14 Comments

 1. 10

  نوریاو

  با سلام خدمت همه وخسته نباشید خدمت کاک صباح عزیز من به شخص حرفی در رابطه با متن نوشته شده ندارم اما پاوه ی کاک صباح چه کارهای باید انجام میدادن که انجام ندادن؟هرکس در این شهر به کرسی ریاست نشست همه انتظار دارن پاوه رو از این رو به آن رو کنه اما کسی از اعتبارات شرایط مشکلات و سختی هرکاری که انجام میدن خبر ندارن همه خونه نشستن میگن پاوه این مشکلو داره اون مشکلو داره اما آیا صباح ولدبیگی دوس نداره مشکلات حل بشه دوس نداره بعد رفتنش یکی مث شما نیاد اینجوری حرف بزنه اونم اونجا رفته تا مشکلات رو حل کنه.وقتی روی کرسی بخشداری بود همه از خوبی این اقا حرف میزدن اما الان چی شده که هیچ کاری انجام نداده در حد توان در حد اعتبارات و شرایط پاوه کار انجام داده و دس خوشی و خسته نباسید عرض میکنم خدمت کاک صباح

  پاسخ دادن
 2. 9

  پاوه ای

  چرا وقتی بخشدار مرکزی بودید پیگیر این قضایا نبودی حالا که بازنشسته شدی حرف میزنی خواهشن حرف نزنید عمل چکار کردید قبلا برای پاوه چه کار مفیدی کردی که ما بدانیم و برای پیشرفت شهرمان متاسفانه .هرکسی تو هرکاری که باشه برای ما خودش تلاش میکنه اینها همش حرفه ……. ……… ……… خدا خودش خوب میدانه و این مردم شریف پاوه

  پاسخ دادن
  1. 9.1

   ==

   پاوه ای محترم عرض سلام:
   گفته شده است: مطالبه و تخصیص حداقل پنجاه ملیون متر مکعب از اب بل وسیروان (برای رفع کمبود آب باغات ،بهبود وتوسعه ی باغداری ، شرب وصنعت شهرتان )در الویت فوق الویت است!!!؛
   _ضرورت دارد وباید :حق طلبانه و کارشناسانه روی آن اجماع نموده !!!؛ و به هرطریق قانونی ممکن (با پشتوانه قوی…) آن را از وزارت نیرو و کمیسون تخصیص ، محقانه ،مهربانانه وبا جدیت تمام ، تا حصول نتیجه ی مطلوب پیگیری نمائیم!!!!
   چونکه این موضوع: سهم طلبی از یک سرمایه ی ارزشمند ملی است!!!
   بنا بر این با جناب بخشدارو جناب فرماندار وحتی جناب استاندار به تنهائی حل شدنی نیست!!!!!!!!!
   از یکسو : توجیهات کافی: اقتصادی،اجتماعی،سیاسی ،امنیتی فرهنگی وتاریخی …دانش محور ، توام با : اجماع وهمدلی مسئولین محترم ومردم شریف را میطلبد !!!!! واز سوی دیگر توان اقناع مسئولین تراز اول وزارت محترم نیرو وکمیسیون تخصیص آب کشوررا نیاز دارد!!!!که: بدون پشتوانه ی قوی علمی وسلسله مراتبی اداری و مجلسی بعید به نظر می رسد !!!!!
   لذا: باید اول خود همدل وهمراه وهماهنگ شویم !!! تا بعد بتوانیم با: اثبات حقانیت خود بر مبنای همان عوامل ( صداقت ، عدالت ، دانائی ومحبت )در این مهم با :دولتمردان محترم (در رده های مختلف مرتبط با مسئله ) نیز همدل وهماهنگ شده!؛ برای پیگیری تا حصول نتیجه مطلوب به ابزار کارآمد منطق وحقانیت وحمایت قانونی مجهز تر بشویم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   پاسخ دادن
 3. 8

  رستمی تبار

  بنظر می رسد دوستان این حوزه باید کار کارشناسی شده و دارای توجیه اقتصادی و محیط زیستی و … را آماده و از طریق استانداری پیگیری کنند. چند روز قبل معاونت محترم منابع انسانی استانداری از عدم ارائه یک طرح دارای توجیه اکوتوریستی گله مند بودند و اظهار می داشتند منتظر طرحهای مناسبی هستند هرچند طرف خطاب مستقیم ایشان ریاست محیط زیست استان آقای کاظمی بود ولی لازم است عزیزانی که در پی شغل مناسب هستند بدنبال این قضیه باشند. آنچه مهم است آن است که طرحها باید در منطقه آماده و کارشناسی و چکش کاری شوند و برای اجرا و پیگیری به مقامات ذیربط تحویل گردند. آنچه ثابت شده است مقامات بالای دولت که در منطقه حاضر می شوند به برنامه های ارائه شده نگاه می کنند و خود حامل یک برنامه اجرایی نیستند. در واقع باید دولت را به سمت سرمایه گذاری و حمایت از طرحهای دارای توجیه هدایت کرد. و همه نیروهای سیاسی و اجرایی در منطقه نیز از این طرحها در جلسات مختلف دفاع نمایند. دوستان تحصیل کرده و فاقد شغل نباید منتظر دولت باشند چون ظاهرا دولتی ها هم منتظر آنان هستند. زمان درخواست از دولت برای گاز کشی و آسفالت فلان جاده و ساختن حمام فلان روستا گذشته است. باید کلان اندیشید و کلان برنامه ریزی کرد . اینها حداقل امکانات رفاهی و ضروری و بنیادی هرجامعه ای هستند. ما برای ادامه حیات نیازمند به برنامه ریزی در راستای توسعه پایدار هستیم. و مطلوب است اگر کارگروهی مناسب و دارای بار تخصصی علمی و تجربی لازم در سطح شهرستان ایجاد و برای آینده شهرستان و منطقه در راستای برنامه های پنج ساله کشور _ خارج از حاشیه های سیاسی و غیر سیاسی- ایده پردازی و برنامه ریزی و سیاستگذاری نمایند.
  در آنصورت اگر حقی را هم از دولت طلب نماییم دارای بار توجیهی خواهد بود.

  پاسخ دادن
  1. 8.1

   ==

   سلام:
   جناب رستمی تبار و دوستان عزیز: اخذ و تثبیت تخصیص آب (سالانه حداقل 50ملیون متر مکعب از بل وسیروان بعنوان: تنها راه رفع کمبود آب شرب و باغداری… و عامل بنیادی در برنامه های بلند مدت مختلف شهرستان ) پیش نیاز : تمامی طرحهای وپروژه های توسعه ای (موثروبنیادی) در بلند مدتهای منطقه می باشد!!!!!؛
   لذا: باید اول روی آن اجماع کنیم!؛ و مافوق الویت تا حصول نتیجه پیگیری نمائیم !!!!!!!!
   بدیهی است اگر منیت هارا کنار گذاشته و تخصص هایمان را ودلهایمان را با هم کنیم بدون تردید: از هم اکنون قادر خواهیم شد پیش طرح های توجیه کننده ای را نیز آماده ومعرفی نمائیم (فاز شناخت) ……!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   اگر حاشیه پردازی را کنار گذاشته ومصمم وهماهنگ شدیم راه پیگیریش گم نمی شود !!!!؛

   پاسخ دادن
 4. 7

  رها

  طرح جناب ولدبيگي و طرح هاي ديگر از اين دست براي كل شهرستان مفيد مي باشند اما بدون وحدت رويه به نتيجه نخواهند رسيد ايا بهتر نيست بجاي اينكه از همديگر ايراد بگيريم همه با هم دست در دست هم دهيم و قبل از انكه همانند كاني بل حق آبه شهرستان هم از دستمان برود با يك طرح واحد و پشتوانه عظيم مردم آن را به ثمر برسانيم ؟ از همه دلسوزان از هر قشري دعوت كنيم تا با ارائه طرح هاي خود طرحي واحد كاملاً پخته و با منافع منطقه اي و توجيه اقتصادي و ارائه ان به مسئولين به هدف خود برسيم .
  از جناب ولدبيگي تقاضا مندم كه پيش قدم شده و با دعوت از متخصصان و دلسوزان تا فرصت از دست نرفته طرح پخته اي را آماده كرده و به مسئولين ارائه نمايند.

  پاسخ دادن
 5. 6

  سرده

  با طرح های پیشنهادی جناب ولدبیگی و جناب لهونی موافقم
  پیشنهاد می شود که این طرحهای پیشنهادی هر چه سریعتر در جمعی کارشناسی بررسی شده و به صورت مدون بعنوان طرحی اصلی نگارش شده و به مسوولین امر ارائه گردد. بدیهی است پیگیری مجدانه سبب نیل به اهداف خواهد شد. ان شاالله.

  پاسخ دادن
  1. 6.1

   همراه

   سلام سرده محترم پیشنهاد می کنم دوستان فعلا این صفحه را سببی درمسیر اجماع بر آنچه مرقوم داشته اید بفرمایند وفرصت هارا مغتنم بداریم !!!! چون فردا دیر است کاک صباح هم به این نوشته اکتفا نفرمایند ودور نگیرند!!!

   پاسخ دادن
 6. 5

  برهان لهونی

  سلام کاک صباح ولد بیگی عزیز :
  خوشحال شدم !؛ این طرح توجیهات اقتصادی واجتماعی … کافی را دارد !!!!
  _ در موفقیت اجرایی آن نیز :با توجه به هنر و شایستگی ،تجارب دیرینه ، سخت کوشی …مردم شریف ، آب و هوای معتدل (گرم ) ومناسب آن حوالی (بخصوص برای کشت انار…) نباید کوچکترین تردیدی به خود راه بدهیم!!!!
  _ مدتی است ؛ ما نیز: ضمن تبادل نظر با تعدادی از دوستان فرهیخته ،متعهد ودلسوز منطقه(که: خوشبختانه تحصیلکردگان موجه ،ایده پرداز ،عملگرا ،دور اندیش، با وسع نظر وغیر جنجالی …هستند) به این نتایج رسیده ایم !!!؛منتها :در سطح وسیعتر که: شمولی بیشتر دارد !!!:
  این موضوع به کرات: درفضای مجازی و در محافلی مرتبط اعلام و پیگیری شده است !!!!!؛ ومی شود!!!!!
  _ ما : با بینشی کارشناسانه… معتقد بوده و هستیم!؛ که : بایدمطالبه ی تثبیت اختصاص حد اقل (سالانه ) 50 ملیون متر مکعب آب (از بل وسیروان ) برای مصارف متنوع … : بسیار بلند مدت شهرستان پاوه وغرب اورامانات :از وزارت نیرو وکمیسون تخصیص آب : با استدلالات و توجیهات کافی در الویت فوق الویت :قرارگیرد!!!!!!
  _ ما اعتقاد مصلحت اندیشانه داریم!؛که: باید تاحصول نتیجه مطلوب، با هر طریق ممکن (بدون گذشت )این مصلحت پیگیری شود!!!!؛
  زیرا : این پشتوانه ی اصلی و پیشنیاز: تمامی برنامه های توسعه ی پایدار( بسیار بلند مدت )و فراگیر منطقه،، در راستای : منافع ومصالح ملی ،حفظ و اعتلای منطقه …در زیبا ترین ومطلوبترین شرایط (با تاکید بر: اهتمام وسخاوتمندی توجیه پذیر :دولت محترم همراه با هدایت ،تشویق و ترغیب بایسته و در شان این مردم شریف…) خواهدشد !!!!؛(انشاالله)
  شاید دیده باشید چند روز پیش در سایت های پاوه پرس و همین سایت برای چندمین بار بر ضرورت اختصاص سالانه :حد اقل 50 ملیون متر مکعب آب سیروان وبل به منطقه تاکید کرده ایم !!!!!
  _در یکی دو مورد به شکل وسعت یافته به شبیه طرح پیشنهادی آن عزیز( تحت عنوان عرصه های زیر تراز 1400 از شه وه لخی تا دروله واز شه ره کان تا تشار وشیخان … در دوجانب سیروان)با توجیهاتی کوتاه ومستند،به عنوان ظرفیتی عالی و توجیه پذیر همسو : با منافع وبرنامه های ملی ومنطقه ای اشاره نموده ام !!!!!!
  دوست عزیز :دست مریزاد!!!؛ با شما تماس می گیرم ؛سالم ومستدام باشید؛
  {باید یاد آور شد!؛ برای طرح پیشنهادی شما(در این حد)نیز : بابهره گیری ازپیشرفته ترین فن آوریها ی نوین آبیاری به حد اقل 15 ملیون متر مکعب تخصیص سالانه ازآب سیروان نیاز داریم !!! }
  بنا براین مطالبه ی 50 ملیون متر مکعب تخصیص سالیانه آب از سیروان وبل برای تکمیل نیازهای کل شهرستان پاوه : کف مطالبه بوده!؛ وبسیار منصفانه است !!!!!! زیرا ما : با اعتقاد کامل وعزم راسخ موجودیت ومنافع خود را در موجودیت ومنافع ملی… می بینیم … وعلاوه برمصالح ومنافع میهن و همیهنان (بسیار عزیزمان )که همیشه ی تاریخ جان ومال… را فدای آن…کرده ومی کنیم با منطق علمی ودانش وآگاهی…کافی : حقوق حقه ی ملی ومنطقه ای شخصی خودرا نیز (پاوه واورامانات ) باید: مهربانانه: پاس بداریم!!!!!!!!

  پاسخ دادن
 7. 4

  بهشتي زاده

  با سلام
  و خسته نباشيد خدمت جناب اقاي ولدبيگي
  ان شاء الله اين نوع طرح ها براي ايجاد اشتغال و گردشگري شهرستان مفيد و سودمند مي باشند
  در صورت موافقت مسولين با طرح هاي پيش رو
  ولي متأسفانه شهرستان پاوه مورد كم لطفي مسولين
  قرار گرفته است .
  وجود همچنين نعمت الهي در شهرستان پاوه كه دريغ از يك قطره استفاده براي مردم .
  اين سرمايه گرانبها نه از نظر شرب و نه از نظر كشاورزي و باغداري هيچ سود و منفعتي براي شهر پاوه و روستاها نداشته است ،
  واقعا باغات پاوه از وجود كم آبي به حد هشدار رسيده است
  اميد است كه مسولين به فكر چاره اي براي نجات اين مشكل باشند ،
  وقتي ما خود مشكل دار هستيم چرا بايد مشكل شهرهاي ديگر حل شود ،
  متأسفانه از اغاز اين طرح در شهرستان هيچ گونه منفعتي از لحاظ راه سازي و شهر سازي و گردشگري و…. براي پاوه شاهد نبوديم بلعكس شاهد نابودي آنچه كه داشتيم هستيم .
  به اميد انكه مسولين كشوري و استاني و شهري به فكر خود پاوه باشند نه شهرهاي هم جوار .
  با تشكر فراوان از زحمات مديريت محترم سلام پاوه و كليه همكاران
  و زحمات شبانه روزي جناب آقاي ولدبيگي .

  پاسخ دادن
 8. 3

  صباح ولدبیگی

  جناب حیدری اگر به مقدمه دقت کرده باشی مختصرا نوشته ام که سابقه طرح به چه زمانی بر میگردد.مستندات وتصاویر بازدیدها در آرشیو جهاد (با حضور آقایان مهندس صفیعی معاون وقت جهاد وهمکارانش)قطعا موجوداست. همچنین زمان حضور معاونین استاندار وشرکت شان در جلسه شورای اداری ومباحث مطروحه در روابط عمومی فرمانداری وجود دارد.اما اهمیت این طرح از جانب هر کسی باشد زمانی میتواند ارزشمند باشد که مورد توجه مسئولین شهرستان قرار گیرد آنوقت است اثرات مستقیم آن بر زندگی مردم اورامانات قابل مشاهده است.

  پاسخ دادن
 9. 2

  حیدری

  جناب آقای ولدبیگی عزیز
  مشابه این طرح و بلکه بسیار کارشناسی شده تر توسط سه تن از مهندسین و متخصصین دیارمان تحت عنوان اختصاص 50 میلیون مترمکعب آب رودخانه سیروان به منطقه با نگاه به توسعه پایدار در سال گذشته به مسولین ارائه شده است.
  بیم آن دارم که پیشنهاد جنابعالی از این طرح کارشناسی کپی برداری شده باشد. انشاالله که این گونه نیست.

  پاسخ دادن
  1. 2.1

   ==

   جناب حیدری محترم و عزیز سلام :
   حقیر: کامنت های آگانه وبی حاشیه ی شمارا زیاد خوانده ام !؛ با اینکه نمیدانم !؛کدام حیدری هستید!؟؛ شما رادر تصورخودم : از خیل امید های تحصیلکرده ی منطقه ای می شناسم!!!!!!!
   لذا: ریش سفیدانه خطاب به عزیزانم : توصیه ای دارم !؛امید آنکه(حداقل) در:صمیمانه بودنش تردید نفرمائید !!!!! ؛:
   _ مگر نه آنکه ؟:
   هدف نهائی همه ی ما توسعه ی متناسب وپایدار منطقه در راستای توسعه ی ملی ، با بهره گیری مطلوب وحد اکثری از: ظرفیتهای علمی ،انسانی ،مادی ومعنوی … منطقه ، از جمله:در : کاربرد دانش مدیریت … ،(بویژه مدیریت زمان وبحران )ضمن پرهیز از: هرشکل فرصت سوزی بااستفاده ی حداکثری از :تکنیک های مرتبط و روزآمد می باشد؟؟؟؟؟!!!!!!؛
   پس!!!: بر همه ی ما واجب است!؛ که:
   بدون هر … : (همه وهمه ) من را ما کنیم !!!!؛ و نگران … چنین مسائلی که: کی ابتدا گفت !؛ و پیشنهاد چه کسی زود تر آمد…. نباشیم !؛
   تا : بتوانیم !؛ با حسن نیت تمام، ضمن خستگی نا پذیر بودن!!!!!؛ با:پیگیری های مهربانانه ،دانش محور و به دور از هر گونه شانتاژ وجنجالی :(از هر جانب)که باشد!!!!!؛حقوق حقه ی منطقه ای خود را : در راستای حقوق ومنافع ملی ،با :
   اعتقاد راسخ بر توجیه پذیری و مهندسی ارزش (با:دخیل نمودن حد اکثری فاکتور های : اقتصادی ، اجتماعی وفرهنگی ،سیاسی وامنیت ملی…)تاحصول نتیجه ی نهائی ، مطلوب وخدا پسندانه: پیگیری نمائیم !!!!
   {زبان همدلی ، صداقت ، عدالت ، دانائی ومحبت را : بجز انسانها ی… همه :
   (حتی اگر خوب هم تفهیم نشوند )به نوعی : درک می کنند!!!!!!!!!!
   بدون تردید: واکنششان هم (اگر مثبت نباشد!!!!)؛منفی منفی نخواهد بود!!!!!!!!!!! سالم و مانا ومستدام باشید؛(انشاالله همدیگر را هم بیابیم وهم دریابیم)

   پاسخ دادن
 10. 1

  شهروند

  آقای ولدبیگی چه انتظار عجیبی دارید
  در حالی که پر آب ترین پر بارندگی ترین شهر استان کرمانشاه شهر پاوه میباشد ما هنوز مشکل آب آشامیدنی داریم درحالی که سیروان خروشان سالهاست با کمترین بهره از کنار ما رد میشود وحتی فرزندان این آب و خاک را بارها به کام کشیده باید برکتش به سرپل و ایلام برسد اما کماکان ما راتشنه رها کند من نمیدانم این چه سیاستی است که دولتمردان ما دارند زیر دوکوه درآمده بزرگترین رود غرب مسیرش جابجا شده تا آبش انتقال یابد محیط زیست اطرافش ویران شده بزرگترین چشمه کشور مدفون گشته اما صاحبان اصلی این سرمایه ها که مردمان همیشه غیور هورامان و مرزداران شجاع این مرزو بوم (بر عکس کسانی که آب برای آنها انتقال داده میشود زمانی مرزها را رها کردند هستند)چشم به قطره آبی دارند قصد توهین و اهانت به هیچکس و هیچ چیز را ندارم اما این حق ماست و داریم التماس حق مان را میکنیم

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.