11 Comments

 1. 11

  شرکان

  اکثر مردم روستابه سهم خوداز مدیر سایت تشکر داریم چون روستای ما در مسیر نمی باشد ولی با این اطلاع که در روستای ما از گونه درخت بکر وجود دارد مثالی است دیگران کاشتند ما خوردیم ولی حال دیگر فرد بکارد انگشت شماره پیدا می شود واقعا حیف است درخت از بین برود ولی چاره چیست

  پاسخ دادن
 2. 10

  سعیدیانی

  با تشکر از اطلاع رسانی من که زاگاهم نزدیک شرکان است از این درخت با ارزش خبر نداشته ام و مسلما در بسیاری از جاها چنین درختان و حتی با قدمت بیشتر از سرو ابر کوه وجود دارند ولی اطلاع رسانی نشده است . امیدوارم موفق باشید .

  پاسخ دادن
 3. 9

  فرج

  آیا گفت ها گفت نشد وقتی که اقدام کننده سکوت را ترجیج می دهد چقدر به روستا آمدی م……..گ وقول های دادی ولی ما عمر درخت چنار روستا نداریم انشا ا نمانیده به یاری این درخت بیاید چون یادگار نیاکان گذشته ماست

  پاسخ دادن
 4. 8

  ناشناس

  همان بهتر که نابود بشه

  پاسخ دادن
 5. 7

  ناشناس

  کهنسالان در این دنیا جای خود را به نونهالان می دهند. تاسف بار حفظ یا انهدام یک درخت کهنسال نیست. تاسف بار عدم وجود نونهال است.
  کهنسالان نشان از درایت گذشتگان و سختی کوشی آنها دارد و عدم وجود نونهال نشان از سخنوری ما در غیاب عمل است. این درخت جز با همت اهالی روستا سرپا نخواهد ماند.

  پاسخ دادن
 6. 6

  همشهری

  شریفی !شریفی !شریفی! استیضاح باید گردد!!!!آقای شریفی کجاهستند؟فکرکنم باید هرچه زودتربه کارنامه آقای شریفی پرداخته شود بدون هیچ اغماضی!!ایشان به درد پاوه نمیخورند کجای جهان یک درخت 4000ساله را اینطور ول میکنند؟ها کجا؟شریفی جواب دهید!!!!!!!

  پاسخ دادن
 7. 5

  همشهری

  بهترین راه پاس و حمایت نسل اینگونه درختان کاشتندرختان ان گونه است

  پاسخ دادن
 8. 4

  m

  آقای شریفی کجاتشریف داشته بیدن؟آقای شریفی مسول میراث فرهنگی به غاربیشترعلاقه دارند تادرختان!! آقای شریفی کجایی؟خوب بوداین درخت قدیمی درزردویی نیست وگرنه آقای شریفی الان تو بوق وسرنا دنیا راخبر دار کرده بود!آقای شریفی کجایی؟کجایی؟!

  پاسخ دادن
 9. 3

  دوستان

  با سلام
  دوستان و همشهریان عزیز لطفا در کانال کمپین نجات این چنار با قدمت بالا عضو شوید.این چنار به حمایت های تک تک شما عزیزان نیازمند است با تشکر
  https://telegram.me/joinchat/BjXgGT9saMoEFrmkEd8alA

  پاسخ دادن
 10. 2

  اودامان

  سلام تشکر بابت توجه تان فکر نکنم ایجاد شرایط مساعد برای ادامه حیاط این چنار زیبا و با شکوه چندان هزینه بر باشد و اگر دست در دست هم دهیم نیازی به هیچ بنیادی نداریم بنده چند هفته پیش شرکان بودم بهراستی روشتای زیبا و دوسداشتنی بود باکوچه های تنگ و گاها سر پوشیده در پای صخره هایی مرتفع و باغاتی باشیب زیاد که آباد سازی آنها نشان از همت بالای پیشینیان این دیار داشت با این وجود متاسفانه دره این روستا جایی که با وجود آب زلال و خروشان و آبشار های زیبای چشمه های شرکان میبایست زیبا ترین صحنه های گردشمان را فراهم میکرد بحدی مملو از زباله بود که آدم را از نزدیک شدن به آن منصرف میکرد مردم شرکان را چه شده است؟ نمیدانم به هر صورت انصاف نیست که با روستایی به این زیبایی چنین رفتار شود گرچه اکثر جوانان دیگر در آن روستا ساکن نیستند اما حتما برای چیدن محصول هم که شده به دیار پدری سری میزنند کاش فراخوانی بود از طرف انجمن های محیط زیستی منطقه که هربار جوانان را به روستایی جهت پاکسازی منطقه یا حفظ گنجینه هایی همچون همین چناره گه و ره دعوت می کرد

  پاسخ دادن
 11. 1

  بشیر قانع

  سلام . برای نجات این درخت کهنسال به حمایت های دوستداران محیط زیست و سازمان های دولتی از جمله سازمان میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست نیاز داریم تا به کمک همدیگر بتوانیم این اثر گرانبهای طبیعی را حفظ کنیم. امیدوارم در این راه ما را یاری نمایید.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.