3 Comments

 1. 3

  ناشناس

  به نقل از روزنامه باختر
  وزیر بهداشت : ای کاش همه ما از روانسری های رئوف درس بگیریم

  «ای کاش همه ما از روانسری‌های رئوف درس بگیریم و چه خوب که رسانه‌ها به این خبرها بیشتر بپردازند. خبرهایی که به جای ترس و خشونت و بی‌مرامی، حس دلنشین مهربانی و دوست داشتن و احترام به هم‌نوعان را به جان شنونده می‌ریزد.»
  خبرهای خوب را هم منتشر کنیم
  دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت در یادداشتی که در صفحه مجازی خود نوشته، آورده است: «شنیدن برخی خبرها حس خوب و لذت‌بخشی در جان آدمی می‌ریزد و گاهی با خواندن بعضی خبرها در هیاهوی پر ازدحام اخبار ناخوشایند، لبریز از عشق می‌شویم و سرشار از احساس خوب مهرورزی و امید. امروز برای من این‌گونه بود، خبری خواندم که نه تنها در آن از دلهره و خشونت و دروغ و حسادت و… خبری نبود، که آدمی با خواندنش سر شوق می‌آمد و حس لذتبخش مهرورزی را تجربه می‌کرد. ‏در روانسر، شهری از توابع استان کرمانشاه، مردم به جای تماشای صحنه اعدام، جلوی منزل مقتول گرد هم آمدند و از پدر و مادرش رضایت گرفتند.
  خبر کوتاه بود؛ اما به اندازه همه دوستی‌ها و عاشقی‌های عالم، بلند بود. خبر از شهری کوچک به گوش می‌رسید که مردمانش چندان اسیر تجمل و رفاه‌ زدگی و زندگی‌های آن‌چنانی نیستند، اما قلبی دارند مهربان و فراخ به وسعت همه این کره خاکی.
  ای کاش همه ما از روانسری‌های رئوف درس بگیریم و چه خوب که رسانه‌ها به این خبرها بیشتر بپردازند. خبرهایی که به جای ترس و خشونت و بی‌مرامی، حس دلنشین مهربانی و دوست داشتن و احترام به همنوعان را به جان شنونده می‌ریزد.
  همه باید تمرین کنیم از خبرهای مثبت، از خلق خوش، روی باز، مردمداری، مهربانی و حقوق شهروندی بیشتر بگوییم. انسان امروز به شنیدن این خبرها بیش از همیشه نیاز دارد. منتظر دیگران هم نباشیم؛ برای آن چه می‌پسندیم، از خودمان شروع کنیم.»

  پاسخ دادن
 2. 2

  ناشناس

  سلام به مردم با شعور روانسر

  پاسخ دادن
 3. 1

  کۆرد وهۆرامی

  افرین بر مردم روانسر مرحبا.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.