5 Comments

 1. 5

  ت

  منطقه آزاد بانه ومریوان با تلاش استاندار ونماینده شهر شان تصوب شد . ولی منطقه آزا د پاوه را هفت خان رستم را باید طی کرد.؟بد نیست نامه ای هم به سازمان مللل ندهیم ؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 2. 4

  همسایه

  وعدهای اقاي نماینده فقط به خاطر پر کردن جا خالی های موجود در جدول. سرگرمی. مردم است هر زمان جاده قازانچی. پاوه که قبل از انقلاب شروع شده. با احداث سالی سه کیلومتر باید از شهر پاوه میگذشت وعده نماینده محترم هم انشاالله برای چند نسل بعداز این نسل به واقعیت در خواهد آمد!!!

  پاسخ دادن
 3. 3

  اورامانات

  مناطق بانه و مريوان در جلسه هيات دولت به عنوان منطقه ازاد مصوب شدند در اين روزهاي اخر دوره نمايندگي اقاي منوچهري وعده پيگيري منطقه ازاد ميدهند.كار نيكو كردن از پر كردن است. هر وعده اي بدون پشتوانه كارشناسي محقق نخواهد شد .ازاد راه در اورامانات(قزانچي به نوسود وشيخ صله)..بيمارستان فوق تخصصي روانسر .مرز دروله .مرز شوشمي .الحاق مجدد دو دهستان سرقلعه و جگيران به ثلاث وانتزاع از سرپل .سد جوانرود و……….

  پاسخ دادن
 4. 2

  رستم

  ضمن تشکر از نگارنده محترم
  به نتیجه رسیدن هر امری در پاوه با توجه به نوع سیستم اداری خاص، نوع روابط و فرهنگ حاکم، پیچیدگی های خاص خود را دارد (البته می توان گفت متاسفانه!!) بنابراین به نتیجه رساندن هر امری در پاوه ، بسیار سخت بوده و نیازمند اعمال روشهای ماهرانه همراه با ظرافتهای خاص (باز هم متاسفانه!) می باشد.
  بازگشایی مرز نیز از این امر مستثنی نیست. به عبارتی می توان گفت ساده انگاری است که فرض شود نماینده یا هر شخص دیگری به تنهایی و با عدم انجام اقدامات لازم و پیش نیازهای ضروری، می تواند آن را به نتیجه برساند. بنظر می رسد لابی گری در مرکز که در متن به آن اشاره شد فقط یکی از ارکان می باشد. از دیگر عوامل در دستیابی به این مهم، می توان به :
  تشکیل کمیسیون یا یک تیم هماهنگ و توانمند و پیگیر متشکل از متخصصان اقتصاد، تبدیل این خواسته به یک مطالبه اصلی توسط اقشار مختلف مردمی و رسانه ها، یکدل و هماهنگ بودن مسولان در شهرستان، پیگیری و همراه نمودن استاندار و دیگر مدیرکل های مرتبط با موضوع، استمرار در جلب رضایت نیروهای سیاسی و امنیتی، رایزنی مکرر و تداوم ارتباط های دو و چند جانبه با مسولان در آن طرف مرز و …
  اشاره نمود.

  پاسخ دادن
 5. 1

  احسن - م

  به نکات مثبتی اشاره شد ولی در اینکه فقط در پایتخت مشکل ما حل شدنی ست به شدت حرفی اغراق آمیز و غیر واقعی ست . بنده خود در سیستم اداری مرکز استان مشغول به کار هستم و به واسطه شغلم با مرکز یعنی تهران در ارتباط هستم و باید این را بگویم که هنگامی به مرکز مراجعه می شود 99 درصد اوقات مرکز شما را به مرکز استان خود پاس میدهد و می گویند که مگر استان شما استاندار ندارد این از وظایف استانداری و فرمانداری می باشد . اما اینکه بگویم مراجعه به مرکز بی فایده است باز حرفی نادرست است قطعا مراجعه به پایتخت خوب اگر نباشد بد هم نیست ولی اینطور نیست که فکر کنید همین که مراجعه کردید کارتان درست شده است
  به عقیده بنده راه حل مرز شوشمی در منطقه خود ما است متاسفانه در فرمانداری پاوه تیمی قوی وجود ندارد که به درستی پی این قضیه را در داخل و خارج مرز بگیرد من شک ندارم رایزنی درستی با استاندار حلبچه انجام نگرفته است به صرف فرستادن یک نامه و یک تماس تلفنی که مرز باز نمی شود تیمی وارد و زبده باید وارد کار شوند و بارها و بارها به حلبچه سفر کنند و استاندار آنجا را توجیه کنند که باز شدن این مرز برای شما و ما صرفه اقتصادی دارد . البته اینور را هم باید فراموش نکرد باید مطمئن شویم که همه ارگانها همدل هستند و کسی در صدد کارشکنی برای باز نشدن این مرز نباشد !
  به عقیده من یکی از ارگانهای بسیار مهم در این بحث فراموش شده است و در هیچ جا نمیبینم اسمی از این ارگان برده شود این ارگان مد نظر بنده سپاه می باشد . بی گمان که سپاه نقش مثبت و سازنده ای میتواند داشته باشد و به قول عامیانه اگر سپاه بخواهد مرز را باز کند بی شک باز می کند . پس مسئولین محترم نقش سپاه را فراموش نکنند از سپاه برای گشایش مرز کمک بگیرید مطمئن باشید از تهران رفتن بهتر جواب می دهد

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.