7 Comments

 1. 7

  هۆمایون محه‌مه‌دنژاد/هه‌ورامان

  سڵام و ئه‌ده‌ب خزمه‌توو وینه‌راو په‌لیانه‌گه‌ورێو(وبسایتهای پاوه‌پرس و سلام پاوه‌ی)
  جه گردوو ئازیزا که جه باره‌و ده‌قوو نویسته‌ی نه‌سر و شێعروو ئی باسه‌یه؛به شی که‌رده و وشه‌ن و که‌ن که‌رده‌یو هۆرسه‌نگنای ژیرانه‌و وێشا سه‌ردانوو ئی باسه‌یشا؛سه‌روو حورمه‌ت و ئه‌ده‌ب نامنوه‌ره؛ به‌ڵام ئێمه به پاو ئانه‌یه ئێحترامی تایبه‌تم هه‌ن په‌ی شاعێر و نویسه‌را که وه‌ڵ جه گردکه‌سی قه‌ڵه‌موو کێ بیه‌و وێشا و زوانه‌که‌یما مه‌رزنابێشاره؛ئێمه‌یچ پێسه‌و وه‌رده‌س و شاگردوو مه‌کته‌بیشا؛تایبه‌تی وچه نی هامویری ئازیزوو وێم کاکه ئێبراهیمی شه‌مس ئه‌چی ئه‌ره‌نیشته‌ینه به‌شداریما که‌رد؛شێعره پێسه‌و هه‌ست و ئێحساسوو وێم و چه‌نی هۆرگێڵنای مه‌تنه‌کێ؛ته‌قالام که‌رده جه ده‌قوو نویسته‌که‌ینه؛شێعره‌کا بنیه‌وره وه‌روو ئانه‌ی بڕیو وهآخت هه‌ڵیم که‌ردێنی و نه پاجۆره بڕیو که‌سێ …..بێ ئانه یه جه شێعر و نویسته‌ی شێعرێ چیوێو بزانا؛خریکێنێ وێشا مڕمانا.

  پاسخ دادن
 2. 6

  سوره هراله

  درجواب هورامی ای دادازشما که هوز نمی دانید
  که‌فته‌ن و مه‌سته‌ن
  همقافیه هستند من خودم شاعرنیستم اما دکلمه ومتن کاک هومایون بسار زیبا بود

  پاسخ دادن
 3. 5

  ابراهیمی

  سلام خدمت همه خوانندگان این سایت اقای همایون محمدنژاد که به صورت ویژه ازمریوان آمده بود بااجرای زیبای متن ادبی وشعرهای ترجمه شده باباطاهر ودرارتباط باشخصیت و ویژگی های کاک باقی ازبهترین های اجرا درمراسم بودند ایشان دردوران راهنمایی همکلاس اینجانب بوده چون آنوقت ها کاک همایون درپاوه ساکن بودندوبلاگ قوی هانه به رچه م ایشان درمنطقه ازبهترین هاست که کمترکسی است که برای یک بارهم به آن سرنزده باشد. هورامی شخصیتی غیرمجازی است که ازشعروآرایه های ادبی اطلاعی نداردچراکه درشعرکردی وهورامی وزن و قافیه درخدمت شاعربوده وتمام ابیات ایشان کامل هستند

  پاسخ دادن
 4. 4

  بهنام

  سلام خدمت دوست(هورامی) که سررشته ایی ازادبیات نمی داند وحتی ازقافیه وردیف چیزی نمی داند؛عزیزمن که خودت راهورامی معرفی کرده ای ودرباره ادبیات هورامی هیچ علم وشناختی ندارد اقای محمدنژادخود دانش آموخته ادبیات بوده وازشعروقافیه که شماهنوزشناخت ندارید,آگاهی کامل دارند,عزیزجان که تمایلی به دگرشکنی دارید وخدت راارباب هورامان می دانید شماکه هیچ چیزی نداریدوحتی بانام دوست هم هورامی معرفی کرده ای ,درشعرهورامی آهنگ و وزن وقافیه بسیباری ازشاعران بزرگ کامل رعایت نشده قافیه همان اشتراک حرف آخرپایان هرمصراع هم کافی و وافی است بهتراست بیشتربه خودبیایی وحریم نویسندگان نجیب وفعالی چون آقای محمدنژاد که زحمات چندین ساله ایشان برای همه هورامان گواهی صداقت واستادی ایشان است,البته تاحدی بانثرشما که هربار باا سمی واردمی شوید مشخص است وتکبرازشمایی که نمی دانید ,می بارد( دشمن دانا به ازنادان دوست)درآخر اقای محمدنژاد درنثروشعرامروزی هورامان ازبهترین هاست
  درضمن مدیرسایت کسانی که بامستعار وزبان توهین رادرنوشته هایشان داشته باشند راقبول نفرماییدکه این شایسته وزیبنده نیست.

  پاسخ دادن
 5. 2

  هورامی

  جناب آقای محمد نژاد همینطور ابیاتی سر هم کرده ای اسمش را گذاشته ای شعر . دوست عزیز از شما انتظار بیشتری می رود شما با این کارت داری میزان خودت را پایین می آوری . به اول بیت توجه کن :
  پاوه شار بیه‌ن ماواو سه‌یادی
  هه‌رزه‌له‌ش به‌سته‌ن فه‌سڵوو وه‌هاری
  اگر چه دو مصرع بسیار ناهمگون هستند اما آنچه که بیشتر ارزش کار را پایین می آورد عدم شناخت الفبای شعر است در اینجا قافیه ها که ابتداییترین مرحله شعر است رعایت نشده اند . سه‌یادی و وه‌هاری کجا به هم می خورند ؟
  در بیت دوم
  ماواو شاعێرا هه‌وارگاو پاوه‌ی
  سه‌یاد باوه‌ره جام په‌یا په‌ی
  در اینجا هم دو مصرع به هم نمی خورند . صیاد و جام پیاپی اصلا همگون نیستند به گمانم صیاد را با ساقی اشتباه گرفته است. د این بیت هم قافیه ها رعایت نشده اند پاوه‌ی و په‌یا په‌ی.

  ده نگوو شمشاڵیت ئه‌و سه‌ره‌م که‌فته‌ن
  په‌رێ دێداریت سه‌ر تا‌ پام مه‌سته‌ن
  که‌فته‌ن و مه‌سته‌ن
  ساقی تۆ بویه‌ر جه جام هه‌م پیاڵه
  شێعره‌ش گێڵۆنه یانه به یانه
  پیاڵه و یانه
  مطمئنا آقای محمد نژاد نه شاعر است ونه شعر را می شناسد ایشان مردی خوش اخلاق وجذاب است اما همه دوستان از ایشان به حاطر این کارهایش دلگیر هستند.

  پاسخ دادن
 6. 1

  یاسین روسته می

  سلام کاک هومایون ته شبیه ادبیتا بی نه زیرینه کاکه زاوه ری

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.