قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » مسئولین روستای لشکرگاه را دریابید!!!!

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:محرومیت زدایی از روستاها بایستی مورد توجه مسئولین در هر استان و شهرستانی قرار گیرد و در توزیع خدمات به روستاها و شهرها عدالت اجتماعی برقرار شود تا عقب ماندگی از قطار توسعه ی شهر ی دلیلی برای مهاجرت به شهرهای مرکزی نباشد و این مهم هم تنها با ایجاد انگیزه و مدیریت مناسب و هم چنین بهره برداری از ظرفیت های بومی و محلی امکان پذیر است.

روزگاری روستاهای کشور ما از نظر اقتصادی مستقل از شهرها بودند و از اهالی مراکز شهرها نیز جهت تامین نیازمندی‌های خود از قبیل لبنیات،میوه،غلات و گندم وابستگی زیادی به روستاها داشتند.با گذشت زمان بر اثر بی توجهی مسئولین و حاکم شدن مشکلات برروستا،باعث مهاجرت بی‌رویه اهالی روستا به شهرشدواغلب روستاها خالی از سکنه شده‌ و غالبا جایگاه واقعی و نقش خود را در توسعه کشور از دست داده‌اند.

رسیدگی مسئولان به رفع مشکلات و خواسته مردم روستاها یکی از مسائل مهمی است که باید به آن پرداخته شود.روستای لشکرگاه ایناخی ازتوابع بخش باینگان در ۴۵ کیلومتری ضلع جنوبی شهرستان پاوه، درمنطقه مرزی مرخیل قرار گرفته و همواره نقش مهمی در مرزداری وتامین امنیت شهرستان داشته است امام متاسفانه بعلت مشکلات عدیده ای که روستا را احاطه کرده است تعداد زیادی از اهالی این روستا در سال‌های اخیر به دلیل کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و نداشتن امکانات رفاهی و بهداشتی به شهر مهاجرت کرده‌اند. و تقریبا باید گفت جمعیت روستا از نصف هم بیشتر کاهش داشته است و اگر بدین منوال بگذرد تا چندسال دیگر روستای لشکرگاه خالی از سکنه می شود و برای همیشه نام روستایی از شهرستان پاوه محو خواهدشد.

این روستا مشکلات زیادی دارد ازجمله مشکلات بهداشتی،عمرانی،عدم رسیدگی مسئولین به وضعیت دامداری و کشاورزی،مشکلات ارتباطی،سوخت و….اما ازهمه مهمترمشکلی که همانند دیوی روستا را به سوی نیست و نابودی همیشگی سوق می دهد کمبود آب آشامیدنی است که از نیازهای اولیه هرانسان می باشد ،مدت زیادی است بحران کم آبی بر روستای لشکرگاه حکمفرما شده و این مشکل در سالهای قبل فقط سه ماه تابستان بود اما امسال با وجود فرارسیدن زمستان هنوز هم قطره آبی برای مصرف در منبع آبها نبوده و روستا همانند سبک قدیم از آبی غیربهداشتی که آنهم کفاف یک خانواده در روز نخواهد بود استفاده می کنند.

در طول روز به چند لیترفقط و فقط برای آشامیدن اکتفا میکنند و این درحالی است که درسال ۱۳۹۱ آب نیرو باکمک شرکت حرا برای کمک به این مردم محروم و مرزدار و فقط بخاطر مساعدت آنها و تخلیه نشدن روستا چاهی به عمق ۱۵۰متر حفرنموده که خوشبختانه به آبی با معادلی بسیار بالا رسید بصورتیکه این آب کفاف چندین روستا را خواهدنمود،اما متاسفانه هرسال بودجه ای برای آن تصویب شده و مسئولین قول می دهند که امسال چاه به بهره برداری خواهد رسید ولی مدت چهارسال تمام است مردم با این وعده و وعیدهای خالی و دور از واقعیت  روبرو بوده و اکنون به جایی رسیده که امسال قریب به ۴ خانوار از این روستا مهاجرت نموده و تاپایان سال احتمال مهاجرت چندخانوار دیگر می رود.

حال از مسئولین عزیز:بخشدارمحترم باینگان،فرمانداردلسوزپاوه،استاندارمحترم،مسئولین محترم آبرسانی و دیگر مسئولین ذیربط عاجزانه درخواست رسیدگی به این مشکل بی آبی را داریم که به عنوان بزرگترین تهدید وبحران حیات این روستا را هدف قرارداده وآنرا بسوی نیستی و نابودی می کشاند.

به امید آنکه مسئولین دلسوزز صدای مظلومانه ما را بشنوند و با پیگیری های لازم وبهره برداری از این چاه عمیق باردیگرحیات وزندگی جدیدی را بر روستا تزریق نموده ومانع نابودی این روستا مهم ومرزیی شوند.

تو الان مرا دریاب شاید که فردا دیرتر از دیر باشد

محمد حسینی از اهالی روستای لشکرگاه ایناخی

 

 

 

 1. قهرمانی

  سلام وصد سلام ودرود فراوان به خدمت مردم شریف روستای لشکرگاه –=

 2. اهل محل

  اگر به روستای لشکرگاه توجه نشود حتما روستا تخلیه خواهد شد چون نیاز اولیه هرانسان آب آشامیدنی است واین ابتدایی ترین خواسته مردم محروممان است ولی متاسفانه هیچکس توجهی به این خواسته کم هم ندارد …. مسئولین چرا اقدام نمی کنید حداقل باتانکر آب بیاورید وداخل منبع بریزید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. ناشناس

  چرا نمی کنندش گرشگری

 4. برهان حسيني

  واقعاً که مسئولین کم لطفی میکنن در حق این منطقه واگه مسئله جنگ هم پیش نمی آمد هنوز که هنوزه این مناطق مشکل جاده رو داشتن چه برسه به خدمات رفاهی دیگه

 5. شهروند

  مشکلات کم آبی که اکثر روستاهای شهرستان را یکی پس از دیگری درگیر کرده که به طور مثال میتوان به روستای بله ای از توابع بخش باینگان اشاره کرد که متاسفانه با وجود استعداد های غنی طبیعی امروزه کم کم خالی از سکنه شده. امید است که روستای لشکرگاه به این سرنوشت دچار نگرردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |