4 Comments

 1. 3

  فقیر

  دوستان عزیز این سم افت کش ملخ..برای زنبور مضره استفاده بی رویه از این سم ضربه مهلکی به زنبورداران زده خواهشمندم در این خصوص اقدامات وکارشناسایی های لازم انجام شو

  پاسخ دادن
  1. 3.1

   amin ghaderpour

   با سلام و درود خدمت همگی

   دوست عزیز

   سمومی که برای مبارزه با ملخ توسط مدیریت و کارشناسان محترم و خبره سازمان حفظ نباتات استان در اختیار کشاورزان قرار می گیرد ، سموم تائید شده ای هستند که دارای پارامتر های مهم وبا استاندارد های جهانی در جهت حفظ تقریبی اکوسیستم و طبیعت و حشرات مفید می باشند

   سموم تجویز و ارائه شده با دوز (مقدار مصرف ) پیشنهادی توسط کارشناسان مربوطه تنها در جهت مبارزه با آفت تعیین و شناسائی شده است و این سازمان و مدیریت هیچ گونه تضمینی جهت عواقب ناشی از ازدیاد و یا کمتر از میزان (دوز ) تعیین شده و همچنین تغییر راهبرد سموم به آفات دیگر را بر عهده مصرف کننده می داند .

   در این امر (مبارزه با ملخ ) از سمومی استفاده می شود که دارای حداقل میزان سوء بر حشرات مفید ( مانند چارازیتوئید ها و حشرات مفید و همچنین زنبور عسل ) را داشته باشد .

   مقدار و میزان مصرف یک سم در سیکل زندگی حشرات گوناگون متفاوت است و تنها توسط کارشناسان حفظ نباتات (گیاهپزشک ) تعیین و تجویز می دگردد .
   بهتر است که قبل از استفاده از هر نوع سمومی ( خدائی ناکرده بصورت خودسر انه ) ، با کارشناسان مربوطه مشورت گردد و توسط کارشناسان تعیین نوع آفت و حتی بیماری شده .
   سپس اقدام به سمپاشی در امر مبارزه با آفات و بیماریهای محصولات کشاورزی گردد .

   بار دیگر تاکید و تکرار می گردد که سم مصرفی تجویز شده در سازمان حفظ نباتات استان کرمانشاه ، دارای کمترین تاثیر سوء بر زنبور عسل را داشته ، اما باید مراقب بود که سمپاشی در محدوده کلنی های زنبور عسل صورت نگیرد و یا با احتیاط و مشورت توسط کارشناس مربوطه این کار صورت پذیرد .

   جهاد کشاورزی شهرستان پاوه ( واحد حفظ نباتات و کلنیک گیاهپزشکی پاوه ) با سعه صدر ، جوابگوی پرسش ها و پیشنهادات و مسائل و مشکلات مربوطه در زمینه مبارزه با آفات و بیماریهای محصولات زراعی و باغی شما خواهند بود .
   این امر و خدمت به شما در این زمینه ، یک وظیفه سازمانی و اخلاقی و کاری و تعهدی ، توسط کارشناسان عزیز و محترم این سازمان است .

   ان شاءالله
   با احترام مجدد

   پاسخ دادن
 2. 2

  ناشناس

  جهاد کشاورزی شهرستان پاوه در سنوات گذشته خدمات ارزنده به کشاورزان و باغداران منطقه پاوه و اورامانات ارایه نمودند که نه تنها نسل ملخ های به اصطلاح بومی را منقرض ساخت در سال 1394 به فکر تخریب کویل ها (خانه باغ) افتادند که انشاالله شاهد اقدامات و خدمات بعدی هستیم

  پاسخ دادن
 3. 1

  ناشناس

  آفرین جناب قادر پور بالاخره حرکتی دیدیم نمیدانیم از سوی شما یا اداره مطبوعه که بیشتر بنظر میرسد مسئولیت پذیری شخصی باشد……………….

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.