9 Comments

 1. 8

  تیمور

  مسول گردشگری احسن چه روزگار برزخی در راسته طبق نوشت تابلو بر سر طعبیت وصنایع دستی آوردی شهرستان پاوه با روانسر مقا یسه کن همیشه از منطقه گردشگری شمشیر وخانقاه می گوید کجاست امکا نات رفاهی گردشگریت بس است بلوف گوید تبگذار برو تشخیص بالاترین چیزی است ولی شما هنوز به فکر آن نرسید به امید آن روز

  پاسخ دادن
 2. 7

  همت

  شهرونده خوبم مسول گردشگری دیگر آب از سر ش گذشته واز نظر ایشان اقدامی وجود ندارد تجربه کرد پس خودرا خسته نکنی به ایشان بگوید خسته نباشد ایشان هیچ گونه تجربه عملی ندارد وشما چه انتظاری دارید مسولی که هیچ گونه تخصص در حوزه صنایع دستی ندارد چه برسد در حوزه گردشگری وآیا با چند موج چندین سال در مراسم ها ویا تولید در شهرستا ن فعا ل است فقط گیوه است با داشتن استا دکاران ماهر فقط یک خسته نباشی می خواهند

  پاسخ دادن
 3. 6

  به مدیر محترم سایت

  فضای مجازی با دنیای واقعی متفاوت است زیرا شما در این فضا می توانی با هر کسی در هر نقطه ای از جهان بدون آنکه هیچ شناخت و اطلاعی از هویت وی داشته باشی ، ارتباط برقرار کنی . شما مطلبی را در فضای مجازی می نویسی اشخاص مختلف در هر نقطه ای از این کره خاکی اگر ارتباطی با این موضوع داشته باشند در صورتیکه طالب باشند وآن را بیابند و بخوانند ، قطعا به هنگام نظر ، بدون شناخت از نویسنده آن ، در مورد مطلب نظر می دهند و کاری به نویسنده ندارند . در این نوع ارتباط فضای مجازی ، حب و بغضی وجود ندارد و نظر دهندگان عقده های شخصی خود را نمی ریزند . اما در منطقه کوچکی مثل پاوه اکثرا مردم همدیگر را می شناسند پس قضیه فضای مجازی در شهر ما متفاوت است. اغلب نظر دهندگان کاری به محتوای نوشته ندارند بلکه نویسنده نوشته برای آنان ملاک است. خدا نکند یک نفر ولِ فضای مجازی باشد و از نویسنده ای خوشش نیاید آنوقت است چنان زهر خود را می ریزد که نویسنده فلک زده مطلب یا مقاله یا باید مرتب پاسخگوی این آدم ولِ بی نام ونشان باشد یا چنان حالش گرفته می شود که مدتها حوصله قلم به دست گرفتن را ندارد و اگر بنویسد دیگر حاضر نیست مطلبی در وبلاگها و سایتهای دیگر درج نماید.
  من بارها به فرهاد عزیز وکاک فاروق بزرگوار عرض کرده ام شما که دارای دو سایت وزین و محبوب در پاوه هستید ، از درج نظرات بی نام ونشان که نویسندگان مقالات را مورد هجمه قرار می دهند بپرهیزید. شما از چه چیزی می ترسید ؟ می ترسید خوانندگان خود را از دست دهید . بخدا اینطور نیست چون حتی این هتاکان و این عقده ایها که هر روز با نامی مستعار فضای زیبای این دو سایت را آلوده مزخرف گوییهای خود می کنند ، باز می آیند البته اینها سه چهار نفری بیش نیستند . اگر اینها با نظرات جنجالی و حرمت شکنانه برای سایتها مدتی بازارگرمی بوجود می آورند ، اما از طرفی این کار موجب دلگیری نویسندگان شما می شود. وجدانا حیف نیست کسی چند ساعت وقت خود را صرف کند تا مطلبی برای سایت شما بنویسد آنوقت اگر به مزاق کسی خوش نیامد آن را به باد انتقاد و افترا ببندد و شما خیلی راحت با یک کلیک ساده نظرش را تایید کنید ؟
  البته این نظر شخصی من است چون اعتقاد دارم نظر بی نام و نشان باعث شکستن حرمتها می شود ، پس حاضر نیستم مطلبم نظر بی صاحب داشته باشد. من از نقد و انتقاد هیچ ابایی ندارم اگر شخصی نقد کند ، انتقاد کند ویا حتی اگر ناسزا هم بگوید می شود جوابش را داد ، قانعش کرد ویا اگر حق با او بود تسلیم گفته اش شد. اما من با یک آدم بی هویت چه کنم نمیدانم یک نویسنده است یا یک ادیب یا یک دانشمند یا یک هرزه بازاری (چو در بسته باشد چه داند کسی / که جوهر فروش است یا پیله ور). بهر حال منطق ایجاب می کند پاسخ کسی را بدهی که او را بشناسی .
  خطابم به مدیر سایت است و البته در پاسخ به نظر دهنده بی هویت ! : همانطور که عرض کردم من شخصا چون مخالف نظر بی صاحب و بی هویت هستم هر گاه مطلبی را فرستادم زحمت بکشید نظر بی هویت را انتشار ندهید اگر چه در تعریف و تمجید من باشد . مطلب مال من است و این حق قانونی من است . آقای صالحی شما هیچ مسئولیتی در قبال عدم انتشار نظر بی صاحب ندارید مطمئن باش این ضعف و ترس از نقد نیست منتقد باید مشخص باشد . در ضمن این آقا اگر از گردشگری بوده همانطور که از نامش پیداست ، اگر می بیند در حقش اجحاف شده می تواند شخصا و با هویت حقیقی خود پاسخگو باشد . سپاس – شمس

  پاسخ دادن
 4. 5

  ابراهیم شمس

  با سلام خدمت خوانندگان محترم . بدلیل طولانی شدن مطلب ، اعضای هیات علمی را ننوشتم که در اینجا بصورت نظر درج می کنم. لازم به توضیح است اعضای دبیرخانه که اسامی آنها آورده شد ، همگی از دلسوزان و مدیران و نویسندگان این شهر هستند و اما تیم داوری یا هیات علمی اینها بودند :
  اعضاء کمیته علمی همایش
  1-دکترکرامت اله زیاری رئیس قطب علمی برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری دانشگاه تهران
  2 – دکتر حسین مختاری عضو هیئت علمی گروه برنامه ریزی روستایی دانشگاه اصفهان
  3 – دکتر علی احمدآبادی عضو هیئت علمی گروه ژئومرفولوژی دانشگاه خوارزمی کرج
  4 – دکتر محمد دارند عضو هیئت علمی گروه اقلیم شناسی دانشگاه کردستان
  5 – دکتر سید حجت موسوی عضو هیئت علمی گروه اکوتوریسم دانشگاه کاشان
  6 – دکتر علیرضا شهبازی عضو هیئت علمی گروه جغرافیای طبیعی دانشگاه زابل
  7 – دکتر مصطفی محمودی دکترای جامعه شناسی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز
  8 – دکتر مریوان دانشمهر دکترای جامعه شناسی توسعه دانشگاه تهران
  9 – دکتر عبدالمجید احمدی دکترای ژئومرفولوژی دانشگاه اصفهان
  10 – دکتر برهان ولدبیگی پزشک ، نویسنده ومحقق
  – 11 دکترسید فرهاد حسینی دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک دانشگاه تربیت مدرس
  12 – دکترپیمان کریمی دانشجوی دکترای مدیریت دولتی دانشگاه تهران
  13 – دکتردانا رحیمی دانشجوی دکترای آب و هواشناسی دانشگاه اصفهان
  14 – دکترمحی الدین غریبی دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران
  15 – دکترطه ربانی دانشجوی دکترای برنامه ریزی شهری دانشگاه تربیت مدرس

  با تمامی اینها رایزنی صورت گرفته و کتبا اعلام آمادگی نموده بودند . تنها به ایمیل دکتر زیاری که برای همه دانش آموختگان گردشگری فردی شناخته شده است خطاب به دبیر علمی همایش دکتر احمدی نوشته بسنده می کنم :
  جناب آقای دکتر احمدی عزیز

  ضمن عرض سلام و سپاسگذاری از اقدام شما، بدینوسیله قطب علمی برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری دانشگاه تهران آمادگی خود را جهت همکاری علمی و داوری مقالات همایش گردشگری شهرستان پاوه اعلام می نماید . با تشکر

  دکترکرامت اله زیاری
  رئیس قطب علمی برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری دانشگاه تهران

  در ضمن با بیش از صد نفر در سراسر ایران ومخصوصا متخصصین این فن ارتباط نوشتاری صورت گرفته که همگی موجود می باشند بسیاری از دانشجویان و دانش آموختگان جغرافیا و صنعت گردشگری این منطقه با بنده در تماس بوده اند . زحمات زیادی کشیده شد که متاسفانه فقط وفقط بد قولی و نه چیری دیگر باعث عدم اجرای این همایش گردید.

  پاسخ دادن
  1. 5.1

   نا شناس

   خیلی ممنون آقای شمس که رزومه دوستان کمیته علمی را به طور کامل و جامع بیان کردید،در اینکه اعضای دبیرخانه آدمای دلسوزی هستند شکی نیست،کسانی چون آقای محمد خالدی مکی را تاریخ پاوه شاید دیگر به خود نبیند،در هر صورت جز اظهار افسوس از بابت برگزار نشدن این همایش چیز دیگری نمیتوان گفت.امید است با پیگیری حضرتعالی و سایر دوستان شاهد برگزاری این همایش در سالهای آتی باشیم.با تجدید احترام وسپاس

   پاسخ دادن
 5. 4

  گردشگر

  یک توصیه دوستانه:
  سانسور نظرات توسط شما جناب صالحی منجر به کاهش بازدیدکنندگانتان خواهد شد.
  نظراتی که انتقاد هستند اما دلسوزانه و بدون تضییع حق و حقوق دیگران بایستی ارایه شوند اما شما ظاهراً رویه دیگری را در پیش گرفته اید.

  پاسخ دادن
 6. 3

  نا شناس

  با سلام آقای شمس عزیز
  ضمن تقدیر از زحمات و دلسوزی شما بزرگوار
  میشه لطف کنید رزومه دوستانی که قرار بود به عنوان اعضای دبیرخانه باشند رو به ما بگید؟آیا این عزیزان دو واحد درس توسعه وتوریسم رو پاس کردند که قرار بود مقالات در حد فوق لیسانس و دکتری را داوری کنند؟!!!

  پاسخ دادن
 7. 2

  پاوه شار

  اقای صاحی عزیز از شما بعید بود که تحت نفوذ برخی فورا نظری را که به نظر بنده هم نظری مستند بود پاک کنی!!!!!!!!!!!! همه شما را به رعیت حق وحقوق مردم ستایش میکنند اما اگر این رویه باب شود سایت شما هم قطعا ریزش خواننده خواهد داشت امیدوارم به ازادی بیان مادامیکه به حریمی کسی اهانت ویا تهمت زده نشود احترام بگذارید

  پاسخ دادن
 8. 1

  میلاد

  متاسفانه سالهاست مسئله گردشگری در پاوه به حالت رکود در آمده است مشخص نیست این یک بر نامه استانیست است یا سهل انگاری مدیران شهرستان . بهر صورت یک طرح جامع لازم است و دلسوزانی که به استان بروند و از مدیران میراث فرهنگی بخواهند گوشه چشمی هم به پاوه داشته باشند . من شنیده ام گفته اند پاوه هیچ برنامه ای ارائه نداده و بودجه ای نیاز ندارد. چند سال پیش چندصد میلیون برای چشمه ای در آنور دالانی هزینه گردید اما یک دیوار زشت و نیمه کاره رها شد .میگویند آقای فعله گری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان یک فرد فرهنگی و دلسوز است امیدوارم این وضعیت پاوه را ببیند و کاری بکند.

  پاسخ دادن

نظر دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.