آی مدیران! که نشسته،شاد و خندانید جاده ها جان می گیرند قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » آی مدیران! که نشسته،شاد و خندانید جاده ها جان می گیرند

نی ریز (2)به گزارش سلام پاوه:سربازان عزیز ما قربانی مشکلی شدند که سال هاست ایرانیان با آن دست و پنجه نرم می کنند و آن چیزی نیست جز غیر استاندار بودن حمل و نقل جاده ای.

مرصاد نیوز آورده است:باز هم جاده ها قربانی گرفت و این بار قرعه به نام سربازان وطن افتاد.19 نفر از سربازان عزیز ما در جاده هایمان پرپر شدند و ده ها نفر دیگر هم زخم از دست دادن هم خدمتی هایشان و زخم حادثه بر روان و تن هایشان باقی ماند.اتوبوس های سربازان همان زمانی که بسیاری از مدیران در بامداد خواب هستند، با فاجعه ای روبرو می شد که نه تنها خانوادهایشان بلکه یک ملت را داغدار می کنند.

سربازانی که بایستی امروز در راه دفاع از این مرز و بوم در پست های خود آماده می شدند، امروز دیگر در میان ما نیستند. این سربازان عزیز قربانی مشکلی شدند که سال هاست ایرانیان با آن دست و پنجه نرم می کنند و آن چیزی نیست جز غیر استاندار بودن سیستم حمل و نقل جاده ای.غیر استاندارد بودن حمل و نقل جاده ای موضوعی است که سال هاست هموطنان زیادی را قربانی می کند. فاجعه انگیز است که بدانیم آمار کشته شدگان در جاده های ایران خیلی بیش تر از تعداد افرادی است که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

نوروز هرسال و دیگر تعطیلات رسمی در کشور که آمار مسافرت های جاده ای افزایش می یابد، باید منتظر فاجعه های رخ داده ناشی از تصادفات جاده ای باشیم. مسئله ای که شیرینی این تعطیلات را برای همه تلخ می کند. بی توجهی مسئولین به استاندارد کردن حمل و نقل جاده ای معضلی است که بایستی بر آن توجه ویژه ای شود. عدم اولویت بندی مناسب از سوی مقامات رسمی در خصوص وضعیت حمل و نقل مسئله ای است که امروز به وفور به چشم می آید. توجه بیش از حد دولت به بحث حمل و نقل هوایی و خرید گسترده هواپیماهای مسافر بری در حالی که جاده های ایران به دلیل غیر استاندارد بودن قربانی می گیرد، جدای از آنکه نشان از ضعف تشخیص در اولویت بندی در کشور دارد، داغ مردم را تازه تر می کند.

نه به عنوان یک روزنامه نگار بلکه به عنوان یک شهروند عادی، این ضعف تشخیص را فاصله مدیرانی می بینم که سطح زندگیشان با مردم عادی تفاوت های به فراوانی تعداد صفرهای فیش حقوقی برخی از مدیران دارد. همین تفاوت سطح زندگی باعث شده باشد تا دغدغه مدیران بهبود ناوگان هوایی شود، در حالی که اکثریت مردم جامعه در جاده ها مسافرت می کنند.

علی حسینی از مرصاد نیوز

کانال تلگرام سایت خبری سلام پاوه

 1. مبین

  فرهاد جان سلام خسته نباشید :ضمن تاسف وتاثر نسبت به شهادت دوتن از محیط بانان استان هرمزگان به دست شکارچیان بی وجدان لطفا بفرمایید دادگاه شکارچیان پاوه که بااون وضعیت اسفناک حیوانات راشکار کرده بودن به کجا رسیده؟ آیا هنوز باید آزادانه قدم بزنند وبه قانون بخندند ونتیجه آن شهید کردن محیط بانان هرمزگان است، سپاس

 2. سرباز

  دو اتوبوس شخصی، این سربازان وظیفه را که عمدتاً دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته‌های عمران و الکترونیک بودند را منتقل می‌کردند که سرعت این اتوبوس‌ها بالا و غیر مجاز بوده و یکی از اتوبوس‌ها نیز 8 نفر مسافر قاچاق از اتباع خارجی داشته و دو نفر در صندوق بودند که در دم فوت کردند.

  وی در ادامه افزود: این اتوبوس‌ها در چندین محل توقف کرده و اجناس قاچاقی همچون سیگار تحویل گرفتند و توقفی که مسافران تقاضا کرده بودند را انجام ندادند و طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، عامل حادثه سرعت بالا و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه بوده است.

 3. ناشناس

  کو گووووووش شنواا. خدا رحمتشون کنه.صبر برای خانواده های داغدارشون

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |