19 Comments

 1. 19

  ناشناس

  ممنون از نگارنده محترم من هم شاهد نظارت عده ای از اقایان بودم که خواستم برم بگم که این درست نیست روم نشد تافته جدا بافته نباشیم ببینید دیگران در جاهای دیگر چه خوب انجام دادن در ضمن جای این کار اصلا مناسب نبود تشکر از زحمات شان

  پاسخ دادن
 2. 18

  کورش

  سلام
  کار قابل تحسینیه،
  با نظر بهداشت محیط موافقم، چرا که اگر کاری فقط با نیت خیر اجرا شود اما به جنبه های دیگر ان توجه نشود ممکن است اخرش خدای نکرده شر شود. بهتر است افرادیکه بیماریهای پوستی واگیر دار و …. دارند از آوردن لباسهایشان خودداری نمایند و همچنین ناظران و مجریان افرادی باوجدان باشند و اسرار مردم را فاش ننمایند. ضمنا همه جا افراد سؤاستفاده کن وجود دارد اعمال محدودیت و نظاذت برای فیلتر کردن این افراد لازمه

  پاسخ دادن
 3. 17

  آشنا شیانی

  آقا یا خانم مجهول الهویه نوریاو
  چرا با خواندن دو خط از نوشتار بالا نظریه پردازی میکنید !
  لطفا درست بخوانید بعد نظر بدهید آقای شریفی نگفته اند که نظارت نباشد گفتند نظارت حتما باید باشد اما باید کانالیزه شود یعنی ساعاتی را برای جداسازی اجناس اهدایی بگذارند
  ماهم میدانیم که مردم خیلی خوب استقبال کردن اما فقط هدیه دهندگان زیاد بودن . شما خودت رو بزار جای جوانی که نیازمند است ایا حاضرید برید اونجا جلوی چهار تا چشم که شمارو برانداز میکنن لباس برداری ؟؟؟
  برای هدیه کردن هیچ مشکلی نیست مردم با افتخار می آیند اما برای بردن مشکل پیش میاد
  اصلا من مانده ام دیوار مهربانی چه ربطی به موسسه صلاح الدین دارد !!!
  پس باز هم برای مجهول الهویه هایی که نظر مغرضانه درج میکنند تکرار می کنم در نوشته بالا نگفته شده نظارت نباشد .
  اقای ناشناس که گفتند شما از دیوار مهربانی شهرهای دیگر خبر ندارید لطف کنید شما که خبر دارید برامون بگید چطوریه ؟ من خودم کرمانشاه زندگی میکنم و دیوار مهربانی که دو خیابان از خونه ما پایین تر تشکیل شده فقط غروب به غروب نظارت میشه اونم برا جداسازی و مرتب کردن .
  در ضمن کسی که بیاد اونجا به قول شما قصد سواستفاده داشته باشد حتما محتاجه وگرنه کسی از لباسهای کهنه سو استفاده نمیکنه .
  ممنون عادل گیان گل گفتی داداش ……..

  پاسخ دادن
 4. 16

  ندا فرتاش

  با سلام و سپاس موضوعی که مطرح شده به نظر منم واقعا درسته : به عنوان مثال من اگه نیاز داشته باشم صد سال نمیتونم برم وسیله مورد نیازم رو از این مکان بردارم و اگه بخوام وسیله هم ببرم واقعا معذب میشم شلوع ترین و پرتردد ترین مسیر پاوه امکان راحت بودن افراد رو از بین می بره در کل نفس این کار بسیار باارزشه هیچ شکی نیست اما این مشکلاتم هست اگه واقعا جاش تغییر کنه قطعا جوابدهی بهتر از این رو هم داره و کار نظارت و بهداشت وسایلم تو یه مکان دیگه در همان حوالی انجام بشه بهتره

  پاسخ دادن
 5. 15

  نوریاو

  اگر نظارت افراد دلسوز نباشد افراد سودجو یا اوباش نمیگذارند نیازمندان بهره ای ازین دیوار ببرند اتفاقا نظارت افراد معتمد و مورد اعتماد باعث شده مردم استقبال خوبی داشته باشند و با خیال راحت اجناس خود را هدیه کنند اول شرایط محیط اطرافتان را بشناسید بعد نظریه پردازی کنید

  پاسخ دادن
 6. 14

  ناظر

  متاسفانه هیچ طرحی در پاوه آنگونه که شایسته است اجرا نمیشود، همیشه باید یکسری خود را صاحب طرح بدانند،همین موسسه صلاح الدین که خود را متولی این امر خیر میداند ماه هاست روی شیشه دفترش کاغذی را با عنوان :به دلیل عدم استقبال نیازمندان از آوردن لباس های کهنه خودداری نمایید، ولی الان صاحبان این موسسه بر توزیع همین لباسهای کهنه نظارت میکنند تا رزومه خود را از سایر موسسات خیریه پر رنگتر جلوه دهند، چرا قبل از برگزاری دیوار مهربانی از دریافت و توزیع لباس های کهنه در موسسه خودداری میکردند؟!

  پاسخ دادن
 7. 13

  فرزاد اسکات

  موافقم با شما برادر
  همین حرف شما رو دیشب در یک جمع بحث کردیم و از این نحوه برگزاری بشدت انتقاد شد
  امیدوارم حرف ما و شما را بشنوند و این کار خیر و مفید را با این حرکاتشون به تباهی نبرن .

  پاسخ دادن
 8. 12

  دلسوز

  سلام عادل جان دوست قدیمی امیدوارم هرجا هستی خوب و خوش و سلامت باشی .
  من پاوه نیستم تا بدونم به چه شکل دیوار مهربانی در پاوه شکل گرفته اما اگر اینطوریه که کسانی رو برای نظارت گذاشتن جای تاسف داره در همه جای ایران مردم میان وسلیه میزارن میرن و عده ای میان بر میدارن میرن دیگه کسی نظارتی روشون نداره .
  پاوه ست دیگه نمیشه کاریش کرد دوست من ! 🙂

  پاسخ دادن
 9. 11

  ناشناس

  شما فقط 1روز جای آن عزیزان بقول شما نظارت گر باشید مردم باگونی لباس میاورند چه کسی باید لباس مردانه زنان روسری کت کفش راجدا کند بهداشت چی.شما که از دیوار شهرهای دیگر خبر ندارید.انها هم نظارت دارند.امروز سر یک لنگه کفش دعوا بود.ان ادمهای خیری هستن که از کار وزندگی دست کشیدهاند.دوست داریم شماهم فقط فقط 1روز از حلو بیاید وببینید چه خبر است.

  پاسخ دادن
 10. 10

  ناشناس

  سلام بنده بانظر شما کاملا مخالف هستم.چون واقعیت را نمی بینید.این دیوار بادیوار شهرهای دیگر کاملا فرق دارد.چون من دیوار شهرهای دیگر را دیده‌ام.مردم زرنگ و فرصت طلب زیاد است.این دیوار برای نبازمندان است نه فرصت طلبان.کسانی بوده اند گونی گونی لباس برده اند.انها بعنوان نظارت شما اسم میبرید به نیازمندان علاوه برلباس نیازمندان را شناسایی وانها را به موسسات معرفی کرده وحتی وسایل منزل و اهدا کرده اند.

  پاسخ دادن
 11. 9

  ناشناس

  درود به شرفت برای طرح موضوع

  پاسخ دادن
 12. 8

  دلسوز ف

  رحمت بر پدر و مادرت عادل
  حرف دل منو زدی من هم با همین بازرسی بی معنا مواجه شدم
  دیوار را بردارید یا اگه میخواید بمونه این بازرسی لباس مردم رو بردارید

  پاسخ دادن
 13. 7

  ناشناس

  با سلام به کاک بختیار اصل مطلب همانیست که مرقوم فرموده آید بگذار برای یک بار هم شده به مردم اطمینان کرد بذار و برو بردار برو در دیوار پاوه فکر نکنم کسی چیزی بردارد شاید بشود گفت این دیوار همان دیوار مهربانی واقعی نیست

  پاسخ دادن
 14. 6

  شهروند

  با سلام خدمت نگارنده محترم.بنده به عنوان يك شهروند با نظرات شما كاملا موافقم.هدف از ايجاد ديوار مهرباني حس انسان دوستي و كمك به همنوعان خويش مي باشد كه نظارت و رصد كردن در محيط آن امري صحيح نمي باشد.هدف اين كار ايجاد و ترويج فرهنگ انسان دوستي و كمك به همنوعان مي باشد كه از دير باز در اخلاقيات مردم اين ديار بوده و هست اما اينكه قرار بر سوءاستفاده توسط افرادي قرار گيرد قطعا آن افراد هم نيازمند هستند و اين پروسه تا مدتي ادامه خواهد داشت و در آينده به نحو احسن اجرا خواهد شد و به معناي واقع نياز داري بردار نياز نداري بذار در فرهنگ اين جامعه نهادينه خواهد شد اميد است كه در آينده اين اعمال خير خواهانه بيش از پيش بيشتر و بهتر انجام شوند و در پايان به بانيان اين امر خير و خداپسندانه خسته نباشيد مي گويم.

  پاسخ دادن
 15. 5

  بهداشت محیط.

  این نوع نظارت جالب نیست.
  اما بنظر می رسد باید اجناس تحویل افرادی خاص گردد و بعد از بازبینی در محل قرار داده شوند . البته نباید در محل کسی بر برداشتن البسه نطارت نماید.
  بهرحال گاه بهداشت اهم است و گاه یک پوشاک آلوده موجب خسارات و حساسیت های پوستی جبران ناپذیری می گردد.
  از دیدگاه بهداشتی اصولا خود طرح جای پرسش دارد مگر آنکه شستشو و گندزدایی درستی صورت گیرد.
  گاه احساسات ممکن موجب نگرانی و بیماری گردد. بهتر است معقولانه فکر کنیم.
  و بنظر می رسد این کار هم چنان مهم نباشد که این همه مطلب برایش نگاشته می گردد.

  پاسخ دادن
 16. 4

  محمد

  نقد جالبی است و به نظر بنده بسیار به جاست

  پاسخ دادن
 17. 3

  سوران سپنجی

  بنام خدا
  سلام ٬ کاک عادل دلسوزیتون برای این أمر جای تقدیر داره

  پاسخ دادن
 18. 2

  ناشناس

  س واقعاکار شایسته وخوب بکار بردید احسن

  پاسخ دادن
 19. 1

  نریمان رحمانی

  ممنون. آقای شریفی ما باید اصل جمله ای که نوشتیم رو رعایت کنیم (( اگر نیاز نداری بذار و اگر نیاز داری بردار)) دیگه نباید با دید اینکه بعضی ها سوء استفاده میکنند به قضیه نگاه کنیم. به نظر بنده اصلا نیازی به نظارت نداره و نخواهد داشت و نباید کسی هم خود رو صاحب این کار بداند، جایی که مشخص شده باید بیست و چهار ساعته باز باشه و هر که هر موقع خواست مراجعه کنه.اگه با دید مثبت به قضیه نگاه کنیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت.شعار ما این این بوده اگه نیاز نداری بذار دیگه بنده خودم تشخیص میدم که واقعا آن وسیله را نیاز دارم یا نه کسی که هم مجبورم نخواهد کرد اگه به یقین رسیدی که نیاز نداری و دوست داشتید وسیله رو با میل و رغبت خودتان بزارید..
  در قسمت دوم شعار هم اومده اگر نیاز داری بردار. دیگه ما نباید دخالت کنیم در برداشتن وسایل .

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.