قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » سهم شهرستان پاوه از اعتبارات استان کرمانشاه در بودجه سال 95 مشخص شد

به گزارش سلام پاوه:رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه گفت:اعتبارات امسال این استان به ۴۹۱ میلیارد تومان افزایش یافت.طهمورث الیاسی

به گزارش سلام پاوه و به نقل از تسنیم:طهمورث الیاسی در جلسه شورای برنامه‌ریزی که امروز در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: مجموع اعتبارات امسال استان کرمانشاه نسبت به سال قبل رشد 35 درصدی داشته و از دو محل اعتبارات استانی و نفت و گاز به مبلغ 171 میلیارد تومان و استفاده متوازن از امکانات کشوری و ماده 180 به مبلغ 320 میلیارد تومان تأمین شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال 11 درصد درآمدهای استان رشد داشته است عنوان کرد: اعتبارات مربوط به محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال قبل 154.7 میلیارد تومان بود که امسال با 27 درصد رشد به 196 میلیارد تومان و درآمد هزینه‌ای نیز با 23 درصد رشد به 273میلیارد تومان افزایش یافته است.

الیاسی درصد تغییرات در اعتبارات استانی را 32 درصد اعلام و بیان کرد: اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور در سال 95 با 45 درصد رشد 320 میلیارد تومان شده و همچنین اعتبارات نفت و گاز با 13 درصد رشد به 35 میلیارد تومان رسیده است.

وی پیرامون اولویتهای تخصیص اعتبار گفت: امسال در توزیع اعتبارات از شاخصهای چهل‌گانه استفاده شده است که در تخصیص اعتبار طرحهای نیمه‌ تمام، مصوبات محقق نشده سفر مقام معظم رهبری و الگوی درجه توسعه نیافتگی شهرستانها مورد توجه بوده و در اولویت تخصیص قرار دارند.

الیاسی با بیان اینکه تاکنون 373 میلیارد تومان از اعتبارات استان کرمانشاه توزیع شده است افزود: 177 میلیارد تومان این مبلغ از محل اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشوری و مابقی از محل اعتبارات استانی بوده است.

وی با اشاره به 177 میلیارد تومان از اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشوری و 24 میلیارد تومان از اعتبارات استانی گفت: 201 میلیارد تومان از اعتبارات مذکور توزیع شده که در آن سهم شهرستان اسلام‌آباد غرب 9.3 درصد، پاوه، 2.8 درصد، ثلاث باباجانی 2.1 درصد، دالاهو 2.1 درصد،  قصرشیرین 1.3 درصد، جوانرود 4.4 درصد، روانسر 2.2 درصد، سرپل‌ذهاب 4.3 درصد، سنقر و کلیایی 4.6 درصد، صحنه 3.6 درصد، کرمانشاه 51.9 درصد، کنگاور 3.7 درصد، هرسین 4.4 درصد، گیلان‌غرب 3.3 درصد بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه اعتبارات خالص استان کرمانشاه را 171 میلیارد تومان که 35 میلیارد تومان از محل اعتبارات نفت و گاز تأمین شده اعلام و بیان کرد: 27 میلیارد تومان از مجموع این اعتبارات برای طرحهایی که ماهیت استانی دارند هنوز توزیع نشده است.

وی افزود:باید 70 درصد از اعتبارات اختصاص یافته به هر شهرستان از استان کرمانشاه هزینه شود و 30 درصد باقیمانده تا تدوین نهایی سند توسعه استان و برای توسعه اقتصادی شهرستان نگه داشته شود.

الیاسی اظهار کرد:براساس قانون برنامه پنجم توسعه 36.5 میلیارد تومان از اعتبارات استانی که 18 درصد کل اعتبارات را تشکیل می‌دهد در قالب الزامات از قبل تعیین تکلیف شده هزینه می‌شود که شامل طرح هادی، آبرسانی به روستاها، حوزه علمیه، راه روستایی، شهرک صنعتی، مساجد و حسینیه‌ها و گلزار شهدا است.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات استانی به تفکیک هر شهرستان گفت: از مجموع اعتبارات استانی قابل توزیع سهم شهرستان قصرشیرین 1.4 درصد، اسلام‌آباد غرب 8.6 درصد، پاوه 3.1درصد، ثلاث باباجانی 2 درصد، جوانرود 4.2درصد، دالاهو 2.3درصد، روانسر 2.6درصد، سرپل‌ذهاب 2.7درصد، سنقروکلیایی 5.1 درصد، صحنه 4.3 درصد، کرمانشاه 49 درصد، کنگاور 4.5درصد، گیلان‌غرب 3.6درصد و هرسین 4.8 درصد بوده است.

وی کل درآمدهای عمومی برای همه استانها در سال گذشته را 66هزار میلیارد تومان دانست و بیان کرد: 500 میلیارد تومان از این درآمدها به استان کرمانشاه اختصاص یافته است و در سالجاری نیز این درآمدها در سطح کشور به 77هزار میلیارد تومان رسید که سهم استان کرمانشاه 550 میلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان کرمانشاه به اعتباراتی که در قانون بودجه دیده شده است اشاره و عنوان کرد: 7000 میلیارد تومان از این محل بین استانها توزیع می‌شود که سهم کرمانشاه با 2.8 درصد 196 میلیارد تومان بوده است.

الیاسی افزود:سهم استان کرمانشاه از محل اعتبارات هزینه‌ای به مبلغ 7500 میلیارد تومان در سطح کشور، 3.7 درصد معادل 273 میلیارد تومان بوده است.

  1. ناشناس

    در قسمت توزیع اعتبارات استانی ۱/۸درصدش کمه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |