16 Comments

 1. 15

  شهروند

  لطفا غرض ورزی را کنار بگزارید چرا کسی واقعیت را می گوید وروشنگری میکند ناراحت هستید علت عقب افتادن منطقه این است که هرکس خودش را خبره تر میداند

  پاسخ دادن
 2. 14

  فرشاد

  سلام، لطفا ب جزييات توجه نكنيد، از اين مصاحبه ي بجا هركس يك كليت را بايد به ارمغان گيرد : لطفا از همين الان تغيير رو از خودتون شروع كنيد.

  پاسخ دادن
 3. 13

  محمد عرفان صالحی

  با سلام
  از مدیریت محترم سایت سلام پاوه سپاسگزارم که زحمت این مصاحبه ی زیبا را کشیده اند.
  بنده با بیشتر سخنان مهندس عبدی کاملا موافقم و از تحلیلهای منطقی و علمی ایشان بهره بردم، البته در مورد مسئله ی انتخابات، با ایشان در مواردی موافق نیستم.
  در خصوص مسایل شهرداری و مدیریت آقایان خسروی و میری، معتقدم یکی از شایسته ترین افرادی که در این شهرستان حق اظهار نظر را دارند، برهان عبدی است، و من با تمام سخنان ایشان در زمینه ی مشکلات مربوط به شهرداری موافقم. و متأسفم که در شهرستان پاوه کارشناسانی درجه یک، همچون برهان عبدی حضور دارند اما نمی توانند در حوزه ی تخصصی خویش تأثیرگذار باشند. عدم استفاده از نیروهای کارآمدی همچون ایشان موجبات عقب ماندگی منطقه را فراهم آورده است.

  پاسخ دادن
 4. 12

  شاهو

  با کلیت حرف های جناب عبدی موافقم ولی از فرد صاحب نظری همچون ایشان انتظار میره وقتی انتقادی میکنن راهکار هم ارایه بدن. در مورد بحث ناپایدار بودن درآمدهای شهرداری نکته مهم اینجاست که مگر کدام شهرداری در ایران درآمد پایدار داره که انتظار دارید پاوه داشته باشه؟ تهران که چندین دهه هست به غلط ویترین مدیریت شهری در کشور شده درآمدش رو عمدتا از فروش تراکم به دست میاره که همین الان هم مشکلات این راهکار عیان شده. در اغلب کشورهای پیشرفته شهرداری درآمدش رو از طریق مالیات و یا حق استفاده از خدمات شهری همانند پارکینگ، پارک های تفریحی، جذب توریست… به دست میاره. مالیات رو هم که مستحضر هستید در بعضی از همین جوامع پیشرفته تا 50 درصد درآمد سالیانه فرد هم میرسه. به نظر شما تا زمانی که زور نباشه چند درصد مردم حاضرند برای بهبود وضع شهر مالیات مناسب به شهرداری بدن؟ چند درصد حاضرن حق پارکینگ بپردازن و ماشینشون رو هر جایی که دوست داشتن پارک نکنن؟ خلاصه کلام این که رسیدن به درآمد پایدار تنها از عهده شهردار برنمیاد و باید با اصلاحات قانونی، رفتاری، … تکمیل بشه. در وضع موجود حتی اگه بلومبرگ که نیویورک رو متحول کرد هم شهردار پاوه بشه آخرش فقط قرض به بار خواهد آورد.
  بهترین نکته مصاحبه حرفتون در مورد جاده میدان به هولی بود که جای تحسین داره. امیدوارم این طرح نابخردانه هیچ موقع اجرا نشه. مطمئنا این طرح هیچ گره ای از مشکل ترافیک شهر حل نخواهد کرد. شهر 20 هزار نفری ای که مردمش حاضر نیستند 10 دقیقه پیاده راه برن مطمئنا مشکل ترافیک خواهد داشت و این طبیعیه. متاسفانه بعضی از مردم انتظار دارن برای یک شهر 30 هزار نفری بزرگراه و مترو احداث بشه و هر جا برسن میخوان جاده بزنن. حتی به قله کوه هم رحم نمیکنن … خلاصه درد زیاده و بهترین راه حل بالا بردن سطح آگاهی مردمه.

  پاسخ دادن
 5. 11

  ناشناس

  با عرض سلام جناب اقای عبدی عزیز لطف کن انصاف داشته باش و از مباحثی که اطلاعات دقیق نداری اظهار نظر نکن جناب عالی یک مدتی در شهرداری پاوه مشغول کار بودی و از شهرداری بی اطلاع نیستی و این را بدان شهردار فعلی در حال خدمتگزاری وانجام پروژه های عمرانی در سطح شهر بیش از هر دوره دیگر و با تبلیغات کمتر با حداقل امکانات و بدهی 3 میلیاردی اقای خسروی هستند خواهشا لطف کنید حمایت کنید با تشکر

  پاسخ دادن
 6. 10

  آبادانی کویر به قیمت نابودی اورامانات

  آقای دکتر رستمی تبار من هم با شما موافقم
  از این مصاحبه باید نت برداری کرد
  درود بر شرف آنهایی که نه تملقی در ذاتشان هست و نه منافعی در حیاتشان تا به خطر بیندازندش
  آبادانی کویر به قیمت نابودی اورامانات
  پروردگار شما را به همین یک جمله ببخشد
  چه زیبا بود
  تو بخوان خود این حدیث مجمل
  از مصاحبه شونده و مصاحبه گرها تشکر می کنم

  پاسخ دادن
 7. 9

  امین

  مهندس عبدی لطف ی راهی نشان بده به شهردار ماهانه حدود پانصد میلیون تومان درامد پایدار داشته باشن تا بتونن طلب مارو بدن بجان تو گرفتارم

  پاسخ دادن
 8. 8

  اهالی بخش باینگان

  مصاحبه جناب مهندس عبدی درحد خود بی نظیر است که به تمام اورامانات مربوط است اما باید بگویم که باتمام اشرافی که جناب مهندس برمطالب دارند وبه حکم فرمایش ایشان(اشخاص هیچگاه تحقیر را فراموش نخواهند کرد) شهرستان پاوه دارای 5 شهر می باشد که اسامی 2 شهر مانند همیشه فراموش است1-شهر باینگان 2- شهر بانه وره

  پاسخ دادن
 9. 7

  عادل شریفی

  با سلام خدمت کاک برهان و مدیریت محترم سایت سلام پاوه
  مصاحبه جالب و خواندنی و علمی بود من به شخصه واقعا استفاده کردم و بهره بردم . من هر وقت مطالب کاک برهان رو میخونم از ته دل افسوس میخورم که فردی با این دانش و توانایی و تحلیل بالای مسایل شهری و اقتصادی چرا باید در حاشیه باشد و هیچ گونه استفاده ای از دانش این فرد در جهت پیشرفت شهرمان نشود !
  در این برهه از زمان نداشتن تخصص و عدم استفاده از افراد متخصص در جایگاه خودشون چیزی جز پسرفت و عقب افتادگی رو به ارمغان نمیاره . متاسفانه پاوه سالهاست داره این راهو با سرعت طی میکنه و افراد تحصلیکرده و با دانش یا در حاشیه قرار گرفته اند یا به دنبال کار به شهرهای بزرگتر رفته اند . در شهر ما سر بریدن تخصص امری عادی شده و گاها از تخصص با تمسخر یاد می شود !!!
  شعار دادن امری ست که سالها در این شهر عادت شده و پاوه را به قهقرا برده است .
  داشتن نیروی تازه نفس و با دانش آرزوی هر شهری ست البته نه شهری که قبیله گرایی و عشیره بازی و حاکم بودن روابط به جای ضوابط در آن موج میزند !
  و اما در مورد مصاحبه فقط در دو مورد از مباحثتون جسارت کرده و اظهار نظر میکنم :
  در مورد وضعیت مسکن در تکمیل عرایض شما باید عرض کنم که: نامناسب
  بودن سیاست های پولی و مالی و همچنین پرهزینه بودن قوانین و مقررات موجود در شهرداری ها در زمینه ساخت و ساز از علل پائین بودن سرمایه گذاری در بخش مسکن و در نتیجه رکود این صنعت شده است . در شرایط کنونی بازار مسکن برخی از کارشناسان این صنعت معتقدند که سیاست‌های مالیاتی باید آخرین راهکار بخش مسکن باشد، یکی از شاخه های این مبحث اینه که باید برای افرادی که بیشتر از یک واحد مسکن دارند یا به قول معروف سوداگران مسکن مالیاتهای سنگین وضع شود که به گفته کارشناسان این سیاست باعث می شود که جلوی سوداگری مسکن و سودهای نامتعارف گرفته شود و ظاهرا هدف از این سیاست کسب درآمد برای دولت نیست بلکه هدف آن تامین نیاز بازار و واقعی شدن قیمت هاست .
  در مورد اون قسمت از مصاحبه که فرمودید : (نگاه اصلاح طلبان به کشور همواره همین بوده : آبادانی کویر به قیمتی نابودی اورامانات و امثالهم. ) به عقیده من این نگاه ارتباطی به اصلاح طلبان یا جناح سیاسی دیگری ندارد بلکه این موضوع از نشانه های بارز کشورهای جهان سوم است . تمرکز سیاست و بخصوص اقتصاد در یک یا چند شهر محدود را فقط در کشورهای جهان سوم میبینیم و هر گروه یا جناح سیاسی که سر کار بیاید در یک کشور جهان سومی اوضاع همین است .

  پاسخ دادن
 10. 6

  شافعی

  بسیار جالب و علمی بود ممنونم.امید وارم مسولین محترم مخصوصا در شهرداری از معلومات مفید ایشان که حاضرند بدون چشم داشت ارایه دهند استفاده لازم راببرند

  پاسخ دادن
 11. 5

  فاتح

  تحلیل جامعی بود. در قسمت انتخابات خوب عامل ها را سنجیدید. به راه روشنگری ادامه بده

  پاسخ دادن
 12. 4

  آگاه

  در جواب آقا یا خانم یک شهروند باید بگم این حرفی که زدین کاملا برعکس میباشد این رفتار رو که شهردار جواب سلام ارباب رجوع رو نمی دادن شهردار قبلی بودن نه ایشان اتفاقا بنده در دوران شهردار قبلی دوبار به اطاق شهردار رفتم و سلام کردم ولی متاسفانه از میز و صندلی های جناب خسروی جواب شنیدم ولی از خود شهردار جوابی نشنیدم ولی در زمان شهردار جدید چند روز پیش رفتم واسه انجام کاری که با خوشرویی جواب بنده رو دادن حتما جنابعالی واسه کاری رفتی که غیر قانونی بوده و کارت انجام نگرفته داری شهردار رو تخریب میکنی

  پاسخ دادن
 13. 3

  سردا پاو

  واقعا این اقای عبدی خودشان رو چی فرض کردن کارشناس همه فن در همه امور سیاسی.فرهنگی.وشهری نمیدام چرا هرکس دراین شهر دم از دخالت از کارهای که به او تخصص کافی در ان را نداره سرک میکشن وگاهی نماینده و گاهی شهردار و گاهی فرماندار رو زیر سوال بردن اقای عبدی جایگاه شما در این شهر چی هست که در هرکاری سرک کشیده و بجای مردم تصمیم گیری میکنید هر کس رو در این شهر بگیرین خود تصمیم و درک و شعور انرا رو دارن که بدونن شهردار یا مسول دیگری در این شهر که قصد خدمت دارن یا نه …با زدن این حرفا حتما به دنبال پست و یا مقام گرفتن انتقام و یا متضرر شدن شما از طرف کسانی که در باره انها نقد میکنین …شما در جایگاهی نیستین که بیاین از هرکسی نقد و انتقاد کنین چون کسانی هستن کارشناس همه فن حریف هستن و شما خود رو در جایگاه کارشناس سیاسی .و…….قرار ندین چون مدرکتون این رو نشون میده پس … .

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   شهروند

   مرد حسابی کار آقای عبدی کاملا در حیطه تخصص و البته تحصیلات ایشان میباشد اگر ایشان در این مورد حق اظهار نظر ندارن پس کی داره؟؟؟چرا انقد زشت برخورد میکنید مگر ایشان غیر حقیقت چیزی گفتن؟؟؟شما خودتون در اوج عقده و انتقام گیری هستین بعد به گردن آقای عبدی میندازید یکم انصاف داشته باشین ایشان اگر پست و مقام میخواستن خیلی زودتر از اینها میگرفتن مطمئن باشین من ایشان را کاملا میشناسم ایشان یک مصلح اجتماعی هستن

   پاسخ دادن
 14. 2

  یک شهروند

  مهندس عبدی به نکته خوبی اشاره کردید، حتی برخورد آقای شهردار با مردم نیز مناسب نیست، بعضی وقت ها جواب سلام آدم را هم نمیدهند، چند ماه پیش برای امضای نامه ای به حضور ایشان رفتم بدون جواب سلام نامه را از دست من گرفتند و بعد از امضا کردن نامه را به دست من دادن و حتی به چهره من هم نگاه نکردن، جناب آقای شهردار این نوع رفتارها سبب از بین رفتن جایگاه شما در میان مردم پاوه میشود، صد رحمت به غیرت آقای خسروی که در این مورد یک سر و گردن از شما بالاتر بود. از شورای منتخب مردم پاوه خواهشمندم که در انتخاب های خود دقت کنند چون این نوع انتخاب ها در انتخابات بعدی شوراها تاثیر گذار میباشد.

  پاسخ دادن
 15. 1

  رستمی تبار

  سلام
  مصاحبه ای متین و منطقی بود. پاسخها هم همچنین, که بیانگر اندیشه خوب پرسشگر و پاسخ دهنده بوند. بنظر می رسد یک عقلانیت همراه با تفکر در پشت جوابها نهفته است. و بیان می کند جناب مهندس اشرافیت خوبی بر مسائل دارد. پاسخ عاقلانه وی به:
  احداث جاده میانبر از میدان مولوی به سراب هولی,
  ارزش درخت بیشتر از ارزش برخی ما آدمها ,
  درک مشکل نسبی مردم حوزه صرفنظر از عبارت «کرده واری» که منظورش عوامزدگی و یک هرج و مرج ناهنجار اجتماعی بود,
  تحلیل وی از مسکن و آینده,
  تحلیل بسیار مناسب وی از اینکه چپ و راست بیشتر مرکزگرا هستند
  و علیرغم اهداف اصلی انقلاب ظاهرا مرزها و نواحی مرزی رها شده اند ,
  اعتقاد وی به بی تاثیر بودن نماینده جناحیدر منطقه ما,
  تحلیل وی از کم کاری گذشتگان و نداشتن ذهنیت خوب از سابقه مرکزیت پاوه( اشخاص هیچگاه تحقیر را فراموش نخواهند کرد ),
  تحلیل وی از به حاشیه راندن روستاها و عدم توجه به توسعه روستایی,
  تحلیل وی از عدم رقابتی بودن انتخابات, ….
  جدایی روستاها و بخشهای مختلف از شهرستان پاوه ,
  ……………………………………………..
  مطالب منطقی و جالبی بودند که انسان دوست دارد چند بار این مصاحبه ارزشمند را بخواند.
  موفق باشید.
  امید است چنین افرادی همچنان بعنوان مشاور و نه مجری کار یا مدیر بکار گرفته شوند. چرا که وفتی این ذهن های روشن وارد صحنه عمل و اجرا شوند دامنه تفکراتشان به حل مقطعی مشکلات محدود خواهد شد و دیگر نگاه آینده نگر به موضوعات نخواهند داشت.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.