10 Comments

 1. 8

  محمد سعید منوچهری

  با درود فراوان خدمت معلم گرانقدر جناب فتحی!بنظر من مطلبی که شما نوشته اید بسیار بو دار و غیر رمنصفانه هستش!شما بدلیل رابطه نسبی از جانب خانواده همسرتان با کاندیدای موردنظرتان بدون هیچ ادله ای محکم و منطق صحیحی به حمایت متعصبانه از شخص مدنظرتان پرداخته اید!مگر شما مذهبی و پیرو تفکر اخوان المسلمین نیستید براستی اگر از این مکتب هنوز یادنگرفته اید که تعصب و جانبداری یک طرفه امری مضموم است باید تاسف خورد!!شما نخست باید بزرگان اخوان را سرزنش کنید که دم از قران میزنند ولی بخاطر جاف و هورامی به دودسته تقسیم شده و عده ای به یوسفی(کاندیدای مورد نظر اخوانی های جاف)و عده ای نیز به بکامیری(کاندیدای مورد نظر هورامی ها)رای دادند!!مادامیکه قران و منهج محمد رسول الله در شما تاثیر نداشته و شما را به وفاق نرسانده دیگر چه انتظاری از بقیه دارید؟؟!!مفاهیم اصولگرا و اصلاحگرا در موضع مجلس در شهرهای کمجمعیت و سنتی بی معناست!!اولا کاندیدای شما به هیچ وجه اصلاح طلب نبود و هیچ شورای مرکزی و هیچ خبرگزاری رسمی ایشان را نماینده اصلاحطلب ها معرفی نکرد ثانیا خودشما بدلیل قومیت و تعصب به کاندیدای نزدیک خویش رای داده اید چه انتظاری از بقیه دارید؟!!من که اصلاح طلب هستم شهاب نادری اصولگرا را که فامیل نزدیکم بوده را انتخاب نکنم؟!بنظر من شما با خودتون صادق نیستین پس دست از سر مردم بردارین!!اخرین نکته یی رو که یاداور هستم اینه شهاب نادری بیش از 5 سال برای این موفیت تلاش کرد زحمت کشید و درد مردم را لمس کرد مادی و معنوی هزینه کرد بعد از شکست 4سال پیش ننشست!سکوت نکرد!جواب سلام مردم رو با بی اعتنایی و بدرویی نداد!!بجای خونه نشینی و انزوا زحمت کشید و مزدشو گرفت!اگر منصف باشین اگر وجدان رو قاضی بدونین گزینه شما به لحاظ سن و سال/پیشینه و رزومه کاری و خدمت گزاری/همراهی و مردمی بودن/میزان تحصیلات/و بهره مند بودن از دیپلماسی قوی به هیچ عنوان قابل قیاس با افرادی چون شهاب نادری و دکتر یوسفی را نداشت..پس بشکنید این بت تعصب و غرور و یک بعدی دیدن را.با تشکر از سایت وزین سلام پاوه بابت مهیا کردن این مجال جهت تبادل آرا.

  پاسخ دادن
 2. 7

  واقع بین

  به نظر حقیر نویسنده سطور فوق در جایگاه قضاوت نا صوابی نشسته است. از دیدگاه فردی پخته در عرصه فرهنگ و سیاست به قضیه خطیر انتخاب وکیل 2200000 مینگرد که بقیه باید زانوی تلمذ بزنند و چشم قربان بسرایند. بزرگوار آخه اگه دم از اصلاحات میزنی حداقل نوشتار شما باید مصلحانه باشد و گرنه با شعار تو خالی و سنگ اصلاحات را به سینه زدن که کاری از پیش نمیره.آری بنده و بیش از 90 درصد مردم محترم پاوه بیصبرانه منتظر اصلاحات هستیم اما با ادعا و شعار و … این روند به جایی نمیرسه مردم فردی اهل عمل با پیشینه درخشان اهل خدمت و اندیشه سیاسی می خاند . اگر واقعا کاندیدای محترمتان در جایگاه اصلاحات نشسته حداقل بعد از انتخابات باید با بیانیه ای شفاف از همه مردم منطقه خصوصا مردم هورامی غیر پاوه ای منطقه با ذکر حتی روستا تشکر کرده و آتش های زیر خاکستر عصبیت و تعصب قومی را حکیمانه می خواباند . اما دریغ ! اگه میگی بیانیه صادر شده برو و بنگر محافل رو که چقدر موثر بوده !فقط به همین یک دلیل به نظر حقیر اصلاحات به چوبدستی تادیب د ر منطقه کوبیده شد و این شکست اصلاحات تلقی میشود ای کاش با شعار اصلاحات پیش نمی آمدید و اینگونه این امر مهم رو ضایع نمی کردید . بنشین و ضربه این شکست و پیامد هایش رو در انتخابات شورای شهرو…. ببین . البته خدا نکند چنین روزی فرا برسه که این نقطه امید مان هم به باد فنا بره . به نظر من اگه بتوانیم صمیمیت و اخوت اقوام منطقه را به دوران قبل از انتخابات ببریم شاهکار کردیم ای کاش نماینده ای نمی داشتیم اما برادری و وحدت میداشتیم و ای کاش و وا اسفا …..

  پاسخ دادن
 3. 6

  جوان بیدار

  جناب فتحی عزیز کدام حزب و گروهی در منطقه اورامانات فعالیت دارن که ببینیم مردم اورامانات به حزب رای میدن یا نه . ؟؟؟ خیلی بدیهی هست که در مناطق محروم و مناطقی که از مرکزیت سیاسی کشور فاصله دارن مردم معیار انتخابشون مسائلی منسوخ از جمله زبان و قومیت و احساسات و .. باشه. اگه به دنبال واکاوی آرای احزاب هستید به آمار کلان شهرها مراجعه کنید چون در کلان شهر ها مردم به حزب رای میدن نه به فرد اما در مناطقی مثل اورامانات مردم به فرد رای میدن نه حزب. اما اگه بخوام در مورد انتخابات در منطقه اورامانات توصیف کوتاهی داشته باشم به این نکته بسنده میکنم که درانتخابات مجلس شورای اسلامی جو عشیره گرایی و قومیت نگاری و آشنا بازی به مردم حاکم هست اما در انتخابات ریاست جمهوری نقش احزاب تا حد زیادی قابل مشاهده هست . اگر اصلاحات در اورامانات افول کرده پس رای 80 درصدی مردم پاوه به دولت تدبیر و امید خلاف این امر رو ثابت میکنه.

  پاسخ دادن
 4. 5

  ...... نعمتی

  آقای فتحی از شما بعید بود اینقدر کوتاه بین باشید !!!
  الان از یک بچه دبستانی هم بپرسید میدونه که انتخابات تو منطقه اورامانات اصلا ربطی به هیچ حزب خاصی نداشت و بیشتر تعصب قومی نقش تعیین کننده داشت و البته تبلیغات قوی نماینده راه یافته در این چهار سال را نباید نادیده گرفت
  منطقه ما اکثریت اصلا توجه نکردند کی طرفدار کدوم حزب خاصه من خودم با چند دوست جوانرودی که صحبت میکردم اصلا اطلاع نداشتند که آقای شهاب نادری اصولگراست بلکه میگفتن چون همشهری ماست به اون رای میدیم و تو همین پاوه هم چه بسیار کسانی که فقط به خاطر پاوه رای به آقای بگامیری دادند در حالی که اصلا توجه به اصلاح طلب بودن او نداشتند . من به یقین بهتون میگم چون خودم تو متن انتخابات بودم که در شهرستانهای ثلاث و جوانرود و روانسر 98 مردم به هدف رای اوردن کاندیدای حزب خاصی رای ندادند بلکه تعصبات قومی و همشهری بودن طرف باعث رای دادن شد و در پاوه به یقین میگم 90 درصد به حزب رای ندادن و هدفشون حزب خاصی نبود و برعکس حرف شما که فرمودید اندیشه اصلاح طلبی در اورامانات رو به زواله باید عرض کنم که طبق آمار موسسه نظر سنجی امین وابسته به ناجا که که دی ماه 94 در شهرهای پاوه و جوانرود صورت گرفت که خود بنده توسط یکی از پرسش گرها مورد پرسش قرار گرفتم در شهر پاوه 91 درصد از پرسش شوندگان طرفدار اصلاح ظلبها بودند و در جوانرود هم 83 درصد پرسش شوندگان طرفدار اصلاح طلبان بودند در ضمن مجموع پرسشنامه ها 2400 عدد بود که سهم هر شهر 1200 پرسشنامه بود و این تعداد پرسشنامه در شهرهای کوچکی مثل پاوه و جوانرود عالیه و تقریبا باعث میشه که بدرستی نظر بالای 90 درصد کل مردم این دو شهرستان رو برآورد کرد

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   ناشناس

   این اصلاحات مد نظر منطقه ما با اون اصلاحات مد نظر سبزها و فیروزه ای ها و مخملی ها و …. رنگین پوستان فرق می کند. جان عزیز نظر سنج. شاید به نوعی مردم نیازهای خود را از دریچه اصلاح طلبان ببینند ولی اصلاح طلبان دهه 70 به بعد هم هیچ کاری برای منطقه ما نکردند. آنچه ما داریم از صدقه سر همت مردم, خون شهیدان, وحدت و همدلی بوده است. ضمن باید از سپاه و جهاد سازندگی وقت نیز تشکر کرد اولا بخاطر امنیت و دوما بخاطر فعالیتهای سازندگی اوایل و دهه اول و دوم انقلاب.
   اصلاح طلبان با ریاست برادران خاتمی و … ، پاوه را تا توانستند کوچک کردند. شهرستان پاوه و اورامانات به پاوه تبدیل شد. و الی آخر
   همان بهتر ما خود باشیم. نه اصلاح طلب تهرانی باشیم و نه اصول گرای قمی……..
   ما باشیم همان مردمان صاف و یکدل و همرنگی که برای دفاع از این مرزو بوم چپ راست نشناختیم و نخواهیم شناخت. ما اهل سنت کردزبان و مرزنشینی هستیم که راه ورود عراق را به کشور مسدود کردیم و علیرغم اینکه دوست دارند منطقه امان امنیتی باشد امن است و کمترین حوادث را شاهد بوده است.
   مردم در واقع نتوانستند و ندانستند به کی رای دهند. چوان مراجع مد نظر آنها, بزرگان, اندیشمندان, نامزدها, دانشجویان و دانشگاهیان و روحانیت و انجمن های مختلف آنها را رها کردند. و وقتی هیچ معیاری برای انتخاب نباشد بهترین معیار قومیت و نسبت فامیلی است. کاش فقط تلخش نمی کردند و این زهر تلخ و گاز مسموم متاسفانه بیشتر از پاوه نشات گرفت.

   پاسخ دادن
 5. 4

  هانا.ک

  شما در ابتدای عرایض خود، با بر حق دانستن نظرات خود، به طور ضمنی سعی در القاء این تفکر بوده اید که فقط در شهرستان پاوه، مردم بر اساس دیدگاه سیاس به نماینده خود رای داده اند. بهتر است به لینک زیر مراجعه نموده و ببینید که انتخاب مردم در هر چهار شهرستان، بر اساس وابستگی عشیره ای بوده است.
  بهتر است به مطلب (انتخابات دهمین دوره مجلس در دنیای آمار و ارقام) نگاهی بندازید
  http://shakhshemiran.ir

  پاسخ دادن
 6. 3

  هانا.ک

  با سلام
  همانطور که خود مستحضر می باشید در انتخابات مجلس، جناح بندی های سیاسی هیچ گونه معنایی نداشته است. شما با برجسته کردن این مساله سعی در تخریب و زیر سوال بردن کاندید برنده دارید. در ضمن در همین انتخابات اخیر ، نماینده اصلاح طلب در مجلس خبرگان انتخاب گردید و فرد برگزیده دارای بیشترین رای در منطق اورمانات (هر چهار شهرستان) بوده است.

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   ناشناس

   عزیزم بخاطر اصلاح طلبیش نبود. بخاطر اینکه با مردم بیشتر بود و کردی حرف می زد و تندروی جناب ممدوحی را نداشت. وحدت استان برایش اولویت داشت.
   اصلاح طلب جناب عراقی بود که اختلاف رایش با وی 200هزار رای بود. از این پنجره اصلاحات خارج شوید و پنجره خانه خود را باز کنید. منظره پنجره اصلاحات برای ما چیزی ندارد ……………………
   آسمان شهر ما به رنگ ابی است و کوهستانهایش فعلا بیرنگ و سفید برفی (ترکیب همه رنگها یا وحدت) هستند. فیروزه رنگ نیست ترکیبی از دو رنگ است………………

   پاسخ دادن
 7. 2

  arash

  متاسفانه انتخابات مجلس و شوراها کاملاً فرقه گرایانه است.در طول تاریخ فکر و اندیشه محکوم به شکست در برابر گروه ها بوده و این از تربیت فرزندان در خانواده سرچشمه میگیرد.متاسفانه ان همبستگی در تمام زمینه های خوب وجود ندارد.که اگر بود به جرات منطقه هورامان همکنون یکی از پر رونق ترین و زیباترین و معروف ترین مناطق دنیا بود.در صورتی که همکنون هیچ آینده روشنی برای آن قابل تصور نیست و مسئول آن به دوش پدران و مادرانی است که همکنون در حال تربیت فرزندانشان هستند.با تشکر از مطالب به جای جناب حالی.و تشکر از سلام پاوه.

  پاسخ دادن
 8. 1

  هانا

  با سلام
  همانطور که خود مستحضر می باشید در انتخابات مجلس، جناح بندی های سیاسی هیچ گونه معنایی نداشته است. شما با برجسته کردن این مساله سعی در تخریب و زیر سوال بردن کاندید برنده دارید. در ضمن در همین انتخابات اخیر ، نماینده اصلا طلب در مجلس انتخاب گردید و فرد برگزیده دارای بیشترین دای در منطق اورمانات (هر چهار شهرستان) بوده است.
  شما در ابتدای عرایض خود، با بر حق دانستن نظرات خود، به طور ضمنی سعی در القاء این تفکر بوده اید که فقط در شهرستان پاوه، مردم بر اساس دیدگاه سیاس به نماینده خود رای داده اند. بهتر است به لینک زیر مراجعه نموده و ببینید که انتخاب مردم در هر چهار شهرستان، بر اساس وابستگی عشیره ای بوده است.
  http://shakhshemiran.ir/gozaresh/294088/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%85

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.