6 Comments

 1. 6

  کاوه یزدانبخش

  قبل از هرچیز از تمامی سایتها و خبرگزاریهای محلی بخصوص سایت سلام پاوه نهایت تقدیر و تشکر را دارم و امیدوارم واقعیتهای جامعه را همانگونه که هست به استحضار مردم فهیم برسانید .
  لطفاً نظرات کاربران ناشناس را درج نکنید چون در پیشرفت و کیفیت سایت شما تاثیرمثبت که ندارد هیچ بلکه باعث عدم حضور و نظرات سایرین میگردند.

  پاسخ دادن
 2. 5

  پیمان فتاحی نژاد

  با سلام خدمت دست اندرکاران سایت وزین سلام پاوه .
  توهین و تخریب به هر شیوه و روشی وبا هر اسمی چه واقعی و چه مستعار کار نکوهیده و غلطی است اما اینکه چرا کاربران اکثرا با اسامی مستعار اعلام نظر میکنند همچنان که در متن شما هم بدان اشاره شده دارای عوامل و زمینه های مختلفی است که در مجال کوتاه نمیگنجد .
  اما مهمترین دلیل عدم بروز واقعیت ها و اسامی صحیح به متن جامعه بر میگردد .جایی که دمکراسی را تا زمانی قبول داریم که باب میل و سلیقه مان باشد و تحمل هیچ گونه نقدی حتی سازنده را نداریم و سعی میکنیم تا در برابر آن قد علم کرده و به تقابل و تهاجم برخیزیم .
  فرهنگ غلط چاپلوسی چنان بلایی بر سرمان آورده که خود را معصوم میدانیم و مبرا از هرگونه اشتباه و در برابر حرف حق دیگران به پا خواسته و طرف را به هر انگی چه اخلاقی ،اجتماعی ،سیاسی ،مذهبی و…. متهم میکنیم و او را از عرصه خارج مینماییم .
  پس نباید انتظار داشت که افراد تا وقتی جامعه و بخصوص مسولین سعه صدر و قدرت نقد پذیری خود را
  ترقی نداده باشند بدون واهمه به انتقاد و اظهار نظر بپردازند .
  چه آنان که حتی با اسامی حقیقی اعلام نظر میکنند و ما به ناحق آنان را چاپلوس و دستمال کش و … مینامیم .

  پاسخ دادن
 3. 4

  ناشناس

  باید عرض کنم که فضای مجازی با فضای واقعی که در آن به سر می بریم خیلی فرق می کند تشخیص هویت آدم ها در فضای واقعی بسیار راحت تر از فضای مجازی است اما آن هم صد در صد نیست مثلا با جعل شناسنامه و گریم و … هم می توان در فضای واقعی خود را به جای شخص دیگری جا زد اما شاید به ندرت این اتفاق بیفتد. همانطور که گفتم فضای مجازی قواعد خاص خود را دارد و کسی که از آن استفاده می کند باید این قواعد و فرهنگ را بلد باشد. در فضای مجازی به سختی می توان افراد را احراز هویت کرد شما فرض کنید یک نفر با اسم مثلا: علی محمدی کامنت بگذارد و ایمیل خود را هم وارد کند از کجا معلوم ایشان علی محمدی باشد؟ بهترین کار انتشار نظرات در چهارچوب قوانین سایت بدون در نظر گرفتن هویت شخص می باشد چه بسا نظر فراد بدون نام بهتر از نظرات داری نام است چون معلوم نیست نام گفته شده مربوط به امان شخص است یا خیر.

  پاسخ دادن
 4. 3

  سعید

  سلام ضمن تشکر از شما عزیزان اتفاقا موضوع بسیار مهمی را مطرح کرده اید چون کسی نظری میدهد مثلا بنام فرهنگی پاوه ای -ناشناس- شهروند -و….و آبروی شخصی را میبرد وطرف هم نمی داند که چه کسی بوده پس شما لطف کنید نظرات افراد بی هویت را طرح نکنید تا شخس اگر شهامت وشخصیت دارد نام خودش را بنویسد در سال جاری سایت الف بخاطر همین نظرات بی نام نشان راهی دادگاه شد ممنون سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 5. 2

  حاتم حکیمی

  با عرض سلام و ادب حضور گردانندگان گرامی سایت و کاربران محترم
  مطلبی مفید بود بنده هم با شما موافق هستم که نظرات با نام واقعی وآدرس ایمیل باشد بهتر است .اگر چه بعضی از کاربران گرامی با نام مستعار نظرات درست و مفیدی ارائه می دهند.این یک نوع محافظه کاری است. برخی چنین فکر می کنند اگر نظری را با نام واقعی خود بیان کنند مورد پی گرد قرار می گیرند. البته منظور نظری درست و منطقی و به دور از توهین به کسی باشد .
  بالا خره انتظار ما هم این نیست که همه ی نظرات باید حتماً محترمانه ومنطقی باشد انسان ها جایزالخطا هستند و ضرب المثل هورامی خودمان (ده سه ی وه زی دویشان هه ر پو چینی )صدق می کند.برخی افراد همیشه سر ناسازگاری دارند. با سعه ی صدر باید تحمل کرد. برای شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم ومایه ی افتخار هستید که بدون هیچگونه چشمداشت وحقوق غیر نجومی تلاش می کنید.

  پاسخ دادن
 6. 1

  فردین کریمی

  کمی سعه صدر داشته باشید قرار نیست نقدی به شما شد سریعامضطرب بشوید مگر شما رسانه نیستید و نقد نمکنید پس بایدانتظارش داشته باشید ازشمام نقد بشود باید حاضرباشید نظرات منتقدان را بشنوید چه اشکالی دارد ؟

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.