8 Comments

 1. 8

  کارشناس فنی ابزار دقیق

  با سلام خدمت دوستان و همشهری گرامی. با توجه به شایعات و حرف های بدون پشتوانه علمی در مورد سد داریان لازم میدانم چند نکته را خدمت دوستان عرض کنم. روند آبگیری و تغییر تراز آب و در نهایت تخلیه آب دریاچه سد داریان کامل منطبق بر آبگیری علمی و مهندسی جهت بررسی عملکرد پروژه و نیز تعیین محل و میزان خطا و مشکل سد و برنامه ریزی در جهت رفع نواقص بوده است و به همه همیان عزیز اطمینان خاطر میدهم که پروژه سد داریان یکی از بهترین پروژه‌ای اجرا شده در ایران می باشد و روند رفع نواقص به نحو مطلوب در حال انجام می باشد.

  پاسخ دادن
 2. 7

  هیوا

  ببخشید .. ایانا رو با ایرنا اشتباه گرفتم

  پاسخ دادن
 3. 6

  سعیدیانی

  خوانندگان عزیز ، سد سازی و مراحل نگهداری آن کاری علمی و فنی است که متخصصین باید نظر بدهند لطفا از اظهار نظرهای غیر علمی و از ایجاد شایعه پرهیز نمایید.

  پاسخ دادن
 4. 5

  سلیمانی

  صحبت از پژمردن یک برگ نیست
  وای جنگل را بیابان میکنند ……

  پاسخ دادن
 5. 4

  ناشناس

  لطفا آب بل را به آزمایش بفرستید واز معدنی بودنش اطمینان پیدا کنیم

  پاسخ دادن
 6. 3

  شهروند

  اظهارنظردراین باره وظیفه متخصصان کارشناسان است ولی خداوندعاقبت همه رابخیرکند

  پاسخ دادن
 7. 2

  آگاه

  منابع آگاه خبرازنشست تدریجی سدداده اندبطوری که اگرتخلیه نمیشددیواره جلویی سدشکاف بزرگی برمیداشت.علت اصلی این مساله هنگام شن ریزی وتسطیح ان باغلطک زمان ودقت کافی بکارنبرده اند.تنهاراه حل آن اینست که پشت دیواره خاکی دیوارهای بتنی مستحکم ایجادشود وبکلی فنداسیون سدازشنی خاکی به بتنی تغییرکند.این یعنی هدررفتن بیت المال وکاردوباره!کارنیکوازپرکردنه نه دوباره کردن!

  پاسخ دادن
 8. 1

  بل

  با سلام و سپاس از اطلاع رسانی آن سایت وزین
  به دلیل شتابزدگی در آبگیری سد داریان، برخی از کارهای سازه ای که در محدوده مخزن سد تا تراز نرمال بایستی تکمیل می شد انجام نشد
  لذا پس از آبگیری کامل برای انجام آن قسمت از کارها اقدام به باز کردن دریچه تخلیه کننده تحتانی کردند که به دلیل رعایت نکردن استانداردها در زمان باز کردن دریچه، و فشار آب پشت آن، دریچه تخلیه کننده آسیب جدی دید، لذا پس از ماهها کار کارشناسی به این نتیجه رسیدند که تنها راه تعمیر دریچه که در خط القعر بالادست بدنه سد است تخلیه کامل آب دریاچه سد داریان است

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.