بی تدبیری امید را از فوتبال پاوه گرفته است/ حکایت تلخ تنها زمین فوتبال پاوه قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » بی تدبیری امید را از فوتبال پاوه گرفته است/ حکایت تلخ تنها زمین فوتبال پاوه

پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه:این روزها تنها زمین فوتبال پاوه در وضعیت اسفباری به سر میبرد،این زمین که در بالا دست روستای نوریاب قرار گرفته است تنها زمین موجود در شهرستان پاوه برای ورزش فوتبال است که وضعیت آن تاسف بار بوده و توجه وِیژه مسئولین شهرستان و استان را برای ساماندهی آن می طلبد.photo_2016-06-25_01-43-18

تنها زمین و یا به اصطلاحی تنها ورزشگاه شهرستان پاوه با جمعیت بالای 60 هزار نفر و داشتن علاقمندان و جوانان پرشوری به ورزش فوتبال با بی توجهی مسئولان مربوطه در شهرستان و استان در حال و روز خوبی به سر نمیبرد تا جایی که نزدیک به دو سال است لیگ فوتبال پاوه برگزار نمی شود.

برگزار نشدن لیگ پاوه باعث تاسف و تاثر اهالی فوتبال شده است و کام آنها را تلخ کرده است. نبود زمین و بی توجهی مسئولین باعث شده است مسابقات لیگ فوتبال پاوه در سال گذشته در سالن برگزار شود و در سال جاری نیز فعلا خبری از این مسابقات نیست . حتی برخلاف دیگر شهرستانهای اورامانات جام رمضان در پاوه نیز برگزار نشد.

با توجه به علاقه زیاد جوانان این شهر به این رشته ورزشی، به نظر می رسد نیاز است مسئولان این شهرسریعأ نسبت به نوسازی و بهسازی این زمین چمن اقدام کنند چرا که عدم رسیدگی به این مقوله  می تواند بزرگترین ضربه را به فوتبال این شهرستان و آینده مبهم آن وارد کند، و فوتبال این شهر را در مسیر سراشیبی و تنزل قرار دهد و این امر نهایتا باعث می شود این ورزش نتواند پیشرفت چندانی حاصل کند کما اینکه ورزش فوتبال در پاوه سالهاست همچنان در بلا تکلیفی به سر می برد. و عملکرد ضعیف هیئت فوتبال نیز در این پروسه نقش اساسی دارد و حتی ناکار آمد بودن اداره ورزش و جوانان پاوه را می توان از دلایل دیگر نابسامانی ورزش و فوتیال پاوه دانست . باید پرسید چرا این زمین فوتبال به این وضع در آمده است؟آیا مسئولین مربوطه پاسخی برای این موضوع دارند؟ در زمانی که تهاجمات گسترده فرهنگی جوانان مرزدار این شهرستان را هدف قرار داده اند بی توجهی مسئولین شهرستان و حتی استان نسبت به مقوله هایی همانند ورزش بخشش ناپذیر است . علاوه بر وضعیت تاسف بار تنها زمین فوتبال پاوه باید به کفپوش زشت و بی کیفیت سالن 2500 نفری حضرت امام پاوه و همچنین شهریه سرسام آور سالنهای ورزشی  شهرستان نیز اشاره کرد.

باید گفت و پرسید مسئولین چه امکانات و بستر های مفیدی برای سرگرمی جوانان و آینده داران این مرز و بوم در نقطه صفر مرزی تدارک دیده اند ؟در مقابله با تهاجمات چه زیر ساختهایی را بوجود آورده اند ؟ بعد انتظار آن را داریم جوان ما بدون هیچ نوع سرگرمی و بستر مناسب ورزشی و عدم امکانات به دنبال مواد مخدر و قلیان و سیگار و معضلات اجتماعی و… امروزی سوق پیدا نکند آیا واقعا شهرستانی با این وضعیت حساس و استعداد بالقوه ارزش یک زمین چمن فوتبال را ندارد.؟؟؟؟

حال نقش هیئت فوتبال شهرستان چیست؟؟.نقش مدیر اداره ورزش و جوانان و مدیرکل استان چیست؟؟ و چه جوابی برای این کار دارند؟؟ مسئولان تدبیر و امید شهرستان کجایند ؟ آیا اصلا در پاوه امیدی وجود دارد ؟ قطعا در اولین مرحله باز هم مطابق معمول بیشتر مسئولین عدم بودجه کافی و عدم تخصیص اعتبارات را دلیل اصلی خود میدانند. نبود اعتیارات و بودجه لازم موضوعی است که برای تمامی شهرستانها وجود دارد اما شهرستان پاوه روز به روز در زمینه های مختلف دچار مشکلات فراوان می شود.آیا در سنوات گذشته نیز بازهم اعتیارات وجود نداشت ؟ آیا با میدان دادن به بخش خصوصی مشکل حل نخواهد شد.؟؟آیا در سال اقدام و عمل نباید در این خصوص اقدامی برای حل این مشکل صورت گیرد؟ نقش دیگر ارگانها در کمک به ورزش شهرستان پاوه چیست؟ در چند جلسه شورای اداری شهرستان پاوه به موضوع ورزش پرداخته شده است و برای رفع مشکلات آن اقدام شده است ؟ کدام رایزنی برای رفع مشکل زمین نوریاو صورت گرفته است ؟ هرچند با تلاشهای دهیار نسمه گامهایی برای راه اندازی یک زمین جدید فوتبال برداشته شده است اما متاسفانه این موضوع حلال مشکلات فوتبال نشده و همچنان شهرستان بدون زمین مناسب فوتبال می باشد.

حال با تمام این اوصاف انتظار میرود با توجه به اهمیت مقوله ورزش و علی الخصوص فوتبال در پویایی و نشاط جامعه در کنار استعداد بالای جوانان شهرستان در زمینه این رشته ورزشی،شاید انتظار وجود یک زمین چمن معمولی انتظار نامعقولی از سوی اهالی ورزش این شهر نیست.امید است که این مقوله به عنوان یکی از معضلات و مشکلات این شهر در دستور کار سریع مسئولین قرارگیرد و این موضع سریعا رفع و رجوع شود.

photo_2016-06-25_01-43-11

photo_2016-06-25_01-43-50

photo_2016-06-25_01-41-08

photo_2016-06-25_01-43-33

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. کس در دور تر

  باسلام و آرزوی قبولی طاعات وعبادات در ماهی که همهگان اعتقاد داریم ماه اخلاص وخود سازی است نه خود سوزی
  تشکر ویژه از سایت سلام پاوه که با نهایت دقت خاصی به پوشش خبری مسایل ومشکلات در سطح شهرستان پرداخته ومی پردازند.
  کاش همه ما داستان گریستن امیر کبیر را برای اولین باردر تاریخ بخوانیم داستانی که ریشه در مسئولیت واحساس تعلق دارد.
  این مقدمه ای است که من برای اولین باری که بعد از چند سال گذر از کنار زمین چمنی که یک روزهای برای خود وضعیتی متفاوت تر از امروز داشت از ته دل گریه ام گرفت . بنده حقیر چند صباحی بر روی این زمین راه رفتم ودرس اخلاق وبزرگواری و احساس تعلق را از دست اندر کاران ومتولیان امربه ارث بردم . شاید امروز در حاشیه به سر می برم اما با ورزش بیگانه نیستم . مشکل را از کجا وبه چه کسانی باید نسبت داد( اداره ورزش وجوانان، هیت فوتبال) ویا نه مسایل پشت پرده سیاسی.
  باید به حال و روز ورزش در شهرستان زار زار گریست وبسیار متاثر باشیم که نقش اول در ورزش را سیاست تشکیل میدهد نه تخصص.
  آیااز وجود متخصصان امر ورزش در سطح شهرستان کم داریم؟ چرا همه آنها از پنجره بسیار دور به ورزش نگاه میکنند ودر گوشه ای آرام به دنبال یه لقمه نان می گردد.
  ریشه این کناره گیری را ازکجا باید جست ؟ وچه کسی باید جوابگوی آن باشد
  بنده هراز گاهی از طریق همین سایت به جلسات برگزار شده ورزش در شهرستان نگاهی می اندازم وبسیار متاسف می شوم که کسانی امروز برای ورزش تصمیم می گیرند که حتی برای یک بار زمین چمن زرد رنگ به خاک تبدیل شده امروزی را ندیده اند/
  به هر حال درد دل بسیار واما گوش شنوا کم. امید به اینکه یک روز به اجماع عمومی برسیم که به قول مولوی که میفرمایند”
  هرکسی را بهر کاری ساختند
  مهر آن را در دلش انداختند
  ودر پایان به این داستان کمی با دقت نگاه کنیم ووجدان خودرر محک عیار قرار دهیم:
  مناظره ای بسیار داغ بین شهید بهشتی،مهندس بازرگان و چند مهمان دیگر را به خاطر میاورم.مربوط به سال۵۸ با این موضوع: تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا؟
  شهید بهشتی معتقد بود که مسئولین ما باید متعهد باشند و مهندس بازرگان اعتقاد داشت تخصص مهمتر است.
  در لابلای بحث مهندس بازرگان سئوالی را از شهید بهشتی پرسیدند: آقای دکتر فرض کنیم که شما قصد دارید با اتوبوس از شهرستانی به تهران بیایید. راننده ای داریم که جاده را مثل کف دست میشناسه ولی اهل همه جور معصیتی است و راننده دیگری داریم که تازه کار است ولی بسیار متقی و اهل تدین. شما باشید خانواده تون رو با کدام راننده راهی میکنید؟!
  در این هنگام شهید بهشتی مکثی طولانی کردند و سپس به علامت تایید نظر مهندس بازرگان، بزرگوارانه فرمودند آقا من دیگه صحبتی ندارم!
  هر چند مهندس بازرگان برنده این مناظره بود ولی این پارادوکس از آن زمان تاكنون كماكان وجود داشته و بنا به سلايق متوليان امر، مبناي عزل و نصب بسياري از مديران بوده و هست!!..اما زيباترين پاسخي كه تاكنون به اين سوال داده شده، نقل قولي از شهيد چمران است با اين مضمون؛
  از شهید چمران سئوال کردند تقوا بالاتر است یا تخصص؟
  شهید چمران فرمودند؛ البته تقوا بالاتر است! ولی اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعاً انسان “بی تقوایی” است!!…

 2. adel

  سلام طاعت وعبادات تمام دوستان موردقبول حق گردد انشالله
  ممنون ازآقای رحمانی عزیز واقعا گل گفتی ولی کو گوش شنوا؟
  متاسفانه انتقاد در پاوه آب درهاون کوبیدنه به به گوش کسی نمیره.

 3. عین الدین رحمانی

  به نام خداوند بخشنده و مهربان
  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه شما عزیزان در این ماه مبارک
  صمیمانه از شما اعضای محترم سایت سلام پاوه بخاطر پرداختن به این موضوع تشکر میکنم.

  بخاطر احساس وظیفه ای که در قبال جوانان شهرم دارم مطالبی خدمت شما عرض میکنم.

  1- اگرچه رؤسای هیئت های ورزشی فی سبیل الله کار میکنند و در این زمانه وقت گذاشتن بدون چشم داشت قابل تقدیر است اما نباید منکر این شد که مسئول وجوابگوی وضعیت آن رشته در شهرستان میباشد.
  2- ساخت وتعمیر امکان ورزشی از وظایف اداره ورزش وجوانان میباشد در صورت وجود مشکلی در این زمینه هیئت مربوطه باید با تشکیل کمیته های بازرگانی وپشتیبانی نهایت تلاش خود را جهت حل این مشکل انجام دهد تا حداقل اگر نتواند کاری کند وظیفه خود را انجام داده باشد.
  3- بر اساس قانون اساسی وهمان طور که همه ما میدانیم حتی رئیس جمهور ونماینده مجلس 4سال برای تحقق اهداف خود با آن وسعت وقت دارند اعتقاد دارم نه صرفاً براساس ضعف یک هیئت بلکه برای تزریق روحیه تازه به ورزش شهرستان حداکثر 4سال یک بار باید رؤسای هیئت های ورزشی شهرستان تغییر کنند.

  4- اما انتقادی که از سیستم ورزش شهرستان دارم نه تنها  هیئت فوتبال بلکه کلیه هیئت های شهرستان فاقد کارشناسان تربیت بدنی و علوم ورزشی میباشند در نتیجه نمیتوان انتظار داشت که هیئت های ورزشی داری برنامه ای برای توسعه رشته مربوطه در کل شهرستان باشند.
  5- به عنوان یک پیشنهاد باید کارشناسان ورزش اداره کل های استان طرحی را به فدراسیون ها ارائه دهند ضمن باز نویسی اساسنامه هیئت های ورزشی منجر به استفاده از کارشناسان ورزش در بدنه ودر شرایط بهتر رأس هیئت های ورزشی بخصوص هیئت های استان شود.

  6- قصد داوری ندارم اما اگر مدیریت یک هیئت داری ضعف های باشد اداره ورزش و جوانان باید جوابگوی آن باشد و در جهت رفع آن برنامه‌ریزی نمایید.

  در پایان میتوان با یک برنامه‌ریزی دقیق ومکتوب نه فقط این مشکل بلکه مشکل سایر رشته های ورزشی شهرستان را حل کرد.

 4. ناشناس

  برای رییس ادارە ورزش پاوه متاسفم!!!!قدیمایادش بخیر!!!

 5. فردین

  ده اخه این کاره این درو چرا بستین بزار چندتا گاو برن بچرن توش به صرفه تره که

 6. فوتبالیست

  روزی فوتبال به کما رفت که این رئیس هیئت انتخاب شد وروزی که با واسطه رئیس اداره ورزش و جوانان نتوانست رئیس هیئت را عوض کند فوتبال پاوه
  برای همیشه مرد.

  واقعا برای یک شهرستان جای تاسف دارد یک متخصص ورزشی ندارد باید چه کسانی در رأس هیئت های ورزشی باشند.

 7. امید محمدنژاد

  دوستان مسؤل با وظایف خودشون آشنا نیستن چون برای رسیدن به ریاست هیـأت فوتبال به جای داشتن ضابطه رابطه داشتن و چون پشتشون به اون رابطه گرمه این اعتراضات در فضای مجازی هیچ تاثیری رون عملکردشون نمیزاره مگر اینکه این اعتراضات در فضای حقیقی صورت بگیره که هیچ کدام از ما ورزشکاران و شهروندان شهامت چنین کاری را نداریم چون …

 8. م

  عجب ورزشگاهی اینجا نیوکمپه ؟؟؟؟؟ واقعا جای تشکر داره از این مسؤولین زحمت کش و دلسوز شهرمون

 9. بازیکن والیبال

  باسلام منم به عنوان عضو کوچکی از این شهرستان لازم میدانم چند تا سوال ازمسولین ورزش پاوه بپرسم 1-عزیزان میشه بگید شهرستان درکدام یک ازرشته های گروهی فعالیت دارد؟ 2-درسطح شهرستان طی چندسال اخیر چندتامسابقه ازورزشهای گروهی برگزارشد؟ 3-کدامیک ازورزشهای گروهی هیئتی ورزشی دارند؟
  باتاسف باید به عرض برسانم الان درشهرستان پاوه تیمی به نام والیبال وهندبال وبسکتبال وحتی فوتبال وجودنداردکه اگه خدایی ناکرده شهرستانهای همجوار درخواست بازی دوستانه بکنند تیم رااعزام کنیم.حدودده سال میباشد که درشهرستان پاوه تاجایی که من خبردارم حداقل دررشته والیبال مسابقاتی برگزارنشده زمانی بود مسابقات دهه فجر با12تیم ازتمام بخشها وروستاها برگزار میشد.یادش بخیر
  من فک کنم همش برمیگرده به بی مدیریتی اداره ورزش که افرادی رابعنوان هیات انتخاب نموده که حلقه به گوش خودشان باشند وتنها میتوانند فرمالیته از کوچه وبازار یاسالنهای ورزشی وحدت وتربیت که زیر نظرسپاه واموزش وپرورش میباشندگزارش مکتوب ومصورتهیه ودرسایتها بگذارند ویابه استان بفرستند.

 10. آروین

  با سپاس از سایت سلام پاوه.
  من و شاید خیلیا برایمان سوال است که پاوه با این همه بارش(بالغ ب ۱۲۰۰ml)چرا نباید اب برای یک زمین چمن معمولی نداشته باشد!!! این را باید مسولان جواب دهند,البته همانطوری که شمام گفتین مسولان بی اعتباری را بهانه میکنند, هرچند که بی عرضگیشان است نه بی اعتباری…
  تنها راه کار برون رفت از این وضعیت کناره گیری افراد نا لایق و بی عرضه ای هستن که سکان دار هیتت فوتبال و تربیت بدنی شهرستان شده اند…
  در اخرم تشکر ویژه ای دارم از اقای سیروس نقشبندی که در زمان ریاست وی لیگ پاوه در حد لیگ برتر برگزار میشد, در همه سنین مسابقات بود,در همه سنین تیم شهرستان در لیگ استان نماینده داشت,چرا در زمان ایشان اعتبار بود الان نیست!؟!! مسولین پاسخگو باشیددد

 11. آروین

  با سپاس از سایت سلام پاوه.
  من و شاید خیلیا برایمان سوال است که پاوه با این همه بارش(بالغ ب ۱۲۰۰ml)چرا نباید اب برای یک زمین چمن معمولی نداشته باشد!!! این را باید مسولان جواب دهند,البته همانطوری که شمام گفتین مسولان بی اعتباری را بهانه میکنند, هرچند که بی عرضگیشان است نه بی اعتباری…
  تنها راه کار برون رفت از این وضعیت کناره گیری افراد نا لایق و بی عرضه ای هستن که سکان دار هیتت فوتبال و تربیت بدنی شهرستان شده اند…
  در اخرم تشکر ویژه ای دارم از اقای سیروس نقشبندی که در زمان ریاست وی لیگ پاوه در حد لیگ برتر برگزار میشد, در همه سنین مسابقات بود,در همه سنین تیم شهرستان در لیگ استان نماینده داشت,چرا در زمان ایشان اعتبار بود الان نیست!؟!! مسولین پاسخگو باشیددد؟

 12. ناشناس

  اگر ………….ا آن سر دنیا داد وفریادشان بلند میشد که چرا اینجوری ویران شده واز ایندحرفها متاسفیم واقعا برای مدیران بی لیاقت وبی عرضه که اینجوری جوانان را مایوس میکنند چون ورزش جای ریا کاری وچاپلوسی نیست اینجوری بی صاحب است خدایا کی عقل جای اعتقاد حکومت کند خودت میدانی

 13. احسان رضايى

  در نهايت تاثر وتاسف اگر مسولين پاوه اى نصف مسولان جوانرودى و روانسرى تلاش ميكردند الان وضعيت چمن نورياب اينطورى نبود ،بعضى از مسولين نميخواهند اين چمن در نورياب باشد به همين دليل به ان توجه نميكنند.

 14. بازیکن

  واقعا متأسفم واقعا این زمین بهترین موقعیت است برای یه استادیوم خوب و با کیفیت شهرستان متأسفانه با بی حساب و کتابی و بی تدبیری رییس هیت فوتبال به این روز افتاده دوستان عزیز چرا این زمین سالهای قبل که آقای جراح زاده و نقشبندی که در رأس هیت بودن اینطوری نبود ولی با آمدن این رییس هیت جدید فوتبال گاو فوتبال زاید بردی نسمه که چی بشه فوتبال پاوه را به حد استانداردهای جهانی برسونی یا اینکه ما ورزشکاران و فوتبال دوستان که امیدمون به مسابقاتی هست که تو تابستان برگزار میشه باید تو در اون دنیا در برابر خدا و ما جوانان این شهرتان جوابگو باشی امیدوارم که با حمایت و همکاری مسؤلین محترم شهرستان دوباره باز سازی بشه چون واقعا حیف است این زمین به این موقعیت به این حال و روز بیوفته انشاالله به امید ترمیم و بازسازی با حمایت و درایت مسؤلین محترم

 15. ساسان نقی زاده

  با تشکر از سایت سلام پاوه برای پیگیری و بررسی یکی از مهمترین مطالبات جوانان شهرمان. که بحق در این مورد نیاز به همت همه جانبه مسولین شهرمان و در راس ان اداره ورزش و جوانان شهر پاوه می باشد.

 16. ناشناس

  کجایی ریاست اداره ورزش

 17. حسیبه سعیدی

  با شروع فصل تابستون بچه ها و نوجونا رو می بینیم که تو جاده های کم عرض پاوه دسته جمعی دو چرخه سواری می کنند….
  واقعا جای تاسفه نبود هیچ پیست دوچرخه سواری و یا موتورسواری برای مردمان عزیز شهرستان پاوه و چرا داره این همه بی امکاناتی !!؟؟

 18. شهروند

  قابل توجه مسولین محترم خصوصا جناب آقای فرماندر بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان که هرچه سریعتر در این رابطه تدبیری بیندیشد باتوجه به سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری میتوان از این فرصت وظرفیت مناسب جهت حل مشکل استفاده نمود

 19. شاهوو

  سلامی گرم به گرمی زغال قلیان هایی که روح و روان جوانان این دیار را روز به روز بیشتر میسوزاند / صحبتم با مبحث قلیان شروع شد با دیدن تصاویر تاسف بار وضعیت زمین فوتبال یاد تصاویر مربوط به نمایش چندی بیش در جاده دره نیشه افتادم…بله با شعار بیائید قلیانها را تبدیل به گلدان کنیم… جناب آقایان مسئولان دلسوز و به اصطلاح بازیگر که هر کدام در نقش های خود برای به تصاویر کشیدن نمایش هایتان سنگ تمام میگذارید/ درد جوانان پاوه کشیدن دود قلیان نیست دردشان بیشتر این دود و خاکستریست که نه تنها ریه هایش بلکه روح و روانش درگیر بی امکاناتی شده است با بودن همچین امکانات ورزشی و تفریحی انتظارتتان از این جوانان سوخته دل چیست؟ آقایان … و…. فقط و فقط منتظر اتفاقی هستند که تصاویرشان در همین سایت به تصویر کشیده شود ودر فکر خود افرادی باسواد،باتجربه و متعهد و دسوز هستند جای بسی تاسف است که به دنبال لکه دار کردن اسم واژه جوان، ان هم جوان پاوه ای هستند بفرمایید عزیزان دلسوز گل هایی که در تنگ های قلیانها حبسکرده اید در این زمین خوش آب و هوا کشت دهید ماشالله وسعت زمین فوتبال به حدی است که تک تک شما عزیزان عکسهای یادگاری از نمایش جدیدتون داشته باشید…خسته نباشید پاینده باشید.

 20. شهروند

  متاسفم واسه اونایی ک مسئولن و هیچ کاری نمیکنن و فقط دارن ب خودشون فکر میکنن
  امار بیکاری تو ماوه 70 درصده اگه جوونامون ورزش نکنند قطعا ب سمت مواد و قلیون و…میرن ک تا چند سال اینده میبینید پاوه ای ک ی نفر معتاد نداشت بیشتر جووناش معتاد میشن
  واقعاااا متاسفم برای مسئولان
  وقتی طرف مدرک نداره میشه کارمند تربیت بدنی دیگه بیشتر از این نباید انتظار داشت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |