8 Comments

 1. Pingback: سرور ژیمناستیک | فارس نتورک

 2. 6

  ----

  خانم فخری مطلبی که بدان اشاره نموده اید جالب است اما واضح است که بطور سطحی بدان پرداخته اید.دسته بندی جامعه به بانوان و آقایان و بررسی سطح توقعات آنان به طور مجزا خیلی پسندیده نیست. شرایط بانوان جامعه ما متاثر از بستر عمومی جامعه است که در آن هم زنان و هم مردان و فرزندان آنان زندگی می کنند. به نظر می رسد مخاطب با نام” پسر مادر دیروز” با ادبیات ساده تا حد ی به درستی مطلب شما را نقد کرده است. یک نگاهی به سطح جامعه بندازید به عنوان مثال یکی از اقشار کم ادعا، پرکار و کم توقع کارگران اعم از کارگران ساختمانی، شرکتی و غیره هستند که زحمت فراوانی متحمل می شوند و درآمدی اندک دارند ولی همسرانشان توقعات زیادی از آنها دارند. در حوزه شغلی، دین، حقوق، ورزش و سایر حوزه ها بحث بسیار جدی تر و وسیع تر است که در این مجال نمی گنجد.

  پاسخ دادن
 3. 5

  ناشناس

  این مقاله را نمی توان به همه تعمیم داد شاید تا سی سال پیش می شد اما الان دیگر نه. بله شاید زنان کم توقع هم پیدا شوند اما چند درصد هستند؟
  در ضمن شما کم توقعی را باید تعریف می کردین
  ضمن اینکه همیشه کم توقعی هم خوب نیست و همیشه پر توقعی بد نیست زن به جای کم توقع بودن یا پرتوقع بودن باید با هوش باشد و بداند چه زمانی باید چگونه رفتار کند.در مورد مسایل مالی، فرهنگی، سیاسی و ….

  پاسخ دادن
 4. 4

  پاوه ای

  با سلام
  اگر برادر نداری خوشا به حالت.
  چون وجود برادران سنگ بزرگی جلو پای خواهران است و اعضای خانواده بهای بیشتری به جنس مذکر می دهند.
  اگر برادر داری ، متاسفم،کاری نمیشه کرد.

  پاسخ دادن
 5. 3

  سرور

  ولله به نظر من بانوان منطقه ما واقعا کم توقع قانع و بسیار وفادار هستند.هم ب همسر و خانواده و هم به دینشان.موضوعات شما هم بسیار جالبن.اکثر موضوعاتی که انتخاب می کنید خیلی کم مورد توجه قرار گرفته اند.امید است که توجه بیشتر به اینگونه موضوعات جایگاه والای زنان اورامان را بیشتر مورد توجه قرار دهد.بازهم ممنون

  پاسخ دادن
 6. 2

  پسر مادر دیروز

  ممنون از ذکر یاد مادران.
  تکرار عبارت« دلیل این مطلب» در هر پاراگراف مرا هم نگران طولانی بودن مطلبت نمود و هم منتظر ارائه مطلب اصلی در انتهای مقدمه ای بود که باو وجود این عبارت بنده در ذهنم ساخته بودم.
  بنابراین بهتر بود این عبارت را بکار نمی بردید.
  در ثانی می بایست تمایزی بین زنان دیروز ( مادران ما) ئ با زنان امروز (مادران بچه های ما) و دختران امروزی قائل شوید. زنان دیروز کم توقع بودند اما خود خاتون و سالار خانه بودند. هرکدام برای خود شخصیتی خود ساخته بودند. زنان دیروز در مشقت و زحمت شخصیت خود را شکل دادند و ستون خانه و جامعه بودند. زنان امروز در رفاه، پشت میز و نیمکت, موبیل و تبلت بدست بزرگ می شوند. چشمشان بازتر است. در ثانی قدرت مالی بیشتری دارند. حاکمیت نسبی بر شوهرانشان دارند. و تجملات بیشتری در بازار می ببینند. غصه ترخینه و آش شلغم ندارند. اصولا شاید ندیده اند. شاید گونور ندیده و نخورده اند. ساعت 5 صبح مشک نزده اند. ساعت شش صبح صبحانه بچه و شوهر و کارگ حاضر نکرده اند. ساعت هشت صبح نان نپخته اند. ساعت 9 صبح چاشتگاه حاضر نمی کنند. ساعت 10 لباس بدون مواد پاک کننده نشسته اند. ساعت 11 منتظر گله و چوپان و دوشیدن حیوانات نبوده اند. ساعت 12 ماست بندی نمی کنند. ساعت 12 و نیم نهار حاضر نمی کنند. ساعت بعداظهر به باغ سر نمی زنند و تشی نمی ریسند. بعداظهر مجددا شیر نمی دوشند و شام و ماست بندی و لالای کودکان و شیر دادن کودکان و شام و کارگر و شوهر و ….. الی آخر…………
  قیاس زن دیروز و زن امروز یک قیاس به کل غلط است. زن دیروز زن مشقت و زحمت و کار و تلاش بود. زن امروز زن نق و زینت و تجملات است. زن بچه نداشتن و شیر ندادن و جارو نکردن است. زن لباسشویی و جاروبرقی و ظرفشویی و نق بر سر شوهر است. زن امروز زن بازار و شلورار غربی و ساپورت و ارایش و… است. ببخشید همه مادر و خواهر داریم. ولی کاش دختران امروز یک دهم زحمات زن دیروز را متحمل می شدند.

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   کانی

   با احترام به دیدگاه شما،باید عرض کنم که به شخصه با نظر شما موافق نیستم.اگر مادران دیروز، زن و بانوی سختی و مشقت بودند، بانوان امروز، بانوی استرس و دوندگی و… هستند. بانوان امروز نیز اگرچه با امکانات جدید،سعی میکنند زندگی را سروسامان دهند،اما تلاششان برای کسب تحصیل و البته کسب درآمد ستودنی است. برادر گرامی، فکر نمیکنم هدف از ارائه این مطلب، مقایسه این دو نسل بوده،بلکه اشاره به رنگ کمرنگ حضور زنان در اجتماع است.

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.