درپاسخ درپاسخ دلسوز پاوه

  وای چقدر کوته فکر شده ایم و چقدر به پروپای هم می پیچیم. تنگ نظری تا کجا ریشه دوانده است. توروخدا مطالعه کنید.کتاب بخوانید. توروخدا به اندازه گوشتی که روزانه و ماهانه می خورید ،کتاب هم بخوانید تا از حماقتهایمان کم و به دانش و بلندنظری و دیدگاه باز برسیم.
  خدایا مددی که کسی اینجا بیگانه نیست و بیگانه صاحبخانه است.

  پاسخ دادن
 3. 7

  در پاسخ دلسوز پاوه

  دلسوز بزرگوار پاوه جناب آقای عباس منش در نظری که برای پاوه پرس گذاشته چند بند آورده . یکی از بندهاش اینه : (( ۴- پاوه بغیر بیگانگان همیشه از درون خود افرادی ( خودپاوه ای ها)به آن ضربه زده اند و افرادی معدود در اطراف و اکناف نیز همیشه دشمنان کینه ای و تاریخی ای برای این شهر عزیز بوده اند که ضربه های مهلکی به این شهر زده اند. باید اینها مطرح و گفته شود تا این افراد معلوم الحال که تعدادشان هم کم است به خود آیند و دست از دشمنی با پاوه بردارند.))
  او به غیر پاوه ایها از واژه بیگانه استفاده نموده. من سالهاست در این شهر هستم وعاشقانه دوستش دارم اما در پاوه زاده نشده ام از نظر آقای عباسمنش من یک بیگانه ام. این واژه ها عزیزجان تا از زبان افرادی که خود را بزرگ پاوه میدانند دربیاد هیچگاه کهنه نخواهند شد.

  پاسخ دادن
 4. 6

  دلسوز پاوه

  کسی حرفی از پاوه ای و غیرپاوه ای نزده. واقعا متاسفم که این بحث ها را مطرح می کنید و اصل بحث را به حاشیه می برید. مهم فرهنگ و مردم و ساکنان یک شهرند نه پاوه ای و غیر پاوه ای. این بحث ها دیگه کهنه و نخ نما شده اند و خریداری ندارند و اشنا عباس منش هم این بحث های لوث را مطرح نکرده اگر خوب دقت کنید و ایشان را از نزدیک می شناسم که از هرنوع نزادپرستی و ره گه زپه ره ستی متنفر است و معتقد به انسان بودن و سالم زندگی کردن است. ایشان از پاوه ای های متعصب و بی سوادی که اصیل و غیراصیل می کنند متنفراست و معتقد به ارزشمندی انسان ها و شایسته سالاری است و در جلسات عمومی هم بارها این را بیان کرده.چون خودش بارها از این نزادپرستی ضربه خورده و ضد ان است.
  پس فکری به حال فرهنگ زخم خورده مان بکنیم.سپاس

  پاسخ دادن
 5. 5

  بهروز کریمیان

  با سلام. من اينجا بس دلم تنگ است. هر سازي که مي‌بينم بد‌آهنگ است.
  مخور برادر جان/که من در این رمضان/قوت ِ غالبم // غم بود.
  حالا حالا ها برای بی فرهنگ بودنمان جا داریم ظرفیتها را خوب بالا برده اند.

  پاسخ دادن
 6. 4

  هورامي

  منم با مصطفي موافقم تو اين دوره كه همه دنبال پيشرفتن ماهم بايد از پاوه اي اصيل و غيراصيل حرف بزنيم واقعا متاسفم هيچ جاي دنيا ن‍‍‍ژاد پرستي ديگه نمونده ولي ما هنوز با افتخار داريم ازش ميحرفيم ايول فقط دارم اينده اين شهر رو تصور ميكنم تو 20سال اينده پاوه اصيل و غير اصيل هه هه هه هه ………………………

  پاسخ دادن
 7. 3

  همشهری

  خدارو شکر اقای عباس منش در پاوه و کرمانشاه از احترام و جاگاهى برخوردار هستن که … قادر به تصور کردنش هم نىستىن
  اگه اشناها نباشند و دلسوزانه برای پاوه ننوىسند و زحمت نکشند دگه باید فاتحه پاوه رو خوند!
  در مطالب جناب اقا عباس منش نشانی از توهین دیده نمیشه و هرچه که هست واقعته
  واقعیت های تلخ جامعه که بىشتر ما حاضر به قبول کردنش نیستىم و بهمین خاطر درطول زمان بمانند زخم کهنه باز میشه و…
  ارزوى توفیق روز افزون براى کاک اشنا عباس منش دارم سربلند باشید و راهتان و قلمتان همىشه بردوام

  پاسخ دادن
 8. 2

  مدریک ولدبیگی

  کاش بیهوده نمی تاختیم…
  امروز برای بی فکری های دیروزمان آه می کشیم
  یک روز هم باید تاوان بی فکری های امروزمان را بپردازیم

  پاسخ دادن
 9. 1

  مصطفی

  جناب آقای آشنا عباس منش دور ولات انگار در کرمانشاه جایگاهت تضعیف شده دنبال جایگاهی اجتماعی در پاوه می گردی. عزیز جان اینطوری میخای محبوبیت و اشتهار پیدا کنی ؟ عزیز جان چند کتابک که سرجمع بیست صفحه نمی شوند به نام شعر چاپ کرده ای خیال می کنی شاعری !!! اولا تو حق نداری اینطور توهین کنی ویک شهر را به چالش بکشی حق نداری بحث ازخودی وغیر خودی بکنی (همانگونه که در پاسخ جناب آقای یوسفی در سایت پاوه پرس نوشته ای)زیرا همین خودی وغیر خود آوردن باعث تفرقه می شود. شما خود در شهری دیگر ساکنی پس عملا پاوه ای نیستی پاوه ای اصیل همان پاوه ایها ، جافها وهورامیهای اونوری هستند که در پاوه زندگی می کنند. تو حق نداری غیر پاوه ای های ساکن را دشمن قلمداد کنی
  امیدوارم این سریال مسخره را تمام کنی

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   نا امید

   برای شهرم پاوه متاسفم که شما باىد درباره اش نظر بدین اقاى مصطفی

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.