8 Comments

 1. 8

  مرضیه

  برای از بین بردن فرهنگ یک ملت دیگر نیاز نیست کتابخانه ها را بسوزانند؛ همین که کاری کنند تا مردم کتاب نخوانند کافی است…

  پاسخ دادن
 2. 7

  هۆمایون محه‌مه‌دنژاد/هه‌ورامان

  سڵام کاکه‌ئۆمیدی ئازیز ده‌ست وه‌ش بۆ .دیسان سپاس

  پاسخ دادن
 3. 6

  فردوس شریفی

  با تشکر از مقاله ی بسیار زیباتون خیلی جالب نوشتین واقعیت بسیار تلخ جامعه امروز ما

  پاسخ دادن
 4. 5

  شهروند

  درود و سپاس بسیار خدمت آقای سلیمانی نویسنده بزرگ و توانمند شهرمون اول این بگم به دلیل شناختی که بنده از کارهای شما دارم وجود شما رو مایه افتخار شهرمون میدونم. مقاله بسیار زیبا و به جایی نوشتید که این نشانه درک و سواد بالای شماست. از سلام پاوه هم بسیار سپاسگذارم که انقدر زحمت میکشن.

  پاسخ دادن
 5. 4

  ؟

  برای از بین بردن یک فرهنگ لازم نیست کتابها را بسوزانید کافی است کاری کنی تا دیگر مردم آنها را نخوانند

  پاسخ دادن
 6. 3

  مونا

  بسیار زیبا و خوب بیان فرمودن. آفرین دقیقا درسته. با تشکر از آقای سلیمانی، خسته نباشید.

  پاسخ دادن
 7. 2

  یوسف امینی نیا

  ممنون از دغدغه فکری نویسنده جوان شهرمون
  متاسفانه حرفهای شما واقعیت دارد دغدغه فکری ما هم به عنوان کارکنان کتابخانه کشیدن افراد کتابخوان به کتابخانه و جذب و تشویق دیگر افراد به کتابخوانی و مطالعه مفید می باشد به همین منظور راههای زیادی رو تجربه کردیم و روشهای متنوعی رو به اجرا گذاشتیم از جمله: رفتن به همه مدارس سطح شهر و صحبت کردن با مدیران محترم و معلمان عزیز و تشویق انها به همکاری با کتابخانه و فرستادن دانش اموزان و اولیا به کتابخانه-نصب ایستگاههای مطالعه در بیمارستان ، ساختمان پزشکان، دادگستری دهیاری ها- توزیع نشریات در ارایشگاهها آژانس ها،بانکها و ادارات و مراکز فرهنگی سطح شهر-دعوت از مهد کودکی های سطح شهر به کتابخانه و برگزاری برنامه قصه خوانی و … این روشها تا حدودی مفید بودن و اثرات انها را تا محدوده زمانی خاصی دیدیم – باید کاری کنیم مطالعه فقط متمرکز یک نقطه خاص مثل کتابخانه نشود- نمیشه گفت مردم مطالعه نمی کنند بلکه منابع و ابزارهای ان تغییر کرده و باید مسولین به فکر تغییر روشهای اموزشی ان باشند
  به امید ان روز کاک امید

  پاسخ دادن
 8. 1

  reyhan mostafaei

  خب راستش تو بیشتر شهرای ایران وضع به همین صورته و قسمت اعظم مراجعه کننده های کتابخانه دانش آموزان و دانشجویان هستند. تو شهر ماهم همینطر. اما متاسفانه کتابخانه پاوه از نظر دارا بودن منابع درسی در وضعیت مناسبی نیست. ببینید اگه کتابخانه پاوه به صورت قابل قبولی منابع درسی رو تامین می کرد شاهد مراجعه کننده های زیادتری از جنس دانش آموزان و دانشجویان بودیم، و پیش میاد گاهی این افراد با خود همراهی نیز دارند و تا تمام شدن کار آنها در کتابخانه فرد همراه هم در صدد سرگرم کردن خودش برمی آمد و ممکن است از یکی از کتابها خوشش بیایید و او هم شروع به مطالعه کند و این خود باعث میشه سطح مطالعه شهرستان بالا بره و تعداد مراجعه کننده ها هم بیشتر میشه.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.