5 Comments

 1. 5

  سینا

  ملت گیر دادن رو آب هانی کوان! یعنی مشکل از این بزرگتر نداریم؟ خیلی چیزها تو الویتند ک آب هانی کوان بخش کوچک و آخر این مسائله

  پاسخ دادن
 2. 4

  دشه

  با سلام و احترام خدمت مدیریت محترم سایت
  طرح های توسعه ایی از جمله طرح هادی یکی از مولفه های تإثیرگذار در ماندگاری جمعیت سکونتگاههای روستایی و در مرحله بعد ساماندهی به وضعیت کالبدی و چشم انداز روستایی می باشد.با یک گشت یک روزه و توریستی می توان روستاهای منطقه را از این نظر ارزیابی نمود. (قضاوت با مدیران شهرستان و فرماندار محترم).
  اما روستای دشه ؛ به این روستا بعنوان یکی از سه روستای بزرگ منطقه و با قدمت تاریخی کهن همیشه در برخوردراری از طرح های عمرانی در رده روستاهای بسیار دورافتاده و کوچک نگریسته شده است. اگر امروز وضعیت موجود روستا را می بینیم عمده کارهای عمرانی آن از طریق مشارکت مردم اهالی روستا به سرانجام رسیده است. دشه یکی ار روستاهایی هست که طرح هادی آن بیش از یک دهه است که معطل مانده و کسی هم پاسخگوی آن نیست. در ورودی روستا حدود یک کیلومتر جاده داخل روستا تا کنار مسجد و دو کیلومتر جاده محله های جدید خاکی و بسیار نامطلوب هست بطوریکه در تابستان گردو خاک و در زمستان گل و لای مهمان همیشگی این معابر هستند. بدلیل فقدان جدول کشی این وضعیت دوچندان تشدید می شود چرا که آب مازاد مصرفی در تابستان و بارندگی در فصولی از سال چاله و گوال هایی در جاده های دسترسی دورن روستا ایجاد می شود.
  مسئله دیگر طرح هادی در روستای دشه فقدان جاده برای بزرگترین محله آن است. سالهاست که مسئولین و شورای محترم قول بازشدن معابر در این محله را داده اند اما هر بار بدلیل جوابهای تکراری (نبود اعتبار) طرح به کما می رود و حتی گاهی صورت مسئله پاک می شود.
  ایجاد جاده در این محله هزینه چندانی ندارد. سه معارض بدلیل منافع شخی و دو باب خانه تخریبی دارد که آن هم با همراهی نهادهای مدیریتی شهرستان و معتمدین روستا قابل حل است. جالب است که بدانیم بدلیل نبود جاده در این روستا اهالی محله یا به محله های دیگر و یا به شهر پاوه مهاجرت نموده اند و بقیه اهالی این محله خاصه نسل جوان در صورت ادامه این وضعیت راه سلف خود را در پیش خواهند گرفت.
  مسئله دیگر طرح هادی در روستا دیوار چینی های ناتمام در داخل روستاست که بیشتر از ده سال این وضعیت خاتمه نیافته است و بدنبال آن وضعیت بهداشتی روستا قابل ذکر است.
  در مجموع اگر یکی از اهداف طرح هادی روستایی ایجاد زمینه‌ توسعه‌ و عمران‌ روستاها با توجه‌ به‌ شرایط‌ فرهنگی‌،اقتصادی‌، اجتماعی‌ انان هست این هدف در روستا دشه نه تنها تحقق نیافته بلکه نتیجه عکس هم حادث شده است.
  در پایان از فرماندار محترمٰ بخشدار محترمٰ مسئول محترم بنیاد مسکن شهرستان و هر مسئول ذی ربط دیگری که در ارتباط با طرح هادی روستایی تإثیرگذار هست دعوت می شود که بازدیدی از این روستا صرفا با دید عمرانی و طرح های هادی داشته باشند تا بلکه با تدبیر و مشارکت هزار باره اهالی روستا از این وضعیت خارج گردد.
  فاصله دشه تا پاوه هم جهت اطلاع مسئولین محترم 7 کیلومتر بیشتر نیست.
  با تشکر

  پاسخ دادن
 3. 3

  شهروند

  جناب فرماندار این مبالغی که می فرمایید تسهیلات و واممی باشد که مردم را نابود می کند این چه خدمتی است که به مردم می کنید اگر واقعا راست می گید اعتباری برای آب هانه کوان و بیمارستان بگیریدً

  پاسخ دادن
 4. 2

  شهروند

  سلام میشه یک دونشو بگی اگر اعتبار هست چرا بیمارستان درست نمی شه

  پاسخ دادن
 5. 1

  رستم

  آیا اشتباه نمی کنید 100 میلیارد تومان!؟
  اگر چنین مبالغی به شهرستان تخصیص داده می شود آیا شایسته نیست بخشی از آن صرف پروژه هانی کوان و آبرسانی پاوه گردد؟!!

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.