37 Comments

 1. 15

  ایکس

  وای وای وای من که از این حرفای تکراری سرم گیج رفت یکی غربو مقصر می دونه یکی شرق رو ، یکی خودی را و دیگری بیگانه را ، یکی دشمن را و دیگری دوست را اما ما را با این حکایات روزمره کاری نیست روی سخن من با خانم کریمی عزیزه که تصور می کنه با مهارت زندگی و آموزش می تونه کاری از پیش ببره تصور می کنه با آموزش گرهی خواهد گشود با معنی گرایی و یا مثبت اندیشی این کلاف سر درگم وا میشه غافل از اینکه این کلاف سردرگم شاید اصلا سر رشته نداره و اگرم داره اونجایی که ما دنبالشیم نیست .
  چه بسیار با غلبه ژست روانی تصور می کنیم با اراده و آموزش می تونیم از پس هر چی بربیایم غافل از اینکه نمی تونیم اصلا نمیشه وجود ما قادر به تیمار نیست بیماری بر ما و جامعه ما غلبه کرده جسم نزار و ضعیف ما قادر به حرکت نیست مگسها دورو بر ما رو گرفتن هر لحظه که میگذره بیشتر میشن.
  یه کالبد ضعیف و ناتوان نه صدای آموزگار رو میشونه نه صدای نصیحت را و نه عذاب وجدان را و نه مهارت زندگی را ….
  با تشکر

  پاسخ دادن
  1. 15.1

   شیلان کریمی

   سلام دوست گرامی:
   از نظر شما شاید این چنین باشد اما اگر به عمق قضیه فکر کنی می بینی که حرفای بنده صحت دارد. فقط ممنون میشم که اسم خودتون و ذکر کنید

   پاسخ دادن
   1. 15.1.1

    ایکس

    یک پژوهشگر
    چون از سطحی نگری خوشم نمیاد میگم نه ابزار روانشناسی نوین کار سازه نه متد و روشهایی که استفاده می کنه در واقع رواشناسی نوین خودش نوعی معنی گرایی هستش و معنی گرایی در بهترین حالت چند گانگی شخصیت ایجاد می کنه و می خواد انسانی بسازه که نیست نمی تونه باشه اصلا ممکن نیست پس به انسان یاد میده به خودش دروغ بگه که اینو اسمشو میزاره مثبت اندیشی بهش یاد می ده با اجتماع بسازه که همین زندگی فرد بیچاره رو مملو از تظاهر و ریا می کنه و اسمشو میزارن مهارت ارتباط و …
    واس همینه میگم ناکارآمد و نادرست داره پیش می ره و راه به جایی نمیبره .
    مشاهده می کنی که عموم کاربران اصلا به دنبال علت و معلول نیستن بلکه به دنبال مقصرن چه خودشون چه جامعه و چه داخل و چه خارج در حالیکه در پژوهش ما به دنبال تقصیر نیستیم بلکه باید علت و معلول رو درست بشناسیم و با ورد به حوزه معنا آنهم به نام روان شناسی در واقع از روانشناسب فاصله گرفته ایم.

    متشکرم

    پاسخ دادن
    1. 15.1.1.1

     شیلان کریمی

     دوست عزیزدنیای روانشناسی دنیای وسیعی هست ما نباید همه چیز و همه کارهایمان را به این خلاصه کنیم. ضمنا بنده اصلا دنبال مقصر نیستم اما خود ما می تونیم به کاری که می کنیم و علت آن در سطح وسیع تر توجه کنیم و نقصان مان را جبران کنیم شاید دیر شده باشد اما به انسان یاد میده که کجا بوده و با جبران هایش به کجا خواهد رسید و زندگی روبه نابودیش را به مرحله ی تثبیت نو باوری و خلق اندیشه ای باز برساند.

     پاسخ دادن
 2. 14

  ناشناس

  سلام ممنون از راهنمایی تان من 3 سال ازدواج کردم اویلا زندگی خوبی داشتم الانم تقریبا س طلاقش دادم فقط فقط دخالت خوانواده دختر که توقعات زیادی دارند مگر مرد چکار کرده صبح تا شب کار کنه اخر شب بگه دستت بشکنه خانم رحتی نکشیدن ببین دنیا دست کیه نمونه خوده بنده اول صبح چای درست میکردم سیروس مدرسه میبردم ساعت 8 سر کار عصر اژانس نمیه شب قاچاقی میکردم

  پاسخ دادن
  1. 14.1

   شیلان کریمی

   با سلام خدمت شما :
   متأسفانه سر منشا هر چیزی و هر کاری اول خودمان هستیم. خود ما هستیم که میدان را به دیگران می دهیم و نفوذ دیگران و حتی فرهنگ های بیگانه را به حریم خود راه می دهیم و به مرور زمان است که این توقعات بی جا در زندگی های ما رخنه کرده و روابط زوجین را به خطر می اندازد. پس ما باید قبل از هر کاری سطح توقعات خودمان را پایین بیاوریم تا به روابط همسری نفوذ بهتری داشته باشیم

   پاسخ دادن
 3. 13

  نسیم منوچهری

  درود بر خانم شیلان کریمی واقعا استفاده کردیم .

  پاسخ دادن
  1. 13.1

   شیلان کریمی

   لوتف تا هن خانم منوچهری. وه شحاله تا استفاده کردن

   پاسخ دادن
 4. 12

  Amir

  سلام بیشتردخالت خانواده هاعامل اصلیه نه تلگرام و….

  پاسخ دادن
  1. 12.1

   ناشناس

   دوست عزیز بنده نگفتم تلگرام تاثیر منفی روی جوان های ما دارد. هرکسی میتونه به نحو درست از این برنامه ها استفاده کند. بنده می تونم با تلگرام و دیگر برنامه ها هرکاری بکنم اما کاری که درست است رو یقینا انجام می دهم.

   پاسخ دادن
 5. 11

  ناشناس

  بزرگترین بازنده دوستیهای خیابانی دختران هستند
  پسرها برای هوس زودگذر ولی دختران فریب خورده برای ازدواج به دوستی خیبانی نگاه میکنند پس دختران باید خیلی اگاه باشند گول حرفهای دروغین پسران را نخورند.موقع ازدواج هم پسران دنبال دختر پاکی هستند که قبلا رابطه دوستی نداشته باشد.دخترها نباید پاکدامنی خود را فدای پسرهای هوسباز از خدا بی خبرکنند!

  پاسخ دادن
  1. 11.1

   ناشناس

   بله همینطوره.
   فقط ممنون میشم که اسم خودتان راهم ذکر کنید

   پاسخ دادن
 6. 10

  ئامینه

  ده ست وه ش بو شیلان گیان فره وه ش بی یاخوا ده سوو قه له مت به ر ده وام بو…

  پاسخ دادن
  1. 10.1

   ناشناس

   فره سپاست که روو ئامینه گیان

   پاسخ دادن
 7. 9

  همشهری

  واقعا به موضوع به روزی اشاره کردید لطفا بیشتر به این موضوع بپردازید چرا که خانوادها مدام دارن از هم می پاشند

  پاسخ دادن
 8. 8

  فرزاد بیگامیری

  بیانات زیبا و اموزنده ای شرح داده شد/عمل کردن کارها و روش های مثبت زندگی موفقیت بیشتر در زندگی میشود
  مثال: اثرات موبایل در کودکان روز به روز بیشتر میشود،قدیم های کودکان بازی های متنوعی بازی میکردن_هوش و خلاقیتشان را بکار میبردن و فعالیتی فیزیکی در وجودشان بود و این خلاقیت ها، نجوانان و جوانان را از طریق سرگرم میکرد تا تا راهای دیگر کشیده نشوند و از طرفی دیگر ورزشی پایه و سلامتی برایشان به همراه می داشت
  حال از هر کوچه و محله ای که رد میشوی کودکان مختلی(دختر و پسر) در گوشه کوچه ها و محله در سایه ای نشسته و هر کدام تبلت و موبایلی در دست گرفته و سرگرم بازی و حتی اغلب فضای مجازی نفوض کرده اند،این است اثرات مخرب بر کودکان و نوجوانان که جوانی انها در خطر خواهد بود برای جامعه و کشورمان! !!
  -این دوره از کودکان فعالیت ورزشی ندارند
  -خلاقیت،فکر و هوش انچه نانی ندارند
  -تند خو و بی تحرک شده اند
  -و…
  خانم کریمی به خوبی نکات را بیان نمودید و شرح دادید،ولی یه مثلی هست که خیلی هامون بکار بردید(هرکاس هر چی سرش میاد خودش مقصر هست)
  هرکس تو راه منفی که طرف خودش راهش را خوب نمیداند و برای او و اینده اش زرر دارد واردش میشود و گرفتار خیلی از معضلات جامعه میشود
  وقتی ما میدانیم که راهی منفی اینده ای نداری چرا وارد میشویم?
  وقتی میدانیم سیگار کشیدن ،قلیان و مواد برایمان زرر بزرگی در زندگی و اجتماع و خانوادهایمان دارد چرا واردش میشویم?
  چرا از ورزش کردن دوری کرده ایم? (ورزش که جدا از قهرمانی_سلامتی،شادابی،هوش و فکر انسان را قوی میکند دوری کرده ایم! !!?)
  اولین و مهمترین عامل را بیکاری بیان نمودید. ?!! با بیکار بودنمان نباید خود را به راهای منفی بکشانیم و خود را نبود نمایم (ایمان به خداوند و صلوات بر محمد “ص” همیشه و همه جا) درونمان را نورانی تر ،ارامشمان را بیشتر و موفقتر خواهیم شد
  مثال ها و بحث ها زیاد هستند و جای خود را دارن
  پس عزیزان با بیکار بودن خود ،خود را گرفتار نکنید امید در زندگی میتواند همیشه و همه جا شما را موفق و پیروز نماید

  پاسخ دادن
  1. 8.1

   ناشناس

   با سلام خدمت شما. ممنون ازتون فرمایشات شما واقعا جای تقدیر دارد.

   پاسخ دادن
  1. 7.1

   ناشناس

   ممنونم آقای لطیفی لطف دارین

   پاسخ دادن
 9. 6

  ن م

  باسلام وتشکر جالب بود ولی نظر بنده که یکی از قربانیان طلاق است در مورد طلاق در شهر پاوه است که چند دلیل اصلی آن ۱ـ عاطفه های کاذب و افراطی بین خانواده دختر وپسر۲ـ توقعات بالای بسیاری از دختران ونداشتن قناعت ۳ـ چشم وچشمی زنان ۴ـبا توجه به دینداربودن اکثریت همشریان بی توجهی وعدم توجه به دستورات دینی در مورد وظایف مردان وزنان در زندگی ۵ـمادی گرایی افراطی

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   ناشناس

   بله این ها هم هستند اما بنده درکل این موضوعات را ذکر کرده ام

   پاسخ دادن
 10. 5

  امید

  مطلبیوی فره جالب و وش بی دست وش بو شیلان گیان

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   ناشناس

   ممنون ته نا کاک امید لوتفت هن

   پاسخ دادن
 11. 4

  شیلان کریمی

  ممنون ته نا کاک فردین لوتفت هن

  پاسخ دادن
 12. 3

  هه ناسه

  سلام هرچندبه معضل طلاق در چهارچوب کلی اشاره کرده بودین اما فاجعه عمیقتری در جریان است حس زیاده خواهی و عدم قناعت ولی مسولیتی غوغا میکند روی سخنم با مردانی است که با وجود زن وبچه چشمان هوس بازشان دنبال ناموس مردم است و در حالی که خوش ندارند همسر خودشان کوچکترین خطایی بکند اما خود از هیچ کار زشتی روی گردان نیستند ومثل اب خوردن خیانت میکنند .
  روی سخنم با ان دختران بی حجاب و بی بنیانی است که با مرد متاهل روی دوستی نشون میدن و زندگی یک هم جنس خود را خراب میکنند .
  روی سخنم با زنان نیمه برهنه خیابان های شهر ماست که یاد برده اند مسلمان هستند که ساپورت می پوشند و مانند شیاطین نگاههای هرزه را به خود اختصاص میدهند .
  روی سخنم با ان مرد بی تعهدی است که در حق زنش کم کاری کرده و زنش کمبودهایش را در رابطه با یک نامحرم جبران میکند .با ان برادری است که بجای دوستی ومحبت با خواهرش چون هیتلری سخت دل فقط تهدید میکند.
  وبا ان مادری که بلد نیست دختر وپسرش را تربیت کند بعد انتظارات بالایی دارد ومثل کالایی در معرض فروش فقط سعی دارد کالایش را بفروشد.
  روی سخنم با سبک سری و مرگ غرور انسان هاست که نه برای خود ارزش قائلند ونه برای دیگران .
  همه دم از تهاجم فرهنگی میزنند اما همین ها از پوشیدن لباس محلی وهزارساله و در عین حال بسیار زیبای خود دوری میکنند وآن را مایه ننگ میدانند میدانید چرا خطابم دختران وزنان است ؟چون عامل بد بختی یا خوشبختی جامعه را زنان میدانند این حرف من نیست حرف تمام جامعه شناسان و روانشناسانی است که به نقش زن درجامعه باور دارند کاش مردان بدانند به چه زنانی ارزش بدهند تا زنان نیز کمی بخود آیند کاش.
  کاش.
  کاش.

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   ناشناس

   سلام خدمت دوست گرامی.
   ما در جامعه ای زندگی می کنیم که خرده ای از خود و خانواد هایمان نمی گیریم و خود را از همه کس سر تر می دانیم و درحالی که به چشم دیگران این چنین نیستیم و دست به میدان رقابت با آدم های نیست گونه می دهیم. متأسفانه فرهنگ غربی و بیگانه ی ما در خانواده های ما نفوذی اعیانی داشته و خود را در زندگی های ما به زور جا کرده است

   پاسخ دادن
 13. 2

  همراه

  پیامبر مهر و دوستی دو شرط را برای موافقت ازدواج کافی دانسته یکی اخلاق دیگری تدین!حال بنگرید ببینید جایگاه این دو فاکتور در جامعه ها چه جایگاهیست؟!جونان بسیاری هستند که متدین و سالم و خانواده دوست هستند ولی بدلیل اینکه از پشتوانه مالی و وجهه اجتماعی چندانی بهره مند نیستند هیچ خانواده یی حاضر نیست به ازدواج این چنین جوانانی کمک کنند!مبنای اکثیریت ازدواج های منطقه ما بدلیل محدودیت های جنسی و نیازهای کنترل نشده روحی بسیاری از جوانها تنها با هدف تامین قوای جنسی دست به انتخاب میزنند و در همین راستا سراغ گزینه هایی خواهند رفت که بتوانند این نیاز را به خوبی تامین به همین خاطر بعد از چند صباحی از گذران زندگی مشترک و زناشویی نیاز جسمی و جنسی فروکش کرده و همچون غباری که از روی سنگ شسته شود نیازهای انسانی و اخلاقی و عقیده تی که اصل و مبنای زندگی مشترک هستند قد علم میکنند و اینجاست که کم کم طرفین خواهند فهمید گزینه مد نظر انها نه این است که در کنارشان میباشد!و لذا راهی جز طلاق را برای رهایی نمی یابند.

  پاسخ دادن
  1. 2.1
  2. 2.2

   ناشناس

   سلام خیلی خوب مقاله ات
   به امیدپیشرفت شمادرمراحل بعدی زندگی

   پاسخ دادن
   1. 2.2.1
  3. 2.3

   ناشناس

   لااااااااااااااااایک

   پاسخ دادن
   1. 2.4.1
 14. 1

  فردین

  فره جالب به دس وش خانم کریمی

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   ناشناس

   ممنون ته نا کاک فردین لوتفت هن

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.