13 Comments

 1. 10

  ریبوار آزادی

  بزرگترین دشمن انسان جهل نیست،
  بلکه توهم دانستن است.
  – استفن هاوکینگ
  با تشکر از آقای غفاری مطلبی بود بسی زیبا برا همه کسانی که گوشی شنوا دارند.تمام نکات ظریفی که ایشان بیان نمودند جای تامل است. انتقاد از رسانه که کار رسانه نیز انتقاد است ضروریست هیچ کس نباید از انتقاد ناراحت شود چون این دانستن نواقص و تلاش برای حل اینهاست که مارا به کمال نزدیکتر میکند.یکی دیگر از عیب های ما این است که وقتی کاری انجام میدهیم خود را صاحب آن کار میدانیم و انتظار تشکر و تملق از دیگران داریم باری باید همیشه رو به پیشرفتو تکامل داشت

  پاسخ دادن
 2. 9

  سید احسن احمدی

  با سلام
  مطلب زیبایی است و خلاء ناشی از فقدان یا کمبود رسانه در منطقه اورامانات را به خوبی ترسیم کرده اید به زیبایی نقش رسانه را در نظارت بر عملکرد دستگاهها بیان کردید انتظار میرفت که اورامانات که به مرکز فرهنگ و علم شهرت دارد در این مورد پیش قدم باشد که متاسفانه چنین نبوده و حرف زیادی برای گفتن نداریم اما جناب غفاری این تقصیر و کمبود را همه داشته ایم نه یک یا عده ای خاص و انصاف نیست که مشکل را گردن عده ای خاص بندازیم و برعکس باید آن عده خاص که فعالیت داشته اند جدای از خوب یا بد ،حرفه ای یا آماتور، وابسته و یا مستقل بودنشان از بقیه جدایشان کنیم چرا که تا حدی دین خود را ادا کرده اند و از خود و خانواده و وقت و پولشان مایه گذاشته ان و دریغ از کمترین حمایت از طرف ما مردم.
  لذا ضمن تشکر از بینش خوب و مطلب مفیدتان به نظر من بهتر بود خطابت عمومی باشد نه یک یا چند نفر خاص

  پاسخ دادن
 3. 8

  شيپورچي

  زماني كه ….تو را ………ميگيرد
  شايسته نيست كه تو ……را گاز بگيري
  ( وصفي قديمي مناسب حال )

  پاسخ دادن
 4. 7

  قاوده ر

  مدیریت محترم سلام پاوه
  با سلام
  لطفا نظر ارسالی قبلی را منتشر کنید تا خدای نخواسته موجبات سو استفاده واقع نشده و بیطرفی رسانه ی وزین سلام پاوه مخدوش نشود
  در غیر این صورت ناچار به انتشار در رسانه ای دیگریم
  با تشکر

  پاسخ دادن
 5. 6

  eyes

  سلام به همه
  نوشتن انتقاد از هر کس و هر جایی کاری پسندیده و لازمه ی پیشرفت است، آقای غفاری بسیار کار جسورانه ای کرده اند که از اصحاب رسانه انتقاد کرده اند. اما مرز میان نقد و تخریب بسیار ظریف و باریک است و همین موجب شده تا ایشان با بیان موضوعاتی در این نوشته نه تنها نقد خود را بی ارزش کنند بلکه جنبه ی افترا و توهین را در آن نیز پررنگ کنند، ایشان یا به دلیل ناآگاهی به موضوع از نظر علمی، یا دور بودن از شورای سیاستگذاری این رسانه ها یا عدم مطالعه ی دقیق، و یا خدای ناکرده با اغراضی شخصی، در نوشته شان از مسایلی سخن گفته اند که هیچ سنخیتی با واقعیت و مدارک و مستندات موجود ندارند.
  آیا مقایسه یک نشریه ی یا سایت محلی و منطقه ای با نشریه ای تخصصی همچون مجله ی سروه چه از نظر محتوا وچه از نظر حرفه ای یا غیر حرفه ای بودن کاری منطقی و علمی است؟ آیا این را می توان نقادی نامید؟
  آیا آقای غفاری در طول این یک دهه ی اخیر یک تک تومانی به هیچ کدام از رسانه ها کمک مالی کرده اند؟ که از آنها می خواهند مستقل باشند؟
  آیا ایشان هیچ کمکی به بالا بردن کیفیت این رسانه ها نموده اند؟ من از کاربران این وب سایت می پرسم آیا تاگنون یک مطلب از ایشان در این پایگاه خوانده اید؟
  آقای داود خان غفاری انتقاد شیوه ای علمی و منطقی دارد و باید مبتنی بر علم و دانش باشد تا بتوان آنرا انتقاد نامید، اگر شما این رسانه ها را مرور می کردید متوجه می شدید که این رسانه تقریبا از همه ی ادارات و ارگانها همیشه انتقاد کرده اند. و این بی انصافی است که آنها را وابسته می دانید.
  اما در آخر یادآور می شوم که همان سایت کویمکال که شما آنرا قبله ی آمالتان می دانید، توسط همین افرادی که در این نشریه های مورد حمله ی شما فعال بوده و هستند مدیریت می شد، از جمله برهان عبدی، فروزان رسولی، وفا فرهادی، عرفان صالحی و حبیب الله مستوفی و …حال چگونه است که کیفیتشان پایین آمده؟ یعنی اگر مثلا برهان عبدی در کویمکال بنویسد با کیفیت است ولی اگر در سلام پاوه بنویسد بی کیفیت است؟؟؟
  امیدوارم صاحبان رسانه ها جوابیه ای درخور برای این انتقادات که از نظر من بی پایه و اساس است بنویسند

  پاسخ دادن
 6. 5

  شهروند منتقد

  در تعجبم که چگونه اهالی فضای مجازی اینگونه راحت گول سلام پاوه را خوردند از اول هم معلوم بود که سلام پاوه دارد ترفندی غیر اخلاقی بکار می برد و برای جذب بازدید بیشتر برای مدتی می رود و برمیگردد و طبق برنامه های سازماندهی شده جلسه تشکیل دادند و بدون اینکه هیچ چیزی در جلسه تصویب شود برگشتند آقای یوسفی در پایان جلسه کار کردند که سلام پاوه باز گردد اما امروز شاهد آن هستیم که سلام پاوه با کاری خارج از اخلاق رسانه ای بدون اطلاعات تخصصی و برپایه مقاله خانمی که رشته اش بی ربط با IT است و مطالبش کپی از آب در آمد به تیم پاوه پرس حمله نموده و در گروه تلگرامی وابسته به سلام پاوه جنجال به پا نمودند باید از جناب یوسفی بپرسیم شما چرا زمینه دوباره حضور همچین سایتی که بر پایه جنجال آفرینی برای جذب مخاطب است را فراهم نمودید ؟

  امیدوارم که صدای منتقد را منتشر کنید

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   فرهاد صالحي

   با سلام خدمت شما هرچند می دانم دلیل ناراحتی شما از چیست اما دوست عزیز جانبدارنه و مغرضانه دارید به موضعی اشاره می کنید که هیچ ربطی به عنوان مطلب ندارد و بحث نظرسنجی را پیش می کشید که دوستان پاوه پرس در جوابیه خود نسبت به نقد همین خانم که شما توهین آمیز به آن حمله می کنید و خبر ندارید همسر ایشان یکی از نوابغ کامپیوتر و آی تی است تایید کردند . پس نمی دانم چرا شما در این باره اینقدر رنجیده خاطر شده اید و در بحثی غیر مرتبط این موضوع را پیش کشیده اید . دوم شهروند منتقد در گروه به قول شما وابسته به سلام پاوه دوستداران چند کاندیدا و نامزد انتخابی به نظر سنجی مذکور حمله کردند که همگی مشخص و شناخته شده بودند و این حمله کردن را و انتقاد از نظر سنجی چه ربطی به سلام پاوه دارد کما اینکه در پیام های خصوصی که تصاویرش به تلگرام بنده ارسال شده است از آنها تهدید به پلیس فتا شده است که درصورت لزوم رسانه ای خواهیم کرد . سوم عزیز منتقد کاک فاروق یوسفی برای ما همیشه قابل احترام بوده است و ایشان نیز از دلسوزان ما هستند و بنا بردلایلی که مطرح نمودند همیشه دوستدارند ما فعالیت رسانه ایمان را تعطیل نکنیم اما در تعجبم که دوستانی مثل شما چرا اینقدر نگران بازگشت سلام پاوه هستید و چه چیزی از شما کم می شود و به ما تهمت های نا روا می زنید . همان کاک فاروق عزیز بهتر از هر کسی مشکلات ما را می داند و واقعیت را از ایشان بپرسید و دلیل تعطیل شدن سایت را هم از وی بپرسید در بازگشت سلام پاوه تعداد کثیری از مردم عزیز و دوستان نقش بسزایی داشتند و کاک فاروق هم از این قاعده مستثنی نیستند هرچند به صراحت می دانیم حضور سلام پاوه عرصه را بر اندک مغرضان و مدعیان دروغگوین فرهنگ و کسانی که در حق مردم اجحاف می کنند تنگ و تنگ تر کرده است و با ظاهر سازی قصد فریب مردمان دیارمان را دارند و دلیل این همه ناراحتی ، اندک کسانی مثل شما همین تنگ شدن عرصه بر افراد مذکور است که این رابدانید اجازه نخواهیم داد اندک تخریب گران و ریا کاران و فتنه گران و مکاران، دیگر مردم را گول بزنند و قطعا سلام پاوه خاری بر چشم آنان است .

   پاسخ دادن
 7. 4

  رازدار

  دوست عزيز چند صباحي پيش مشكلاتي براي شما و دوستت پيش آمد شفاف سازي كرديد؟ حالا ميخواهيد قبايي را كه خود بر تن نكرديد ديگران بر تن كنند. ضمنا هنر هر نويسنده اينست كه بيشترين مضامين را در كوتاه ترين متنها بگنجاند نه اينكه شاهنامه بنويسد

  پاسخ دادن
  1. 4.1

   قاوده ر

   در پاسخ رازدار (!) عزیز
   دوست عزیز!
   اتفاقا خیلی خوشم آمد از این که این همه به دنبال شاف سازی در مورد مشکلات پیش آمده برای کاک داود و دوستشان(به قول شما) هستید. احسنت!
   اما به گمان من این شفاف سازی کار کاک داود نبوده بلکه کار رسانه های جمعی است. مثل رسانه ی حرفه ای شما ک سلام پاوه
   اتفاقا این مطلبی که عنوان کردید بیانگر مشکلات و ضعف های رسانه های پاوه است که آقای غفاری به خوبی و با زبانی شیوا و شجاعانه این فضای رسانه ای را به نقد کشیده است.
   اتفاقا می بینم که آقای غفاری با این نقدشان این قبا را قبل از دیگران بر تن خود کرده اند و حرجی نیست اگر به قو ل شما (آن دیگران ) هم بر تن کنند.
   اتفاقا این را هم به خطایید که ( هنر نویسند ه این است که بیشترین مضامین را در کوتاه ترین متنها بگونجاند نه اینکه شاهنامه بنویسد). فکر کنم این نقد را با شعر و متن ادبی و داستان اشتباه گرفتی. نقد باید شیوا رسا و کامل باشد و تمامی زوایای پوشیده و پنهان موضوع را در بر گیرد. اتفاقا این نقد نقدی کلی است (همچنان که نقاد گفته) و گرنه جزئیات موضوع می توانست نقدرا بلندتر نشان دهد.
   دوست من در شهر ما شاید هنوز نیاز به شاهنامه نویسی باشد با مخاطبانی چون شما گزیده گویی بی معنیست.

   پاسخ دادن
 8. 3

  ناشناس

  جناب غفاری مطلبتون خوب و تحلیلتون مناسب بود. اما این گوی و این میدان. حداقل در حوزه رسانه های نوشتاری شما حرفی برای گفتن داشته باشید………………………

  پاسخ دادن
 9. 2

  همشهري

  ئيسه ؟!!! وه كوره بيته ماكسي ميليان عزيز

  پاسخ دادن
 10. 1

  ژیوان

  با سلام
  به نظر من نگارنده مقاله به خوبی توانسته مشکلات ونارسایی های روزنامه ها و فضای مجازی دیارمان را مورد نقد وبررسی عمیق وهمه جانبه قرار دهد واز اینکه از سر دلسوزی و به نوعی بیدار باش به آسیب شناسی رسانه ای همت گماشته ، ومطالب ارزشمندی رابیان کرده تا افق بهتری را برای شهر ودیارمان ترسیم کند ، نهایت سپاس وتشکر را از ایشان دارم امید است با درایت بیشتر وبا درس گرفتن از گذشته هر روز شاهد رشد وشکوفایی در زمینه های فرهنگی وعلمی و….. باشیم ان شا ءا..

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   باوانو هه ورامانی

   در همسویی با کاک ژیوان
   الحق والانصاف نقد زیبا علمی شیوا و قابل قبولی بود. خوشم آمد.متاسفنه تنها ایرادی که در این بین هست مهجور بودن اذهان مخاطبان نقد مذکور است. یعنی ما اصحاب رسانه ی پاوه و دیر مردمان این دیار.
   خوشا به حال نگارنده ای که از دنیای ریا و تعارفات و تملق و چاپلوسی دیارمان بریده و علارغم مشقات و سختیهای فرارویش نارساییها ضعفها و ناتوانیها را به نقد کشیده و راه را نشان می دهد. کار سختیست .
   به گمان بنده مهمترین اصل بنیادین این نقد همانا الگوی معیار بد یست که نگارنده معتقد است که به تنها الگوی کار رسانه ی پاوه بدل شده و گذشتن از آن آسان نیست.
   گویا پهلوانان (!) عرصهی رسانه ی ما سخت آزرده اند از این نقد. آخه تا به حال در مخیله شان فکر کردند که کارشان کارسستان بوده است. لکن با نقدی کاخ آرزوهاشان فرو ریخته و زیرپایشان لق. از امروز دیگر باید به کاشان شک کنند و جوری دگر …….
   این شهر و این دیار و این فضا نیازمند و تشنه ی کار و تلاش جدی و صاف وساده ی کسانی چون کک داود و دوستانشن است تا شاید هه ورامان سترگ به قله هایای اوج و ترقی خود رسیده و بر فرزندان جسورش مباهات کند.
   قدردان زحمات پاک و بی ریای کاک داود و هم قطارانش باشیم.آنان که سالهات علارغم سختیهای راه و ناملایمات دوستان و بدخواهان هماره ی روزگار ماندند وباز می مانند.
   سلامشان باد و آینده با آنان!
   و سخنی کوتاه با دیگر دوستان:
   حقیقت تلخ و بی رحم است اما خوشبخت آنان که پذیرفتند.
   و تازها همماره غریب بوده اند لکن ……
   طرحی نو در اندازیم.
   تاریخ آیندگان ضاوتشان سخت و نابخشودنیست.
   به یدی با پیوه بسازم هوبه و هه وارو عه شقی

   پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.