21 Comments

 1. 18

  کریمی.روانسر.

  و خطاب به جناب منتقد. میشود بیان کنید که این رتبه بندی درجه تعصب را چگونه به دست آوردید؟ جوانرود را که در مرتبه آخر قرار داده اید بر چه مبنایی بوده است؟نگاهی به نتایج ارا در این شهرستان بیندازید تا متوجه شوید که بغیر از جناب نادری نفرات بعدی به کلی اهل جوانرود میباشند. ظاهرا شما نیز به مانند جناب صالحی این را نشان از شایستگی و فهم بالا مردم میدانید؟؟؟
  البته من منکر تعصبات بی پایه واساسی که در شهرستان روانسر روی داد نیستم و هیچگاه برای کسی صرف اینکه خانه ای وی در کنار خانه من باشد دچار شور بی شعور نشده ام وان شا الله هیچگاه هم نشوم اما نظرات شما عزیزان را نزدیک به صواب ندانستم.امیدوارم حرف هایم نه برای شما و نه جناب صالحی موجب دل آزردگی نگردد و اگر بنده در نظرم و دیدم به خطا رفتم خوشحال میشوم هم شما و م جناب صالحی توضیح لازم را بفرمایید.تشکر…

  پاسخ دادن
 2. 17

  کریمی.روانسر.

  سلام.
  جناب صالحی شما بیان کردهاید که:
  “” مردم شهرستان پاوه، مثل همیشه با گزینه ای به اسم انتخاب اصلح به دنبال شناخت بهتر همه کاندیداها بودند. آنان با تحقیق و بصیرت سعی کردند نماینده خود را برگزینند و به دور از تعصب های خشک و خالی، از جمله تعصب های قومیتی و یا حتی زبانی و لهجه ای، آراء خود را بر سر همه کاندیداها شاباش کردند “” و :
  “” اگرچه رای اول را در شهرستان پاوه، آقای بکامیری به دلیل شناخت بالای مردم، بومی بودن ایشان و همچنین کاریزما بودن و به حق شایستگی شان کسب کردند، اما واقعیت این است که رای دوم شهرستان پاوه با وجود حضور چهار کاندید دیگر از این شهرستان، به منتخب مردم اورامانات یعنی آقای شهاب نادری اختصاص داده شد.””
  رای دادن مردم پاوه را به کاندیدای همشهری خود را نشان از
  “” شناخت بالای مردم، بومی بودن ایشان و همچنین کاریزما بودن و به
  “”حق شایستگی شان”” کسب کردند”” و دقیقا این دلایل برای رای بالای کاندیداهای سایر شهرها در شهر خودشان از دید ساکنین آنجا میتواند صدق کند اما شما این دلایل را برای شهر پاوه نشان از فهم سیاسی بالای مردم پاوه دانسته اما برای سایر شهرستانها نشان عشیره گری و تعصبات خشک!!!!
  در شهر پاوه بجز جناب نادری و یوسفی بقیه کاندیداهی شهرستانهای دیگر در پله های پایینتری از
  هم ولایتی هایتان قرار دارند!! پس این جانب داری و خود را تافته جدا بافته دانستن خویش آیا نشان از همان روحیه عشیره گری در درونتان ندارد؟؟؟

  پاسخ دادن
 3. 16

  منتقد

  متاسفانه تحلیل تان کاملا متعصبانه بود، شما یا واقعا تلاشی برای تحلیل نتایج سایر شهرستان ها نکرده اید و صرفا بر اساس ذهنیت تان بوده، یا واقعا نمیدانستید چگونه تحلیل کنید. اگر نمایندگان هر چهار شهرستان را جدا کرده و بر اساس شت؟اخص بومی بودن هر نامزد و رای ش در شهرستان تحلیل کنیم باید بگویم نتایجی کاملا برعکس داریم، روانسر این دوره از لحاظ تعصب اول است، پاوه دوم، ثلاث سوم و جوانرود چهارم.
  مشکل شما در تحلیلتان اینست ان سه شهرستان را یک طرف گرفته اید و پاوه را یک طرف و این مباعث اشتباه تحلیلتان شده، انها هر کدام شهرستان های جدایی هستند و باید جدا بررسی شوند.

  پاسخ دادن
 4. 15

  سنور

  موضوع مهم نیست .ما مردم اورامانات باید از این اتفاقات درس بگیریم و مسیر خود را بهتر هدایت کنیم که این مسایل تفرقه انگیز بوجود نیاید .
  آقای شهاب نادری هم در لابی گری سیاسی و ارتباط با مسولین حرف اول را می زند که امیدواریم موفق و سربلند باشند

  پاسخ دادن
 5. 14

  ورکه مه ر

  حرفای منطقی و بجایی بودن درود بر شما.

  پاسخ دادن
 6. 13

  بی کس

  در تحلیل آقای فرهاد صالحی تنها چیزی که در آن دیده نمی شود واژه دموکراسی و انتخاب اصلح است طوریکه با مطرح کردن نام آقای بکامیری و اینکه اینقدر رأی آورده ثابت کرده که در ذهن و افکار آقای صالحی تنها چیزی که وجود دارد طایفه گری ، تعصب بدور از هرگونه عقل و منطق، هوچی گری و .. است و اصلاً این متن خود ثابت کرده که در نهایت تعصب های قومیتی و یا حتی زبانی و لهجه ای و منطقه ای حرف اول و آخر را در این انتخابات زده که آمار کاندیداه این را ثابت نموده است.

  پاسخ دادن
 7. 12

  شهروند شکاک

  بخشی از سخنرانی کاک انور در حین شمارش آرا:

  ما در درجه اول انسانیم، با ویژگی های انسانی و در مرحله دوم همه ی ما کردیم.فقط انسان های عقب مانده و کسانی که عشق تفرقه افکنی دارند کلمه ی جاف و هورامی و امثال این کلمات فراموش شده را بکار میبرند
  تمام بدبختی ها و عقب ماندگی های این دیار از اختلافات نشات گرفته ، عده ای با علم به اینکه اختلافات قومی رو به افول است و این به ضررشان می باشد ،به فکر راه انداختن جنگ عشیره ای و زبانی می باشند
  هر کس که برای بنده و خودش احترام قائل است خواهشا در این زمینه سکوت کرده و فقط به فکر وحدت آحاد مردم باشد
  بنده به خود اجازه ندادم به هیچکدام از روستاها و مناطقی که کاندیدایی داشتن حتی یکبار سرکشی کنم چون اینکار را باعث بروز اختلافات بین مردم آن منطقه میدانستم.
  اینکه ممکن بود چند نفر در آن منطقه به بنده قول همکاری میدادند و با مردم به خاطر داشتن کاندید بومی اختلاف پیدا می کردند، پسندیده من نبود.
  شما چرا فکر می کنید که همه باید ما را انتخاب کنند؟!
  دیگران به هر دلیلی که شاید بسیاری از آن ها هم صحیح باشد فرد دیگری را اصلح دانسته اند و این اساس یک انتخابات آزاد است.
  بنده در مرحله اول به خواسته ام رسیده ام، وحدت مردمی که به لحاظ سیاسی سالهاست دور از هم هستند سال هاست مرده اند .برداشتن کینه و دشمنی در بین همه امر مبارکی است که در این مدت کوتاه رخ داد
  اینکه بنده فقط سه ماه فعالیتم را شروع کرده ام و در کورس با کسانی هستم که چهار سال و یا هشت سال در حال فعالیت و تبلیغات می باشند نشان دهنده ی بیداری شهرستان پاوه است.
  و در نهایت خودم را پیروز واقعی انتخابات میدونم چون به هدف اصلی و مهمی که داشتم رسیدم، کسب آرا مکمل هدف من بود. به همین خاطر در تمام روزهای تبلیغات، خودم و ستادم تمام اصول انسانی و اخلاقی را رعایت کردیم و بدون کوچکترین توهین به فرد یا گروهی با اتحاد تمام و با رعایت تمام موازین اخلاقی نشان دادیم که همواره فرهنگ بالا و ادب والا اولویت کار ماست.
  بیداری و یکپارچگی ملت پاوه مبارک یاد….

  پاسخ دادن
 8. 11

  مصباح محمدنیا

  تحلیلی بر اساس واقعیات انتخابات دهم
  ممنون از جناب صالحی

  پاسخ دادن
 9. 10

  پرشنگ احمدی

  امیدوارم بحثهایی پیش آمده بعد از اعلام نتایج علیرغم تلخی و نازیبایی های فراوانش ختم بخیر شود و سبب آگاهی ما و برنامه ریزی جهت حل مشکلات مخفی و پنهانی شود که سالهاست در جامعه ی ما همچون آتشی زیر خاکستر پنهان مانده ولی اکنون خود را آشکارا نشان داده است!!
  و چه بسا همین درگیری های پنهانی از جمله عوامل موثرا در عدم پیشرفت شهر در همه ی زمینه ها و افزایش روز به روز مشکلات آن بوده باشد!
  امیدوارم تلنگری باشد برای همه ی ما.

  پاسخ دادن
 10. 9

  ناشناس

  انتخابات تهران

  پاسخ دادن
 11. 8

  محمدفاضل ضیایی

  تحلیل زیبایی بود
  دستمریزاد جناب صالحی

  پاسخ دادن
 12. 7

  هورامی

  با نظر قصه راس موافقم بعضی افراد دارن بی حرمتی میکنند ما هورامی زبانان خودمان را از پاوه جدا ندانستیم کاک انور و انتخاب کردیم وبهشون رای دادیم تو نوسود ونودشه روستاهای اطراف کاک انور نفر اول بودن هورامی زبانهای ساکن پاوه هم اکثرا به ایشون رای دادن اگر خود مردم پاوه هم به ایشون رای داده بودند حتما به بهارستا ن راه میافتند متاسفم برای بعضی از اهل …… که مارو جدا از خود میدانند وهنوز هم مارو مهاجرو یا به قول خودشان لیده میخوانند

  پاسخ دادن
 13. 6

  قصه ی راس

  جناب صالحی ممنون از مطلب زیبا و مفدیتان من هم معتقدم اقای بگامیری و خانواده اش دنبال بعضی مسایل و حاشیه نیستن اما بعضی از افراد مغرض و کوته فکر که خود را ………. میدانند باتعصب خشک و هیچ و پوچ دارن جوسازی میکنند و به نوعی باساکنین شهر بی حرمتی میکنن مخصوصاتو فضای مجازی و تو مباحث عمومی در بین مردم که این نتایج و تبعات بدی را به دنبال خواهد داشت من از جناب بگامیری خواهش میکنم قدردان رای مردم باشند خودشان هم خوب میدانند و انتظار چنیین رای را بخاطر دیر شروع کردن و کم بودن زمان نداشتن پس اجازه ندهید بعضی از افراد فرصت طلب. در این بین باعث نفرت و به وجودن امدن کینه و تشنج و یا درگیری بشه اف رادی که باحضورشان کنار شما ضربه زیادی بهتان زدن و الان هم دارن تکرار میکنند نباید پل پشت سرتان را خراب کنید ممکن است بخواهید این راه را دوباره بروید پس راه را برای خودتان یا افرادی دیگری ناهموار نکنید ب نظر من اقای بگامیری برنده هستن و باید جشن بگیرن چ از تمام اقشار این شهر باید تشکر کنند

  پاسخ دادن
 14. 5

  قدیم قلایی

  انتخاب اصلح حرف جالبی بودخخخخخخخخخ

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   ناشناس

   خب خنده نداره عزیزم. تو شهرستان پاوه تعدد و تنوع آرا خیلی از شهرهای روانسر و جوانرود و ثلاث بیش تر بود. برو یه نگاه به آمار آراء ماخوذه بنداز تا دفعه بعد بدونی چی بنویسی قدیم قلایی محترررم

   پاسخ دادن
 15. 4

  اورامانات

  اقای فرهاد صالحی رای شهاب نادری را شهرهای دیگر تضمین نمود. ایا میدانی 900 و اندی ماشین کرمانشاه انروز در 2 شهر جوانرود وروانسر به حمایتش رای به صندوق ریختند.ثلاث ومیراباد دیگه بماند.الکی وبخاطر منافع خودت ازش حمایت نکن

  پاسخ دادن
  1. 4.1

   واقع بین

   رای اقای نادری کاملا سالم بود و اگر این کار تقلب باشه همه کاندیدا ها تقلب کردن

   پاسخ دادن
 16. 3

  همایون رشیدی

  آفرین بر تحلیل زیبایتان ،عالی دست مریزاد

  پاسخ دادن
 17. 2

  شهروند

  نماینده پاوه باز هم آقای بکامیری خواهد بود.جانم را برایش خواهم داد.

  پاسخ دادن
 18. 1

  سلیمانی

  با نهایت احترام، متاسفانه متن سراسر احساسات، متملقانه و بسیار سطحی بود….

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   نجیبی

   مطلب بسیار دلسوزانه و خوبی بود باید به فکر پاوه بود نه تعصب و جنجال

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.