10 Comments

 1. 8

  علی ویسی

  جناب دلشادپیاپ امیدوارم قانع بشی.اینم آدرس خبر.استان پنجم(www.ostanepanjom.ir).لطفابیشترازاین واردحواشی نشووخودراسیاستمدارفرض نکن.

  پاسخ دادن
  1. 8.1

   شهروند

   اتفاق عین این مطلب در وبلاگ « سنندج شهر دومم، دیدگاههای رسمی بابک قنبری» ذکر شده بود و مطالعه کرده ام که متاسفانه الان صفحه اش به دلایل مشکلات بلاگفا حذف شده است.
   امروز کپی کردن مطالب باب شده البته با ذکر منبع منعی ندارد.
   http://babak55.blogfa.com/
   اینم صفحه حذف شده اش.
   http://babak55.blogfa.com/tag/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86%DB%8C

   پاسخ دادن
 2. 7

  علی محمدی نوسودی

  با سلام
  استان کرمانشاه جزء محرومترین استانهای کشور است وبا مرز زیادی که با کشور عراق دارد وبر سر راه عتبات (کربلا ونجف و….) قرار دارد .لذا اگر مدیریت این استان بخواهد زمینه خوبی برای پیشرفت ومحرومیت زدای دارد. همچنین بازارچه نوسود وازگله می توانند زمینه خوبی برای خدمت به مردم باشند. امیدوارم آقای دکتر رازانی استاندار محترم بتوانند از تمام پتانسیل های موجود استان استفاده کرده ومایه خیر وبرکت برای استان گردند.

  پاسخ دادن
 3. 6

  دلشاد ÷یاب

  سلام جناب علی ویسی (مستعار)
  لطفا آدرس و لینک مربوط به این خبر را اعلام نموده و در سایت قرار دهید .

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   شهروند

   هوالعلیم
   این هم منبع اصلیش
   هفته نامه نقدحال:
   http://www.naghdehal.com/372/3/#?96,232
   بعد از دریافت صفحه هفته نامه روی مطلب مربوط به دکتر رازانی کلیک کنید به راحتی عین مطلب را به شما می دهد.

   پاسخ دادن
 4. 5

  علی ویسی

  جهت اطلاع همکارودلشادپیاپ.الکی جروبحث نکنید.مطلب دلشادمال خودش نبودبنده خدا.ازیکی ازسایتهای استانی گرفته شده بودوبه اسم خودش اینجاآوردش.

  پاسخ دادن
 5. 4

  دلشاد پیاب

  سلام جناب همکار
  اولا شما اسم من را اشتباە نوشتە اید “پیام” .
  ثانیا؛ جنابعالی از کجا می دانید کە من در حوزە کاریم چگونه عملکردی داشته ام و من را به چالش می کشید ؛ مگر اینکه شما ……. باشید .
  ثالثا ؛ اتفاقا همین دور بودن ما از تحلیل اوضاع سبب شده هرجوری بخواهند با ما رفتار کنند و سعی نموده اند مثل جنابعالی نظاره گر باشیم و دم نزنیم . ما تحلیل نکنیم پس کی تحلیل کنه و نظر بده و روشنگری انجام بده
  رابعا ؛ مگر اگاهی از مسائل روز سبب می شود ما از کار و زندگی بازبمانیم و خدایی نکرده کم کاری کنیم .
  خامسا؛ همکار عزیز کاشکی نام مبارکتان را می نوشتید و با اسم مستعار نظر نمی دادید ؛ تا کاملا با شناخت بیشتر همدیگر نظر بدیم
  و …………

  پاسخ دادن
 6. 3

  همکار

  سلام آقای پیام تحلیل خوبی بود اما کاش من وتو هم درحوزه مدیریتی که به ما سپردند حساس ودغدغه داشته باشیم ولی به دنبال مسایل کاری باشیم نه حواشی اصلاح واصول درمنطقه ما مصداق با معنی مثل تهران ندارند ما اندرخم یک کوچه آیم وآنها هفت شهرعشق راا گشته اند ……

  پاسخ دادن
 7. 2

  پاوه

  خبر مسرت بخشی است این آقا فکر میکرد تا ابد استاندار میماند تعدادی از فرمانداران کمی بیندیشند که اونا هم روزی خداحافظی میکنند استاندار بازنشسته آخرین قدرت خودرا تجربه کرد اینها هم که از بازنشسگیشان گذشته همینطور. جهت اطلاع کسانی که دو سه روز قبل استاندار رفتنی حکم بخشداری ومعاون فرمانداری اونها را امضا زد .

  پاسخ دادن
 8. 1

  دلشاد پیاب

  دکتر رازانی؛ مدیری برای همه‌ی فصول…

  دولت دوم سید محمد خاتمی کارش را با دکتر اسدالله رازانی در استان کردستان آغاز کرد. این دوره مدیریتی که از سال ۸۰ آغاز شد با کاهش یافتن فضای احساسی حاکم بر دوران پس از دوم خرداد ۷۶ همراه بود. مدیران سیاسی و اجرایی استان که به تبعیت فضای عمومی حاکم بر کشور خط و مشی کاری خود را طرح‌ریزی کرده بودند، اینک با گذشت چهارسال به تجربه و پختگی سیاسی قابل قبولی رسیده بودند. شخصیت کاریزماتیک دکتر رازانی را باید دلیلی دیگر برای حاکم شدن روح اعتدال در روند توسعه استان دانست. اگرچه دکتر رازانی را باید یکی از دیپلمات‌ترین مدیران ارشد استان طی ادوار گذشته دانست، اما او به هیچ‌وجه خود را یک مدیر سیاسی نمی‌دانست.

  پس از قطعی‌شدن جابجایی دکتر عبدالله رمضان‌زاده، از نخبگان سیاسی استان رایزنی‌های گسترده‌ای را با مسئولین ارشد کشور برای انتخاب استاندار بومی انجام دادند. مجمع نمایندگان استان به ریاست مهندس بهاءالدین ادب و دکتر جلال جلالی‌زاده با ارسال نامه‌ای به حجت‌الاسلام موسوی لاری، وزیر کشور وقت، از او خواستند که برهان لهونی یا حسام‌الدین حسامی مدیران کل اقتصاد و دارایی و صنایع و معادن استان را به عنوان گزینه اصلی استانداری کردستان در نظر بگیرند. دکتر رازانی در اولین قدم مجمع نمایندگان استان را خود همراه کرد. در جلسه‌ی چهار ساعته‌ای که با حضور دکتر رازانی، مهندس ادب، دکتر جلالی‌زاده، محمدرضایی و سهرابی برگزار شده یکبار برای همیشه راهکارهای توسعه‌ی استان و مطالبات اساسی نمایندگان طرح و در خصوص آن اجماع حاصل شد.

  اولویت اصلی اسدالله رازانی در این دوره مدیریتی توسعه اقتصادی استان مبتنی بر جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بود. دوران عقلانیت سیاسی کردستان که با اقدامات ارزشمند اقتصادی و عمرانی همراه بود را باید از ویژگی‌های دیگر این دوره مدیریتی دانست.

  چینش مدیران سیاسی و اجرایی استان در این دوره مدیریتی از ویژگی خاصی برخوردار است. رازانی، حتی‌المقدور تلاش کرد که از مدیران مورد وثوق دکتر رمضان‌زاده استفاده کند اما هیچ‌گاه شاکله اصلی کار را در جهت‌دهی به مدیران از دست نداد. اسدالله درویش امیری، ارسلان ازهاری، دکتر حسینی و مجتبی اسلامی‌زاده مدیران ارشدی بودند که در این دوره مدیریتی استان در سطح معاون استاندار به‌کارگیری شدند. اما نکته حایز اهمیت این دوره مدیریتی استان شکل‌گیری پازل مدیریتی با محوریت شخص استاندار بود. در انتخاب فرمانداران، مدیران سیاسی و مدیریت‌های اجرایی، علی‌رغم اینکه دکتر رازانی به ارزیابی، جهت‌دهی و کنترل سیستماتیک اعتقاد داشت اما بر عملکرد همه مدیران نظارت عالی خود را لحاظ می‌کرد.

  در زمینه مسایل اقتصادی، عمرانی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، در این دوره مدیریت استان اقدامات ارزنده‌ای انجام شد. به‌زودی سال ۸۴ فرارسید و دولت نهم کار خود را آغاز کرد. چند ماهی از استقرار دولت نهم نگذشته بود که خبرهایی تایید نشده، از ابقاء دکتر رازانی توسط مصطفی پورمحمدی وزیر کشور وقت حکایت کردند. حکایتی که در اولین جلسه شورای اداری توسط دکتر رازانی به آن پرداخته شد. او در آن جلسه گفت که چمدان‌هایش را دوباره باز کرده و زمینه خدمت دوباره‌اش به مردم کردستان کماکان باقی مانده است. اما این وعده دولتمردان دولت نهم هم هیچ‌گاه عملی نشد و اسماعیل نجار که سال‌ها قبل فرماندار شهرستان مرزی مریوان بود به‌عنوان استاندار کردستان معرفی شد.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.