19 Comments

 1. 17

  علی محمدی نوسودی

  با سلام
  تشکر فراوان از خانم رسولی که دغدغه محیط زیست را داشته وبا تذکری بجا مردم را از این کار منع نمودند .انشالله بجای قطع کردن درختان بلوط در این فصل دست در دست هم دهیم وبا کاشتن بلوط بجای سنجاب ها شاهد سرسبزی بیشتر اورامانات باشیم وای کاش مسئولین هم به اندازه خانم رسولی نگران بئدند وبرای جلوگیری از آتش سوزیهای که نسل این درختان را از بین برده فکری میکردند.

  پاسخ دادن
 2. 16

  منتقد

  سپاس از هشدار بجا و خوبتان اما وقتی مردم نان شب ندارند، خوب خواهر من مردمانی هم هستند که برای مبلغ کم یا زیادی دست به این کار میزندد. باید ریشه عوامل را شناخت جلوگیری از معلول کار از پیش نمیبرد.

  پاسخ دادن
 3. 15

  ناشناس

  براشون کسب و کار ودرامد پیداکنید تاطبیعت مثل جوانان فنانشوند جلوی بیکاری روبگیرید غصه طبیعت رومیخورید ولی غصه شکم گرسنه مردمشونو نمیخورن

  پاسخ دادن
 4. 14

  آرام

  منابع طبیعی جوانرود،روانسر و پاوه کجایند من چندین بار در مسیر پاوه کرمانشاه شاهد این چنسن حرکات بی فرهنگتنه بودم بالاخص مهمانانی که از کرمانشاه می آیند و شاخه های این بی زبانان را قلع و قمح می کنند و به خودشان زحمت چیدن نمی دهند امروز جمعه در شوانکاره قیامت بر پا بود دهها زن با پوشیدن شلوار کردی به جان این سرمایه ملی افتاده بودند. نمی دانم کدام منبع علمی هاصیت دارویی بودن را تائید کرده. ما شدیم مثل چینی های بی فرهنگ که نسل حیوانات را در قاره آفریقا از بین برده اند. چرا یه آدم با سواد در ادارات مربوطه ضرورت طراحی و تدوین یه بروشور را جهت روشن کردن افکار عمومی منطقه خودمان نمی کند تا حداقل جلو دیگر مردم را بگیریم. چند روز پیش با چند خانواده کرمانشاهی در جاده دشه گلال که مشغول شکستن شاخه ها بودند درگیر شدیم و آنها را مجبور به ترک منطقه کردیم. از ماست که بر ماست

  پاسخ دادن
 5. 13

  ناشناس

  نا به گزارش های مردمی؛
  پنج نگهبان مردمی سد داریان بر اثر حمله ضد انقلاب مجروح شدند/تحرکات ضد انقلاب ضد امنیت و توسعه کردستان است
  پنج نگهبان مردمی سد داریان بر اثر حمله ضد انقلاب مجروح شدند/تحرکات ضد انقلاب ضد امنیت و توسعه کردستان است

  شب گذشته با حمله ضد انقلاب به نگهبانی سد داریان، پنج نفر از نیروهای مردمی این سد مجروح شدند.

  به گزارش اورامانات به نقل از زریوار خبر بنا به گزارش های مردمی منطقه اورامانات شب گذشته با حمله ضد انقلاب به سد داریان، 5 نفر از نیروهای مردمی این سد مجروح شدند.

  اهالی این منطقه حمله به نگهبانان مردم سد را یک نوع مزدوری برای دشمنان کشور دانستند و آن را ضد امنیت و ضد توسعه کردستان می دانند.

  بر کسی پوشیده نیست که امروز توسعه اقتصادی و فرهنگی در سایه امنیت و در فضایی دور از فضای رعب و وحشت بوجود می آید و از آنجایی که امنیت و معیشت مهمترین مطالبه مردم از دولت است لذا ملت ایران بویژه مردم مظلوم کردستان که اصلی ترین قربانیان این گروهک های سر سپرده و مزدور غرب از اول انقلاب تا به امروز بوده اند را بر نخواهد تابید.

  مردم استان کردستان، بخصوص شهرستان های مرزی مریوان و سروآباد، ائمه جمعه و نمایندگان مردم در پارلمان و احزاب و گروه های سیاسی خواستار امنیت در کردستان هستند و هر گونه دشمنی و درگیری را مخل امنیت و توسعه استان کردستان می دانند.

  منبع: زریوارخبر

  پاسخ دادن
 6. 12

  شهروند

  متاسفانه طبیعت بکر پاوه وهورامان شده محل تاخت وتاز مردم …………!
  مردم ما بافرهنگ تر از انند که این کارهو رابکنند از اداره جنگلبانی خواستاریم با این قاتلان طبیعت برخورد نماید..

  پاسخ دادن
 7. 11

  نقاش گوشه گیر

  ممنون از نویسنده این مطلب
  باید بگم که من به شخصه شاهد قطع و زخمی کردن این درختان زبان بسته بودم 99 درصد این افراد طماع بی سواد از اهالی منطقه خودمون نیستد و از جوانرود و روستاهای اطراف جوانرود میان و این کارو میکنن و هیچ رحمی به طبیعت بکر این منطقه نمیکنند . متاسفانه اکثریت بلوطهای منطقه زخم خورده این شیادان شده اند
  باید با این نابود کنندگان طبیعت سخترین برخورد صورت بگیرد . اگه چند نفرو بگیرن بندازن دیزل آباد و جریمه سنگین بکنن بقیه حساب کار دستشون میاد

  پاسخ دادن
 8. 10

  سعید

  من از یکی از ریش سفیدان در مورد شوکه پرسیدم گفتش که این بودن این شیره یک نوع بیماری بلوط است و موجب ناباروری بلوط می شود و همچنین موجب ناباروری انسان نیز می شود

  پاسخ دادن
 9. 8

  ناشناس

  یادداشت/محمود رستمی تبار؛
  این تاراج در برابر دیدگان عامه شایسته این ملت نیست
  هیچکس مخالف برداشت درست, علمی , و صحیح نیست ما مخالف تهاجم مخرب برخی بر ثروت های عمومی توسط عده ای قلیل هستیم.

  به گزارش هزار ماسوله، نفس بلوط از بارش بارانهای ۹۴/۹۵ تازه شده بود که گردوغبار یا همان ریزگردهای عربی از راه رسیدند و راه تنفس را سخت نمودند و در اوج رمضان تبر سقزچینان نیز برجان درختان بنه افتاد و در سراسر تابستان تا همین دیروز در گیلانغرب و پاوه, آتش جهالت مراتع و جنگلهای بسیاری را روسیه نمود و گویا این بار این شهد شیرین ناشی از شته است که بلای جان بلوط ها شده است و شاید دانه های مروارید گونه قسقوان بلای درختان بنه…

  با توجه به خبرهای دریافتی, تشکیل انواع «مان» برروی درختان بلوط بصورت « شوکه» و «گزو» یا انگبین در منطقه اورامانات عده ای از مردم را با تیشه و تبر و روانه جنگلها نموده است تا بار دیگر جنگل های نیمه جان ما تیشه حرص و طمع را بر پیکر خود شاهد باشند.

  از آنجا که استحصال این محصولات نیازمند جداسازی بلوط های نارس و بریدن شاخه های جوان و کندن برگ درختان بلوط است و متاسفانه برای بعضی ها راحت ترین راه قطع درخت است؛ هرگونه سهل انگاری مسئولین ذیربط در این خصوص خساراتی بس عظیم تر از آتش سوزی های عمدی « زغال فروشان» و «زمین خوران» را بدنبال خواهد داشت. لذا امید است ادارات منابع طبیعی شهرستانها با همکاری فرمانداری ها و بخشداران محترم در این حوزه به وظیفه ملی و انسانی خود در قبال حفاظت از این ثروت های در حال نابودی عمل نمایند.

  ضمن آنکه امید می رود گزارشی از نحوه برخورد با آتش افروزان و تخریب کنندگان جنگل ارائه فرمایند. براستی مردم ما امسال شاهد ظلم عظیمی بودند که به منابع طبیعی رفت. کافی است به کوههای اطراف نگاه کنیم تا روسیاهی انسان نماهای ظالم به نفس خود و امانت الهی را مشاهده کنید. امید است ائمه جمعه و جماعت نیز به وظیفه الهی خود در جهت ارشاد مردم عمل نمایند.

  هیچکس مخالف برداشت درست, علمی , و صحیح نیست ما مخالف تهاجم مخرب برخی بر ثروت های عمومی توسط عده ای قلیل هستیم. این تاراج در برابر دیدگان عامه شایسته این ملت نیست.

  ۲۷ شهریور ۹۵ محمود رستمی تبار

  پاسخ دادن
 10. 6

  ماریا عزیزی

  باسلام
  سرکارخانم رسولی
  هشداربه جا ومطلب مختصر ومفید بود
  سپاس از دقت نظرشما
  اندیشه تان مانا

  پاسخ دادن
 11. 5

  فرهنگي

  با سلام
  ضمن تشكر از خانم رسولي بابت نوشته بجا و درستشون

  پاسخ دادن
 12. 4

  همشهری

  با تشکر از خانم رسولی و مدیریت محترم سایت از اداره محترم منابع طبیعی خواهش میکنم جلو این افراد سود جو رو که از شهرستان جوانرود به این شهر سرازیر شده‌اند را بگیرد با سپاس

  پاسخ دادن
 13. 3

  بابک

  به نظر منم اصلا خاصیت درمانی نداره.من زخم معده دارم گفتم ی کم بخور واست خوبه.خوردم چنان معده دردی گرفتم که دوباره مجبور به استفاده از دارو شدم.

  پاسخ دادن
 14. 2

  برهان ولدبیگی

  ضمن سپاسگزاری از درخواست و هشدار “خانم رسولی” به کسانی که با “تبرزین و تبرداس” به جان درختان بلوط اورامان افتاده اند، لازم است به عنوان یک پزشک بگویم که این ماده شیرین موسوم به “شه وه که” تقریبا فقط حاوی آب و قند و احیانا قدری املاح معدنی است و تا کنون هیچ مرکز آکادمیک و علمی نه در ایران و نه در جهان ، هیچ خاصیت درمانی به معنای واقلی کلمه را برای آن ذکر نکرده اند. این صرفا یک “تبلیغات عوام فریبانه” و در همان حال “مخرب زیست محیطی” بوده و شایسته شهروندان منطقه اورامان نیست که در دام “عوام فریبی و تخریب گری” گرفتار شوند .

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   نکته

   ضمن انتقاد از انجام این کار که متاسفانه همه گیر هم شده !!!جناب از شما بعیده کتاب فرهنگ گیاهان دارویی تالیف امیر امینی (گز علفی)413 یه چیزای گفته خلاف مطلب شماست

   پاسخ دادن
 15. 1

  همشهری

  سلام چرا اداره جنگل داری جلوی این حرکت رانمیگیرد؟

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   شهروند

   چرا باید جلوشو بگیره مردم پول کرایه فلکه و میدان رو ندارن حالا باید جلوی اینو هم گرفت

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.