3 Comments

 1. 3

  همشهري

  متاسفانه خبر هاي ناخوشايندي به گوش مي رسد. چند روز پيش يكي از مسئولان مدعي و …. و پسرش با يكي از كاركنان نابخرد يكي از دستگاهها در منطقه شكار ممنوع يك حيوان نادر را شكار كرده اند.

  پاسخ دادن
 2. 2

  ناشناس

  کسانی که شکار می کنند عموما این تفکر را دارند که جان حیوانات بی ارزش است و چون ارزشی ندارد پس اگر برای تفریح شکار کنند مشکلی نیست و این تفکر از بچگی شکل می گیرد و در اجتماع تقویت می شود. بیایید به فرزندانمان بیاموزیم که حیوانات و گیاهان هم مانند ما حق زیستن دارند.

  پاسخ دادن
 3. 1

  فتح اله نجفی

  جناب دکتر محموذ رستمی تبار ضمن تشکر از دغدغه فکری جنابتان :
  تا چند دهه پیش مردم درک می کردند و می دانستند که جنگل ، مراتع ، آب و هوا و حیات وحش برای زیست انسان خلق و مفید برای ادامه زیست انسان می باشند لذا از آنها به صورتی منطقی استفاده و از آنها حمایت و نگهداری می کردند . جنگلها به شیوه ای زیبا خود نمایی و حیات وحش با زیبایی خاص خود به وفور مشاهده و موجود بودند . با دیدن و تماشای این سرمایه ها ، آنگاه بیشتر عظمت و راز خلقت برای انسان نمایان می شد . اما در دهه اخیر مشاهده می شود بعلت مدیریت ناکارآمد اسلحه و تیشه به وفور در دست انسانهایی که هیچگونه نیازی ندارند و صرفاً بخاطر سیر و سیاحت به جان این سرمایه های ملی و حیات وحش افتاده اند نه یکی بلکه ده ها و صدها گونه حیات وحش و صدها هکتار جنگل طعمه اهداف غیر نمانسانی این دسته قرار گرفته تا جایی امروز ه می بینیم این جنگلها و حیات وحش در حال نابودی و انقراض هستند و مسئولین با افتخار تماشاگر این وضعیت هستند …اما در بسیاری از کشورها ازحیات وحش و جنگلها و مراتع بعنوان بزرگترین و مفید ترین سرمایه استفاده و نگهداری و مراقبت می نمایند و برای ارز آوری از آن استفاده می نمایند اما در منطقه من و شما آنچه مهم نیست جنگل است و حیات وحش …

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.