7 Comments

 1. 6

  کیهان حاتمی

  سلام برهمه کاربران
  کاک سیروس ده س وه ش

  پاسخ دادن
 2. 5

  یحیی بهرامی

  ضمن تقدیر از کاک سیروس به نظر بنده هم «حفظ ، نگهداری واستفاده خوب و بهینه از طبیعت برای خوب زندگی کردن ماست.» بنابراین همه ما خواهان این بوده و هستیم و همیشه در همه حال در فراهم کردن بستر و شرایط برای زندگی بهتر تلاش می کنیم ولی متاسفانه هر ساله در روزی که تنها به اسم به نام روز طبیعت نامگذاری کرده ایم بیشترین خسارت را به طبیعت وارد می کنیم ( در این روز نامبارک نزدیک به 15 هزار آتش در طبیعت روشن می کنیم- 15 هزار متر سفره یکبار مصرف و 15 هزار بطری نوشابه یا دوغ و… به طبیعت هدیه می دهیم – هر نفر حداقل یک متر سبزه کوههای اورامان را زیر پا له می کنیم و…. خیلی چیزهای دیگر خلاصه کلام به فرمایش نگارنده عزیز : دشمنان واقعی طبیعت ماییم … ( 15 هزار = تعداد خانواده های شهرستان پاوه )

  پاسخ دادن
 3. 4

  صالحی

  مطلب مفیدی بود امیدوارم در کنار مطالب تئوری و کارهای نظری در عمل هم اقدام داشته باشیم!من به شخصه هربار که به سردره میرم تاسف میخورم بخاطر اینکه مردم به صورت غیر عادلانه و بسیار ناجوانمردانه برای تامین هیزم آتیش شون از شاخه های جوان درختان موجود استفاده میکنند و باور بفرمایید این بی توجهی بدجور در سالهای اینده روی محیط زیست ما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

  پاسخ دادن
 4. 3

  شهرام کنعانیان

  کاک سیروس دس وش واقعا که زیبا بیان کردی.کاک مظفر واقعا که نظر شما هم بجاس انشاالله که به سرانجام برسد

  پاسخ دادن
 5. 2

  مهران

  “اینجانب چون عاشق طبیعت می باشم و اغلب مناطق کوهستانی ایران و اورامان را گشته ام چند نکته را خواستم که به عنوان یادآوری بیان کنم بدون اغراق کمتر جایی وجود دارد که از مناطق دیدنی و کوهستانی اورامان ،شاهو و کوسالان و…با طراوت و زیباتر پر آب تر و دارای تنوع گیاهی وجانوری باشند.”
  واقعا درک واسه م سخته خوبه قبل نوشتن هر متنی یه کم تحقیق کرد که اکوسیستم منطقه ما در حدی و رتبه جهانی قرار داره. طبق امار که نشنال جئوگرافیک در سال 2005 داده ..در غرب کشور منطقه ای که از لحاظ طبیعت معیارهای که اکوسیستم باید داشته باشه چشمه کانی گراوان شهر سردشت بوده.. اینارو فقط بخاط همین گفتم که طبیعت و بافت گیاهی اورامانات در حدی نیس که مقایسه بشه با بقیه جاها.. حتما پیشنهاد میکنم اقای عزیزی یه سری به جهان نما بزنه. یک دهکده‏ ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان هستش. بعد بیاد مقایسه کنه
  ونقدی که همیشه به سایت سلام پاوه شده اینکه سایتی که به عنوان خبری تحلیلی است دیگه این دلنوشته ها این وسط چی میگن.

  پاسخ دادن
 6. 1

  مظفر اسلامی نیا

  با تشکر از کاک سیروس عزیزی مطلب کوتاه ومفیدی بود.
  چند پیشنهاد جهت تکمیل عرائض نگارنده
  1-حداقل شهرداری پاوه در دو تفرجگاه بیدمیری وسر دره سطل زباله بزرگ فلزی ثابت نصب نموده ودر خروجی های شهر پاوه اقدام به توزیع کیسه زباله نماید.
  2-با توجه به اسیبهای گذشته هر خانواده علاوه بر برداشتن زباله ایجاد شده توسط خود به شعاع 20 متری محل اسکان خود را پاک سازی نماید
  3-NGO های شهرستان در یک فراخان عمومی روز دوازده وسیزده نوروز را تحت عنوان مشارکت خانواده در پاک سازی محیط زیست اعلام نمایند
  4-کلیه ادارات ماهیانه هزار تومان از حقوق کارمندان خود را کسر وبه حساب انجمن های حمایت از محیط زیست واریز نمایند
  5-به ازاء هر فیش آب برق گاز وتلفن مبلغ 100 تومان به حساب مشتریان اضافه وبه حساب انجمن حمایت از محیط زیست واریز گردد

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   یحیی بهرامی

   کاک مظفر پیشنهاد های خوبی هستند ولی عملی کردن آنها جزء محالات می باشد شاید فرهنگ سازی و رعایت توسط خانواده ها و تک تک افراد ساده ترین و بی هزینه ترین راه باشد بایید دوستان اورامان دوستان شاهو دوستان بیدمیری دوستان دالانی و خلاصه دوستان طبیعت باشیم برای خومان برای فرزندانمان و تمام آیندگانمان طبیعت هزاران گل به ما هدیه داد ما چه هدیه ای برای او داریم ….

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.