قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » رئیس اتاق اصناف پاوه : بزرگترین مشکل بازار پاوه عدم وجود بازار رقابتی است

به گزارش سلام پاوه: روز گذشته در محل ساختمان شورای شهر اسلامی شهر پاوه جلسه ای در خصوص بررسی مشکلات و موانع بازار شهر با حضور همه اعضای محترم شورای شهر، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت،رئیس اتاق اصناف،رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان و مسئول بازرسی و نظارت اصناف برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار سلام پاوه: در این جلسه آشنا لطف اللهی رئیس شورای شهر ضمن خیر مقدم به حاضرین و آرزوی قبولی طاعات وجلسه اصناف و شورا عبادات همه این عزیزان به درگاه احدیت ،هدف از برگزاری این جلسه را مشکلات و دغدغه بازاریان و کسبه را عنوان نمود

وی خواستار همفکری و تعامل بیشتر ادارات مربوطه با همدیگر شد.

لطف الهی  همچنین به درخواست تعداد زیادی از مردم شهر در خصوص گرانی در سطح شهر و متفاوت بودن قیمتها اشاره کرد و خواستار کنترل و نظارت بیشتر ادارات مربوطه با این وضعیت شد.

در ادامه حیدر اسلامی نیا به مشکلات اقتصادی و رکود اقتصادی بازار در سطح کشور اشاره ای داشت.

وی افزود نابسامانی در بازار شهرمان وجود دارد و نیاز است که همه این موانع و مشکالات را برطرف کنیم.که با توجه به اینکه ما نماینده مردم هستیم تعداد زیادی از شهروندان در این زمینه سوالات و خواسته های از ما در این خصوص دارند و ما هم برحسب وظیفه در پی آنیم که با همدلی و همفکری همه دوایر مربوطه مشکلات را به حداقل برسانیم و تلاش کنیم بازاری پررونق در سطح شهرمان داشته باشیم.

آزاد حسینی یکی دیگر از اعضای شورای شهر ضمن انتقاد از عملکرد و متفاوت بودن قیمت ها در بازار پاوه اشاره ای به مقوله گرانی در سطح شهر داشت.

وی در ادامه افزود نیاز است که کسانی که باعث و بانی گرانی در سطح شهر هستند شناسایی و به تعزیزات حکومتی معرفی شوند تا برخورد قاطع و قانونی با آنها صورت گیرد.

حاج محمد فاروق یوسفی نایب رئیس شورای اسلامی هم در سخنانی ضمن تایید صحبتهای همکاران خود نیاز توجه جدی به این موضوعات اساسی شد.

وی افزود: که با توجه به اینکه در دولت قبل در سطح کشور قیمتها در آن واحد بالا می رفت نابسامانی بسیار زیادی در حوزه اصناف و بازاریان به وجود آمده بود لیکن در دوره دولت تدبیر و امید تا حد بسیار زیادی به ثبات قیمتها در حد خوبی عمل شده است و نوسانات قیمتها تا حد بسیاری ثابت نگهداشته شده است.
مهدی عبدی دیگر عضو شورای اسلامی شهر پاوه در ادامه جلسه ضمن تشریح دیدگاه خود در خصوص بازار شهر پاوه با توجه به اینگه جو گرانی در سطح شهر وجود دارد گفت: که نیاز است برنامه ایی کامل و جامع و منطبق با واقعیت جهت کنترل بازار داشته باشیم و در این زمینه نیاز است حتما همه مسئولین مربوطه تلاش کنند که این مشکل را به حد ضعیفی برسانیم.

دولتخواه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پاوه ضمن تشکر از بانیان جلسه نکاتی را در خصوص  موضوغ جلسه یادآور شد که به لحاظ قانون نظام صنفی وظیفه اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف بررسی کنترل قیمت ها و ساماندهی واحد های صنفی است و نیاز است که شهرداری تدابری اتخاذ کند که از ورود ماشین های دوره گرد و دستفروش جلوگیری کند وآنها را ساماندهی کند تا ادارات مربوطه هم برحسب وظیفه قانونی جلسه اصناف و شورا2خود کنترل و تثبیت قیمتها را روی آنها داشته باشیم.

وی به تلاشهای شبانه روزی بازرسان اداره صنعت،معدن و اتاق اصناف اشاره ای داشت و اعلام کرد که تلاش و پشتکار انها در زمینه کنترل و نظارت بر بازار قابل ستایش است.

مهندس بهروز شفیعی رئیس اتاق اصناف پاوه هم در ادامه جلسه ضمن انتقاد از نبود تفاهم نامه ای مشترک بین شهرداری و اتاق اصناف اعلام کرد که اگر این مهم اتفاق بیفتد خود به خود بسیاری از مشکلات سطح شهر حل خواهند شد.

وی گفت که گرانی و گرانفروشی دو پدیده کاملا مجزا از هم هستند و هر کدام تعاریف خاص مربوط به خود را دارا هستند و نباید این دو مقوله را با هم مختلط کنیم

مهندس شفیعی در ادامه سخنان خود افزود که نیاز است که به جد زیرساخت های لازم را برای بازاری با ثبات داشته باشیم و مکانی جهت احداث نمایشگاهها در سطح شهر با همکاری شورا و شهرداری ایجاد شود که بتوانیم در طول سال نمایشگاههای متعدد با کیفیت و قیمت مناسب به همشهریان گرامی ارائه دهیم.

وی وجود بازار رقابتی در سطح شهر را بسیار مهم ارزیابی کرد و اعلام کرد واقعا بزرگترین مشکل عدم وجود بازار رقابتی است کما اینکه برنامه ریزی مدونی در این زمینه انجام داده ایم که انشاله در آینده نزدیک در بازرچه احداث شده در بلوار شاهد این بازار رقابتی باشیم.

رئیس اتاق اصناف پاوه همچنین به ساماندهی و کنترل دستفروشان در سطح شهر هم اشاره ای داشت و توضیحاتی ارائه داد.

صهیب زربان مدیر بازرسی اتاق اصناف پاوه  ضمن حمایت و تشریح برنامه های کاری خود در حوزه بازرسی و نظارت اعلام کرد بررسی فاکتور معتبر با درصد سود مشخص را یکی از وظایف اصلی واحد بازرسی و نظارت اعلام کرد و افزود که در سال گذشته این واحد با تشکیل ۱۷۶فقره پرونده تخلف مبلغی بالغ بر ۲۲ میلیون تومان جرائم تشکیل شده به تعزیزات حکومتی ارسال شده است.

وی ادامه داد و افزود در این زمینه برخورد لازم با متخلفین صورت گرفته است.

زربان یکی از مشکلات بازارشهر پاوه رابالا بودن اجاره بهای مغازه در سطح شهردانست و خواستار نظارت کافی اداره مالیات در این زمینه شد

وی همچنین در ادامه به هماهنگی و تعامل بیشتر اتاق اصناف و شهرداری جهت کنترل و نظارت بر ماشین های دوره گرد که در سطح شهر هستند اشاره کرد و خواستار ساماندهی آنها شد.

امید ولدبیگی یکی از فعالان اقتصادی و کسی که ارائه دهنده طرحی برای بازار میوه و تره بار در سطح شهر است،در این جلسه ضمن انتقاد از اینکه در شورای شهر پاوه تیم منسجم و کاربلد اقتصادی وجود ندارد پیشنهاد داد که از صاحبنظران و متخصصین اقتصاد در این زمینه کمک لازم را به شهرداری ارائه دهند.

وی هدف از اقدام طرح خود را که ایجاد بازارچه ای مناسب برای میوه و تره بار در سطح شهر عنوان کرد و اعلام نمود که در آینده نزدیک طرح پیشنهادی خود را به شورای شهر ارائه خواهند داد تا تصمیمی گیری لازم در این خصوص گرفته شود و امید است بتوانیم همه با همکاری هم بازارچه میوه و تره بارمناسبی در سطح شهر داشته باشیم.

پس از سخنان حاضرین در جلسه تنظیم بازار مصوباتی داشت که در اولین فرصت با همکاری دستگاههای مربوطه جمعه بازاری در سطح شهر داشته باشیم که مردم بتوانند در روز تعطیل بتوانند با کیفیت و قیمت مناسب اقلام خودر ا خریداری کنند.
کمیته مشترکی بین شهرداری و اتاق اصناف تشکیل شود که دستفروشان و ماشین های میوه فروشی که خارج از سطح شهر ورود میکنند ساماندهی شوند.محلی مناسب جهت برپایی نمایشگاهای فصلی در طول سال معین و مشخص شود که خود این کار بتواند محلی برای کسب درآمد برای شهرداری باشد و همچنین هماهنگی با مسئولین محترم شهرستان درخصوص حمل بدون محدودیت اقلام بازارچه کوله بری که برابر ضوابط وارد کشور می گردد ( در محدوده پاسگاه سه راهی شمشیر ) این فاکتور نقش حیاتی در جذب گردشگر وتوسعه رونق اقتصادی شهر پاوه به سان سایر شهرهای کشور منجمله جوانرود می باشد. (وقتی محدودیتی وجود داشته باشدبطورطبیعی جذبه ای برای سفر وجود نخواهد داشت)

 1. نکته دان

  خواهشا از تک روی بپرهیزید ودر تصمیماتتان از نظرات خارج از شورا نیز استفاده کنید ضمناً پیشنهاد اقای ولدبیگی طرح خوبیست امیدوارم با همت تمام دوستان اجرایی بشه

 2. دوست

  يكبار با هم بودن و براي هم بودن جهت انتفاء اكثريت را تجربه نماييم . در كل چند مسئول در سطح شهرستان وجود دارند كه واقعا دغدغه دارند و خود را به هر دري مي زنند كه گره اي از مشكلات مردم بگشايند. آيا شايسته نيست اگر حتي خروجي زحمات هم درشرايط حاضر با توجه به نابساماني كلي و جزئي اندك باشد كمك حال باشيم

 3. ==

  با سلام :
  همانطور که جناب مهندس شفیعی فرموده اند ؛ گرانی وگرانفروشی الزاما به یک مفهوم نیستند!!! در گرانفروشی خلق وفعل … شخص دخیل است ودر گرانی عوامل دیگر ی که: با زبان وبیان اقتصادی … معرفی می شود!!!
  پس :دستور کار این جلسه مباحث تنظیم بازار و گرانفروشی می باشد نه گرانی که معضلی فرا شهرستانی… است!!!
  در این جلسه عزیزان از : دو مفهوم متضاد :تفاوت قیمت وعدم رقابت در شهر سخن گفتند !!!
  به نظر حقیر :وجود تفاوت قیمت (با کیفیت یکسان ) خود نوعی رقابت است!؛ که : از نبودش تعدادی ازعزیزان شکایت داشتند!!!؛
  معمولا : با شرایط خود ساخته تفاوت قیمت باعث عرضه با کیفیت وقیمت منعادل ترخواهد گردید!و مشتریان این فرصت را خواهند داشت؛که: ارزانتر وبا کیفیت تر را خریداری نمایند !!!؛ درنتیجه: فروشندگان دیگر نیز: درجهت حفظ منافع خود: چاره ای بجز رقابت ومتعادل سازی نرخ برایشان باقی نخواهد ماند!!! (سود بیشتر در فروش بیشتر نه قیمت بیشتر)
  تعدادی ازعزیزان (حاضردرجلسه)هم پیشنهادشان این است که :
  درمکانی مشخص اجناس کافی با قیمت وکیفیت مناسب برای مقابله باگرانفروشی وبد فروشی (دررقابت )عرضه گردد !!!؛
  با توجه به مفهوم فرمایشات تعدادی از بزرگواران می توان نتیجه گرفت ؛ که هم اکنون نیز تاحدی بین فروشندگان رقابت وجود دارد اما: کافی نیست !
  لذا: نباید آنرا تهدید تلقی نموده واز بین برد !!!؛ بلکه: باید ساماندهی کرد!؛ مثل: پیشنهاد ساماندهی دستفروشها ووانت بارها در نقاط مختلف شهر (در صورت لزوم دریافت عوارضی منصفانه از آنها تا ارزان فروشی معنی واقعی پیدا کند چون مغازه دار مالیات وعوارض می دهد وتااین سطح تخفیف به حساب شهرداری ودارائی… است )
  الیته : پراکندگی و چینش این اماکن بایدبه گونه ای باشدکه : شهروندان محترم با:زمان وهزینه معمول ومتعارف دسترسی داشته باشند.
  در مورد نمایشگاه معتقد هستم که نمایشگاه باید شبیه بازار جوانرود ودر رقابت با آن باشد!!!

 4. سرده

  انتظار میرود شورای شهر از طرحهای صاحب نظران استقبال کند و بیشتر از همراهی شهروندان استفاده نماید همانگونه که در تبلیغاتشان قولش را داده بودند

 5. هناسه

  سه ساله شورا و اتاق اصناف این مصوبه ها رو دارن تصویب میکنن ولمون کنید
  هر روز شاهد ورود بیشتر ماشینهای حراجی و الودگی صوتی هستیم هر روز شاهد بیشتر گرانی های مغازه ها هستیم یعنی تو همین سایت سلام پاوه تا به حال پنج شش بار در این مورد مصوبه تعریف شده
  پس دیگه از سایت خواهش میکنم در این مورد چیزی ننویسن تا این قولشون عملی بشه

 6. پیمان

  خب برادر من اگه دست فروشا و وانتهای حامل میوه جات یا اصطلاحا (حراجی )ها نباشن که کاسب کار و مغازه دارا با اون قیمتهای بالاشون پدر مردمو در میارن . آقای ولدبیگی هم به نکته خوبی اشاره کردن شورای شهر اصلا نمیدونن اقتصاد چیه

 7. مسافر

  باسلام این گونه همفکرها لازم ومفید است اما سعی شود از تجربیات استفاده شود مثلا جمعه بازار قبلاتجربه شده لطفا نواقص آن را از مجریان آن جویا شوید واقای زربان به اجاره بها اشاره نمودند بهترین نقاط شهرراصنوف آلاینده با وجود شهرک در ورود. مرکز وخروجی شهر اشباح نموده اند که اطاق اصناف وشورا بر سر آن اتفاق نظر ندارند در حالی که بهترین راه حل کاهش اجاره بها ویکسان سازی قیمتها وپاکی شهر از آلودگی دیداری وشنیدازی که خواسته شورا وشهر داری است واز طرفی درآمدی خوب برای شهرداری وامور صنفی

 8. پاوه

  امیدواریم با همفکری وتعامل زحماتتان به بار نشیند

 9. فرهنگی

  فقط جهت اطلاع
  کرمانشاه دیلی: حاج محمدجواد رجبی رئیس اسبق آموزش و پرورش ماهیدشت شب گذشته در اثر سکته قلبی درگذشت.
  مرحوم آقای رجبی از اساتید حوزه و دانشگاه بوده و در طول حیات خویش خدمات فرهنگی فراوانی از ایشان عرضه شده بود.
  این مرحوم سابقه کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی را از حوزه انتخابیه اسلام آباد داشتند. همچنین همسر ایشان سرکار خانم محمدی کرتونچی که از فرهنگیان فرهیخته می باشند نیز یک دوره کاندیدای مجلس شورای اسلامی بودند.
  مراسم خاکسپاری ایشان در کرمانشاه انجام گردید و مراسم ختم این مرحوم نیز فردا در کرمانشاه و روز جمعه نیز در اسلام آبادغرب برگزار می گردد.
  مدیریت کرمانشاه دیلی ضمن عرض تسلیت به خانواده معزای این مرحوم و به ویژه به محضر جناب آقای رجبی ریاست محترم آموزش و پرورش اسلام آبادغرب ، برای آن مرحوم رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری ،تحلیلی سلام پاوه |