قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » سخنی کوتاه از هنرمند زکریا یوسفی با مردم دیارش

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه : سلامی به شهر و دیارم ، به زادگاهی شیرین که حلاوت آنرا به حقیقت ،غریبان و مهجوران از وطن خواهند چشید ، به دوستان و اقوام و کسانم که خاطرات با آنها بودن همچون تابلویی در جلوی چشمانم خودنمائی می کند .

خداوند را شاکرم که طی سالیان زیاد دوری از وطن و دوستان ، رشته مودت و دوستی همچنان باقی است و سالهای مدید وادی هنر را پیمودن مورد تائید اهل دل و اهل فن است .

بی شک قدردانی و سپاس از بذل توجه و دلسوزی این عزیزان مشکل و خودم را تا همیشه ی روزگار وامدار سرشت نیک و خصلت والای ایشان می دانم و بر آستان مقدسشان سر تعظیم می نهم ، امید دارم در جایگاهی دیگر و اثری دیگر به پاسداشت نیک اندیشی و خیر خواهی که داشتند ، اقدامی درخور شأنشان به ظهور برسانم .

این را مقدمه نوشته ای بر نقدی ناصواب از عزیزی نمودم که در کنکاش بدور از منش ارباب قلم ، اثری هنری از آلبوم مجموعه ای از آوازها و مقام های سرزمین کهن اورامان به هنرمندی بزرگان اسطوره ای هورامان ، استاد عثمان هورامی و استاد محمد حسین کیمنه ای که از سال ۱۳۸۹ تاکنون دست به دست مشتاقان اهل فرهنگ و هنر موسیقایی علی الخصوص جوانان و اساتید فن می چرخد را تحقیر نموده .

تا آنجا که می دانم نقاد و‌جستجوگر راستین درباره آنچه که می نویسد تخصص و اطلاع کافی دارد و وجودش از اغراض پالوده است و صرفا با توانایی در نگارش ، خامه بر کاغذ نمی چرخاند.

در کنار اعتقاد راستین به فعالیت هنری خود که به قول شیخ عطار هفت وادی شهر عشق را طی باید نمود تا بدان رسید ، منزلت هنر را فراتر از آن می دانم که به عمل تلافی جویانه در مقابل دیالوگ های نگاشته شده پاسخ دهم .

در جهان امروز تنوع سبک و شیوه های مختلف بیان هنر در همه ی زمینه ها چنان وسعت یافته است که دیگر تنگ نظریها و یک سو نگریها را بر نمی تابد و کسی که بخواهد در دل صاحبان و اهل نظر جای داشته باشد شایسته است به آگاهی خویش بیفزاید و کوشش هنرمندان را کوچک نشمارد.

از خداوند زیبانگار ، روزگاری توأم با خرد ورزی و هنر دوستی را برای تمامی عزیزانم آرزومندم

دی ماه نود و پنج خورشیدی
زکریا یوسفی

 1. فرشاد

  سلام بر استاد زکریای عزیز افتخار پاوه و کردستان

 2. پیره هه لو

  اصلاً موضوع چی بود ؟ چی گفت ؟ یک بیشتر توضیح دهد من که متوجه نشدم.

 3. ارسلان یزدانبخش

  زکریا جان حق مطلب راخوب اداکردی امیداست همیشه سلامت وسعادتمند باشی وهمچنان پله های ترقی را همچو گذشته با موفقیت بیشترطی نمایی

 4. ناشناس

  متاسفم براتون که نظرات مخالف رو نمی ذارین

 5. شهروند هورامان

  درود بر استاد زکریا یوسفی ، ما مردم هورامان به شما استاد گرامی افتخار می کنیم

 6. دیلان

  در پناه حق همیشه موفق و سربلند باشید استاد عزیز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |