4 Comments

 1. 4

  فاتح شمس

  قبل از بیان دیدگاهم تشکر می کنم از مدیر جوان وفعال سایت سلام پاوه برای ایجاد بستری مناسب تا صاحبنظران خوش فکر در فضایی ازاد درد های جامعه را بیان کنند ،دکتر جلال محمودی از جمله این افراد صاحبنظر است که دلسوزانه در زمینه های مختلف قلم می زند هر چند ایشان دکترای علوم سیاسی دارد اما بحق جامع العلوم می باشند واما در باره این معضل بزرگ منطقه هورامان:متاسفانه همچنانکه دکتر محمودی بدرستی اشاره کردند تغییر اکوسیستم منطقه وهمچنین بهم ریختن طبیعت زیبای هورامان توسط نیروههای مهاجم وگاها عوامل طبیعی که گریز نا پذیرند ،اما قطعا اگر اراده ای باشد می توان مانع این همه خسارت جبران ناپذیر بود که دکتر به زیبایی راهکارهایی را ارائه داده بودند تنها نکته ای که به نظر بنده می رسد وقابل اجرا است وچندان هزینه بر هم نیست ان هم تعیین حق ابه سد داریان به روستا های همجوار است که بتوانیم از تخریب جنگلها ومراتع بکاهیم البته با کاشتن نهال ودرخت با اب سد داریان.

  پاسخ دادن
 2. 3

  فریبرزعارفی

  باتشکرازبرادربزرگوارجناب دکترمحمودی به امیدانکه مسئولان دست اندرکارچاره ای بیاندیشند

  پاسخ دادن
 3. 2

  بهزاد لطیفی

  سلام و احترام خدمت جناب دکتر
  سپاس و تشکر از حضرت عالی
  قطعا دل انسانهای با ایمان و شرف دار با دیدن آتش سوزیها و نابودی درختهای زیبا و طبیعت بکر اورامان(هورامان) به درد می آید۰از مسئولان انتظار داریم چاره ای برای بحران بیاندیشند۰

  پاسخ دادن
 4. 1

  فاتح سعیدی

  سلام .
  باتشکر از برادر گرانقدر و هوشیارمان ،دکتر جلال محمدودی ،برای احساس مسئولیت در رابطه با آسیبهایی که حیات جامعه و زیست محیطی را تهدید می کند .
  توجه و دغدغه ی این بزرگوار دال بر بصیرت ایشان و احساس لطیفش در رابطه با محیط و جامعه است و وجود ایشان در جامعه و حضور پویا یش نوید هایی را به گوش دلمان نجوا می کند ونویدی می دهد که قلب جامعه هنوز زنده است و حیات و زمزمه می کند .
  آتش سوزی و جنکل و مرا تع ،، پدیده ای جدید که هر قلب زنده را جریحه دار و هر احساس پاک را مخدوش و هر وجدان بیذاری را بیمار می کند .
  پدیده ا ی که نیت شومی و طرح پلیدی در قفای آن نهفته و عزم جزم بر نابودی حیاط در این وادی را دارد و ادممه این روند جز خاکستری باقی نخواهد گذاشت.!!
  جنگل و ماتع نه تنها زیستگاه و محل مئمن حیات وحش و جانوران است که در تکمیل چرخه ی اکوسیستم موثر است ، عروسی آراسته ی منطقه را مهیا و فراهم کرده که هر صاحب دلی را به خویش جذب می کند و بی دل کند . چهار فصل منطقه ی کوردستان این فرصت را فراهم آورده که همیشه چهره منطقه بکر و با طراوت و الوان خودنمایی کند .این جگل ،قرنها و قرنها ست انباری از آذوقه و خوار وبار و خوراکی و منبع انرژی گرمایشی این مردم بوده و بدون وابستگی و سر سپردگی دولتهای مرکزی ،حامی این مردم و پناه گاه آنها و تامین مایحتاج روزمره بوده است و نسل به نسل این مردم را تامین نموده است .!!
  حالا کسانی چون دکتر جلال بزرگوار که این درد حیات سوز مرتع سوزی را لمس می کند باید از آن فریاد کند و داد بزند و فرماندار ، مسئولین ، ارگانهای حفاظتی را به کمک بطلبد ،تاشاید ، فرد یا افرادی ، مسئول یا مسئولینی به فریاد مظلومانه ی این ذی حیاتانی برسند که دارند ، خوراک آتش خواهند شد.
  فاتح سعیدی .مریوان .۹۵/٦/۲۹

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.