یک نظر

 1. 1

  پاوه ای

  فقط جهت اطلاع و هوشیاری و عبرت مردم//اگر تیتر شود بهتر است
  کشتن دکتر با چاقو توسط همراه بیمار/
  پزشک اردبیلی توسط یک پسر 17 ساله به قتل رسید
  سُراب روانسر: متاسفانه در خبری تاسف آور در 1 مرداد 94 یک پزشک مشهور اردبیلی توسط همراه بیمار که پسری 17 ساله بود با ضربه چاقو به قلب فوت کرد .
  به گزارش سراب روانسر، به نقل از برخط نیوز ناصر عتباتی گفت: اصغر پیرزاده سرطان‌شناس و متخصص انکولوژی دقایقی پیش در بیرون از مطب خود توسط یکی از همراهان بیمار مورد سوء قصد قرار گرفت و جان خود را از دست داد
  وی افزود :خانواده بیمار، دکتر پیرزاده را به منزل خود دعوت میکنند که پس از مشاجره یکی از همراهان بیمار که جوان 17 ساله بود با زدن چندین ضربه چاقو به قلب دکتر این پزشک متخصص و سرطان‌شناس اردبیلی را مورد سوء قصد قرار داد که پس از انتقال دکتر پیرزاده به بیمارستان تلاش پزشکان برای نجات وی بی‌ثمر می‌ماند.
  دادستان اردبیل گفت: هنوز علت حادثه مشخص نشده و قاتل در حال بازجویی است.
  دکتر پیرزاده تنها متخصص اونکولوژی در استان اردبیل بود که با مرگ وی استان اردبیل دررسیدگی به بیماران سرطانی وشیمیایی با مشکل مواجه خواهد شد.
  واکنش وزارت بهداشت :
  به نقل از وب دا در پی سو قصد منجر به فوت دکتر اصغر پیرزاده متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان در اردبیل ، دکتر ایرج حریرچی ضمن ابراز تاسف از این حادثه ناگوار اظهار داشت: از حوالی ظهر امروز پس از اطلاع از این حادثه وزیر بهداشت شخصا پیگیر موضوع بوده اند.
  وی ضمن تسلیت به خانواده این پزشک اردبیلی به ویژه برادر وی (ریاست دانشکده پزشکی اردبیل ) و مردم این استان اعلام کرد: وزارت بهداشت تا روشن شدن کامل ابعاد حادثه ، این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری خواهد کرد.
  حریرچی در پایان ضمن ابراز تاسف از این حادثه تلخ از جامعه پزشکی و رسانه ها درخواست کرد تا روشن شدن ابعاد موضوع از سوی مراجع ذیصلاح از هر گونه گمانه زنی پرهیز کنند.
  درخواست رييس سازمان نظام پزشكي از دادستان كشور
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران جوان بعد از انتشار خبر قتل يك پزشك در استان اردبيل توسط همراه بيمار دكتر زالي رئيس نظام پزشكي طي ارتباط تلفني زنده با بخش خبري با خبرنگاران جوان باشگاه خبرنگاران در خصوص جزييات اين اتفاق گفت : دکتر اصغر پیرزاده همكار جوان و خوشنام و خدوم جامعه پزشكي كه از نخبگان و فرهيختگان جامعه پزشكي و از همكاران بنام متخصص آنكولوژي در اردبيل بود و در سال هاي اخير خدمات ارزنده به مردم شريف ارذبيل ارايه كردند متاسفانه امروز در اثر حمله يكي از همراهان بيمار به طرز فجيعي بر اثر ضربات چافو فوت شدند.
  وي افزود : ماجرا از اين قرار است كه صبح امروز تماس تلفني با دكتر اصغر پیرزاده گرفته ميشود و از ايشان خواسته ميشود كه براي رسيدگي به وضعيت يكي از بيماران بدحال به منزل بيمار مراجعه كند و از آنجايي كه دكتر در شهر اردبيل و در بين جامعه پزشكي به وجدان كاري شهره بودند به محض اطلاع از حال بد بيمار در منزل وي براي مداوا حاضر ميشوند و متاسفانه مورد حمله همراه بيمار قرار ميگيرند.
  متاسفانه از آنجايي كه امنيت شغلي جامعه پزشكي از مسائل مهمي است كه ملازمه ي ارايه ي خدمات مطلوب به مردم است و هرگونه اختلال در امنيت شغلي مي تواند حاصل منفي براي مردم و جامعه پزشكي داشته باشد بنابر اين ما سريعا نامه اي را خدمت سردار اشتري فرمانده انتظامي كشور و همچنين دادستان محترم كل كشور و همچنين استاندار اردبيل ارسال كرديم و درخواست كرديم كه اين پرونده خارج از نوبت بررسي شود تا متهمان به سزاي اعمال خود برسند.
  همچنين در نظام پزشكي اردبيل جلسه اي اضطراري با هيئت مديره استان اردبيل براي رسيدگي سريع به موضوع تشكيل شد و انشالله در روزهاي آينده نتيجه جلسات به مردم و جامعه پزشكي اطلاع رساني ميشود.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.