قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » پاوه به عنوان پايلوت كشوري طرح سلامت الكترونيك تعيين شد

به  گزارش سلام پاوه و به نقل از روابط عمومی فرمانداری پاوه:  پاوه به عنوان پايلوت كشوري طرح سلامت الكترونيك تعيين شد معاون فني مركز بهداشت استان كرمانشاه گفت: پاوه به عنوان يكي از فرمانداری پاوهسه شهر پايلوت اجراي طرح سلامت الكترونيك در كشور تغيين و معرفي شد.

به گزارش  روابط عمومي فرمانداري پاوه “رامين رضايي” در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي پاوه افزود: طرح سلامت الكترونيك به همت بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در يك شهرستان و دو شهر در استان تهران و زهك در زابل استان سيستان و بلوجستان اجرا مي شود.
وي با اعلام اينكه طرح در آبان و آذر ماه سال جاري در اين سه شهر اجرا مي شود، گفت: در اين طرح، سامانه سلامت ايرانيان با استفاده از اپراتور پنجم راه اندازي و در آن براي هر ايراني يك پرونده الكترونيكي سلامت اختصاصي تشكيل مي شود.
معاون فني مركز بهداشت استان كرمانشاه افزود: در اين طرح براي تمامي مردم شهرستان پاوه در شهر و روستا يك سيم كارت اختصاصي در نظر گرفته شده كه به آنها تحويل داده مي شود و در اين سيم كارت تمام اطلاعات فردي، پزشكي و بهداشتي فرد در آن ثبت مي شود و فرد با مراجعه به هر مركز بهداشتي درماني در هر نقطه كشور بصورت آنلاين مي تواند اطلاعات پزشكي خود را مورد برسي قرار داده و مشكلات بهداشتي و درماني خود را مرتفع سازد.
رضايي با بيان اينكه براي اجراي اين طرح 10 ميليارد ريال تجهيزات پزشكي، بهداشتي و درماني براي پاوه خريداري شده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز ديگر كمبودهاي احتمالي را مرتفع خواهد كرد.
وي به مزاياي ديگر اين طرح اشاره كرد و گفت: الگو شدن در كشور، بهره مندي از تجهيزات پيشرفته و به روز پزشكي و بهداشتي و درماني، ارتقاي كمي و كيفي خدمات سلامت، ارتقاي دانش علمي و عملي كاركنان، ارتقاي شاخص هاي سلامت شهرستان، تجهيز مراكز بهداشتي و درماني و خانه هاي بهداشت روستايي به تجهيزات پيشرفته و به روز پزشكي و بهداشتي و درماني، ارائه خدمات رايانه و اينترنت پرسرعت و آموزش اختصاصي پرونده الكترونيك سلامت از جمله اين مزاياست.
فرماندار پاوه نيز انتخاب اين شهرستان را به عنوان پايلوت كشوري طرح سلامت الكترونيك، فرصت مغتنمي براي تجهيز مراكز بهداشتي، درماني و بيمارستاني و آزمايشگاهي به پيشرفته ترين تجهيزات روز پزشكي دانست و گفت: تمام مديران دستگاه هاي اجرايي و دولتي به عنوان كارشناسان بهداشتي و درماني در كنار مجريان طرح بوده و تلاش خواهند كرد.
“حسين خدرويسي” از حاميان اجراي طرح (بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) ) و مسوولان دانشگاه علوم پزشكي استان كرمانشاه براي انتخاب شهرستان پاوه به عنوان پايلوت كشوري طرح قدرداني كرد و افزود: در اين جلسه مبلغ يك ميليارد ريال اعتبار براي اجراي شبكه آب و فاضلاب ناحيه كارگاهي و خودرو حمل گوشت شهر پاوه اختصاص داده شد.
منبع: روابط عمومي فرمانداري پاوه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |