36 Comments

 1. 25

  عبداله شهریاری

  با نام و یاد خداوند منان
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
  در ابتدا عرض کنم این کامنت فقط به منظور روشنگری برای یکسری از دوستان نوشته شده. بنده به عنوان مشاور جوان فرماندار شهرستان پاوه اولاً هیچگونه فیلتری برای انتخاب افراد مورد نظر نبوده و نیست به شرطی که خود آن افراد احساس مسئولیت کنند و در زمینه ای شناخته شده و توانمند باشند در این لحظه از همه ی جوانان شهرم تقاضا میکنم که به یاری ما بیایند ان شاء الله که بتوانیم با همدیگر برای شهرمون قدمی روبه جلو برداریم هرچند نسبت به جلسات اول و دوم ما سعی کردیم افراد بیشتری را دور خود جمع کنیم و از نظرات ایشان استفاده نمائیم. بنده با تیم همراهم می خواهیم کارگروه هایی تشکیل دهیم و از همه ی جوانان با استعداد شهرم دعوت می کنم که ما رو در این امر یاری نمایند. البته این را بگم که در این امر آقایان احسان شکرالهی و میلاد یوسفی بنده را خیلی یاری داده اند و خیلی از افراد رو ایشان معرفی نموده اند و بنده جز چند شرط هیچ محدودیتی برای آنها قائل نشده ام: 1- افراد انتخابی جوان باشند 2- افرادی باشند که فقط پیشرفت شهرمون پاوه مد نظرشون باشه و نه سوء استفاده از جایگاه حقوقی برای منافع شخصی خود. 3- از فعالین اجتماعی باشن. که این بزرگوان هم، الحق و الانصاف در این امر حساسیت های لازم رو داشته اند. مورد بعدی این است که از لحاظ مالی هیچ منفعتی در این کار نیست حتی این جوانان جز اینکه وقت با ارزش خودشون رو که برای این امر گذاشته اند از جیب خود نیز خرج کرده اند.
  از مدیریت سایت های سلام پاوه و پاوه پرس نیز تشکر می کنم.
  با تشکر عبداله شهریاری absh67@yahoo.com

  پاسخ دادن
 2. 24

  منصف

  در پاسخ به دوستانی که از نحوه انتخاب افراد نقد کرده اند.

  بنیامین شهریاری رتبه 15 سراسری
  یحیی احمدی رتبه 7 کارشناسی ارشد
  شیما محمدنیا رتبه 1 کارشناسی ارشد
  یاسر احمدی دکترای فیزیک
  پژمان شجاعی هنرمند و عکاس حرفه ای ،برنده چندین جایزه معتبر داخلی و بین المللی
  کسانی که بنده میشناسم و بقیه نیز همگی افراد فعال در عرصه اجتماعی و دارای مدارج عالی هستند.
  مشکل ما منتقد محض بودن ماست.
  با این وجود دوست عزیز در صحنه فعالیت مدنی و اجتماعی که با آمدن یکی جای دیگری تنگ نمیشود. بسم الله

  پاسخ دادن
 3. 23

  فرهنگی

  قاعدتا انتخاب مشاور توسط شخص فرماندار صورت میگرد و این افراد در اصل مشاورِ مشاورِ فرماندار میباشند و توسط ایشان انتخاب شده اند و طبیعی است که ایشان برای چنین نشست هایی افرادی را دعوت کنند که بشناسد. و بنده اطلاع دارم‌ برخی از این دوستان که آشنایی قبلی با آن ها دارم بعد از نشست های قبلی نزد آقای شهریاری رفته اند و برای همکاری با ایشان ابراز علاقه‌کرده اند. علاوه بر این من فکر میکنم که اگر مردم هم چنین انتقادهایی داشته باشند مبنی بر اینکه کسان دیگری هم‌ بوده اند که هم تمایل داشته اند و‌هم توانمند بوده اند تا حدی به جاست ولی این نقد نسبت به خوده آن ها هم‌ برقرار است که تا الان‌ کجا بوده اند و چرا تا قبل از این خبری از آن ها نبوده. درضمن وقتی فرماندار کسی را انتخاب میکند پس یعنی به او در حوزه فعالیت هایش اعتماد دارد و آقای شهریاری هم از این قاعده مستثنی نیست. و دوباره عرض میکنم این کاملا منطقی هست که آقای شهریاری کسانی را انتخاب کنند که به ایشان اعلام‌ آمادگی کرده اند و یا می شناسد.
  به هرحال بنده به عنوان یک شهروند وظیفه ی خود می دانم که از این جوانان تشکر کنم و در این زمانه که همگی سر در لاک‌ خود فرو برده ایم باید به چنین افرادی به خود ببالیم.
  ان شا الله بعد از این هم شاهد حضور جوان های بیشتری باشیم و به فرزندان خود حس مسئولیت پذیری را انتقال کنیم چرا که جامعه ی ما به انسان های دلسوز و مسئولیت پذیر نیاز دارد.
  از سایت سلام پاوه هم صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم
  جزاک‌ الله

  پاسخ دادن
 4. 22

  یاسر

  مدیر محترم سایت جناب آقای صالحی شما اطلاع ندارید این افراد را چه کسی انتخاب کرده است؟
  به نظر بنده بهتر است در جلسات آینده یه معیاری برای انتخاب این گونه افراد به عنوان نماینده شهر تعیین بشه و یا به صورت رای گیری انتخاب بشن ، قطعا جوانان لایق تری در شهر وجود دارند که از این جلسه اطلاعی نداشتند چون اطلاع رسانی نشده بود و گرنه قطعا پا در میدان میگذاشتند .
  از شما به عنوان یه خبرنگار که اتفاقات و اخبار شهر را منعکس می کنید خواهش دارم که پیگیری کنید تا در جلسات آینده این گونه مردم اعتراض نکنند که البته به نظر بنده اعتراضات کاملا به حق است.

  با تشکر و سپاس

  پاسخ دادن
 5. 21

  امید

  این خیمه شب بازیها را با این جوانان خام و احساساتی بازی میکنند ولی قدرت مواجهه با ریش سفیدان و بزرگان شهر را ندارند . این منطق زعمای فعلی استان است.

  پاسخ دادن
 6. 20

  ناشناس

  عرض سلام خدمت مدیران سایت سلام پاوه و تشکر بابت اطلاع رسانی های سریع و دقیق
  به نظر بنده چندتا جوان یه زحمتی کشیدن و در جلسه حضورداشتن حتی اگر حرفی هم نزده باشند نفس عملشان خود گویای دغدغه ی آن هاست و باید به آن ها تبریک گفت و من در تعجبم که چرا مردم کاملا با عینک بدبینی به این قضیه نگاه می کنند
  بنده میخواستم این نکته خدمت شمادوستان عارض شوم که ای کاش مدیر محترم بعضی از کامنت هارا تأیید نمیکردن. در شهر پاوه همیشه چنین حمله هایی به افراد و گروه ها طبیعی بوده و همگی همیشه شاهد چنین چیزهایی بوده ایم ولی جمع ذکر شده جوان بودن و در این گونه مسائل کم تجربه
  این چنین برخورد هایی انگیزه ی آن ها را هدف قرار می دهد و باعث میشود دیگر من بعد آن ها هم جز قشر بی تفاوت شهر قرار گیرند وهمانند اکثریت راه پیمه چیش را در پیش گیرند
  علاوه بر این خدمت شما عرض کنم که تأیید نکردن یک نظر سانسور خبری نیست چون که شما عزیزان رسالت خود را در امر اطلاع رسانی به نحو احسن انجام داده اید و همین امر کافی است چراکه اینجا تریبون آزاد اندیشی نیست که هرکس هر حرفی دلش خواست بزند. اگر هم قرار است منعکس کننده ی صدای مردم هم باشیم و به اصطلاح نوعی کرسی آزاد اندیشی باشد افراد باید هویتشان کاملا مشخص باشد نه با چندین هویت جعلی چندین سخن متفاوت بر زبان آرند. بنده خود این دومین کامنتم می باشد. اولین کامنت این مطلب را بنده گذاشتم، چه بسا چندین مورد دیگر هم همینطور موجود باشد. همگیه این دوستان که در نشست حضور داشته اند الان موجود می باشند و به خود جرأت داده اند که پا در چنین میدانی بگذارند ولی کسانی که با هویت ناشناس به نقد می پردازند بیشتر از کسانی هستند که خود اغلب در پشت صحنه هستند.
  الاایها الاحال باز در اینجا لازم میدارم از همه این جوانان تشکر کنم و امیدوارم که باز هم شاهد چنین نشست هایی باشیم
  از مدیریت سایت هم کمال تشکر را دارم که الحق و الا نصاف امانتی عظیم و زحمت بسیاری را بر دوش دارند

  پاسخ دادن
  1. 20.1

   فرهاد صالحي

   با سلام ممنون اگر تذکر شما حتما عملی خواهیم کرد

   پاسخ دادن
 7. 19

  ناشناس

  با سلام
  در جواب آقای شهرنشین فقط همین را بگویم که فکر کنم اونقدری که من متوجه شدم در گزارش آمده بود که قرار بوده یک رأی گیری‌ صورت بگیره پس هرچی افراد بیشتری میرفتن بهتر بو‌د، از اون‌ عکس دسته جمعی آخر هم پیداس که جوانرود و روانسر تعدادشون از پاوه خیلی بیشتر بوده

  پاسخ دادن
 8. 18

  هورامان رستمی

  سلام
  وقتی که جناب بنی اشراف یاوه میفرمودند و تلاش میکردند که زبان و ادبیات یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی( کرد) را کمرنگ و ضعیف نشان دهند این دوستان با اقدامی شجاعانه سالن جلسه را ترک نمودند که خود نشان از آن دارد که انتخاب آنها به عنوان نماینده شهرستان پاوه اشتباه نبوده است.جناب آقای دکتر محمدی بایسته های لازم را مطرح نموده اند حال استاندار محترم از جواب دادن پرهیز نموده اند از این جوانان چه انتظاری بیشتر ی میتوان داشت! کمی تامل و اندکی انصاف لازم است.

  پاسخ دادن
 9. 17

  محمد

  شماها چه گیری دادید؟
  بنده خداها یه شب رفتن کرمانشاه یه شامی دور هم خوردن و چند تا عکس یادگاری گرفتن شاید به درد آیندشون بخوره!!!!!!
  با وجود این افراد نخبه و فیلسوفی که من دیدم پاوه چند ماه دیگه به استان تبدیل میشه.
  داخل پاوه و آشنا بازی (مگه داریم مگه میشه)

  پاسخ دادن
 10. 16

  ب ح

  دوستان عزیز که برای عکس گرفتن در استانداری که سر از پا نمی شناسند، استاندار را به این چالش می کشیدند که عمده‌ترین مساله اورامانات اشتغال است که می دانند و خودشان را درگیر این مساله نمی کنند. بنده به عنوان یک تحصیل کرده دکتری در رشته توسعه اعتقاد دارم که در کشور ما به ویژه در اورامانات توسعه‌ای به شکل صنعتی مانند چین و ژاپن مقدور نیست! توسعه برای ما سخت ولی ممکن است و آن هم از طریق کشاورزی و تولید محصول ارگانیک تاکید می‌کنم که محصول ارگانیک مقدور است و بدون آب این مهم میسر نیست. استاندار و مسئولین منطقه به خوبی می‌دانند که آب سیروان را 200 الی 300 کیلومتر با هزینه کلان به مناطقی دیگر انتقال می دهند، اما زورشان می‌آید که از انتقال بخشی از اب به اورامانات حتی صحبت کنند. منطقه ما با این همه تحصیل کرده بهترین نیروها و محرکان توسعه دارد، اما پتانسیل مهم آن که آب است از آنها گرفته می‌شود و معلوم نیست به کجا می‌رود. من اگر در آن جلسه بودم به جای عکس گرفتن با این مدیران ناتوان این مواضع را محکم مطرح می‌کردم… و از هیچی نمی ترسیدم!!!!
  متأسفم که جوانان ما منتظر تریبون هستند. باید خواسته‌های بر حق را جار زد!!!!!! هوار کشید…

  پاسخ دادن
  1. 16.1

   صهیب حاجی عزیزی

   دوست عزیز
   معضل بیکاری در جلسه قبلی مطرح شده بود

   من واقعا متاسفم شما که تحصیل کرده دکتری هستید چرا ؟
   مگر با هوار کشیدن چیزی درست میشود که شما انتظار هوار کشیدن را دارید

   حق را باید خواست نه هوار کشید و جار زد چون برای دعوا که نرفته بودیم

   پاسخ دادن
  2. 16.2

   شهروند

   میخاستم امسال کنکور دکتری شرکت کنم ولی این کامنت (ب ح) رو خوندم پشیمان شدم که نکنه منم بشم دکتر و مثل (ب ح) فکر کنم
   متسفانه ایشان با اینکه ادعا دارن در زمینه توسعه تحصیل کردن مقوله رشد و توسعه رو باهم اشتباه گرفتن و برای اون دانشگاهی که مدرک دکتری رو به ایشان دادن واقعا متاسفم.
   آقای دکتر نمی دونم افردای مثل شما که توسعه رو مطالعه کردین چرا اعتقاد دارین که نوشابه سر سفرتون رو هم باید دولت بخره و از اینکه حوصله ندارین شبا قبل از خواب مسواک بزنین دولت رو مقصر میدونین !!!!
   و در اخر بجای اینکه منطقه ما رو با چین و ژاپن مقایسه کنین دانش خودتون رو با دانش یک تحصیل کرده ژاپنی و چینی مقایسه کنین…
   راستی خیلی ادعای نترسی و شجاعت دارین و لی نمی دونم که چرا از اینکه با اسم واقعی خودتون کامنت بزارین ترسیدین.
   در آخر هم پیشنهاد میکنم در مورد محصولات ارگانیک بیشتر مطالعه کنین

   پاسخ دادن
 11. 15

  قادری

  سلام.
  لطفا کسی در مورد نتایج و تاثیر چنین جلساتی صحبت کند نه در مورد انتخاب اعضا
  آیا کسانی که هیچ قدرت اجرایی ندارند و حتی نمیتوانند وقت لازم را جهت سخنرانی وبان مشکلات و ارایه راهکارها داشته باشند به نظر شما میتوانند تاثیری بر کارها و برنامه های. دولت به ظاهر تدبیر و امید داشته باشند؟

  پاسخ دادن
 12. 14

  رستمی

  در حاشیه های این جلسه می توان به سخنرانی نماینده یکی از شهرستان ها درمورد اینکه استان کرمانشاه یک استان کردنشین نیست و بیشتر جمعیت آن کُرد نمی باشند ، که مربوط به بحث سخنران پاوه و اورامانات بود اشاره نمود که تعدادی از نماینده های جوان حاضر در جلسه به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند و دوباره با درخواست مسئولین وارد جلسه شدند!
  متاسفم برای این نماینده شاید وی تاریخ کرمانشاه را نخوانده است. بنظرم کار دوستان در ترک جلسه بجا بوده است. شاید منظورش…….. بوده. شاید ایشان زبان شناس نبوده ….. شاید خودش …..

  پاسخ دادن
 13. 13

  شهرنشین

  با نهایت احترامی که واسه حضار دارم اگه یه نفر خانم ویه نفر آقا به نمایندگی از کل شهر پاوه می رفتن و یه مطلب شکیل و منطقی رو ارائه می دادن خیلی بهتر از این سیاه لشکر و عکس یادگاری گرفتن می بود.

  پاسخ دادن
  1. 13.1

   صهیب حاجی عزیزی

   دوست عزیز سیاه لشکر نیست

   شما کامل متن را ملاحضه بفرمایید رای گیری نیز قسمتی از جلسه بوده است
   برای اینکه نماینده گان ما نیز جز افراد منتخب باشند نیاز بود که بهشون رای بدیم

   پس برای رای گیری لازم بود که تا جایی که امکان داشت به قول شما سیاه لشکر برد

   پاسخ دادن
 14. 12

  سلام پاوه گیان

  سلام وعرض ادب ،ببخشید میتونم بپرسم 17 نفر مشاور از پاوه؟؟؟ ؟اگر ترکیب بافت جمعیتی رو در نظر بگیریم ممنون میشم که یکی از مشاوران عزیز بفرمایند کلان شهر کرمانشاه چند نفر نماینده دارد؟ واینکه سلام پاوه بزرگوار لطف کنند بیوگرافی 17 مشاور رو به صورت هرهفته یک نفر در سایت درج نمایند وارتباط تخصصی انها با موضوع.البته اگر مقدور هست وقت زیادی نمیخواد فقط 17 هفته نیاز هست . سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 15. 11

  اهل اورامانات

  آفرین بر جناب دکتر محمدی عزیز که براستی استاندار را به چالش کشید. هرچند که شاید مسائل مطرح شده توسط ایشان در خصوص مسائل هویتی و زبان کوردی و برنامه های صدا وسیما در حوزه اختیارات استاندار هم نباشد. اما انصافا از وقت خود نهایت استفاده را بردند! چون مطمئن باشید که استاندار و دیگر مسئولان از ما بیشتر با مشکلات آشنایی دارند و بیان آن در این جلسات منجر به حل فوری آنها نخواهد شد. پس از اینکه جناب استاندار از پاسخ به درخواستهای ایشان طفره رفتند، گفت که اجازه بدید این یک دقیقه باقی مانده سکوت کنیم ! و تمام این یک دقیقه تشویق شد! بله، گاهی اوقات حرفی را که با سکوت میتوان زد، با کتابها هم نمیتوان گفت!

  پاسخ دادن
 16. 10

  مطلع

  این جوانان رو اقای …… ظاهرا انتخاب کرده اند و کاملا مشخصه اصلا فامیل بازی توش نبوده جالبتر اینه ریس جلسه ایشون بودن حتی اقای فرماندار به بخشدار مرکزی هم توجه نکردن و بخاطر قدرت سیاسی اقای ……. از ایشون بیشتر بهره میبرن و میتوان به نوعی گفت اقای ………….معاون فرمانداره پاوه شده

  پاسخ دادن
  1. 10.1

   صهیب حاجی عزیزی

   مطلع جان اولا چرا خودتون رو معرفی نمیکنید که حداقل شما رو بشناسیم

   دوما اینکه چرا به جای نام افراد …. بکار میبرین

   بگین که هم ما هم مردم آگاه بشیم از قضایا

   پاسخ دادن
 17. 9

  صهیب حاجی عزیزی

  دوستان عزیز در پاسخ به شما عزیزانی که سوال نموده اید که این دوستان چگونه انتخاب شده اند عرض می نمایم که وقتی بحث از نشست ها و سایر بحث ها در رابطه با شهرستان پاوه می شود هر کدام از شما منتقدان که حتی جرات به خود نداده اید که با اسم واقعی خودتان نقد کنید می گویید به ما چه ربطی دارد و چه چیزی به ما میرسد و از این حرف ها

  زمانی که شما نفرات برتر کنکور حضور ندارید ما مجبور هستیم در این جلسات حضور پیدا کنیم

  البته به شخصه می توانم لگویم که 80 درصد از دوستان حاضر یا ارشد رشته های خود را دارند یا اینکه دانشجوی ارشد می باشند و داری رتبه های حوبی بوده اند.

  اینکه مشاوران این شهرستان با بقیه شهرستان ها هیچ تفاوتی نداشته و ندارند

  ……..

  پاسخ دادن
  1. 9.1

   منقد

   جناب آقای حاجی عزیزی آیا کسی جز سما نیست که در این مورد توضیح و جواب بدن؟
   اگه میشه لطف کنید بگید شما رو کی دعوت کرده؟
   شما چه فعالیت فرهنگی و اجتماعی در شهر پاوه داشته اید؟
   آیا آقای فرماندار هیچکسی بهتر از شما رو سراغ نداشتن؟
   هدف شما از این جواب ها اینه که بگید منم رفتم استانداری؟
   متاسفانه بیشتر این جوانان ما تاحالا اسمشون رو نشنیدیم!!
   چون واقعا هیچ فعالیتی نداشتن
   البته منظور بنده همه نیستن!

   پاسخ دادن
 18. 8

  ناشناس

  باسلام
  میخواستم نحوه انتخاب این دوستان به عنوان نمایندگان جوانان شهرستان چه جوری بوده و مسائلی که مطرح شده توسط چه کسانی وچگونه برنامه ریزی می شوند

  پاسخ دادن
 19. 7

  محمد

  خدا وکیلی این افراد رو چطوری انتخاب کردید!!! بنده اصالتا اهل اورامانات نیستم و هیچ تعصبی به این شهر ندارم اما چند نفر از افرادی رو که انتخاب کردید جزء …… شهر هستند که هیچ کار مثبتی رو انجام ندادن . در این گونه اجلاس باید افرادی رو به عنوان نماینده انتخاب کنید که به قول معروف زبان دار و خوش فکر باشن و بتوانند درست و حسابی چند کلمه فارسی حرف بزنند که بتوانند مشکلات شهر رو بیان کنند ؟
  قضاوت با خوتون………………………………….

  پاسخ دادن
  1. 7.1

   ناشناس

   ببخشید شما که اصالتا اهل این شهر و حتی به قوا خودتون اهل اورامانات نیستید و تعصبی نسبت به شهر ندارید چطور اطلاع دارید که چند نفر از این افراد جز ….. هستند؟!!!
   علاوه بر این خوش فکر بودن از منظر دید شما یعنی چی؟ حتما هرکی مثه شما فکر نکرد یعنی ایشون خوش فکر نیستن و نمیتوانند از پس بیان مشکلات شهری برآیند!!!

   پاسخ دادن
 20. 6

  ناشناس

  چرا مشاوران شهر پاوه مانند بقیه شهرهای استان نبودند؟
  مگر اینها را چه کسی انتخاب کرده است؟
  به نظر من دخالت بیجای یک شخص در همه امور یک شهر-آن هم تا این حد- بزرگترین ارمغانی که داشته تنفر و انزجار عمومی نسبت به خود او است.
  که همه به عینه با آن مواجه هستیم، هر وقت این شخص جانب هر کاندیدا یا فردی را گرفت عواقبی از جمله شکست در انتخابهای مردمی و کم لطفی عمومی در سطح شهر را به همراه داشت.

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   ناشناس

   ببخشید مگر شما در جلسه حضور داشتید که که می فرمایید :
   چرا مشاوران شهر پاوه مانند بقیه شهرهای استان نبودند؟

   پاسخ دادن
   1. 6.1.1

    ناشناس

    نميدانم كه اين فردي كه نظر دادند تشريف داشتند يا نه، اما بنده بودم و ديدم كه …
    در ضمن تعصب بيجا لازم نيست واقعاً شهر ما هميشه بخاطر اين انتخابهاي نامعقول و تنگ نظرانه نتوانسته با تمام ظرفيت واقعي خود در محافل بزرگ ظاهر شود.
    مطمئناً اشراف داريد كه بخاطر همين مسئله خيلي از نخبگان و بزرگان از منطقه فراري شده اند.

    پاسخ دادن
 21. 5

  رحمانی جوانرود

  امیدوارم این جلسات به نتیجه برسه و باعث پیشتر منطقه محروم اورامانات بشه. و دیدار با اقای شجاعی عکاس و هنرمند خوبمون باعث خوشحالی بود.

  پاسخ دادن
 22. 4

  شهروند منصف

  انصافا به جز آقای شهریاری و خانم احمدی که در کنکور خوب درخشیدند بقیه به واسطه ………..دعوت شدن. خواهشا در معیار انتخاب افراد دقت کنید. اگه معیار انتخاب افراد رو تشریح کنید

  پاسخ دادن
  1. 4.1

   ناشناس

   شهروند منصف جان معیار چنین انتخاب هایی درخشش در کنکور سراری نیست و لزوما کسی که در کنکور سراری رتبه ی خوبی کسب کرده باشد نشان دهنده ی فعال بودن ایشان در فعالیت های اجتماعی نیست و برعکس در بیشتر موارد چنین افرادی بیشتر به یک چهره ای علمی شناخته میشوند تا اجتماعی!

   پاسخ دادن
  2. 4.2

   ناشناس

   واقعا خیلی متاسفم واستون
   بنظر شما باید معیار انتخاب مشاوران جوان رتبه کنکور باشه؟
   کسایی که از فعالان و دلسوزان هستند و از وضعیت شهر اطلاع دارن خوبت یا کسانی که رتبه های برترند و تاحالا از خونه نرفتن بیرون؟!

   پاسخ دادن
 23. 3

  صهیب حاجی عزیزی

  با سلام و تشکر بابت گزارش

  اما جناب دکتر محمدی عرض نمودند که کرمانشاه بزرگترین شهر کرد نشین جهان می باشد نه ایران !!!!

  چنانچه مقدور می باشد اصلاح نمایید !!!

  پاسخ دادن
 24. 2

  ناشناس

  سلام این مشاوران بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

  پاسخ دادن
 25. 1

  ناشناس

  موفق و مؤید باشید

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.