قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » یکی از ظرفیت های گردشگری در شهرستان پاوه،راه اندازی تله کابین است

به گزارش سلام پاوه:دومین نشست مدیران ادارات میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه امروز27 آبان ماه 95 به میزبانی شهرستان پاوه در محل سالن جلسات فرمانداری پاوه تشکیل شد.photo_2016-11-17_14-19-02

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه اظهار داشت:دومین نشست مدیران ادارات شهرستانهای تابعه استان با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و ارتباط مفید بین ادارات شهرستان با ادارات کل استان و توجه ویژه به مقوله های مهم گردشگری و صنابع دستی  و در مقابل در شهرستانها هم بتوانیم برنامه های ملی و استانی را اجرائی کنیم.

جلیل بالایی در ادامه افزود:درحوزه سرمایه گذاری ادارات تابعه اختیارات و وظایفی را برای آنها تعیین و مشخص کرده ایم که حداقل در ابتدای کار و در تشکیل پرونده و در هدایت متقاضیان برای طرحهای قابل اجراء در شهرستانها خدمات را ارائه دهیم.

وی افزود:همه مباحث و مشکلات و کمبودها از جمله کمبود نیروی انسانی و عدم جایگاه مشخص ادارات در سطح شهرستانها را هم مورد بحث و بررسی قرار دادیم که امید می رود ادارات شهرستانها هم با فعالیت بیشتر در خدمت شهروندان گرامی باشند.

بالایی گفت: موضوعات مشخصی که در دستور کار قرار دارد بحث توسعه صنایع دستی،ثبت جهانی شهرهایی که قابلیت و پتانسل جهانی دارند از جمله،شهر نودشه و منطقه بکر و طبیعی اورامانات و مسائل و مشکلاتی که در حوزه سرمایه گذاری داریم در دستور کار قرار دارد که با همکاری دوستان در استان در حال برنامه ریزی هستیم.

مدیر کل مراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری افزود:در شهرستان پاوه ما مقوله ثبت جهانی منطقه اورامان را در دستور کار قرار دادیم که از اولویت های اصلی در سه تا استان به ویژه استان کرمانشاه است که خوشبختانه یکی از ظرفیت های ما در منطقه اورامانات اولا طبعیت گردی و گردشگری و دوما  بحث تجاری و خرید است که وجود روستاهای بکر و آباد در این منطقه خود مزید بر علت است که بوم گردی و طبیعت گردی و اقامت در روستاهها به عنوان یکی از ظرفیت های اصلی در گردشگری است که در حال رونق گرفتن است.photo_2016-11-18_00-10-49

وی افزود:در کنار این موارد ذکر شده عده ای افراد هم طرحها و تقاضاهایی به ما داده اند که اصولا طرحهای مناسبی در زمینه های گردشگری و صنایع دستی هستند و عموما ما هم بر حسب وظیفه مقدمات آن را فراهم کرده ایم که برای اجراء دنبال سرمایه گذارانی هستیم که این طرحها را در همایش هایی که پیرامون معرفی ظرفیتها و جذب سرمایه گذاری هستند بتوانیم معرفی کنیم که ازجمله این طرحها بحث تقاضای احداث تله کابین پاوه یکی از این موارد است.

جلیل بالایی گفت:یکی از ظرفیت های قطعی در شهرستان پاوه راه اندازی تله کابین است که در وهله اول مقدمات طرح را فراهم کرده ایم،اما کی و چگونه و با چه سرمایه گذاری باید ما ظرفیت را قطعی بکنیم و ابهامات و نواقص را برطرف بکنیم و بعد به دنبال جذب سرمایه گذار باشیم.

وی در پایان افزود:در حال حاضر سرمایه گذار این طرح مشخص نیست چون طرح تله کابین در مراحل اولیه قرار دارد اما مزیت این طرح این است که ما متقاضی داریم و این نقطه مثبتی است و دوما متقاضی خود ظرفیت هایی دارد و یک سری مطالعاتی در این زمینه انجام داده است که ما باید این مطالعات را تکمیل کنیم و مجوز اولیه صادر کنیم که بعدا طرح توجیهی را بررسی کنیم که سرمایه گذاران بدون ابهام و اشکال برای فرصت و جذب سرمایه گذاری خود انتخاب کند که این حرکت راه درستی است و الحمدلله خوب استارت آن را زده ایم.

گفتنی است طرح اجرای تله کابین پاوه از طرحهایی است که توسط یکی از رابطین در اجرای این طرح آقای شاپور بایزیدی در حال پیگیری است و کارهای مطالعاتی و طرح آن نوشته شده است و این موضوع با استقبال شهروندان و حتی تشکیل کمپینی در حمایت از ساخت تله کابین در پاوه روبرو شده است.

 1. رهگذر

  به نام خدا
  سلام .. به امید خدا اگر عملی شود , یک جاذبه ی بسیار زیبای توریستی خواهد بود بسته به ساختار پلکانی پاوه که ظاهرا تنها شهری است در ایران که پلکانی است ( البته روستاهای پلکانی در ایران زیادند ) اما تنها شهرستان پلکانی در ایران ظاهرا فقط پاوه است

 2. ناشناس

  به نظر من روستای داریان به هجیج کنار سد بهترین منظره رو برای احداث تله کابین دارد.

 3. لایه نگر

  مسیرش روطوری درطرح توجیهی انتخاب کنید که دیدگاه جالبی داشته باشه.

 4. محمد پاوه ای

  این موضوع تله کابین یک بهانه است چون نزدیک انتخابات است و شوراها تبلیغات برای خودشان میکنندباز شوراها رای میخواهندموقع انتخابات که میرسد باز هم این شعارها پا برجا میشود

 5. جهانگیر

  درودبرخوش فکری چون آقای بایزیدی طرح بسیارخوبی است که بااجرای آن اورامانات خصوصاپاوه متحول میشودامیدوارم همه کمک کنند

 6. همشهري پاوه اي

  لطفا هركاري ميكنيد اونو به عده معدودي نسپاريد خيلي از جوانها بيكارند اگر ميخواهيد انحصاري بشه از همين حالا بگوييد
  مثل خيلي جاها كه بعضي ها اونو انحصاري وخودرا مالك آن ميدانند
  مثل شهربازي كومكال و بلوار
  مثل سينما فرهنك و…
  لطفا اداره هاي زيربط نظارت بكنند

  • یک شهروند

   جناب همشهری پاوه ای ؟؟ که خود را آگاه و ظاهراً مطلع به امور ذکر شده در متن تان می دانید به جای بخل و حسادت و وارد کردن اتهامات واهی چرا از منظر توسعه و برداشته شدن گام های که به نفع شهرمان و برون رفت از این وضعیت و بن بست برداشته شده نگاه نمی کنید و با ارائه طرح و اقدامی در حد توان خود شما نیزدر پویایی و پیشرفت دیارمان سهیم باشید . و تا جاییکه می دانیم هیچکدام از طرح های که شما انحصاری می دانید انحصاری نیستند و فکر و ایده خود افراد بوده که از طرف ادارات ذی ربط مورد حمایت قرار گرفته اند لطفاً واقع بین باشید

  • دلسوزانه

   چرا باید به جای استقبال ، همراهی و مشعوف شدن از راه اندازی تله کابین و سایر امکاناتی که زمینه ساز پیشرفت ،جذب مسافر ، توسعه گردشگری و … می شوند و طبیعتاً تاثیرات مثبتی بر سایر حوزه ها خواهد داشت با منفی نگری و عبارات کلیشه ای تاریک اذهان را مسوم میکنید به قول محمود دولت آبادی “دیگرانی همیشه هستند که بار کینه را به کنایه بر زبان می آورند. این دیگران به گمان خود زیرکند! غافل از اینکه نه زیرک، دو رویه اند. جرأت یکرویگی شان نیست”

 7. شهرونده

  مدیرکل استان با سلام.وتقدیر از نظریه کارشناسان استادان جنابعالی اول ابهامات ونواقص بعد کارشناسی وسپس ملاک اصلی است سرمایه گذار دورد برشما نه مانند شهرک صنعتعی بی صعنت سریاس که بدون بررسی کارشناسی افرادی بدهکار بانک وعده ای هم زندگی انها به باد رفت ….و ونه اشتقال.زایی واققی

 8. پاوه ای

  داخم ای درئ راس بو؟؟؟

 9. داغدیده

  تمنا دارم درجه اول به فکر جاده مرگ باشید روانسر تا پاوه پاوه مریوان و….وتله کابین هم مبارک باش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |