14 Comments

 1. 14

  ناشناس

  با سلام خدمت همه دوستان و جناب ایران دوست گرامی!
  بدترین راه حل ظاهرا آسان ترین راه حل است و آن هم وصل کردن میدان مولوی به سراب هولی. جز تخریب محیط زیست فایده ی دیگری ندارد. اگر اداراتی که باید به ترویج باغداری بپردازند کارشان را درست انجام دهند و مردم را به کسب درآمد از زمینها و باغهایشان کنند مردم از طمع کردن به فروش آنها منصرف می شوند. از یکی از کارمندان اداره کشاورزی شنیدم که دربازدید ازیکی از باغات منطقه سنندج از یک باغ هزار متری دوازده میلیون تومان آن هم چند سال پیش درآمد کسب کرده اندو دوستی هم می گفت درآمدهای چندصد ملیونی می توان به دست آورد. باید مردم را تشویق به باغداری به اشکال نوین کرد که هم معضل بیکاری کم شود و هم محیط زیست تخریب نشود و هم زیبایی شهر بیشتر از این ازمیان نرود و درست زمانی که دیگر امیدی به بازگشایی مرز نمانده و درحالی که مریوان به زودی به یک منطقه آزاد تجاری تبدیل می شود و مرز شوشمی در حال نفس کشیدن های آخرش است حدّاقل شاید گردشگری در شهر ما، هم رونقی بگیرد.

  پاسخ دادن
 2. 13

  شهریار بهشتی زاده

  بنده به عنوان یک شهروند به وجود شما افتخار میکنم
  انشا اله خداوند به شما طول عمر با عزت بدهد

  پاسخ دادن
 3. 12

  ناشناس

  قابل توجه اعضای مخلص و صادق و تلاشگر شورای شهر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در بکار گیری شهردار نخبه شهرستان پاو ه با و جود این همه نیروهای خلاق و توانمند

  پاسخ دادن
 4. 11

  دوستدار محیط زیست

  درود بر دکتر ایراندوست
  توجه ایشان به باغات و مخافت با ایجاد این جاده نشان از سطح آگاهی و سواد ایشان دارد و خوشبختانه مثل بعضیا فقط به یک طرف قضیه نگاه نمیکنن.
  ای کاش همه مثل شما میبودن.

  پاسخ دادن
 5. 10

  سعید

  با تشکر ویژه از جناب آقای ایراندوست
  واقعا باید برای شهرداری و سایر ارگان های پاوه تاسف خورد که از کسانی مانند دکتر ایراندوست که واقعا دلسوز این شهر بوده و تخصص فراوانی در این کار دارند استفاده نمیکنند.
  واقعا ما خیلی بیگانه پرستیم!

  پاسخ دادن
 6. 9

  شهروند

  بجای توسعه شهر به سمت نوریاب مسیرهای دیگرموردتوجه قرارگیردبدنیست!

  پاسخ دادن
 7. 8

  شهروند

  راه حلهای زیادی برای حل معضل ترافیک جود داردکه عبارتنداز:1احداث یک خیابان ازمسیربالادست روستای چورژ ی پشت بیمارستان جدید ازوسط دوکوه دره نیشه ومیرخسروبه سمت پشت سراب هولی متصل به جاده بالادست بافت قدیمی گرددو نهایتا ازپشت هتل ارم وارامگاه ملامقصودبه پشت نوریاب منتهی گردد2-احداث یک خیابان از روبروی پارک کویمکال روی جوی مه ر به سمت سراب هولی3-احداث یک پل روگذر وزیرگذردرفلکه فرمانداری.

  پاسخ دادن
 8. 7

  کیومرث ایراندوست

  با سلام و سپاس از اظهار نظر شهروند محترم
  بنده هم آماده هستم اگر گفتگویی لازم باشد انجام شود،
  البته در طرح هاي مشارکتی در نظر گرفتن ایده های محلی یک اصل است و میتواند در بهتر شدن طرح کمک شایانی کند، اما این ایده ها باید کارشناسی شود و قابلیت اجرایی داشته باشد.
  بنده ترجیح نمی دهم وارد جدل و بحث شوم، این جای بحث بسیار دارد، این برون رفت نیست بلکه فقط دامنه مشکل را گسترده کردن و از بین بردن یک بخش دیگر از باغ های شهر است، اتفاقا همان موقع ما پیشنهاد مسیر پیاده برای آن را دادیم. خوب خیلی منافعشان در کشیدن جاده به عنوان یک مسکن کوتاه مدت بود،یا دیدشان محدود به یک دوره کوتاه بود که جاده باز شود و پس از مدتی دوباره مشکل نمودار شود. حتی پیشنهاد یک جاده کمربندی از باغ های جنوب و غرب شهر به سمت نوریاب بود، که آن هم غیرمنطقی بود. در ضمن بنده کاملا با شهر و فضا و همه آن باغ ها آشنایی کامل داشتم و دورانی از زندگی من در مسیر همان راه و دبیرستان گذشته است.
  کشیدن این جاده مشکل مالکیت هم داشت که اجرا را دست کم در افق زمانی طرح جامع ناممکن میکرد، و برای ترافیک در طرح اصلاح و تکمیل شبکه معابر هم پیشنهاد شده که اجرایی نشده، این جاده با بازدید نمایندگان مسکن و شهرسازی ، استانداری، شهرداری و مشاور به دقت در محل کارشناسی شد و نتیجه گرفتیم که زیان آن بیشتر از سود آن است. البته برداشت میدانی دقیق به ویژه آمار مبدا و مقصد سفر نشان داد که این جاده تنها بخشی از جابجایی سواره و سفر شهر را در بر می گیرد.

  پاسخ دادن
 9. 6

  ناشناس

  با سلام مسیر میدان مولوی به سراب هولی بهترین گزینه برا رفع مشکل ترافیک وگردشگری جدید پاوه می باشد با توجه به اینکه خیابان توسط اداره آب جهت لوله گذاری آب هانی کوان از میدان مولوی تا سراب هولی کشیده شده فقط تکمیل کردن میخواد

  پاسخ دادن
 10. 5

  شاهو

  باید قبول کنیم که راه حل مشکل ترافیک پاوه تعریض خیابان ها نیست. جدا از این که این کار نیازمند هزینه های بسیار بالایی هست، صدها تجربه در نقاط مختلف دنیا نشون داده که تعریض لزوما مشکل رو حل نمیکنه. همانطوری که آقای ایراندوست ذکر کردند راه حل کم کردن تعداد سفر هست و تشویق مردم به استفاده از فضای پیاده که هم برای سلامتی خودشون خوبه و هم برای سلامت شهر. البته باید در کنارش روی مسایلی مثل حمل و نقل عمومی، مسیرهای دوچرخه، کنترل های شدید ترافیکی روی پارک غیر مجاز، و وضع مالیات های مناسب برای مالکیت خودرو هم کار کرد که مطمئن نیستم بستر سازمانی مناسب برای این کارها موجود باشه. ساده ترین کار همون بالابردن سطح فرهنگ مردم و تشویقشون به پیاده روی بیشتره که هم برای سلامت بدنیشون خوبه و هم سلامت رفتاری و اجتماعیشون.

  پاسخ دادن
 11. 4

  امیدولدبیگی

  اقای ایراندوست از متخصصین ودلسوزان واقعی منطقه میباشد از مجموعه شهرداری و شورا و فرمانداری وسایر مراکز ذی ربط انتظار میرود از دانش و تجربه ایشان در جهت توسعه منطقه استفاده نمایند

  پاسخ دادن
 12. 3

  نرگس

  باتشکر از جناب آقای دکتر ایراندوست
  ما به وجود کسانی مانند شما افتخار میکنیم.
  موفق باشید.

  پاسخ دادن
 13. 2

  شهروند

  بنظر طرح جامع طرح خوبی است اما دید آقای ایراندوست اصلا منطقی بنظر نمیاد در مواردی مثل ترافیک پاوه بجای ارایه طرح برون رفت متاسفانه فرار از جواب دادن رو در پیش گرفتن فقط بسنده کردن به مسئله فرهنگی و فرهنگ سازی بنظر فرار رو به جلوست راهکار کامل و جامع یکی از بندهایش مسئله فرهنگیست نه تمام آن در بعد کارشناسی هم بنظر بصورت میدانی کاری انجام نشده یا حداقل آقای ایراندوست پاوه را ندیده اند!حدفاصل میدان مولوی تا سراب هولی یک کیلومتر نهایتا دو کیلومتر است باغات این مسیر به طور کل تمامی درختانشان قطع شده است آیا شهرداری بهتر نیست جاده را بکشد و اطراف آن فضای سبز ایجاد کند هم یک تفرجگاه ایجاد میشود هم یک مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری هم نمای زیبای رودخانه در بین دوجاده قابل دیدن هست همانند تمام شهرهای مدرن دنیا که رود از وسطشان عبور میکند و مسئله ترافیکی شهرهم به طور واقعی حل میشود آن تعداد از اعضای شوراهم که میفرمایید نزاشته اند متاسفانه دید بسته ای به موضوع داشته اند و حرف شما را که بیگانه اید ترجیح داده اند به بومی ها!!!من حاضرم باشما در این رابطه مناظره داشته باشم و شمارا مجاب نمایم

  پاسخ دادن
 14. 1

  همکلاسی سال 63

  شیوه ی شیرینت چه نی خه یالا..آروو دیم وه چه م ده مای چه ن سالا

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.