4 Comments

 1. 3

  شهریار بهشتی زاده

  شهریار بهشتی زاده
  با سلام و درود فراوان خدمت دکتر شاه ویسی جنابعالی به موضوع خیلی مهمی اشاره نمودید
  زیرا رواج پدیده شوم ورشکستگی صوری باعث بی نظمی اقتصادی و عدم اعتماد افراد به یکدیگر
  در انجام معاملات و سود بردن افراد کلاهبردار گردیده که در نهایت زیان اصلی متوجه جامعه خواهد شد .

  پاسخ دادن
 2. 2

  ولات

  این یک سایت منطقه ای است وموضوع ارایه شده یک موضوع تخصصی است که به نظر اینجانب جای طرح آن در اینجا نبود

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   هادي محمودي

   دوست عزیز آقای ولات !

   آقای شاه ویسی موضوعی را مطرح کردند که همه اقشار مردم مردم با آن برخورد دارند که همان بحث کلاه برادری است ؛ شاید جنابعالی تا بحال به آدم کلاه بردار برخورد نکرده اید اما بسیارند اشخاصی که پولی را به بنگاه یا شخصی داده باشند و آن بنگاه یا شخص به بهانه ورشکستی پول آنها را پس نداده و به دادگاه رفته و با اعلام ورشکستگی خود را تبرئه کرده اند پس نفرمائید این موضوعی که جناب شاه ویسی مطرح نموده اند به جامعه ربطی نداره .

   در ثانی آقای شاه ویسی شخص بسیار با سواد و دارای مسئولیت های فراوانی است و از اینکه زحمت کشیده اند این مطالب را عنوان کرده اند باید کمال تشکر را از ایشان نمود .

   .

   پاسخ دادن
 3. 1

  هادي محمودي

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیز و گرامیم آقای شاه ویسی .

  و با تشکر بابت مطالب مفید و ارزنده ای که ارائه فرمودید .

  در تائید و ادامه فرمایشات جنابعالی ذکر یک نکته را لازم میدانم(البته یک نقد هم دارم) :

  مهمترین عامل در جلوگیری از این اقدامات نادرست که برخی از افراد و بنگاه های اقتصادی انجام میدهند یک نظام حرفه ای حسابرسی یا به قول معروف حساب کشی است که افراد با آگاهی از چنین سیستم حرفه ای جرات انجام چنین اموری را ننمایند .

  همانطور که مستحظر هستید مرجع حرفه ای تعین صلاحیت حسابرسان در ایران “جامعه حسابدارن رسمی” است ؛ باید آگاه باشید که در چند سال اخیر به حدی کارکرد این مرجع بد و افتضاح بوده که چنیدن گزارش منتشره از سوی چندین حسابدار رسمی و موئسسه حسابرسی توسط “سازمان حسابرسی” مورد برسی قرار گرفته که درنهایت منجر به نامه نگاری و لغو مجوز فعالیت این افراد و موئسسات گردید .

  بنده خودم به شخصه از سوی سازمان مامور بودم که گزارش حسابرسی صادره از سوی یک موئسسه خیلی قوی به نام هشیار بهمند (تحت نام برادران هشی) را برسی نمایم و با کمال تعجب دیدم یکی از بندهای شرط (با توجه به سطح اهمیتی که محاسبه کردم) را بعد از بند اظهار آورده اند !

  جناب آقای شاه ویسی عزیز به نظر من مهمترین عامل در بروز چنین اقداماتی ؛ نبود حسابرسان قوی و حرفه ای در ایران است .

  همانطور که پیامبر اکرم (ص) میفرماید : پیشگیری بهتر از درمان است . باید عرض کنم حسابرسی در اینجا نقش پیش گیرنده را دارد .

  اما نقدی که به جنابعالی دارم :
  جنابعالی یک انسان با سواد و بسیار حرفه ای هستید که رزومه بسیار قوی ای دارید (همین که عضو جامعه حسابدارن رسمی هستید نشان از سواد بالا شماست ) ؛ بنده واقعا اعتقاد دارم وجود شخصی مانند جنابعالی برای حرفه حسابرسی و جامعه بسیار مفید است .

  اما متاسفانه جنابعالی وقت ارزنده خود را صرف تدریس در دانشگاه میکنید ؛ پیشنهاد میکنم وقت خود را صرف کارحرفه ای حسابرسی و بازرسی قانونی شرکت ها و اشخاص بکنید تا بسیار مفید تر برای جامعه باشید .

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.