4 Comments

 1. 4

  A:A

  خسته نباشید دلاور خدا قوت پهلوان.مرسی عزیزان

  پاسخ دادن
 2. 3

  کورش

  اجرتان باخدای مهربان این كارتان خیلی باارش می باشد.

  پاسخ دادن
 3. 2

  1

  خسته نباشید واقعا کار با ارزشی است.

  پاسخ دادن
 4. 1

  رستمی تبار

  خسته نباشید , مسئولیت پذیریتان ارزشمند است و ظاهرا کارتان زیباست. نمیدانم این کار مبنای علمی و توجیه طبیعی داشته باشد یا نه اما باید تحقیق کرد که این کار چه اثر ی بر رفتار پرندگان خواهد گذاشت. آیا تدوام دانه خواری با این روش موجب تنبلی و سستی آنها در یافتن دان و عدم انطباق با شرایط طبیعی نخواهد شد. به هرحال در آب و هوای بسیار سخت و نامساعد مطلوب خواهد بود. به شرط آنکه پرندگان عادت ننمایند. و محل نصب آنها شکارگاه و دام برای شکار پرندگان نشود. گرچه برخی از بزرگان معتقدند که تغذیه‌ی دستی یک خطر بزرگ برای حیات وحش دارد؛ و آن بیمار شدن جانوران به علت تجمع کاملا غیرطبیعی در یک منطقه‌ی بسیار کوچک.
  اداره‌ی شیلات و حیات وحش واشنگتن ( Washington Department of Fish and Wildlife (WDFW)) در یک نگاه کلی، مردم را از خوراک‌دهی فردی به حیات وحش نهی می‌کند. از نظر دکتر کهرم اگر به این پرندگان خوراک می‌دهید، باید این کار با برنامه باشد و در اواخر زمستان، به تدریج ریختن دانه را کم و سپس قطع کنید تا اختلالی در عادت مهاجرت آن‌ها پیش نیاید.
  بهرحال این کار ظاهرا رفتاری محیط زیستی است ولی اصولی بنظر نمی رسد.
  و امالازم است دوستداران محیط زیست جوانرود و روانسر نسبت به مجوزهای بسیار زیادی که موجب تخریب فضای جنگلی و زیبای بین گردنه پلنگانه و تا تازه آباد سریاس شده است چاره ای جدی بیندیشند. چراکه زیستگاه حیات وحش بوده و بدست انسان در حال تخریب .به راستی منابع طبیعی و مجوزدهندگان با چه معیاری مجوز تخریب این جنگلها را صادر می نمایند. اگر این جنگلها از بین بروند تالار عروسی چه صفای دارد؟ متاسفانه اخیرا به شخم زدن جنگلهای اطراف جاده پاوه در همین محدوده دقت کردم بسیار متاسف و نگران شدم.
  موفق باشید.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.