5 Comments

 1. 5

  محمدزاهدخالدی

  برای هردوعزیزبزرگوارتداوم عمرباعزت وروزهای پرشکوه آرزومندم.اجرتان باکبریاو روزوشبتان پرازخیروبرکت باد.

  پاسخ دادن
 2. 4

  ...

  خدمت هر دو استاد بزرگوار(نوري و كاكابرايي) ارادت ويژه دارم . خدمات آموزشي و فرهنگي اين عزيزان ستودني است به عنوان يك دانش آموز سالهاي 68-71 دبيرستان شهدا و يك همكار فرهنگي امروز ،جديت و عزم راسخشان را مايه موفقيت هاي خود در زندگي مي دانم . به ياد دارم آقاي نوري عزيز با تدريس خوب و قشنگ درس عربي موجب شد اين درس سخت برايمان خيلي آسان شود به طوري كه در امتحان نهاي نمره عالي گرفتيم و در كنكور سراسري بيشتر دانش آموزان بالاي 70 درصد زدند.آرزوي موفقيت و طول عمر با عزت براي اساتيد محترم دارم.

  پاسخ دادن
 3. 3

  صفر ولدبیگی (عباس)

  نوشتن و قضاوت و ارزیابی درباره مدیرانی که تا مخ استخوان خود را وقف خدمت و پرورش نسل آینده اورامانات کردند و به کار خود ایمان داشتند واقعا” آسان نیست، اما شهادت دادن برای دلسوزی آن بزرگان وظیفه ای وجدانی است. کاک عبدالله کاکابرایی مدیر دبیرستانهای شهدا و معلم در سال 74 چنان تمام وقت و زندگی خود را وقف خدمت برای تربیت و تحصیل دانش آموزان کرده بود که دانش آموزان فکر می کردند آقای کاکابرایی در مدرسه می خوابد. نظم و ابهت و صلابت و تخصص و شفقت و مردانگی و کوردایه تی و خنده های زیبا … در رفتار و گفتار و کردار ایشان مثل دریا موج می زد. دارای وقارت و حجب و فروتنی بی نظیری بود و در نهایت صاحب شخصیت و شکوه و عظمتی کاریزماتیک بود که زمین زیر پایش از حرمت ایشان افتخار میکرد. با معلمان بی مسئولیت و دانش آموزان مزاحم با آخریت قدرت برخورد میکرد. ساختمان و امکانات مدرسه را مثل خانه خودش محافظت می کرد. مخالف تبعیض و نژاد پرستی و طبقه بندی اجتماعی بود. حرمت مدرسه و کلاس را تا پای جان رعایت می کرد. (سال 74 از نهادهای امنیتی برای بازداشت چند دانش آموز آمدند بودند ایشان گفت تا من مدیر هستم اجازه نمی دهم دانش آموزی از سر کلاس بیرون ببرید مگر حکم اخراج من را با خود بیاورید). برای دانش آموزان مستمند و روستایی و مستاجر مانند برادر بزرگتر آنها را مورد لطف قرار می داد و در آغوش میکشید. و بدون منت از جیب خود هزینه میکرد و فقط خدا خبر داشت. با دانش آموزان اهل حس ناسیونالیستی بسیار دوست و پشتیبان بود. صدای دلنشین مظهر خالقی از بلندگوی مدرسه را هیچکس فراموش نمی کند. برگزاری همایش آواهای سرزمین مادری در سال 74 با شرکت گروههای از تمام مناطق کوردنشین از یادگاریهای شالوده شکن ایشان هستند. دوباره شدن و ساختن یک کاکابرایی دیگر اگر غیر ممکن نباشد اما جزء محالات است. با احترام برای جامعه فرهنگی و مدیریتی، از 40 سال گذشته تا حالا و با توجه به وضعیت موجود که جامعه دچار تشتت و از هم پاشیدگی شده است ما تا پایان قرن معاصر هیچ وقت نخواهیم توانست مدیر و فرهنگی و شخصیتی اینچنین زبده ببینیم. آقای کاکابرایی سرمشق و الگوی دانش آموزان دهه 60 و 70 بود که برای دانشگاه درس خواندن و موفق شدند و امروزه بدنه فرهنگ و معارف و خدمت و مدیریت اورامانات را تشکیل می دهند. کاک عبدالله عزیز شما از نامهربانی های روزگار و دوستان و مدیران دلگیر نشو و خم به صورت مهربانت نیاور شما در دل ملت زندگی می کنی شما که در خیابان قدم می زنی اطرافت همه به شما نگاه می کنند و تحسینت می کنند. کاکابرایی و رسول آبادی شدن و بودن سخت نیست فقط صداقت و شهامت و جسارت و مردانگی و گذشت و مردمداری و کوردایه تی می خواهد. سر کلاس فارسی صحبت نکنیم هر جلسه یک بیت شعر کوردی تفسیر کنیم و کلاس ها را به نام فرهیختگان کورد معرفی کنیم، دارای اراده باشیم و اعتماد به نفس در دانش آموزان درست کنیم و بزرگترین خدمت کرده ایم. (هفته معلم بر معلمان دلسوز و صادق و کوردپرور مبارک باد)

  پاسخ دادن
 4. 2

  پاوه ای

  خیلی اموزنده و مفید بود

  پاسخ دادن
 5. 1

  فرهنگی

  خدمت آقای نوری عرض کنم امروزه اکثرمعلمان واموزگاران ما باکتاب ومطالعه(غیردرسی )بیگانه اند بنده معلمانی رامیشناسم که حتی یک جلد کتاب خوب در خانه اشان ندارند وکلا باخواندن ومطالعه میانه ایی ندارند دیگرچه انتظاری از دانش آموزان است؟؟اموزگارانی که بزرگترین دغدغه اشان ساخت وساز وخرید وفروش ملک وماشین است چه انتظاری از محصلانشان باید داشته باشیم؟بعد ظهرهای میدان فرمانداری وچهاردستگاه رابرید ببینید متاسفانه مملو از فرهنگیانی است که بجای حضور درکتابخانه وانجمنهای فرهنگی(که میتواند خود معلمان انراتشکیل دهند )وقت گرانبهای خود راانجاتلف میکنند نمونه اخیر انهم افتتاح نمایشگاه کتاب تهران است که میبینیم فرهنگیان پاوه آنچنان ازآن استقبال نمیکنند وحضورشان چشمگیرنیست!وسرانجام اینکه محصلان متفکر وخلاق رااموزگاران متفکر وخلاق پدید می اورند

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.