قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » از شهر نشینی تا شهروندی / یحیی بهرامی

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : بعضی مفاهیم با وجود ریشه و صورت یکسان و متشابه در معنا و مضمون و کاربرد، تفاوت بارز و فاحشی از نظر بار معنای دارند : برای نمونه واژگانی چون انسان وانسانیت،زنده و زندگی ،شهرنشینی با شهروندی و…به استناد ضرب المثل ایرانیان:

هزار نکته باریکتر زمو اینجاست
نه هر که سر تراشد قلندری داند

و آیا مجموعه ما که درون فضای به نسبت روستاها،شهری تر و مدرن تر در حال زیستیم یک شهروند یا یک شهرنشینم؟ بدون تعارف و تظاهر بیشتر افکار و اعمال عده ای از ما ،متاسفانه هنوز در پیچ شهرنشینی متوقف شده و فاصله بسیاری تا رسیدن به مرحله مدنی تر چون شهروندی داریم. چرا که اندیشه ما و آنگاه دغدغه ،حساسیت و تعهدمان نسبت به جامعه و فضای زیست خود و اطرافیانمان معیار و محکی برای قضاوت بهتر نسبت به دعاوی ما در مورد کسب عنوان شهروندی دارد.

یکی از موارد ناخوشایندی که میتواند به سهولت مفهوم شهروندی ما را به چالش کشانده و مورد پرسش قرار دهد عدم توجه یا تضییع حقوق شهروندان در استفاده و بکارگیری فضاهای شهری متعلق به خویش است از جمله حق ایاب و ذهاب امن تر و سهل تر و خوشایندتر عابران پیاده در فضای خیابان و بازار است.

اگر ما بعنوان یک عضوی از جامعه بازار جهت تبلیغ بهتر کالای خویش و جذب مشتری و نهایتا کسب سود بیشتر، به خویش حق تصرف پیاده رو ها را دهیم و برای تردد عابران ایجاد سد معبر و مزاحمت نماییم به سهولت حقوق اولیه صدها نفر که بیشتر آنان زنان،کودکان،کهن سالان و فقرا این شهر می باشند را پایمال نموده و حق الناسی را ضایع نموده ایم که قطعاً ظلم وستم و اجحافی بزرگ و نابخشودنی نزد خلق و پروردگار دارد که امید است آن عده از این عزیزان نیز با رعایت و پاسداشت حقوق دیگران هم چهره شهرمان را زیباتر نمایند و هم به رسالت شهروندی خویش وفادار بمانند.

در این راستا ضمن درخواست از ادارات ذی ربط جهت اقدام قانونی از همشهریان عزیز در خواست داریم پس از اقدامات احتمالی ادارات تا چند هفته آینده در صورت رعایت نکردن مغازه داران ان شاء الله در اقدامی خود جوش از هرگونه خرید نزد کسانی که به حق ما احترام نمی گذارند امتناع نماییم.

 1. بهرامی

  جناب آقای یحیی بهرامی باسلام درشهرپاوه وشهرستان پاوه خانواده واقوام زیادی هستند که نام خانوادگی آنها بهرامی است وجناب عالی انتقاد ونظر وطرفدارنمایند محترم هستی لطفا خودرامعرفی فرماید اهل کجاهستی تا مردم به کسی بدبین نشود باتشکر بنده یک بهرامی هستم وطرفدارکسی نستم

 2. ناشناس

  در واقع با توجه به این مقاله همه ما شهر نشینیم زمانی ما شهروندیم که اهالی شهر را مانند افراد خانواده خود بدانیم و برای اهالی شهر احترام قائل شویم وهمه شهروندان در برابر قانون یکی باشند آیا اینطور است

 3. همشهری

  آقای بهرامی انشالله نماینده منتخب شما که طرفدار آن میباشید فکری اساسی بحال این شهر نماید سپاس کاک فرهاد بریز

 4. نوسودی

  سپاس از مطلب زیبایتان حرف دل خیلی از مردم همین دیار را زدید. به راستی عبور از بسیاری از پیاده روهای پاوه آزار دهنده و همراه با زحمت فراوان است. پیاده رو ها خود تنگ و باریک و چینش اجناس بازاریان باری بر بار آن افزوده است.

 5. اکرم حسن زاده

  دستمریزاد آقای بهرامی .جالب بود، واقعا از شهرنشینی تا شهروندی فاصله هاست که ماهنوز اندرغم یک کوچه ایم براستی که فرهنگ مدنیت باید دراعمال ورفتارما جلوه گر شود

 6. مشتری

  باسلام رعایت حقوق مردم الزامی است اما باید بدانیم مابعنوان کارمند درامد نسبی داریم اما بیچاره مغازه داران واقعا بی بازارن واقساط فراوان این شهر کجاش درسته تا این یکی مشکل باشه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |