4 Comments

 1. 4

  احمد یوسفی

  جناب آقای رستمی اینکه مطلبی برگرفته از تاریخ اسلام و منابع موثق برای یادآوری آورده میشود فکر نکنم جای این همه شرح وحواشی داشته باشد بلی یکی از جالب ترین مطالب تاریخ سدر اسلام موضوع معراج است که بسیار ازآن کم اطلاع و جراید به آن نپرداخته اند و جای داشت به این زیبایی قلم برای اهل دین بازگو شود وب رآن مطالب نوشت خیلی بیشتر از محیط زیست که کمتر هفته ای است مطالب نوشته نشود آنهم خیلی زیاد

  پاسخ دادن
 2. 3

  حمید

  آقای شاهد مگر تا حالا در این سایت بحثی از واقعه زیبا ی معراج شده تا این برای شما تکراری و ملال آور باشد یا اینکه مشکل شما جای دیگر است .جناب یوسفی قلم زیبایتان مستدام وپرکار.

  پاسخ دادن
 3. 2

  شاهد

  تمامی شبکه ها مجازی وغیرمجازی وامکانات در اختیار این نوع نگاه است دیگر چه لزومی به انتشار دیدگاههای مشخص ومکرر جناب یوسفی میباشد

  پاسخ دادن
 4. 1

  محمود رستمی تبار

  سلام علیکم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد که به راستی بهانه آفرینش است. و از ادای حق مطلب متشکرم .
  اما عبارت جناب یوسفی را از طبیعت گرایی خرافی نپسندیدم. هرچند کاملا منظور ایشان را از بکار بردن آن درک نکردم.وبعید میدانم قصد ایشان نوع برداشت من باشد و انشاء الله نیست, اگر طبیعت گرایی ساخت بت و پرستش آن و معبود قرار دادن ماه و خورشید و گاو است و باور به تصادف و خلق خودبخودی اشیاء باشد ما هم از این نوع بت پرستی به خدا پناه می بریم. اما آنچه امروز مد نظر طبیعت گرایان و دوستداران محیط زیست است حفظ توازن و تعادل آفرینش است. طبیعت و مافیها همیشه بعنوان ایات الهی ابزار دست انبیاء از آدم تا محمد المصطفی ( علیهم السلام) برای معرفی خالق و معبود بود بوده و هست. و بنظر می رسد بکاربرد این اصطلاحات بدون تبین آنها در شرایطی که بسیاری برای حفظ این ایات الهی تلاش می کنند تا زمین را فساد در برنگیرد و تا انسان به سر منزل مقصود برسد و تا پاسدار امانات الهی باشند, کمی نا امید کننده است. در مدت اخیر این چندمین بار است از سوی دوستانی این نوع عبارات مستقیم و غیر مستقیم و هدفمند و بدون هدف طرح می گردند. فراموش نکنیم که معجزه پیامبر (ص) قرآن و قلم و مایسطرون و علم است و بدون شناخت آفرینش علم معنا و مفهومی ندارد…..
  جناب یوسفی عذر می خواهم باید بدانیم برای چه نسلی و در چه زمانی می نویسیم و می گوییم و می خوانیم. شناخت مستمع اولین راز موفقیت یک معلم است.
  کاش مسلمین بجای توسل به یک تاریخ پرابهام تشنج آفرین که در یک دادگاه صالحه کسی حاضر نیست برای درستی بسیاری از وقایع مورد اختلاف روایت شده سوگند یاد کند, و بقول قرآن تلک امه قد خلت…. به موفقیت خود از راه تفکر و شناخت آفاق و انفس موعود قرآن تاکید و تکیه می نمودند و چه بسا هرچه افتخار قابل ذکر جهانی برای مسلمین است متعلق به دوره ای است که بخشی از آنهان به این راز پی برده برده بودند. و امروز شاهد اینهمه جنایت که با نام اصحاب گرامی و خاندان آن عزیز در سرزمین های اسلامی با تحریک مسیحیت و یهود و بی خدایان , رخ می دهد نبودیم. در حالیکه یک میلیون نیم در حصار صهیونیزم جهانی در ساحل شرقی مدیترانه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و در تونلهایشان که محل عبور حداقل امرا معاش قاچاق است آب می بندند, بسیاری شیوخ اسلامی راز فتح خیبر را در سوریه و عراق جستجو می کنند. و ثروت امت اسلامی صرف نوسازی تسلیحات غرب و شرق نموده و سوریه و عراق و افغانستان و یمن و… محل مانور نظامی نظامیان و تست آخرین نوع تسلیحات شده است. در حالیکه اروپای واحد در عین اختلافات بسیار نژادی و اعتقادی و تاریخ پر از خون و خونریزی و کینه و عداوت تشکیل می گردد امه واحده اسلامی به چنین سرنوشت شومی مبتلا شده است. …………….
  وَكَأَيِّن مِّن آيَةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ يَمُرُّونَ عَلَيْهَا وَهُمْ عَنْهَا مُعْرِضُونَ ﴿یوسف , ۱۰۵﴾
  اردتمند شما رستمی تبار

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.