قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » آب را گل نکنید…/ سلام خسروی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : شهر نشینی یکی از ابداعات واختراعات انسانی است که در کنار مواهب فراوان چنانچه به درستی مدیریت نشود می تواند بحرانهای مختلف اجتماعی و زیستی را به دنبال داشته باشد.

مدیریت شهر و خدمات شهری یکی از حوزه های مدیریتی است که اگر به درستی اعمال شود شهرها را به بهترین محل سکونت تبدیل و در غیر این صورت غولهای بی در و پیکری از شهر زاده می شوند که آرامش و امنیت وسلامت افراد را تهدید می نمایند.

از جمله مسائل ابتدایی در حوزه خدمات شهری تامین حداقلهایی مانند بهداشت عمومی آب و برق و…… می باشند در این نوشتار صرفا موضوع تامین آب شرب شهر پاوه مورد تحلیل قرار می گیرد.

بر کسی پوشیده نیست که این روزها همه مردم شهر به دلیل نوع تامین آب شرب توسط متولیان امر در گیر مشکل کمبود آب بوده و هرروز با آن دست به گریبانند.

در کنار مشکل نوبت بندی آب محلات شهر که با وجود پروژه چندین ساله انتقال آب هانی کوان که در نوع خود از شاهکارهای مدیریتی و خدمات رسانی می باشد!!!! این روزها شاهد گل آلود بودن آب بخشی از محلات شهر هستیم و بعضی از مدیران مربوطه راه حل بی کیفیتی آب را در خریدن آب معدنی توسط مردم می دانند که این هم در نوع خود یک راه حل از جنس مدیران مرفه بی درد می باشد و گرنه می دانستند که عامه مردم بدون یارانه قدرت پرداخت قبض های آنچنانی اداره آب و فاضلاب را ندارند .

در این جا چند سوال مطرح می گردند که امیدوارم مدیران مربوطه به جهت احترام به مردم در راستای پاسخگویی به آنها اقدام نمایند:

۱- چرا با وجود بحران کم آبی در شهر پاوه انتقال آب هانی کوان که بیش از ۱۵ سال از کلنگ زنی آن گذشته هنوز به بهره برداری نرسیده است در حالیکه پروژه انتقال آب سیروان به سایر استانها با آن همه مسافت و سختی کار و اعتبارات چند صد میلیاردی بسیار کمتر از این زمان به پایان رسیده است.

۲- دلیل گل آلود بودن آب آشامیدنی مردم با وجود قطعی حداقل ۱۲ ساعته آن در بعضی از محلات شهر چیست؟

۳- چرا مسئولین محترم مربوطه در بهداشت و درمان به عنوان حافظان سلامت مردم در راستای پیشگیری و حل این معضل بهداشتی اقدام منتج به نتیجه ای انجام نمی دهند؟

۴- با وجودی که آب آشامیدنی سایر شهرها از مناطق بسیار دورتر انتقال تصفیه و تامین می شود و برای سالم سازی آن مبالغ هنگفتی هزینه می گردند چرا آب چشمه های سراب هولی که به راحتی و بدون هیچ هزینه ای در اختیار اداره آب و فاضلاب قرار گرفته و با یک انتقال ثقلی و بدون کمترین هزینه ی پمپاژ و تصفیه وبا مبالغ هنگفت بر روی قبض های مصرف کنندگان به پول تبدیل می گردد حداقل تدابیر لازم برای دیوار چینی و جلوگیری از ورود گل و لای به آن پیش بینی و اجرا نگردیده است.

۵- چرا به مردم محرومی که بخش عمده آب مصرفی آنان گل آلود و غیر قابل شرب می باشد کمترین اطلاع رسانی صورت نمی گیرد؟

کمترین انتظاری که از متولیان محترم امر می رود احترام به همشهریان ، توجه به سلامت آنان ، و پیگیری مطالبات بر حق شهروندان می باشد که امیدوارم این نوشتار و سایر مطالب انتقادی همشهریان محترم فضا را برای نقادی از طرف دلسوزان و شفاف سازی و پاسخگویی از جانب مدیران محترم فراهم نماید.

 1. عادل رمضانی

  سلام آقای خسروی
  کار کردن در بین این مردم با این وضعیت بسیار سخت و طاقت فرسا است، اگر شهردارهای این شهر را رتبه بندی کنیم ایشان مقام اول را با ملی اختلاف بدست می آورند ، ایشان بعد از ترک پست ،نه ساختمان هشت طبقه ساختند ،نه ماشین ۴۰۰ میلیونی سوار شدند و …..
  در ضمن ،من نمیدانم ما مردم تا کی منتظر حل مشکلات از طرف مسولین باید باشیم ، انگار همه منتظر پیغمبری برای حل مشکلات هستند
  در بهترین حالت یک مسول می تواند ۵۰ در صد از مشکلات حوزه کاریش را حل کند. بقیه بعهده مردم است.
  مثلا گران فروشی در پاوه در حدی است، که تمام مردم برای خرید کالا به جوانرود و مریوان و سایر شهرستان ها مراجعه میکنیم ، گرانفروش ها که مردم همین شهرند!!!!
  ترافیک؟؟ هیچ راهی بغیر از رعایت خود مردم ندارد، شمایی که منزلت فرمانداری است ، چرا برای یه کار ساده سوار ماشینت میشی،
  شمایی که فاصله خونه تا مغازت ۵۰۰ متره چرا ماشینت و دم در مغازت ، ۲۴ساعت پارکه و….
  ملت فهیم پاوه ، دیگر از یک دست فروش هم مسایل و مشکلات پاوه رو بپرسی ، با جزییات برات لیست میکنه، کسی برای حل این مشکلات نمی آید ، چون اساسا حل آن ها منوط به فرد نیست، بلکه در گرو ، همت خود مردم است، دست از انتقاد مجازی بردارید ، و اگر اعتراضی دارید مسولانه به اداره مربوطه مراجعه کنید و اعلام کنید ، نه اینکه با اسم ناشناس و جعلی شروع به اعتراض کنید،
  و یا در حل مشکلات یک گام بردارید ، هر مسئولی که می آید حتی اگر بهترین فرد باشد ، با این وضعیت کاری از پیش نمی برد.
  الان هم منتظر منجی شهر از شوری نباشید ، و یا حداقل مسولانه افراد را انتخاب کنید ، انتخابات این دوره ، امتحان نهایی مردم پاوه است ، امیدوارم سر بلند باشیم

 2. شهروند

  جناب آقای خسروی شما که به فکر مردم هستید چراکه در زمان شهرداری جنابعالی هزینه دریافتی وعوارض شهرداری نجومی شد.لطفا مروری هم به عملکرد خود داشته باشید.

 3. یک ورزشکار

  پیام دوریسان
  با تشکر ازمطلب آقای خسروی عزیز
  جناب آقای خسروی در زمان مدیریت شما در شهرداری هم میتوانستی پیگیر باشید با دوستان شورای شهر و شبکه بهداشت و اداره آب
  اینک این روزهاکه به انتخابات شورای شهر نزدیک میشویم باد و قلم انتقاد فراوان گشته نه حضرتعالی کلامیگویم
  موقعی بودجوانرود زیر مجموعه فرمانداری پاوه بود دادگاه و بیمارستان نداشت میامدن پاوه الان نگاه کن بدون اغراق میگویم مسؤلان جوانرود چون صادقانه کارمیکنند آنها نگاه کن من چند روز پیش بیمارم بردم جوانرود جند چاه پر آب از روانسر به جوانرود دادن یکروز آب جوانرود قطع بود فرماندار جوانرود تمام مسؤلان جوانرود برد سر چاه آب روانسر تا صبح در آن سرما مشغول بودند اماشورای شهر ما کجایند پزشک قانونی اورامانات شورای شهر با خرید وسایل راه اندازی نمودند نگاه بافت شهری و گردشگر جوانرود بکنید واقعا همه دارند کار میکنن ما داریم مسابقه بهترین میدهیم انشالله از آنها یاد بگیریم

 4. ناشناس

  سلام خدمت برادر عزیز آقای خسروی

  با توجه به اینکه پروژه هانی کوان در سال ۱۲/۳/۸۸جهت مطالعات شناخت به مشاور ابلاغ شد ودر او در اواخر همان سال در اب فا ضلاب کشور به تصویب رسید ودر سا ۸۹ مطا لعات فاز دوم |پروژه شروع ودر اواخر همان هم به تصویب رسید و در اوائل سال ۹۰ پروژه با اعتبار اندکی آغاز گردید ودر سالهای ۹۱و۹۲ عملا اعتباری تخصیص داده نشده ودر سال ۹۳ به میزان ۱۰در صد مبلغ پیمان اعتبار داد شده ودر سال۹۴ به میزان ۴۲/درصد اختصاص دادهشده ودر سال۹۵ تا کنون یک ریال هم تخصیص داد نشده وپروژه دارای پیشرفت نزدیک به ۸۰درصد می باشده می توان تمام اطلاعات از محترم فرمانداری پاوه دریافت نمائید

 5. راننده تاکسی

  جواب شیرین می گویم زمان آقای خوسروی کارهای بسیار خوبی برای ترافیک پاوه انجام شد که فقط مغرض ها نمی بینند ما هر روز احساس می کنیم کاش این کارها ادامه می داشت

 6. کمال

  آقایی که با نام جمال نظر دادی خسروی گفته آب آلوده است چرا شما آشفته شدی کجا خنده دار است شما اگر ذره ای صداقت داری جواب نوشته را بده نه اینکه مثل ضرب مثل کافر همه را به کیش خویش پندارد تفسیرهای آنچنانی بکنید به نظر من وعموم مردم کارنامه خسروی مشخص است و آب هم یک مشل مردم است شما از چه ناراحتی به ما بگو

 7. امجد

  سلام خدمت کربران گرامی. ترخدا دیگه بسه انقد نگید ترافیک ترافیک. . بخدا عامل اصلی ترافیک شهر پاوه خود شماها هستید . خود مردم شهر پاوه. دیگه کم به اینو و اون شورا و شهرداری بتازید . بسه

 8. جمال

  خنده دار است آقای خسروی متاسفم بابت این مطلبت خیلی برات احترام قائل بودم و این موضوع نیاز به رسانه ای کردن نداشت چون بیشتر قصد تخریب و خوردبزرگ بینی داری فول کردی برادر اگر هم قصدت ورود ب کار انتخاباته موضوع خوبی رو انتخاب نکردی برای مانور دادن اگر جرات بعضی کارها رو داشتی باید زمانی که تو شهرداری بودی با بعضی از موارد رو مثل اون اب الوده بودن شفاف میکردی و فرار نمیکردی جناب صالحی تایید کن لطفا

 9. علی محمدی پاسخ به دید گاه پاوه

  دوست عزیز جناب پاوه
  آقای خسروی بهترین شهردار شهر پاوه بوده ودر طول این چند سال اخیر شاید هیچ شهرداری مثل آقای سلام خسروی به درستی وظیفه ی خود را انجام داده است.
  ۱)اگر نظر شما چند کلمه ایی صحیح (منطقی) وجود داشت آن وقت مردم پاسخ حرف های شما را می زدند……
  ۳)نباید اسم شهر پاوه را خراب کنی چون مردم پاوه تو رسانه ها اینطور به شهردار شهرشون و شورای شهرشون خیانت نمی کنند.
  ۴)به شما هیچ مربوط نیست
  ۵)اصلاشما مطلب رو نخوندی
  ۶)چه گلایه مندی بکند و نکند به شما مربوط نیست؟؟؟
  ۷)یه سری افرادی پول به شما دادن تا این دیدگاه را بیان کنی
  ۸)این ۷ نکته تو زندگی اجتماعی شما بسیار پس به ذهنت بسپار
  ۹(وسلام
  علی محمدی
  ۱۳۹۵/۱۲/۱

 10. پاوه

  شما شهردار وقت بودی برای پاوه چه کاری کردی که الان از مدیران انتقاد میکنی آقای خسروی شما شهر پاوه بودی پاوه با شورا ویران کردی دیگه خواهشن به هیچ عنوان انتقاد نکن

 11. ضیائی

  با سلام و تشکر از نگارنده محترم
  به این نکته ای که به حق بیان داشتید
  “چرا با وجود بحران کم آبی در شهر پاوه انتقال آب هانی کوان که بیش از ۱۵ سال از کلنگ زنی آن گذشته هنوز به بهره برداری نرسیده است در حالیکه پروژه انتقال آب سیروان به سایر استانها با آن همه مسافت و سختی کار و اعتبارات چند صد میلیاردی بسیار کمتر از این زمان به پایان رسیده است.”
  اضافه می نمایم که:
  آب هانی کوان برای تأمین نیازهای شرب و مصارف انسانی است در حالی که آب منتقل شده به استانهای دیگر برای مصرف در کشاورزی، صنعت و … می باشد؛ بنظر تان کدام با اهمیت تر بوده و بایستی در اولویت قرار گیرند !

 12. شیرین

  آقای خسروی عزیز شما دیگر چرا؟
  برای شما که به کار اجرایی مثلا آشنایی داشتید این چنین عجولانه وبدون اطلاعات کافی قضاوت کردن شایسته نیست. خود شما با شهرک کارگاهی، ترافیک شهری، دکه های فلزی، بدهی های شهرداری و…بآ وجود همراهی تمام شورا چکار کردید؟ اگر جواب شما میراث گذشته است آیا بقیه ادارات از چنین میراثی بی بهره اند
  آیا ازاین ادارات ومراکزاینچنین توضیحاتی خواسته اید
  اینکه یک طرفه به قاضی رفتن شاهکار نیست شما که تجربه سالها مدیریت داشته اید چه راهکاری برای این مسائل دارید انتقاد را همه بلدند راهکار شما چیست؟ آیا راهکارهای شما همانند راهکارهایی ست که برای رفع ترافیک اجرا کردید ؟

 13. بازاری

  در جواب ناشناس
  عزیزم مدیریت ابفا کاری فنی و مهندسی است کسی که سکاندار است باید دانش فنی داشته باشد.
  مثل این میشود که یک خیاط رئیس مخابرات شود !
  مگر داریم مگر میشود !!!!
  حرفها میزنید هاااااااا

 14. ناشناس

  این آب را به گاومان دادیم آن را نخورد مجبور شدیم برای تامین آب از آب چشمه استفاده کنیم ولی باور کنید خودمان آن را می خوریم یعنی ….

 15. دوست شهردار

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  از آقای سلام خسروی بابت اینکه این مطلب را اطلاع رسانی کرده اند بسیار ممنون هستم.ومن دو نکته را به شما می گویم
  ۱)بنده امروز در یک روز برفی یک خانم را دیده ام که برف را با آب شسته است ومن صدایم را روی زن بلند کردم و گفتم که این چه وضعش ((توی این روز برفی آب مصرف می کنی؟؟؟))
  متاسفانه الان کوچه ی ما یخ است و به سختی عبور می کنیم ویخ باعث می شود ما افراد این محله دچار مشکلاتی بشویم و باید خانواده ی آقای…..‌.‌.جوابگو باشند.
  ۲)متاسفانه هر نماینده ای که کاندید می شود صد درصد
  در سخنان خود دو نکته را به این مردم می گوید و ما گول این حرف ها را می خواهیم.
  ۱)کشیدن آب‌ هانه که وان
  ۲)باز کردن مرز نوسود
  به قول کاک علی:((دی تخوا اینه کارا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟))

 16. خالدامینی

  باسلام خدمت آقای خسروی
  از حرف تا عمل فاصله زیاداست
  شما چندین سال درسطح شهرستان مسئولیت داشته ایدوقطعا درجلسات اداری شهرستان حضورفعالانه ای داشته اید.شما درمقابل شهروندان چقدرجوابگو بوده اید.چندباردرتریبون‌های عمومی برای مردم شفاف سازی نموده اید;اینکه می فرمایید ازمسولین باید انتقاد شودوانها هم جوابگو باشندحرف کاملا منطقی می باشد;همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکیدکرده اندکه مسولین بایدجوابگوی مردم در نظام اسلامی باشند.

 17. سرچمه وزلی

  کاکه این شهر صاحب ندارد ازهر نظر بی مسءولیتی مسءولان ممکن است کمر نظام درپاوه را بشکند ازدیوار چندین ساله بنیاد مسکن تا ترافیک وحشتناک تا مرز مرگ اور مشکل اب هم اضافه شد

 18. ناشناس

  با تشکر از آقای خسروی و مدیریت محترم سایت که درد های مردم را آنگونه که هست منعکس می کند به نظر من جواب این چرا را آقای خسروی از همه بهتر می داند . نالایقی مدیران مربوطه عدم مسئولیت ناظرین بی اهمیتی مردم عملا ولی در حرف بر عکس تشکر و قدر دانی از مردم ولی آیا توهینی بدتر از این هست که در برابر چشما ن مسئولین و ناظرین این شهرستان این آب گل آلود را ببینند و از کنار آن با چند توجیه من در آوردی بگذرند بنده اطمینان دارم اگر همین آقای خسروی را یک هفته مسئول ابفا ی پاوه کنند این مشکل رفع می شود به شرطی که شورا دخالت نکند متاسفانه شورا جاده صاف کن این نامسئو لان است خدای نکرده اگر مسئولآن امنیتی هم اینگونه کار می کردند حالا اوضاع ما از رقه بدتر بود پس نتیجه می گیریم می شود کار کرد ولی چرا اینقدر نا کارامدند

 19. همشهری

  باسلام خدمت همشهریان عزیز ،مطالب آقای خوسروی کاملا بجا وحق اند اما این که چه کسی یا کسانی متولی امر هستند را باید نقد کرد . با توجه به کمبود چندین ساله شهر پاوه از آب آشامیدنی تعدادی از مسئولین به خاطر منافع شخصی خود به دنبال تامین آب باغات در فصول گرم سال که تعدادی از آنها در بالادست چشمه هولی وتعدادی دیگر در باغات میر آباد بوده اند که نتیجه برداشت بی رویه از منابع وسفره های زیر زمینی کمبود در فصول سرد است که با مدیریت مدبرانه میشود جلو آن را گرفت وتنها با مدیریت غیر بومی تحقق می گردد.

 20. ناشناس

  جناب خسروی عزیز حریم منابع آب ۵۰ متر است. سراب هولی که حریم ندارد.
  جاده کشی و باغ سازی و .
  .

 21. احمدی

  درجه اول برای جناب نماینده ودرجه دوم برای ریس شبکه بهداشت آقای صبور حسینی وآقای مرادی ریس اداره آب متاسفم

 22. فرزان

  از ریس شبکه بهداشت آقای صبور حسینی …………بخدا توی این شهر کسی نیست ولی چون ازمهره های نماینده است درامان است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |